Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1101 (permalink)  
Vechi 18 oct 2010, 07:57:13
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Neata Diana
Am trecut pe la tine sa-ti urez o saptamana minunata,si cu rezultate pe masura
Te-am pupacit si sper sa ne citim curand
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1102 (permalink)  
Vechi 18 oct 2010, 16:13:28
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

buna,fetelor!!!in sfarsit am mai trecut si pe aici.am fost acasa in weekend,am mancat destul de aiurea,in sensul ca am mancat 2 prajiturici,mici,dar tot prajiturici raman.am venit la craiova azi dimineata,la 5 am plecat de acasa.a venit si iubitulcu mine dar el a plecat inapoi acasa...azi am o stare foooarte proasta.sunt doborata moral!nu am stare de nimic,la facultate am fost toata ziua mohorata.nu mai suport sa stau aici,in craiova,in camin.nu mai suport!incerc sa nu plang,imi inghit si lacrimi si suspine...nu stiu de ce am starea asta atat de proasta.nu e cine stie ce la prima vedere,dar ma simt foarte rau...vreau sa inchei cu plecarea asta de acasa,nu mai am putere,nici tragere de inima...vreau sa gasesc ceva de lucru sa ii mai eliberez si bietii mei parinti de atata munca si atata cheltuiala,vreau sa termin o data cu facultatea asta unde sunt numai nedreptati.si vreau sa termin cu orasul asta imputit si plin de caini si tigani,in care nu poti sa mergi linistit pe strada....m-am saturat de toti nebunii din camin si toti obsedatii si aia care se cred smecheri si se ia de tine in orice moment!vreau doar sa merg acasa,sa stau cu sora mea si cu iubitul meu.si sa nu mai plec de acolo.....ce mai e rau e ca acum simt ca mor de durere de stomac si nu pot sa tin in frau o stare de voma(care vine tot de la stomac,de la ulcerul meu pe sistem nervos)


sport nu am mai facut...se duce totul de rapa..cu mancarea azi am stat prost.am mancat la 6 fara un sfert azidimineata,de md,apoi pranzulmeu a fost la ora 16 nu am mai mancat nimic altceva.serios nu am avut cand.iar cina nu stiu cand o sa o iau...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de happygirldiana; 18 oct 2010 at 16:17:56.
  #1103 (permalink)  
Vechi 18 oct 2010, 16:27:42
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
buna,fetelor!!!in sfarsit am mai trecut si pe aici.am fost acasa in weekend,am mancat destul de aiurea,in sensul ca am mancat 2 prajiturici,mici,dar tot prajiturici raman.am venit la craiova azi dimineata,la 5 am plecat de acasa.a venit si iubitulcu mine dar el a plecat inapoi acasa...azi am o stare foooarte proasta.sunt doborata moral!nu am stare de nimic,la facultate am fost toata ziua mohorata.nu mai suport sa stau aici,in craiova,in camin.nu mai suport!incerc sa nu plang,imi inghit si lacrimi si suspine...nu stiu de ce am starea asta atat de proasta.nu e cine stie ce la prima vedere,dar ma simt foarte rau...vreau sa inchei cu plecarea asta de acasa,nu mai am putere,nici tragere de inima...vreau sa gasesc ceva de lucru sa ii mai eliberez si bietii mei parinti de atata munca si atata cheltuiala,vreau sa termin o data cu facultatea asta unde sunt numai nedreptati.si vreau sa termin cu orasul asta imputit si plin de caini si tigani,in care nu poti sa mergi linistit pe strada....m-am saturat de toti nebunii din camin si toti obsedatii si aia care se cred smecheri si se ia de tine in orice moment!vreau doar sa merg acasa,sa stau cu sora mea si cu iubitul meu.si sa nu mai plec de acolo.....ce mai e rau e ca acum simt ca mor de durere de stomac si nu pot sa tin in frau o stare de voma(care vine tot de la stomac,de la ulcerul meu pe sistem nervos)


sport nu am mai facut...se duce totul de rapa..cu mancarea azi am stat prost.am mancat la 6 fara un sfert azidimineata,de md,apoi pranzulmeu a fost la ora 16 nu am mai mancat nimic altceva.serios nu am avut cand.iar cina nu stiu cand o sa o iau...

ufff,tiza mea scumpa
eu spun sa te linistesti...poate e de vina si vrema de afara,cine stie..nu mai fii asa suparata.incearca sa-ti gasesti ceva de facut,ceva care sa-ti ocupe timpul si gandurile...nu e bine sa stai sa fii tristuta...pe iubitu si pe surioara o sa ii vezi iar in weekend,pana atunci tu invata,sau dupa cum ai spus,incearca sa-ti gasesti un job,sau fa-ti abonament la sala...nu e bine asa scumpa!nici nu mananci,te si agiti..de asta au si inceput din nou durerile de stomac.bea un ceai de tei...te va linisti...stiu prin ce treci..am trecut si eu prin asta in anul meu 1 de facultate.,..dar sincer..eu intr-o saptamana nu mai vroiam sa ma duc acasa..mi-am facut f multi prieteni prin camin...la tine chiar nua i cu cine sa mai iesi prin oras,la un ceai ceva?sa te mai relaxezi un pic?
uite,acum stai cu noi,mai povestesti un pic,poate te mai inveselim noi
hai nu mai fii tristuta>
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1104 (permalink)  
Vechi 18 oct 2010, 16:48:20
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
ufff,tiza mea scumpa
eu spun sa te linistesti...poate e de vina si vrema de afara,cine stie..nu mai fii asa suparata.incearca sa-ti gasesti ceva de facut,ceva care sa-ti ocupe timpul si gandurile...nu e bine sa stai sa fii tristuta...pe iubitu si pe surioara o sa ii vezi iar in weekend,pana atunci tu invata,sau dupa cum ai spus,incearca sa-ti gasesti un job,sau fa-ti abonament la sala...nu e bine asa scumpa!nici nu mananci,te si agiti..de asta au si inceput din nou durerile de stomac.bea un ceai de tei...te va linisti...stiu prin ce treci..am trecut si eu prin asta in anul meu 1 de facultate.,..dar sincer..eu intr-o saptamana nu mai vroiam sa ma duc acasa..mi-am facut f multi prieteni prin camin...la tine chiar nua i cu cine sa mai iesi prin oras,la un ceai ceva?sa te mai relaxezi un pic?
uite,acum stai cu noi,mai povestesti un pic,poate te mai inveselim noi
hai nu mai fii tristuta>
scumpa Dienush....job tot caut..nimic,niciun rezultat,abonament la sala...nu pot sa imi fac,cel putin nu acum,pt ca nu ma descurc deloc cu banii...de iesit..nu,adica am colege,cunostinte dar nu intr-atat incat sa iesim in oras la un ceai sau altceva.pe bune ca nu m-ar inveseli nici asta.starea asta persista de prea mult timp ca sa treaca asa simplu....si eu am cunostinte aici in camin,deja,dar nu imi place,nu pot sa stau!niciodata nu mi-a plcaut,stau de nevoie.niciodata nu o sa imi doresc sa nu merg acasa ca sa stau aici....eu nu sunt asa
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1105 (permalink)  
Vechi 18 oct 2010, 16:55:44
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Salve Diana!!!
Heii capul sus...pai e frumos sa fi asa suparata??Asta e gandeste-te k te sacrifici akm pt un viitor mai bun...asta e viata nu sunt toate roz si trebuie sa induram multe...dar in acelasi timp tot noi trebuie sa gasim acea clipa de fericire...acel ceva ce ne face sa zambim si sa profitam din plin de clipele astea...asa k incearca sa te gandesti mai mult la partea pozitiva a lucrurilor...stiu k o sa spui k nu exista asa ceva...dar in orice situatie exista si ceva pozitiv...asa k deschide ochii si cauta acel ceva....pupici and smile
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #1106 (permalink)  
Vechi 18 oct 2010, 17:10:45
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Salve Diana!!!
Heii capul sus...pai e frumos sa fi asa suparata??Asta e gandeste-te k te sacrifici akm pt un viitor mai bun...asta e viata nu sunt toate roz si trebuie sa induram multe...dar in acelasi timp tot noi trebuie sa gasim acea clipa de fericire...acel ceva ce ne face sa zambim si sa profitam din plin de clipele astea...asa k incearca sa te gandesti mai mult la partea pozitiva a lucrurilor...stiu k o sa spui k nu exista asa ceva...dar in orice situatie exista si ceva pozitiv...asa k deschide ochii si cauta acel ceva....pupici and smile
Alina,merci pt sustinere.de ceva timp tot incerc sa gasesc partea pozitiva.nu o gasesc,se ascunde de mine probabil....da,pt un viitor mai bun fac sacrificii dar cand m-am inscris la facultatea asta ma asteptam sa facem ceva bun,sa invatam ceva,nu sa mergem la cursuri si sa ne povesteasca profii despre una sau despre alta sau mai rau,sa nu vina.ma asteptam sa facem o practica de specialitate ceva....adica iesim din facultate asa cum am intrat,cel putin noi cei din grupa asta..in fine...nu doar asta ma macina pe mine..e greu sa explic tristetea asta.nu stiu cu ce cuvinte sa o descriu si nici explicatie nu ii gasesc
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1107 (permalink)  
Vechi 18 oct 2010, 17:14:29
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
scumpa Dienush....job tot caut..nimic,niciun rezultat,abonament la sala...nu pot sa imi fac,cel putin nu acum,pt ca nu ma descurc deloc cu banii...de iesit..nu,adica am colege,cunostinte dar nu intr-atat incat sa iesim in oras la un ceai sau altceva.pe bune ca nu m-ar inveseli nici asta.starea asta persista de prea mult timp ca sa treaca asa simplu....si eu am cunostinte aici in camin,deja,dar nu imi place,nu pot sa stau!niciodata nu mi-a plcaut,stau de nevoie.niciodata nu o sa imi doresc sa nu merg acasa ca sa stau aici....eu nu sunt asa
da..e adevarat...depinde de fiecare...eu ajunsesem sa nu mai vreau sa ma duc acasa deloc unu la mana pt ca imi placea acolo,si 2...nu vroiam sa-l mai vad/aud/orice pe tata...suna urat..dar asta e adevarul...mama si sora sufereau f tare ca nu vin acasa dar...chiar nu aveam niciun chef...
de ce nu incerci atunci sa citesti?eu cand treceam prin perioade in care eram mai trista,ca sa nu spun depresiva...citeam muuuuult...bine,e si o pasiune de-a mea...citeam si cate 5 carti/saptamanama detasam...trecea si timpul..si tot timpul liber asa il petreceam...pt ca nu eram o companie prea placuta in zilele alea...dar in general eu sunt dependenta de socializare cred...vreau sa cunosc oameni noi,sa vorbesc,ieseam in club,la sucuri..mai uitam de ce ma rodea...ufff...incearca sa te linistesti scumpa mea..pt ca nu vei putea avea starea asta pana la vara...trebuie sa fie ceva care sa te atraga la orasul ala...macar o prietena buna care sa te ajute sa treci peste momentele astea..o prietena care sa fie fizic acolo..pt ca de sustinere fii sigura ca te poti baza si pe noi
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1108 (permalink)  
Vechi 18 oct 2010, 17:18:01
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
da..e adevarat...depinde de fiecare...eu ajunsesem sa nu mai vreau sa ma duc acasa deloc unu la mana pt ca imi placea acolo,si 2...nu vroiam sa-l mai vad/aud/orice pe tata...suna urat..dar asta e adevarul...mama si sora sufereau f tare ca nu vin acasa dar...chiar nu aveam niciun chef...
de ce nu incerci atunci sa citesti?eu cand treceam prin perioade in care eram mai trista,ca sa nu spun depresiva...citeam muuuuult...bine,e si o pasiune de-a mea...citeam si cate 5 carti/saptamanama detasam...trecea si timpul..si tot timpul liber asa il petreceam...pt ca nu eram o companie prea placuta in zilele alea...dar in general eu sunt dependenta de socializare cred...vreau sa cunosc oameni noi,sa vorbesc,ieseam in club,la sucuri..mai uitam de ce ma rodea...ufff...incearca sa te linistesti scumpa mea..pt ca nu vei putea avea starea asta pana la vara...trebuie sa fie ceva care sa te atraga la orasul ala...macar o prietena buna care sa te ajute sa treci peste momentele astea..o prietena care sa fie fizic acolo..pt ca de sustinere fii sigura ca te poti baza si pe noi
da....o sa ma pun pe citit,si mie imi place sa citesc,mult atat imi mai ramane.am niste carti pt licenta si o sa le citesc.nu sufar de timiditate,si mie imi place sa socializez,sa imi fac prieteni si cunostinte noi dar in ultimul timp pur si simplu nu vreau sa ies din carapacea mea.vreau sa ma fac mica mica si sa stau undevade unde sa nu ma vad,sa nu fiu nevoita sa vb cu cineva(fizic vb),doar sa stau,atat...ori sa vb cu iubitul pe net(ca doar aici pot vb cu el)si sa nu ma bage nimeni in seama..
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1109 (permalink)  
Vechi 18 oct 2010, 18:51:35
cris17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 49
Dieta: hipocalorica si sport
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 2.152
Aprecieri acordate: 46
Am fost apreciat(a) de 117 ori in 30 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Alina,merci pt sustinere.de ceva timp tot incerc sa gasesc partea pozitiva.nu o gasesc,se ascunde de mine probabil....da,pt un viitor mai bun fac sacrificii dar cand m-am inscris la facultatea asta ma asteptam sa facem ceva bun,sa invatam ceva,nu sa mergem la cursuri si sa ne povesteasca profii despre una sau despre alta sau mai rau,sa nu vina.ma asteptam sa facem o practica de specialitate ceva....adica iesim din facultate asa cum am intrat,cel putin noi cei din grupa asta..in fine...nu doar asta ma macina pe mine..e greu sa explic tristetea asta.nu stiu cu ce cuvinte sa o descriu si nici explicatie nu ii gasesc
si eu visam ca merg la facultate si o sa intalnesc oameni inteligenti cu care sa poti discuta si alte subiecte
ce gluma buna!
Dicutii ca-n liceu "ce bauta am tras si cum am borat ca un porc/scroafa" "ce chefuri mai sunt...?!" ....bla bla bla
la fel si cu profii , dezamagire totala
Dar macar am avut si experienta aia de viata
Trece si asta! Doar sa ai grija de tine, daca-i asa de urat in imprejurimi, sa fii tot timpul in garda pe srtada. NU folosesti scurtaturi...nu te bagi prin ganguri...cand vi seara de la cursuri, incearca sa te lipesti de un grup de colege

__________________
  #1110 (permalink)  
Vechi 18 oct 2010, 19:14:06
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de cris17 Vezi mesajul

si eu visam ca merg la facultate si o sa intalnesc oameni inteligenti cu care sa poti discuta si alte subiecte
ce gluma buna!
Dicutii ca-n liceu "ce bauta am tras si cum am borat ca un porc/scroafa" "ce chefuri mai sunt...?!" ....bla bla bla
la fel si cu profii , dezamagire totala
Dar macar am avut si experienta aia de viata
Trece si asta! Doar sa ai grija de tine, daca-i asa de urat in imprejurimi, sa fii tot timpul in garda pe srtada. NU folosesti scurtaturi...nu te bagi prin ganguri...cand vi seara de la cursuri, incearca sa te lipesti de un grup de colege

multumesc de sustinere Cris!si multumesc si pt sfaturi!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole