Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal MagiqueMe - Letters to Santa

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #181 (permalink)  
Vechi 19 sep 2012, 20:12:15
MagiqueMe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iul 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 80.3kg
Mesaje: 198
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal MagiqueMe - Letters to Santa

Citat:
Anterior postat de miris Vezi mesajul
Bine spus, Claudici! Asta e si strategia mea! Cel putin, pe asta incerc sa o aplic. Eu nu pot spune ca nu cedez niciodata, dar ideea cu gustatul functioneaza si face ca accidentele sa fie mult mai rare.
Ia-ti cate ceva dulce every day la tine: un baton siluet bar, sau fitness sau ce iti place, o bucatica de cioco buna, o prajitura mai dietetica, o salata de fructe intr-o caserola... ceva de genul.
Hai ca poti, Magico!

Off, sper sa pot, Miri! O sa incerc sa ma amagesc cu niste cioco neagra, desi...e greu sa evit mirosurile alea imbietoare...


Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

O vai.. ai zis shuberek?? Tu stii cum sunt eu acuma? Ca veverita aia din Ice Age cand isi pierdea aluna.. Eu am crescut in dobrogea si sunt innebunita dupa alea.. Sa stii ca te inteleg ptr ca si la noi in birou colegii mei isi mai aduc saleuri si ciocolata dar bine ca avem in fata monitoarele ca eu nu vad cand iei mananca si nici nu miroase..
Anyway, asta e o lupta cu tine, o piatra de incercare.. E groaznic de greu la inceput dar te obisnuiesti, ai sa vezi.. Gandeste-te ca nu se merita sa arunci totul pentru un shuberek.. Acuma ca ai mancat doar unul nu-i asa mare tragedie, dar sa nu faci din asta un obicei.. Incearca sa iti faci acasa ceva dulce dietetic, gen cheesecake sau placinta cu mere dietetica si cand colegele mananca porcarii iti scoti si tu desertul tau, mult mai slab caloric si mai sanatos.. Gandeste-te cat zahar, cate grasimi si E-uri! Bleah, caca
Eu stii cum mai fac cand mi-e f pofta? Iau o bucata mica de tot din chestia respectiva si gata..
Hai curaj!!!!

Deci ma intelegi.... Azi m-am luat cu o colega si ne-am propus sa ne abtinem, am si reusit, numai ca tare trist a fost sa musc dintr-un mar cand in jurul meu toti isi lingeau degetele dupa gogosile alea proaspete pudrate cu zahar. Trist....foarte trist..... Intr-adevar, e o lupta cu mine insami dar ar fi fost tare bine sa nu am de-a face cu atatea tentatii... E suficient de greu si fara ele!!!


Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul

UFFFFF,mare necaz si pe tine
eu cand merg intr-un loc si simt tot felul de mirosuri de patiserie as manca TOOOOOTsi ii spun sotului vreau si din aia si din cealalta si tot ocolesc standul pana ajung la casa unde ma intreaba :ce iti ei?hm.....doar lapte batutsi cu ala plec din mag dar ce folos cand el cump prajituri cate una pt fiecarei cu siguranta imi infulec pe indata portiaasa ca la tine sunt colegele si la mine sotul,dar tot ies mai castigata cand fac pachetul de acasa si nu mai mergem la mag ..........ai mare grija ca alea provoaca dependentais ca tigarile si alte cele......echipa slabutelor e alaturi de tine iar atunci cand ai pofta gandestete la noi....

Mare dreptate ai ca creaza dependenta! De asta se zice ca e nevoie de sprijinul celor apropiati pentru reusita in stilul de viata sanatos. Dar...cum sa le zici celor din jur sa se abtina o data cu tine??
Sper sa-mi dea Mosul putere si vointa, ca am mare nevoie!!!!!
  #182 (permalink)  
Vechi 19 sep 2012, 20:22:48
miris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Jurnal MagiqueMe - Letters to Santa

Inteleg ca e greu. Eu nsami sunt o mare pofticioasa. Obisnuiam sa fac cate ceva bunut la fiecare 3-4 zile: o praji, o tarta, ciocolata de casa, papanasi, clatite, gogosi, pizza.... ce vrei si ce nu vrei! Eram renumita printre prieteni pentru asta: la tine mereu se gaseste ceva bun de mancat, tot auzeam. asa ca stiu cum e. Copiii inca imi mai cer sa le fac si... fac. Mananc o jumate de portie, mai ales in pima parte a zilei si gata! Am facut lasagna, am mancat si eu, dar o portie mai mica. Am facut clatite, am mancat 2 cu gem dietetic. Acum am facut o musaca pentru ei, iar petru mine, vinete umplute cu aceeasi compozitie, cu piept de pui. Cam asa incerc eu sa fac fata.
Cat despre suberek-ul ala, e demential. Am mancat de vreo 3 ri asa ceva si e .... yammmy! Dar poti sa rogi o colega sa imparta cu tine, sa iei doar o imbucatura, sa o mesteci pe indelete, si sa te bucuri de fiecare gram, cu intensitatea cu care ai manca unul intreg. Nu trebuie sa te abtii pur si simplu, ca sa devina o frustrare care se tot acumuleaza... si care va exploda pana la urma. Trebuie sa gasesti supapa pentru a depresuriza situatia cand devine critica. Sa gusti din tentatie doar 1-2 guri sau sa mananci altceva care sa iti faca placere...
Am incredere ca ai sa gasesti singura solutia petru echilibrul acela de care e nevoie intr-o astfel de dieta pe termen lung.
Cand am tot zis: hai ca poti! nu am glumit! Eu chiar cred ca vei reusi!

Sa ne povestesti aine cum ti-a fost.

Bafta!
Good magic night, MAgico!
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #183 (permalink)  
Vechi 20 sep 2012, 12:10:20
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal MagiqueMe - Letters to Santa

Ziua buna Magique!!
Vezi ca ieri ai uitat sa zici sloganul tau..

Cand mai vezi colegi ca-si ling degetele de la gogosile alea aka bombe calorice, ingearca un exercitiu de imaginatie: Imagineaza-ti monstruleti mici in gogosile alea, urati si plini de grasime si zahar care se depun fix pe burtica si mai ales pe vasele de sange, mai important care orice altceva.. Gandeste-te ca zicand nu la o gogoasa ai scutit un tub de pastile ptr diabet sau colesterol.. Si cum ti-am mai zis si eu si miris, ia si tu o gurita mica de tot, gen 20 de g ca nu acumulezi frustrari si sa te infingi direct in cofetarie..
Uite iti poti face clatite cu faina integrala, tarate, ou, apa minerala si putina fructoza plus un praf de scortisoara pe care sa le mananci cu gem dietetic, sunt tare bune..

Si eu aseara i-am facut lui mister al meu clatite pe care le-a mancat cu Finetti, of course ca am luat si eu un sfert de clatite cu o umbra de Finetti, ca daca nu sigur stateam cu gandul numai la ele si mai rau imi faceam..

Hai zi-ne ca azi esti cu moralul mai ok!!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #184 (permalink)  
Vechi 20 sep 2012, 18:37:02
MagiqueMe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iul 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 80.3kg
Mesaje: 198
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal MagiqueMe - Letters to Santa

MENIU 20.09.2012:


CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 07:00
Paine feliata graham, Vel Pitar, 30g - 87 calorii
Grasime tartinabila vegetala, Linco Apetit, 10g - 23 calorii
Branza feta, 20g - 53 calorii
Sunca presata de porc, Aldis, 10g - 31 calorii
Cafea cu lapte si zahar, 100ml - 59 calorii
Cafea, 100ml - 1 calorii

Gustare 1, ora 11:30
Ceai verde cu mandarine, Lipton, 250ml - 10 calorii
Mere, 180g - 94 calorii

Prânz, ora 13:30
Salata de ton, USDA, 100g - 187 calorii
Ton, alb, conservat in apa, fara sare, masa uscata, 60g - 77 calorii
Telemea de oaie, 60g - 162 calorii
Paine neagra cu masline si ceapa, 60g - 137 calorii

Gustare 2, ora 16:30
Banane/Banana, 120g - 107 calorii

Cina, ora 18:50
Orez cu ciuperci, NANA, 220g - 197 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1225 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1438 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1438 calorii
  #185 (permalink)  
Vechi 20 sep 2012, 18:52:30
MagiqueMe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iul 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 80.3kg
Mesaje: 198
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal MagiqueMe - Letters to Santa

Citat:
Anterior postat de miris Vezi mesajul
Inteleg ca e greu. Eu nsami sunt o mare pofticioasa. Obisnuiam sa fac cate ceva bunut la fiecare 3-4 zile: o praji, o tarta, ciocolata de casa, papanasi, clatite, gogosi, pizza.... ce vrei si ce nu vrei! Eram renumita printre prieteni pentru asta: la tine mereu se gaseste ceva bun de mancat, tot auzeam. asa ca stiu cum e. Copiii inca imi mai cer sa le fac si... fac. Mananc o jumate de portie, mai ales in pima parte a zilei si gata! Am facut lasagna, am mancat si eu, dar o portie mai mica. Am facut clatite, am mancat 2 cu gem dietetic. Acum am facut o musaca pentru ei, iar petru mine, vinete umplute cu aceeasi compozitie, cu piept de pui. Cam asa incerc eu sa fac fata.
Cat despre suberek-ul ala, e demential. Am mancat de vreo 3 ri asa ceva si e .... yammmy! Dar poti sa rogi o colega sa imparta cu tine, sa iei doar o imbucatura, sa o mesteci pe indelete, si sa te bucuri de fiecare gram, cu intensitatea cu care ai manca unul intreg. Nu trebuie sa te abtii pur si simplu, ca sa devina o frustrare care se tot acumuleaza... si care va exploda pana la urma. Trebuie sa gasesti supapa pentru a depresuriza situatia cand devine critica. Sa gusti din tentatie doar 1-2 guri sau sa mananci altceva care sa iti faca placere...
Am incredere ca ai sa gasesti singura solutia petru echilibrul acela de care e nevoie intr-o astfel de dieta pe termen lung.
Cand am tot zis: hai ca poti! nu am glumit! Eu chiar cred ca vei reusi!
Sa ne povestesti aine cum ti-a fost.
Bafta!
Good magic night, MAgico!

CLATITEEEEE!! Me likes clatite!!
Asa...in alta ordine de idei, partea proasta la mine este ca sunt un mic haplea... O data ce gust si simt dulcele sau gustul de produse de patiserie nu ma mai pot opri... Am ajuns la concluzia ca este mai bine sa ma abtin de tot... Da, stiu ca nu e bine si ca e recomandat sa gusti, dar sincer, nu ma pot opri la a gusta...o gura de prajitura inseamna inca una si inca una pana se termina, apoi inca o prajitura si asa mai departe... Am ajuns sa cred ca dulciurile si produsele de patiserie sunt ca un drog pentru mine... Momentul in care voi ajunge sa pot sa DOAR GUST! ceva va fi una dintre cele mai mari realizari ale mele!


Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Ziua buna Magique!!
Vezi ca ieri ai uitat sa zici sloganul tau..
Cand mai vezi colegi ca-si ling degetele de la gogosile alea aka bombe calorice, ingearca un exercitiu de imaginatie: Imagineaza-ti monstruleti mici in gogosile alea, urati si plini de grasime si zahar care se depun fix pe burtica si mai ales pe vasele de sange, mai important care orice altceva.. Gandeste-te ca zicand nu la o gogoasa ai scutit un tub de pastile ptr diabet sau colesterol.. Si cum ti-am mai zis si eu si miris, ia si tu o gurita mica de tot, gen 20 de g ca nu acumulezi frustrari si sa te infingi direct in cofetarie..
Uite iti poti face clatite cu faina integrala, tarate, ou, apa minerala si putina fructoza plus un praf de scortisoara pe care sa le mananci cu gem dietetic, sunt tare bune..
Si eu aseara i-am facut lui mister al meu clatite pe care le-a mancat cu Finetti, of course ca am luat si eu un sfert de clatite cu o umbra de Finetti, ca daca nu sigur stateam cu gandul numai la ele si mai rau imi faceam..
Hai zi-ne ca azi esti cu moralul mai ok!!

Draga Clau,
Am impresia ca starea mea de spirit nu este unicat.... Constat ca tot mai multe persoane din jurul meu se plang de probleme de concentrare, oboseala si moral la pamant... O fi de la vremea asta schimbatoare??
Anyways, azi la munca a fost o noua piatra de hotar... Nu a mai fost shuberek si nu au mai fost gogosi, in schimb toate colegele mele au simtit la unison pofta de dulce... Doua dintre ele s-au dus la cumparaturi si s-au intors cu Snickers, eugenii si ciocolata.. Apoi in acelasi timp au inceput sa fosneasca ambalajele...cred ca am murit un pic in momentul ala :p M-am abtinut, am mancat un mar si mi-am facut o cana de ceai verde cu aroma de mandarine...sunt foarte mandra de mine!!!! Dar trebuie sa recunosc ca a fost mai usor pentru ca din fericire ciocolata nu miroase imbietor! SLAVA DOMNULUI!!!!!!!!!!!!!!
  #186 (permalink)  
Vechi 20 sep 2012, 18:54:28
MagiqueMe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iul 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 80.3kg
Mesaje: 198
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal MagiqueMe - Letters to Santa

Ce pot sa zic... AZI A FOST PRIMA ZI DIN RESTUL VIETII MELE!!
  #187 (permalink)  
Vechi 20 sep 2012, 20:29:57
miris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Jurnal MagiqueMe - Letters to Santa

Citat:
Anterior postat de MagiqueMe Vezi mesajul



CLATITEEEEE!! Me likes clatite!!
Asa...in alta ordine de idei, partea proasta la mine este ca sunt un mic haplea... O data ce gust si simt dulcele sau gustul de produse de patiserie nu ma mai pot opri... Am ajuns la concluzia ca este mai bine sa ma abtin de tot... Da, stiu ca nu e bine si ca e recomandat sa gusti, dar sincer, nu ma pot opri la a gusta...o gura de prajitura inseamna inca una si inca una pana se termina, apoi inca o prajitura si asa mai departe... Am ajuns sa cred ca dulciurile si produsele de patiserie sunt ca un drog pentru mine... Momentul in care voi ajunge sa pot sa DOAR GUST! ceva va fi una dintre cele mai mari realizari ale mele!





Draga Clau,
Am impresia ca starea mea de spirit nu este unicat.... Constat ca tot mai multe persoane din jurul meu se plang de probleme de concentrare, oboseala si moral la pamant... O fi de la vremea asta schimbatoare??
Anyways, azi la munca a fost o noua piatra de hotar... Nu a mai fost shuberek si nu au mai fost gogosi, in schimb toate colegele mele au simtit la unison pofta de dulce... Doua dintre ele s-au dus la cumparaturi si s-au intors cu Snickers, eugenii si ciocolata.. Apoi in acelasi timp au inceput sa fosneasca ambalajele...cred ca am murit un pic in momentul ala :p M-am abtinut, am mancat un mar si mi-am facut o cana de ceai verde cu aroma de mandarine...sunt foarte mandra de mine!!!! Dar trebuie sa recunosc ca a fost mai usor pentru ca din fericire ciocolata nu miroase imbietor! SLAVA DOMNULUI!!!!!!!!!!!!!!
Esti tare! Bravo tie! Asa te vreau!
OOOfff, inteleg perfect cum te simti cand adie miros de patiserii in jur. Pe mine simt ca ma lesima mirosul ala... ma moaie toata. Dar ... stiu ca e bad de tot. Cred ca ar trebui sa aiba si simturile creierul lor, care ar trebui sa le comande sa se domoleasca. Nu e corect ca dulciurile miros si arata atat de bine! Si pentru mine, dulciurile dsunt clar piatra de incercare in dieta asta.

Dar vom reusi, Magique, nu-i asa? Vom reusi, pana la urma, sa ne invingem pofta asta nebuna de dulce. Trebuie sa reusim!

Sa ai o zi light de dulciuri, dar fat de zambete!
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #188 (permalink)  
Vechi 21 sep 2012, 10:03:01
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal MagiqueMe - Letters to Santa

Citat:
Anterior postat de MagiqueMe Vezi mesajul

Draga Clau,
Am impresia ca starea mea de spirit nu este unicat.... Constat ca tot mai multe persoane din jurul meu se plang de probleme de concentrare, oboseala si moral la pamant... O fi de la vremea asta schimbatoare??
Anyways, azi la munca a fost o noua piatra de hotar... Nu a mai fost shuberek si nu au mai fost gogosi, in schimb toate colegele mele au simtit la unison pofta de dulce... Doua dintre ele s-au dus la cumparaturi si s-au intors cu Snickers, eugenii si ciocolata.. Apoi in acelasi timp au inceput sa fosneasca ambalajele...cred ca am murit un pic in momentul ala :p M-am abtinut, am mancat un mar si mi-am facut o cana de ceai verde cu aroma de mandarine...sunt foarte mandra de mine!!!! Dar trebuie sa recunosc ca a fost mai usor pentru ca din fericire ciocolata nu miroase imbietor! SLAVA DOMNULUI!!!!!!!!!!!!!!
Felicitari ptr realizarea de a te abtine de la dulciuri!!! Esti bravo!!!!
Uite ca incet incet ai sa te obisnuiesti.. E normal ca acum iti este greu pentru ca organismul tau e in tranzitie si inca vrea ce ii dadeai inainte, dar cu timpul iti va fi mult mai usor.. Nu zic ca o sa fie mereu floare la ureche sa te abtii, e normal sa te mai abati de la drum, suntem oameni.. Mihaela bilic spune in cartea ei daca 80% suntem corecti, avem voie ca 20% sa calcam in strachini..

Apropo de starea de oboseala, ar putea fi cauzata de lipsa de magneziu, incearca sa iei Magneziu, sau ceva vitamine.. Spirulina e f buna din cate am auzit si mai les ptr pofta de mancare.. Ptr pofta de dulce iti recomand crom-ul. Am auzit multe slabute ca au luat si chiar a avut efect..

O zi frumoasa!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #189 (permalink)  
Vechi 21 sep 2012, 10:16:28
Twisty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Medias, Germania
Vârsta: 34
Dieta: Hipocalorica
Date: 161cm, 54.5kg
Mesaje: 2.584
Aprecieri acordate: 137
Am fost apreciat(a) de 285 ori in 231 mesaje
Implicit Re: Jurnal MagiqueMe - Letters to Santa

__________________
Jurnalul meu :Twisty`s Diary

Think Positive !!!


Multumesc Slabute.ro!
  #190 (permalink)  
Vechi 21 sep 2012, 14:15:19
MagiqueMe's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 iul 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 80.3kg
Mesaje: 198
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnal MagiqueMe - Letters to Santa

Citat:
Anterior postat de miris Vezi mesajul
Esti tare! Bravo tie! Asa te vreau!
OOOfff, inteleg perfect cum te simti cand adie miros de patiserii in jur. Pe mine simt ca ma lesima mirosul ala... ma moaie toata. Dar ... stiu ca e bad de tot. Cred ca ar trebui sa aiba si simturile creierul lor, care ar trebui sa le comande sa se domoleasca. Nu e corect ca dulciurile miros si arata atat de bine! Si pentru mine, dulciurile dsunt clar piatra de incercare in dieta asta.
Dar vom reusi, Magique, nu-i asa? Vom reusi, pana la urma, sa ne invingem pofta asta nebuna de dulce. Trebuie sa reusim!
Sa ai o zi light de dulciuri, dar fat de zambete!

Buna, draguta mea!
La scara mare (si cand zic asta ma refer la saptamana asta per ansamblu) nu a fost o saptamana buna pentru mine ceea ce cu siguranta o sa se si vada la cantarire. Pe de alta parte, la nivelul zilei de azi am castigat o mica batalie. A fost zi de gogosi, m-am abtinut cu stoicism.


Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Felicitari ptr realizarea de a te abtine de la dulciuri!!! Esti bravo!!!!
Uite ca incet incet ai sa te obisnuiesti.. E normal ca acum iti este greu pentru ca organismul tau e in tranzitie si inca vrea ce ii dadeai inainte, dar cu timpul iti va fi mult mai usor.. Nu zic ca o sa fie mereu floare la ureche sa te abtii, e normal sa te mai abati de la drum, suntem oameni.. Mihaela bilic spune in cartea ei daca 80% suntem corecti, avem voie ca 20% sa calcam in strachini..
Apropo de starea de oboseala, ar putea fi cauzata de lipsa de magneziu, incearca sa iei Magneziu, sau ceva vitamine.. Spirulina e f buna din cate am auzit si mai les ptr pofta de mancare.. Ptr pofta de dulce iti recomand crom-ul. Am auzit multe slabute ca au luat si chiar a avut efect..
O zi frumoasa!

Magneziu nu am luat pana acum, insa crom da! Iau in fiecare dimineata si ma ajuta. Partea nasoala e cu tentatiile frumos mirositoare... Om vedea cum merge treaba!
Pup!
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnale, letters, sanatos, santa, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
9 months to go! nicoleta30 Sunt insarcinata 1846 10 iul 2013 08:29:35
♥ My way to happiness - Jurnal Kimberly kimberly Arhiva jurnale slabit 308 09 nov 2012 11:01:00
Jurnal RoxanaIasi - Road to happiness RoxanaIasi Arhiva jurnale slabit 19 24 sep 2012 10:12:25
Let's say hellow to our new life - Jurnal Strawberry strawberry Arhiva jurnale slabit 22 13 sep 2012 19:11:29
Jurnal Aeerdna - This is your life! Are you who you want to be? Aeerdna Arhiva jurnale slabit 25 08 mar 2011 11:01:03

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole