Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4651 (permalink)  
Vechi 25 apr 2014, 13:48:04
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Imi era dor sa te citesc, si daca am citit, am zis ca-i frumos sa si salut. Pffooai, ca emoticoanele nici nu mai stiu unde sunt , geeez

Eu ma tin de treaba in ultima vreme, exceptand -ehem, ehem, vacanta, sigur intelegi ce vreau sa zic )))

Ma bucur ca si la tine sportul e in grafic si ca sunt si vesti faine legate de planuri pentru casuta, va urez mult success. Noi am ales Prima Casa acum aproape 3 ani - nu-ti zic ce rata avem noi, ca te sperii, zau Mdea... nu ca-i de ras, fac si eu haz de necaz, in fiecare oras totul e proportional cu mijloacele de trai si n-am avut ce face, bine macar ca momentan reusim sa le suportam si sper din suflet sa reusim asta in toti cei 27 de ani de rate care vor urma )

Riscul de a nu putea plati in caz de lipsa job e ca sabia lui Damocles, dar ne-am aruncat cu curaj inainte si nu regretam o clipa macar, ca daca stam cu frica de toate, nu mai facem nimic in viata -valabil pentru orice aspect, de altfel.

Tare mi-era dor de voi toate
Anculeeeeeeee!!!!! Ce dor imi era sa vb cu tine!!!
Daaa am vazut ca ai fost in vacanta in Belgia.. Suuper! Eu in Bruges nu am reusit sa ajung, am fost doar in Ghent si in Ostende (parca asa se scrie), la mare.. Ce ti-a placut cel mai mult? Mie berea si ciocolata )

Tu ce sport mai faci? Pai in vacanta oricum ai facut miscare, mers pe jos si din cate am vazut eu si pe bici.. Tu oricum esti fan miscare at any time and anywhere!

Da, ai dreptate, daca stam cu frica nu facem nimic.. Trebuie sa ne asumam niste riscuri si sa-i dam inainte ca timpul trece..
Chiar voi cat ati dat pe apartament? Cate camere are?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4652 (permalink)  
Vechi 25 apr 2014, 14:34:23
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Fetelor avem concurs nou!!
Pentru cele interesate, concursul incepe luni, asa ca v-as ruga ca cel tarziu luni sa veniti cu datele voastre de start: masuratori, cantarire, etc..
Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4653 (permalink)  
Vechi 25 apr 2014, 14:57:10
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Fetelor avem concurs nou!!
Pentru cele interesate, concursul incepe luni, asa ca v-as ruga ca cel tarziu luni sa veniti cu datele voastre de start: masuratori, cantarire, etc..
Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
Suna tentant. HAi ca ma gandesc pana maine si dc ma bag, asa cum am vb initial, tin eu tabelul Bineinteles ca nu prea ma pot abtine
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Prapadeala:
Kclaudyia (25 apr 2014)
  #4654 (permalink)  
Vechi 25 apr 2014, 15:13:25
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Am uitat sa scriu meniul meu de ieri:

MD: un ou fiert, un castravete, o felie de drob
PRanz: 150 g pulpa de curcan cu legume la cuptor
Gustare: ananas si 3 patratele de cioco kandia 75% cacao (adica aprox 18 g)
Cina: o farfurie mare de supa cu morcov si patrunjel radacina + taietei mung (cam 600 ml in total, dar a fost mai mult zeama)
G2 (dupa sport): restul de curcan la cuptor (pana in 100 de g) cu 2 linguri de legume la cuptor + 2 felii de drob de pui cu mustar (foame mare dupa leg day )

Sport: aprox o ora de forta - picioare dupa BB Build Legs + alte cate exercitii tot ptr picioare, extra
Dupa nu am mai fost in stare sa fac nimic, ieri nu prea am avut energie

Azi am declarat No Meat Day, de fapt am hotarat ca in fiecare vineri s anu mananc carne, cu alte cuvinte sa tin post..
Dimineata am mancat un smoothie dintr-o banana, un mar mic, un kiwi si cam 100 g de ananas + o masura de pudra proteica
La pranz o salata cu rucola, ridiche, rosii, castravete, ceapa verde, 2 felii de wasa si cam 100 g de humus cu tahini
Gustare (acum o iau ): cam 20 g caju crud si 20 g de merisoare uscate
La cina cred ca imi fac o salata de legume cu tofu.

Sport am azi Biceps si triceps + 30 min P90X3 (nu m-am hotarat inca ce filmulet)
Sper sa am timp sa fac sportul pana la 7, cand vine vara-mea sa ma vopseasca..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Michelina (28 apr 2014)
  #4655 (permalink)  
Vechi 25 apr 2014, 15:14:20
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Suna tentant. HAi ca ma gandesc pana maine si dc ma bag, asa cum am vb initial, tin eu tabelul Bineinteles ca nu prea ma pot abtine
O sa il tin si eu pana la urma, oricum saru-mana de ajutor!!!
Sper sa participi, ca nu e greu
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4656 (permalink)  
Vechi 25 apr 2014, 16:13:37
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
O sa il tin si eu pana la urma, oricum saru-mana de ajutor!!!
Sper sa participi, ca nu e greu
Greu e sa fii disciplinat
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Prapadeala:
Michelina (28 apr 2014)
  #4657 (permalink)  
Vechi 27 apr 2014, 11:25:53
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Anculeeeeeeee!!!!! Ce dor imi era sa vb cu tine!!!
Daaa am vazut ca ai fost in vacanta in Belgia.. Suuper! Eu in Bruges nu am reusit sa ajung, am fost doar in Ghent si in Ostende (parca asa se scrie), la mare.. Ce ti-a placut cel mai mult? Mie berea si ciocolata )

Tu ce sport mai faci? Pai in vacanta oricum ai facut miscare, mers pe jos si din cate am vazut eu si pe bici.. Tu oricum esti fan miscare at any time and anywhere!

Da, ai dreptate, daca stam cu frica nu facem nimic.. Trebuie sa ne asumam niste riscuri si sa-i dam inainte ca timpul trece..
Chiar voi cat ati dat pe apartament? Cate camere are?
Si mieeee

In Ghent am fost doar pentru o zi, ca ne cazasem in Bruges. Foarte frumos Ghent, dar o idee mai "urban", sa zic asa, fata de Bruges. Cum noua ne plac astea mai micute, Bruges-ul ni s-a parut ceva mai colorat si mai plin de viata, chiar daca e o idee mai mic. Seara oricum era pauza e strazi, astia petrec inauntru sau nu stiu ce fac, dar pe strazi era gol. Superbe orase, oricum, in afara de ciocolata si bere ), pe mine m-a data gata cat de bike-friendly erau, mergeam cu bicicleta printre turisti in centru, iar masinile nu treceau pe langa deloc, ne acordau prioritate, tot. Aveau inclusiv sens giratoriu special pentru biciclisti. Mi-au placut canalele cu pistele pentru bici, morile in vant si domeniile castelelor cu parcuri multe unde te puteai plimba si relaxa in voie.

Da, asa e, sportul e o parte din mine deja. Mai am de munca, dar nu exista finish line si acum am puterea si determinarea sa am rabdare cu mine, "sa ma construiesc" fara sa ma mai crizez, ca mai demult, ci sa ma bucur de viata si sa fiu recunoscatoare pentru acest corp, indiferent cum e el, multi nu se pot bucura nici macar de sanatate, mobilitate etc.
M-am mutat cu job-ul fix peste drum de Herastrau, asa ca am inceput sa alerg mai des cand e vremea buna. In rest, tot acasa, o zi gantere+ Les Mills Combat, o zi exercitii body weight + Zuzana. Imi merge bine asa, ca le schimb des, de greutati nu ma mai las, efectul e radical diferit fata de perioadele strict de cardio, tot auzisem si de la alte persoane, dar acum e dovedit si la mine.

Corpul are alt tonus, pufosenia se duce incet si, pe langa asta, zau de nu consuma si cand nu mai fac sport, ca altfel nu mi-as explica de ce nu mi s-a lipit ciocolata belgiana de fund

Ma rog, dar tu stii toate astea deja, nu stiu de ce am mai repetat eu, dar daca tot am scris acu'...

Pe apartament -vreo 60 000 euro si are doar vreo 56 mp. La momentul respectiv, desi erau poate si unele mai ieftine, evident (doar ca in Bucuresti oricum cele mai ieftine sunt amplasate mai la periferii si dureaza mult sa ajungi apoi in locurile de baza), balanta a inclinat pe cateva lucruri care ne-au placut: era aproape de metrou - fac vreo 4 minute pe jos, aproape de centru, dar intr-o zona linistita, mai mult de case, asa ca nu ne blocheaza vecinii vederea, avem "liber" in fata geamurilor, faptul ca blocul e nou si mai luminos decta cele vechi, proprietarul blocului locuieste cu noi si am consultat si proiectul in amanunt, ca deh, cu cutremurele astea de la noi... etc.

Las niste poze de la Color Run, cred ca niciodata n-am alergat 5 km asa, ca si cum n-as fi simtit. Stiu ca le-ai vazut, dar asa, pentru..."de dimineata", pentru energieeee si culoare in noua saptamana, muuult mai bune decat biscuitii aia integrali carora li se face reclama
Imagini ataşate
File Type: jpg CAM00113.jpg (1,84 MB, 0 vizualizări)
File Type: jpg DSC_4243.jpg (852,9 KB, 0 vizualizări)
File Type: jpg CAM00153.jpg (3,23 MB, 0 vizualizări)
File Type: jpg CAM00156.jpg (1,57 MB, 0 vizualizări)
File Type: jpg DSC_4235.jpg (722,6 KB, 0 vizualizări)
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Khali:
Kclaudyia (28 apr 2014), Michelina (28 apr 2014)
  #4658 (permalink)  
Vechi 27 apr 2014, 12:18:53
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Thumbs down Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
E bine sa fie unul pragmatic ca la final de luna sa avem ce manca.

Avantajoase preturile voastre. Poti sa iti iei ceva si la periferie, nu ai distante mari de parcus. In Buc daca alegi ceva la periferie risti sa faci si 2 ore pana la serviciu. Si sa pierzi 4 ore pe drum zilnic e un cosmar. Va trebuie 5% pt avans si bani de acte. Mai costa si alea o poala de bani. O prietena si sotul ei si-au luat un apt de 2 camere de 60.000. euro si actele au sarit de 2000 de euro. E bine sa economositi din timp pt acte. Cu avansul va puteti intelege cu proprietarul si evaluatorul, poate va mai adauga bani in plus. Asa au facut ei, nu isi permiteau si avansul. Tot vanzatorul are obligatia intocmirii documentatiei cadastrale a imobilului.
Eu zic sa faca asa: mergi la un notar si roaga-l asa...sa-ti fac o evaluare a taxelor pt un apt cu x camere in zona x...pret real in jur de..la programul prima casa ca ai reducere, tre' sa stii cu aproximatie anul construirii (intre anii x si y)...oricum sunt evaluarile mai mici in Bc decat in Buc. Poti merge chiar la 2-3 notari, ca unii sar calul la onorarii. Ti-as face eu calculul dar sunt in medical. Important: nu toate taxele tre' sa le suporti tu, ci doar onorariul notatului si intabularea in cartea funciara pe numele noului proprietar si eventul promisiunea bilaterala de vanzare si extrasul de informare necesar intocmirii acesteia, anterioare contractului final. Impozitul pe transferul proprietatii si extrasul de carte funciara pt autentificare le platesc vanzatorii. Daca cumperi de la o firma nici nu plateste impozit. Tot vanz. intocmeste documentia cadastrala imobilului.
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de LOREDANA99; 27 apr 2014 at 12:31:33.
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
Kclaudyia (28 apr 2014)
  #4659 (permalink)  
Vechi 28 apr 2014, 09:19:10
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Si mieeee

In Ghent am fost doar pentru o zi, ca ne cazasem in Bruges. Foarte frumos Ghent, dar o idee mai "urban", sa zic asa, fata de Bruges. Cum noua ne plac astea mai micute, Bruges-ul ni s-a parut ceva mai colorat si mai plin de viata, chiar daca e o idee mai mic. Seara oricum era pauza e strazi, astia petrec inauntru sau nu stiu ce fac, dar pe strazi era gol. Superbe orase, oricum, in afara de ciocolata si bere ), pe mine m-a data gata cat de bike-friendly erau, mergeam cu bicicleta printre turisti in centru, iar masinile nu treceau pe langa deloc, ne acordau prioritate, tot. Aveau inclusiv sens giratoriu special pentru biciclisti. Mi-au placut canalele cu pistele pentru bici, morile in vant si domeniile castelelor cu parcuri multe unde te puteai plimba si relaxa in voie.

Da, asa e, sportul e o parte din mine deja. Mai am de munca, dar nu exista finish line si acum am puterea si determinarea sa am rabdare cu mine, "sa ma construiesc" fara sa ma mai crizez, ca mai demult, ci sa ma bucur de viata si sa fiu recunoscatoare pentru acest corp, indiferent cum e el, multi nu se pot bucura nici macar de sanatate, mobilitate etc.
M-am mutat cu job-ul fix peste drum de Herastrau, asa ca am inceput sa alerg mai des cand e vremea buna. In rest, tot acasa, o zi gantere+ Les Mills Combat, o zi exercitii body weight + Zuzana. Imi merge bine asa, ca le schimb des, de greutati nu ma mai las, efectul e radical diferit fata de perioadele strict de cardio, tot auzisem si de la alte persoane, dar acum e dovedit si la mine.

Corpul are alt tonus, pufosenia se duce incet si, pe langa asta, zau de nu consuma si cand nu mai fac sport, ca altfel nu mi-as explica de ce nu mi s-a lipit ciocolata belgiana de fund

Ma rog, dar tu stii toate astea deja, nu stiu de ce am mai repetat eu, dar daca tot am scris acu'...

Pe apartament -vreo 60 000 euro si are doar vreo 56 mp. La momentul respectiv, desi erau poate si unele mai ieftine, evident (doar ca in Bucuresti oricum cele mai ieftine sunt amplasate mai la periferii si dureaza mult sa ajungi apoi in locurile de baza), balanta a inclinat pe cateva lucruri care ne-au placut: era aproape de metrou - fac vreo 4 minute pe jos, aproape de centru, dar intr-o zona linistita, mai mult de case, asa ca nu ne blocheaza vecinii vederea, avem "liber" in fata geamurilor, faptul ca blocul e nou si mai luminos decta cele vechi, proprietarul blocului locuieste cu noi si am consultat si proiectul in amanunt, ca deh, cu cutremurele astea de la noi... etc.

Las niste poze de la Color Run, cred ca niciodata n-am alergat 5 km asa, ca si cum n-as fi simtit. Stiu ca le-ai vazut, dar asa, pentru..."de dimineata", pentru energieeee si culoare in noua saptamana, muuult mai bune decat biscuitii aia integrali carora li se face reclama
Vai ce superbe sunt pozele de la Color Run!!!!!! Tare mult mi-ar fi placut si mie sa merg.. Pacat ca la noi in oras nu se organizeaza concursuri de genul acesta, maratoane, etc..

Daaaaaa, asa mi-a placut si mie in Belgie, ca se merge mult cu bicicleta, vedeam mame cu copii mici, pe bicilete din alea cu un fel de "carucioare" in spate, acoperite, unde stateau bebeii... Si bicilicstii sunt f respectati in trafic, de catre masini, nu ca la noi, ca sunt in stare sa se urce pe tine
Deh, au alta mentalitate si altfel privesc miscarea in aer liber si importanta acesteia..

Apropo de apartamente si noi ne-am decis ca ar fi mai bine sa luam unul intr-un bloc nou, eventual cartier rezidential.. Am cunostinte care stiu din surse sigure cateva cartiere unde blocurile sunt construite bine.. Utilitatile din apartament sun de calitate, poti sa iti alegi tu gresia si fainta, parchetul, etc..

Si noi vrem intr-o zona relativ ok ca si asezare fata de mijloacele de transport, parcuri, scoli, etc.. Totusi e a big thing o casa si trebuie sa analizezi toate situatiile, sa te gandesti de 1000 de ori inainte de a lua o decizie!

Pai claaaaaaar ca weigth training rulzz big time.. Iti face un corp armonios, cu musculatura bine definita, nu te mai ingrasi asa de repede si iti accelereaza metabolismul!

Apropo de masa musculara.. M-am cantarit sambata dimineata de curiozitate.. Si ghici cat am.. Sa pic din picioare nu alte.. am fix 60 de kg!!! Vai nu mi-a venit sa cred!!!! Pentru ca tin minte acum 2 ani cand am inceput eui sa slabesc, la exact aceeasi greutate aveam niste masuri muuuult mai mari decat acum.. Eram muuult mai fluffy si mai rotunda!
E adevarat ca mai amd e dat vreo 4 cm jos acum, dar e diferenta enorma de cum eram inainte la 60 de kg si cum sunt acum..

Acum cateva luni mi-am facut o evaluare corporala un apart din asta mai smecher, ceva pe baza de unde magnetice si mi-a iesit ca am 73.5% masa musculara Eu zic ca e de bine
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Zoe (28 apr 2014)
  #4660 (permalink)  
Vechi 28 apr 2014, 09:25:23
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul


Eu zic sa faca asa: mergi la un notar si roaga-l asa...sa-ti fac o evaluare a taxelor pt un apt cu x camere in zona x...pret real in jur de..la programul prima casa ca ai reducere, tre' sa stii cu aproximatie anul construirii (intre anii x si y)...oricum sunt evaluarile mai mici in Bc decat in Buc. Poti merge chiar la 2-3 notari, ca unii sar calul la onorarii. Ti-as face eu calculul dar sunt in medical. Important: nu toate taxele tre' sa le suporti tu, ci doar onorariul notatului si intabularea in cartea funciara pe numele noului proprietar si eventul promisiunea bilaterala de vanzare si extrasul de informare necesar intocmirii acesteia, anterioare contractului final. Impozitul pe transferul proprietatii si extrasul de carte funciara pt autentificare le platesc vanzatorii. Daca cumperi de la o firma nici nu plateste impozit. Tot vanz. intocmeste documentia cadastrala imobilului.
Multumesc tare mult Lore pentru sfaturi!
Ce bine e sa cunosti pe cineva in domeniu
Ei lasa, Doamne fereste, acum asta ar mai lipsi sa imi fac mie evaluare
Tu stai cuminte, odihneste-te si ai grija de tine si de gagalicea care creste.. Chiar, cum te mai simti?

Apropo de blocuri, am zis pana la urma ca mergem pe un apartament nou in zoina rezidentiala, am vazut ca costa in jur de 40.000 sau un pic mai mult, un apartament cu 2 camere, complet utilat..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
LOREDANA99 (28 apr 2014)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole