Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1091 (permalink)  
Vechi 13 mai 2013, 01:59:32
roxy04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 32
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Ai dreptate, cam incurcata treaba; dar ii dam noi cumva de capat si descurcam tot.
In primul rand, spunele alor tai si iubitului ce planuri ai cu slabitul (poate le-ai spus dar mai adule aminte). Revin ca plage Alexandra acum
toti stiu treaba cu slabitul toti ma indruma sa slabesc dar in acelasi timp ei nu sunt nevoiti sa manance numai legume sa nu am eu tentatii ei spun ca trebuie sa ma abtin eu ca sa slabesc ca asa tentatii sunt peste tot
de ex mama nu mananca carne decat carne de porc deci gateste numai cu carne de porc,
cred ca o sa imi gatesc eu sanatos si o sa fac mancare numai pt mine dar in acelasi timp ce fac cu poftele cand ii vad pe ei ca mananca
sti cum sunt eu daca mananc ceva ce nu am pofta imi este foame iara pana cand mananc ceea ce am eu pofta nu stiu ce este cu mine
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,
  #1092 (permalink)  
Vechi 13 mai 2013, 02:23:35
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Ai dreptate, cam incurcata treaba; dar ii dam noi cumva de capat si descurcam tot.
In primul rand, spunele alor tai si iubitului ce planuri ai cu slabitul (poate le-ai spus dar mai adule aminte). Revin ca plage Alexandra acum
Am revenit! E rau ca ai si program aiurea la munca (cand ziua cand noaptea) si organismul e "ametit"; asa ca incerca pentru moment sa nu ti nici o dieta stricta, si sa o iei usor, chiar daca nu slabesti asa repede cum iti doresti. Cateva idei pentru saptamna asta:
1. Sa fi relaxata!
2. Sa bei zilnic necesarul de apa macar minimul (chiar daca simti ca si apa de umfla, cu timul o sa te obisnuiesti); daca nu bei deja.
3. Daca ai pofta de un dulce poti sa iei putin (2 cubulete cioco/ o prajitura mica/), deci sa nu fie mult, si sa nu fie dupa ora 15:00. Nici in zile cand esti schimbul 3 (atunci noaptea la munca, ai voi: fructe (pentru dulce).
4. Daca simti ca ti-e foame des, atunci manaca des (dar in cantitati mici), si incearc sa manaci cat mai multe legume (gatite, crude cum iti plac) si fructe ca iti tin si de foame si au putine calorii. Dar sa nu-ti lipseasca necesarul de proteine si carbohidrati (buni).
5. In fiecare seara (la ce ora aveti timp, tu si iubi), nu conteaza cat sunteti de obositi sa iesit la plimbare (sa mergeti, nu sa stati pe banca), cel putin 15 minute (dupa ceas exact, si poate chiar si mai mult,). Daca el nu poate (nu ii permite munca, sau e bolnav;alta scuza nu poate sa aiba), mergi si singurica. Astea 15 min., sa fie inafara de mersul pana la munca si pe urma inapoi acasa; sa fie ca o plimbare de relaxare (care o sa te ajute si la slabit).
6. Daca ai timp sa mai faci si cateva exerciti fizice e bine, daca nu macar plimbarea
Iti scriu imediat mai departe, ca sa pot sa iti raspund in urmatorul mesaj, la ce ai scris tu in legatura cu pofta.
__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1093 (permalink)  
Vechi 13 mai 2013, 02:32:33
roxy04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 32
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Am revenit! E rau ca ai si program aiurea la munca (cand ziua cand noaptea) si organismul e "ametit"; asa ca incerca pentru moment sa nu ti nici o dieta stricta, si sa o iei usor, chiar daca nu slabesti asa repede cum iti doresti. Cateva idei pentru saptamna asta:
1. Sa fi relaxata!
2. Sa bei zilnic necesarul de apa macar minimul (chiar daca simti ca si apa de umfla, cu timul o sa te obisnuiesti); daca nu bei deja.
3. Daca ai pofta de un dulce poti sa iei putin (2 cubulete cioco/ o prajitura mica/), deci sa nu fie mult, si sa nu fie dupa ora 15:00. Nici in zile cand esti schimbul 3 (atunci noaptea la munca, ai voi: fructe (pentru dulce).
4. Daca simti ca ti-e foame des, atunci manaca des (dar in cantitati mici), si incearc sa manaci cat mai multe legume (gatite, crude cum iti plac) si fructe ca iti tin si de foame si au putine calorii. Dar sa nu-ti lipseasca necesarul de proteine si carbohidrati (buni).
5. In fiecare seara (la ce ora aveti timp, tu si iubi), nu conteaza cat sunteti de obositi sa iesit la plimbare (sa mergeti, nu sa stati pe banca), cel putin 15 minute (dupa ceas exact, si poate chiar si mai mult,). Daca el nu poate (nu ii permite munca, sau e bolnav;alta scuza nu poate sa aiba), mergi si singurica. Astea 15 min., sa fie inafara de mersul pana la munca si pe urma inapoi acasa; sa fie ca o plimbare de relaxare (care o sa te ajute si la slabit).
6. Daca ai timp sa mai faci si cateva exerciti fizice e bine, daca nu macar plimbarea
Iti scriu imediat mai departe, ca sa pot sa iti raspund in urmatorul mesaj, la ce ai scris tu in legatura cu pofta.
in primul rand beau apa foarte multa deci asta nu este o problema
daca ma apuc sa mananc ceva dulce nu pot lua numai un pic pentru ca la final fara sa imi dau seama ma trezesc ca am mancat o gramada fara intentie daca gust nu ma mai pot opri
asta cu mancatul des este o varianta dar si mancat sanatos caci eu numai prosti mananc dar o sa incerc
asta cu plimbatul e grava rau de tot in primul rand iubi dupa ce vine acasa nu il mai scoti si odata ajunsi acasa pana facem un dush pana mancam ceva trebuie sa te bagi la somnca dimineata la 4 trezirea
asta cu exercitiile fizice in casa m am gandit si eu aveam un filmulet tare interesant cu Florentina oprs cam asa ceva e de cateva min bune si te super solicita uneori nu reusesc sa tin pasul cu ea o sa il caut caci zilele trecute dadusem de el si poate reusesc sa il pun si aici sa iti dai seama
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,
  #1094 (permalink)  
Vechi 13 mai 2013, 02:39:19
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Citat:
Anterior postat de roxy04 Vezi mesajul

toti stiu treaba cu slabitul toti ma indruma sa slabesc dar in acelasi timp ei nu sunt nevoiti sa manance numai legume sa nu am eu tentatii ei spun ca trebuie sa ma abtin eu ca sa slabesc ca asa tentatii sunt peste tot
de ex mama nu mananca carne decat carne de porc deci gateste numai cu carne de porc,
cred ca o sa imi gatesc eu sanatos si o sa fac mancare numai pt mine dar in acelasi timp ce fac cu poftele cand ii vad pe ei ca mananca
sti cum sunt eu daca mananc ceva ce nu am pofta imi este foame iara pana cand mananc ceea ce am eu pofta nu stiu ce este cu mine
Dar nu trebuie sa nu mananci porc (eu manac porc), doar sa incerci sa papi o bucata mai slaba, si sa fie catit la cuptor/ gratar/in tigaie dar cu foarte putin ulei (daca asa se gateste in casa); dar sa nu exacerezi sa nu-l manaci zilnic (1-2 pe saptamna nu e asa grav), in celelate zile, sa ai si alte surse de proteine (pui, curcan, peste, oua, branza, iaurturi). Iar in legatura cu dulciurile, cand ai timp incerca sa iti faci cate ceva in casa (pentru inceput sa faci praji. care le sti si iti plac, dar sa inlocuiesti zaharul cu o varianta mai sanatoasa (extract de stefia/ sirop de agave/ pulpa de curmale/ etc (dar nu miere in peparatele calde, ea doar in cele sub 40°C, ca altfel i se duce proprietatile); pe urma sa inlocuiesti si faina alba cu cea integrala unde iti permite reteta (dar eu zic sa incerci la toate prajiturile); daca iti plac cum ies, poti sa le dai si la restul sa guste si poate asa nu mai cumpara nici ei prosti, si mancati cu toti prajituri sanatoase.
__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1095 (permalink)  
Vechi 13 mai 2013, 02:50:11
roxy04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 32
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Dar nu trebuie sa nu mananci porc (eu manac porc), doar sa incerci sa papi o bucata mai slaba, si sa fie catit la cuptor/ gratar/in tigaie dar cu foarte putin ulei (daca asa se gateste in casa); dar sa nu exacerezi sa nu-l manaci zilnic (1-2 pe saptamna nu e asa grav), in celelate zile, sa ai si alte surse de proteine (pui, curcan, peste, oua, branza, iaurturi). Iar in legatura cu dulciurile, cand ai timp incerca sa iti faci cate ceva in casa (pentru inceput sa faci praji. care le sti si iti plac, dar sa inlocuiesti zaharul cu o varianta mai sanatoasa (extract de stefia/ sirop de agave/ pulpa de curmale/ etc (dar nu miere in peparatele calde, ea doar in cele sub 40°C, ca altfel i se duce proprietatile); pe urma sa inlocuiesti si faina alba cu cea integrala unde iti permite reteta (dar eu zic sa incerci la toate prajiturile); daca iti plac cum ies, poti sa le dai si la restul sa guste si poate asa nu mai cumpara nici ei prosti, si mancati cu toti prajituri sanatoase.
slabe sanse sa nu mai cumpere cu toate ca am facut si in casa tot se cumpara prajituri si toarte multa mancare parca ar manca100 de oameni
trebuie sa incerc sa ma abtin eu pentru ca nu ii pot obliga pe ei sa manace numai legume pui si alte chestii si oricum tentatii sunt peste tot ca asa si la munca toti mananca de toate si aporopo la munca la schimbul 1 avem cantina care face mancare cu toate ca nu prea aleg eu cei sanatos mai vezi si mancarica de legume si alte chestii cu legume pui peste tare delicios
asta este trebuie sa ma apuc eu de treaba si usor usor sa imi ,,educ,, mintea sa nu mai mananc prostioare si sa aleg variante sanatoase nu stiu cum o sa fac dar trebuie ma uit ca vine vara iar tricourile si bluzitele arata nasol pe sunculuta mereu merg la cumparaturi dar mereu vin numai cu o bluza sau poate deloc pt ca rar sa imi placa cum vine ceva
DUPA FAPTA SI RASPLATA bag tot ce imi pica in mana si uite rezultatul
o sa mai pun niste poze zilele astea cu sunca mea la vedere
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,
  #1096 (permalink)  
Vechi 13 mai 2013, 03:12:49
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Stiu ca ti-am mai zis si in alte mesaje, dar iti mai zic o data; incerca sa nu te mai gandesti ca ai tinut "diete". Si ca deabia de maine o sa incepi, si o iei usor catre un nou stil de viata sanatos. Sa scoti treptat dulcele (nesanatos) din viata ta si sa te aliezi cu cel sanatos (praji. facute in casa, dulceata cu putin zahar sau chiar deloc, biscuiti integrali, alunele de toate felurile dar nesarate si crude, in cel mai rau caz facute la "gril" NU prajte in ulei, fructele chiar si cele dulci). Eu aici in Franta, am gasit un mix de alune crude si nesarate, si cand am pofta, pun cateva maxim un pumn din ele si le coc un pic la cuptor (si de 3 ori pe satamana am papat, dar in zilele alea nu am mancat alt dulce, sau ceva care sa aiba multe calori).
Incerca sa nu faci mult sport o data si greu sa o iei usor (chiar daca ai rezistenta sa faci sport); dar daca faci mult deodata vei "obosi" si o sa fi dezamagita ca nu apar rezultatele mai repede. Asa faci putin si zici nu conteaza ca slabesc putin pt. inceput e important sa slabesc; si sa cresti treptat minutele si dificultatea la exerciti (ca sa nu faci febra musculara sau alceva si sa fie nevoie sa stai cateva zile fara sport).
Nu te supara, dar pe mine ma luat somnul rau. Tu nu cred ca o sa mai dormi, ca mai e putin si se aface ora sa pleci la munca. Iti urez servici usor (ia multe fructe dupa tine la munca, inafara de mancare), si o zi cu cat mai putine tentati! Ne scriem, diseara (ca deja e luni).
__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1097 (permalink)  
Vechi 13 mai 2013, 03:19:47
roxy04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 32
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Stiu ca ti-am mai zis si in alte mesaje, dar iti mai zic o data; incerca sa nu te mai gandesti ca ai tinut "diete". Si ca deabia de maine o sa incepi, si o iei usor catre un nou stil de viata sanatos. Sa scoti treptat dulcele (nesanatos) din viata ta si sa te aliezi cu cel sanatos (praji. facute in casa, dulceata cu putin zahar sau chiar deloc, biscuiti integrali, alunele de toate felurile dar nesarate si crude, in cel mai rau caz facute la "gril" NU prajte in ulei, fructele chiar si cele dulci). Eu aici in Franta, am gasit un mix de alune crude si nesarate, si cand am pofta, pun cateva maxim un pumn din ele si le coc un pic la cuptor (si de 3 ori pe satamana am papat, dar in zilele alea nu am mancat alt dulce, sau ceva care sa aiba multe calori).
Incerca sa nu faci mult sport o data si greu sa o iei usor (chiar daca ai rezistenta sa faci sport); dar daca faci mult deodata vei "obosi" si o sa fi dezamagita ca nu apar rezultatele mai repede. Asa faci putin si zici nu conteaza ca slabesc putin pt. inceput e important sa slabesc; si sa cresti treptat minutele si dificultatea la exerciti (ca sa nu faci febra musculara sau alceva si sa fie nevoie sa stai cateva zile fara sport).
Nu te supara, dar pe mine ma luat somnul rau. Tu nu cred ca o sa mai dormi, ca mai e putin si se aface ora sa pleci la munca. Iti urez servici usor (ia multe fructe dupa tine la munca, inafara de mancare), si o zi cu cat mai putine tentati! Ne scriem, diseara (ca deja e luni).
ok iti multumesc entru sfaturi si iti multumesc ca ai rabdare cu mine
sa ai somn usor si ne citim diseara pwp
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,
  #1098 (permalink)  
Vechi 13 mai 2013, 03:24:29
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Pa ! Inca o data sercivi usor! Gata eu am iesit, la nani cu mine ! Multi pupici si nu mai bine
__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1099 (permalink)  
Vechi 13 mai 2013, 03:29:30
roxy04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 32
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Pa ! Inca o data sercivi usor! Gata eu am iesit, la nani cu mine ! Multi pupici si nu mai bine
multumesc frumos sa ai somnic usor
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,
  #1100 (permalink)  
Vechi 13 mai 2013, 08:59:47
bebi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Cipru
Dieta: hipocalorica
Date: 169cm, 107kg
Mesaje: 2.748
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 15 mesaje
Implicit Re: Jurnal roxy04 ~ casuta mea

Neatza!!!O saptamana minunata si cu multe scaderi
bebi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2485 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1968 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
adolescente, casuta, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, scoala, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Am prea multe mesaje de notificare în căsuţa poştală. Ce fac? vadmin Forum 3 01 feb 2011 12:37:26
Nu se vede textul in casuta de mesaje Macushla Forum 8 20 iun 2010 09:01:15
Jurnal Despi - Vreau sa ma simt bine in pielea mea !!! Despi Arhiva jurnale slabit 153 10 iun 2010 22:35:48
Problema casuta mesaj privat mishutza Forum 1 15 feb 2010 10:16:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole