Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3761 (permalink)  
Vechi 08 apr 2013, 12:34:56
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Ma bucur din tot sufletul ca ai revenit

Chiar ma intrebam pe unde hoinaresti.

Ai tot timpul sa recuperezi raasfatul pe saptamana care vine, asa ca nu te ingrijora.
Fa o detoxifiere cu legume si fructe, pt 48 ore si va fi bine.

E clar ca psihicul tau se simte cam stresat de atatea restrictii si de impunerea de a te mentine, stiu cum e.

Am cumparat si eu cash, dar nu are un gust bun, e ... fad am fost cam dezamagita, mai ales ca tu mi-ai facut pofta

Pupici, ai grija de tine!

Pai am zis ca o s aincerc sa mananc multe salate saptamana asta, adica la pranz salata si seara ciorba (am niste carne de vita si o fac ciorba).
Cu fructele nu ma impac eu asa de tare..

Faza e ca nu mi-am impus f multe restrictii, de asta am si facut sambata cheat day, ca sa nu ajung sa mananc ca bulimica.. (bine, exagerez aici)..
Dupa cum am mai zis.. creierul meu deja stie ca sambata seara e porceala time Si nu m-ar deranja daca nu as ingera cantitati imense

De care cash ai cumparat? De vaca? Nu l-ai gustat inainte?
L-ai luat din piata de la tarani? Gusta-l si tu inainte de a-l cumpara..

Eu am venit cu provizii serioase de la tara.. Am adus nuci, branza proaspata de vaca, cas de vaca, fructe uscate de bunica (cirese negre si visine), seminte de canepa.

Mancare sanatoasa am acum in frigider, mi-am facut aprovizionarea, de dulciuri si rontaieli am scapat asa ca nu as mai avea nici o scuza..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
diana87 (08 apr 2013), niculina04 (08 apr 2013)
  #3762 (permalink)  
Vechi 08 apr 2013, 15:55:07
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

OMG Clau citesc si nu-mi vine sa cred...cumva am facut schimb de roluri...asta faceam eu pana acum o saptamana...acum pare-se ca mi-am revenit ...nu stiu ce sa spun decat ca eu cred ca toate mai avem episoade de astea "bulimice" sa zic si ca important este sa ne revenim...si stai linistita, nu vei manca asa pana la Craciun...o sa te opresti, sunt convinsa ...azi imi scriam meniul si am realizat ca mai am 20 de zile pana la ziua meaaaa!!! :o ....deci trag tare ca sa fiu bine-dispusa atunci si sa arat bine ....pffff...deci ar cam trebui sa-mi misc fundul sa fac cate ceva prin casa ca sa am timp si de sport...pup!!!
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
Kclaudyia (09 apr 2013)
  #3763 (permalink)  
Vechi 08 apr 2013, 16:17:45
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
Kclaudyia (09 apr 2013)
  #3764 (permalink)  
Vechi 08 apr 2013, 17:25:48
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Asa sa faci Culmea, eu nu sunt cu ciorbele deloc, mai degraba cu supele dar nici cu alea

Sunt bune si fructele, pline de vitamine, stii si tu la fel de bine ca mine, nu le evita

Am cumparat cash de capra dar acolo parea bun, ca am gustat putin, nu am mancat cate o felie, am luat un dumicat, deh.... Nu e rau, dar nu are aroma aia traditionala de la tarani.
Asta e

Bine ca ai refacut proviziile, e bine sa ai o astfel de bunicutza

Am facut in weekend un fel de lipii de paine si mi-au placut grozav o sa repet experienta, e mai buna lipia mea decat painea din comert, categoric

Pupici.

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

Pai am zis ca o s aincerc sa mananc multe salate saptamana asta, adica la pranz salata si seara ciorba (am niste carne de vita si o fac ciorba).
Cu fructele nu ma impac eu asa de tare..

Faza e ca nu mi-am impus f multe restrictii, de asta am si facut sambata cheat day, ca sa nu ajung sa mananc ca bulimica.. (bine, exagerez aici)..
Dupa cum am mai zis.. creierul meu deja stie ca sambata seara e porceala time Si nu m-ar deranja daca nu as ingera cantitati imense

De care cash ai cumparat? De vaca? Nu l-ai gustat inainte?
L-ai luat din piata de la tarani? Gusta-l si tu inainte de a-l cumpara..

Eu am venit cu provizii serioase de la tara.. Am adus nuci, branza proaspata de vaca, cas de vaca, fructe uscate de bunica (cirese negre si visine), seminte de canepa.

Mancare sanatoasa am acum in frigider, mi-am facut aprovizionarea, de dulciuri si rontaieli am scapat asa ca nu as mai avea nici o scuza..
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui coco23:
Kclaudyia (09 apr 2013)
  #3765 (permalink)  
Vechi 09 apr 2013, 09:40:50
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
OMG Clau citesc si nu-mi vine sa cred...cumva am facut schimb de roluri...asta faceam eu pana acum o saptamana...acum pare-se ca mi-am revenit ...nu stiu ce sa spun decat ca eu cred ca toate mai avem episoade de astea "bulimice" sa zic si ca important este sa ne revenim...si stai linistita, nu vei manca asa pana la Craciun...o sa te opresti, sunt convinsa ...azi imi scriam meniul si am realizat ca mai am 20 de zile pana la ziua meaaaa!!! :o ....deci trag tare ca sa fiu bine-dispusa atunci si sa arat bine ....pffff...deci ar cam trebui sa-mi misc fundul sa fac cate ceva prin casa ca sa am timp si de sport...pup!!!
Nieee, nu ma dau eu batuta asa usor.. Si eu am observat ca am perioade.. O luna, doua trei sunt ok, si dupa, bam! Am o perioada de cateva saptamanai in care o iau pe aratura.. Important e ca ne revenim, nu?

Hai ca sunt mai bine si mai determinata..

20 de zile? Cati ani faci? Ia zi cum te simti dupa sport? Nu-i asa ca te modelezi mai frumos cu sport?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
Khali (09 apr 2013), LOREDANA99 (09 apr 2013)
  #3766 (permalink)  
Vechi 09 apr 2013, 09:43:53
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Asa sa faci Culmea, eu nu sunt cu ciorbele deloc, mai degraba cu supele dar nici cu alea

Sunt bune si fructele, pline de vitamine, stii si tu la fel de bine ca mine, nu le evita

Am cumparat cash de capra dar acolo parea bun, ca am gustat putin, nu am mancat cate o felie, am luat un dumicat, deh.... Nu e rau, dar nu are aroma aia traditionala de la tarani.
Asta e

Bine ca ai refacut proviziile, e bine sa ai o astfel de bunicutza

Am facut in weekend un fel de lipii de paine si mi-au placut grozav o sa repet experienta, e mai buna lipia mea decat painea din comert, categoric

Pupici.

Cum ai facut lipiile?
Lactatele de capra sunt f bune, zicea Cornelia, nutritionista de la Ajutor vreau sa slabesc, emisiunea de pe Prima, ca sunt mai bune decat cele de vaca..

Daaa sunt o norocoasa ca mai am bunici la tara.. Dar sunt si ei batrani de-acuma.. Offf ma gandesc cu groaza cand nu o sa mai fie....
Iii iubesc enorm de mult, ei m-au cresut..

Ciorbele imi plac, cu muulte legume.. Am facut pana la urma ciorba de vacuta, cu carne macra de vita, niste zarzavat din borcan pus de bunica, verdeturi la greu (loboda, stevie, leustean). De abia astept sa pap in seara asta!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
coco23 (09 apr 2013)
  #3767 (permalink)  
Vechi 09 apr 2013, 09:58:08
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Buna ziuaaaaaaaaa!!!

Azi ma simt mai bine!! Cred ca ieri depresia mea era datorata de carbii bagati duminica seara..
Ce minuni face o alimentatie corespunzatoare si un pic de sport

Meniul meu de ieri:

MD - nimic
Pranz: O salata mare cu verdeturi (salata verde, spanac, rucola, ceapa verde, usturoi verde, ridichi, seminte de chia si seminte de susan, un pic de ulei de masline si otet balsamic) + pulpe de pui dezosate preparate in punga, la cuptor (aprox 150 de g)
Gustare: multe migdale si nuci, 3 patratele de cioco neagra
Gustare 2 (cand am ajuns acasa mi-era super foame): o felie de cas de vaca, o lingura de branza proaspata de vaca, un shake din 50 g avocado, o mana de spanac, cateva fructe de padure congelate, seminte de chia.
Cina: 100 g de piept de pui la cuptor cu crusta de seminte de susan si mac + sos tzaztiki cu smantana, iaurt, marar, usturoi si castravete.

Sport: Doar 10 min Fat Burn de la BeFit + cateva cruches, bycicles, jack knives, 1 min plank.
Nu am apucat sa fac mai mult ptr ca am gatit si m-a apuca ora 22 pana am terminat cu toate

Am gatit ciorba de vacuta, piept de pui in crusta de susan si mac, pus la marinat in ghinmbir, sos de soia si usturoi, sos tzatziki, legume chinezesti.
Mi-am facut niste bomboane.. cu nuca tocata, stafide inmuiata in esenta de rom, o lingurtita de miere si pudra de roscove.. Le-am amestecat pe toate si le-am dat forme de bomboane.

Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
Khali (09 apr 2013), LOREDANA99 (09 apr 2013), niculina04 (09 apr 2013), rommyna (09 apr 2013)
  #3768 (permalink)  
Vechi 09 apr 2013, 10:36:27
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

No, vezi ca nu era grav? Bravo tie, ma bucur c-a trecut starea ca un norisor peste soare

N-ai de ce sa fii depresiva, tu chiar arati deja bine, tot ce faci e un bonus si la vara e un lucru cert ca te vei simti minunat!!

So let's just do this:

__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Khali:
Kclaudyia (10 apr 2013), Rallara (10 apr 2013), rommyna (09 apr 2013)
  #3769 (permalink)  
Vechi 09 apr 2013, 10:41:17
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Bombonelele alea imi plac si mie,mi-am adus aminte ca le faceam cu branza de vaci, indulcitor, cacao, nuca de cocos si ceva merisoare deshidratate sau visine decongelate si scurse bine...uff, mi s-a facut pofta.

Tare e fain ca ai bunici la tara, un vis, ce mai, sa fie sanatosi timp cat mai indelungat
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Khali:
Kclaudyia (10 apr 2013)
  #3770 (permalink)  
Vechi 09 apr 2013, 13:54:28
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Nieee, nu ma dau eu batuta asa usor.. Si eu am observat ca am perioade.. O luna, doua trei sunt ok, si dupa, bam! Am o perioada de cateva saptamanai in care o iau pe aratura.. Important e ca ne revenim, nu?

Hai ca sunt mai bine si mai determinata..

20 de zile? Cati ani faci? Ia zi cum te simti dupa sport? Nu-i asa ca te modelezi mai frumos cu sport?
eu am observat ca atunci cand am o stare proasta (psihic) atunci cedez...de exemplu azi am scapt la niste fornetti ...dar mananc dietetic pe restul zilei si bag portie dubla de sport...25 ani implinesc...dupa sport ma simt bine, mai ales la sfarsit, atat fizic cat si psihic...ma simt mai putin tensionata...cat despre aspect, parca imi simt pielea altfel...oricum am muuuuult de lucru....in prima faza blugii imi stau mai stransi pe picoare daca poti sa-ti imaginezi...oare sa se umfle muschii de la efort dupa doar o saptamana de sport? maine sunt plecata si nu voi face sport, dar recuperz duminica, in ziua de pauza......tu ce faci? ti-ai revenit cu mancarea? sport faci tot asa intensiv? eu ma tot interesez de brazilian butt lift dar nu prea stiu fetele de el...nici nu l-am gasit sa-l downloadez...doar pe youtube...o dupa-amiaza placuta
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
Kclaudyia (10 apr 2013)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole