Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3771 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 13:17:04
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de sliming Vezi mesajul
buna fetelor,sunt noua pe acest siteam 20 ani 161cm si 60 kg as dori sa slabesc pana in aprilie mai 5 sau 6 kg acum un an am avut doar 50 kg dar din cauza facultatii si stresului si modul de viata sedentara + multe dulciuri si prostii mam ingrasat foarte repedeam obiceiuri foarte proaste ..mam obisinuit sa ma culc pe la 4-5 dimineatza si sa dorm pan la 3 dupa amiaza ..acum in sesiune ma trezesc la 11 dim dar tot nu pot sa adorm mai repede de 5 dimi..si iata asa eu pap la ora 5 ,6 sau deloc si apoi la 10 ,11 seara ma indop cu tot felul de prostii de la magazin ..alune,saratele,samanta(mai ales in timpul filmurilor,serialelor)prajituri,sucuri dar mai rar acum d e vreo saptaman beau ceai antiadipos care ma ajuta cu constipatia..intotdeauna am pofta la dulce dar ceaiul imi taie pofta si mai nou manc portocale si grefe...miscare doar cand ma duc la faculta cand nu nici nu ies din casa mai ales acum pe perioada de sesiuni..exercitii complicate nu pre pot pt ca ma doare ingrozitor coloana(trebuie s ama duc la un medic)sau poate o fi de la statul in fata calculatorului..stiu ca e greu sa faci o schimbare mai ales pt mine fiind mai lenesa din lipsa d e motivatie si preocupata cu alte probleme..mai demult am slabit cu superslim ..pastila "minune" intradevar 10 kg duse dar stari de nervozitate +gastrita cee ce ma facut sa renunt la pastile si alte chestii..acum daca nu voi reusi sa slabesc cu ajutorul vostru nu-mi mai ramane decat ultima varianta la care mam gandit...herbalife..care e for life pt ca cand te opresti ai si pus kg le inapoi sau dublu de accea miam zis sa ma inscriu pe acest site si sa dau o incercarenu stiu ce parere aveti voi dar le ascult cu placere....vreau sa fiu slabuta!!!!!!
cum spunea si ramayanna, citeste povestile de succes ale slabutelor si vei vedea ca toate am inceput de undeva, toate am avut nevoie de ajutor pana sa ne hotaram sa luam decizia corecta si sa facem o schimbare...

mobilizeaza-te sa nu mai mananci alune si saratele in timp ce te uiti la film, daca nu crezi ca poti sa te opresti din mancat seara atunci pune-ti intr-un castron bucati de morcov, mar, telina, etc. sau alte legume si fructe crocante care iti plac tie si rontaie-le pe acelea fac condierabil mai putin rau decat alunele, pt ca ele sunt si ft hipercalorice, din cativa pumni ajungi la cat ar trebui sa mananci la o masa, caloric vorbind

incearca sa incepi sa faci miscare cat mai usoara, si o diversifici pe parcurs fa simple ridicari ale piciorului in fata, intr-o parte si in spate, ori stand in picioare cu sprijin pe un scaun, ori stand in genunchi si maini pe jos... nu dureaza mult sa faci 15-20 de repetari pt fiecare picior, si in curand o sa vezi ca iti si simti altfel picioarele si eu am avut probleme cu spatele si mi s-a recomandat inotul si pierderea greutatii, si de atunci am ramas cat pot eu de activa si am grija sa nu ma ingras

mancatul noaptea e problematic, chiar asa de tarziu nu stiu daca e bine sa mananci, iar lipsa de somn mai mult ca sigur ca dauneaza pana si greutatii incearca sa te fortezi sa dormi macar la 2-3, si apoi muti ora la 12-1, si tot asa bea un pahar de lapte si mananca ceva usor, cu vreo 3 ore inainte sa iti propui sa dormi, si nu ar trebui sa mai impuna atatea probleme

si eu am fost la cei de la HerbaLife si tipa de acolo spunea niste grozavii gen "cu sport nu se poate slabi, trebuie sa tii dieta si sa iei suplimentele noastre" si eu abia ma abtineam sa nu-i spun ca eu deja slabisem 10 kg doar introducand sportul, in urma cu cativa ani tu ai si remarcat faptul ca daca te lasi de acele suplimente te ingrasi la loc, gandeste-te ca asta le scoate de pe lista de optiuni, nu sunt sanatoase si nu sunt de viitor... prafurile acelea iti taie pofta de mancare si te fac sa pierzi multa APA din organism, altfel nu se poate explica pierderea atator kg in cateva saptamani, fara niciun efort fizic... te deconstipa si cam atat, am vazut ca femeile din centrul unde m-am dus eu sa ma interesez mergeau ft des la baie si si eu am ramas "legata" de toaleta cam 2 zile dupa ce le-am incercat produsul si pe langa acele prafuri trebuie sa iei vitamine, semn clar ca pierzi nutrienti valorosi din alimentatia ta, sau ca, desi ii iei, nu au timp sa fie absorbiti de organism, din cauza ca ii si elimini prea repede

abordeaza o dieta sanatoasa, adapteaz-o la nevoile tale, mananca ceea ce-ti place dar intr-o varianta mai dietetica, mananca suficient, apeleaza la putina miscare, bea apa 1,5-2 l/zi si iti garantez ca rezultatele nu vor intarzia sa apara... gasesti ft multe idei si retete de alimentatie sanatoasa, gustoasa si placuta vederii, include cate una zilnic si s-ar putea sa te surprinda placut si sa renunti la mancarea nesanatoasa

mult succes si te astept sa-mi mai spui despre tine
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3772 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 13:22:17
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de calexandra Vezi mesajul
multumesc frumos de primire....vreau sa slabesc cele 8 kilograme si sa ma mentin...cand am notat doar m-am uitat pe calendar si atat....nu am mai luat in considerare nimic....dar o sa il schimb....astazi e prima zi de dieta SB....(am o problema cu, calculul caloriilor deoarece nu ma pricep la gramaje(pana acuma nu le-am tinut evidenta) si inca nu am cantar de bucatarie....
SB este o dieta in care poti manca atat cat doresti din alimentele permise, nu-ti face griji pt cantitati oricum, nr mare de proteine o sa iti faca toate mesele mult mai satioase, o sa vezi ca nici nu-ti vine sa mananci prea mult dupa 2-3 zile de dieta

vad ca ai un program incarcat, asigura-te ca te odihnesti suficient si nu exagera nici cu miscarea, nu depasi 90 de minute de sport/zi si 5 zile cu sport/saptamana pt a evita suprasolicitarea... daca bei si 1,5-2l lichide/zi, inseamna ca procedezi bine cu toate

mult succes cu dieta
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3773 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 13:46:34
calexandra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 24 ian 2011
Locaţie: Bistrita, Romania
Date: 157cm, 55.4kg
Mesaje: 497
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

multumesc .....cuvintele astea inseamna mult pt mine....
calexandra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2148 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1631 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1632 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3774 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 19:12:31
sliming's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: tg.mures, Romania
Vârsta: 34
Dieta: fructe,legume,lactate,cereale,
Date: 162cm, 62kg
Mesaje: 22
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

buna tuturor..multumesc ramayanaa si Livia89 de primire si de sfaturi..ai dreptate ..miscarea face bine..dupa ce imi fac consultatia si daca nu am nimic ma voi abona la sala sau fitness sau ceva...si intradevar calculatorul de calorii ajuta mult...ma voi tine de ea dar cee ce vroiam sa va intreb pe voi fetele mai experimentate cu dieta e ce fel de alimente sa consum la mic dejun si seara?fructe ?iaurt?voi ce mancati?si mancare gatita la amiaza..miar placea sa stiu cu ce alimente sa ma aprovizionez cand ma duc la cumparaturiimi plac fructele si iaurturile..dar dimineatza ceva mai consitent ce sa manc?paine si produse de patiserie nu as vrea..sau mai bine da dimineatza si nu seara ..cate un sfat va rog ..chiar as dori sa ma tin de o dieta ceva dar nu stiu care e mai potrivit..de ieri gata incerc sa nu mai mananc "prostii"desi pe masa mea se afla de toate ,ieri a intrat mama in camera si a mancat din natyul meu cand am vazuta cum manca iam zis sa ieasa dincamera si sa nu mai rontaie sub nasul meu k ma enerveaza(mentionez k mam are 50 kg si arata foarte bine,ce rusine ca eu sunt cu 10 kg mai mult..)iar azi dimineatza pr meau manca placinta dar eu nu miam cumparat si nici nu ma tentat sincer..azi dimi am mancat un mar si putin covrigei..pe la 18.00 am ajuns acasa si am mancat orez cu varza si salam(mancare gatita)cu o jumatate de felie paine,dar mi se pare ca am mancat prea mult pt ca simt ca sunt full..spre seara mai manc jumatate de grepfruit si la 12 noaptea daca ma ia foamea o portocala..cam asta ii planul meu pe azi....astept sfaturi in legatura cu dieta..miscare mers pe jos vreo 40 minute..va pup fetelor:*:*:*
sliming, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1793 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1276 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1148 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3775 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 19:14:29
sliming's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: tg.mures, Romania
Vârsta: 34
Dieta: fructe,legume,lactate,cereale,
Date: 162cm, 62kg
Mesaje: 22
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

aa si inca ceva azi dimineatza cantarul a aratat 59 iar acum 60..se intampla des ca dimineatza sa am 59 iar seara 60
sliming, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1793 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1276 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1148 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3776 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 19:31:57
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de sliming Vezi mesajul
aa si inca ceva azi dimineatza cantarul a aratat 59 iar acum 60..se intampla des ca dimineatza sa am 59 iar seara 60
Pai e normal Ai in plus, ca doar mananci, bei...pe timpul zilei
De aceea greutatea de dimineata e cea reala
  #3777 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 19:33:49
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de sliming Vezi mesajul
buna tuturor..multumesc ramayanaa si Livia89 de primire si de sfaturi..ai dreptate ..miscarea face bine..dupa ce imi fac consultatia si daca nu am nimic ma voi abona la sala sau fitness sau ceva...si intradevar calculatorul de calorii ajuta mult...ma voi tine de ea dar cee ce vroiam sa va intreb pe voi fetele mai experimentate cu dieta e ce fel de alimente sa consum la mic dejun si seara?fructe ?iaurt?voi ce mancati?si mancare gatita la amiaza..miar placea sa stiu cu ce alimente sa ma aprovizionez cand ma duc la cumparaturiimi plac fructele si iaurturile..dar dimineatza ceva mai consitent ce sa manc?paine si produse de patiserie nu as vrea..sau mai bine da dimineatza si nu seara ..cate un sfat va rog ..chiar as dori sa ma tin de o dieta ceva dar nu stiu care e mai potrivit..de ieri gata incerc sa nu mai mananc "prostii"desi pe masa mea se afla de toate ,ieri a intrat mama in camera si a mancat din natyul meu cand am vazuta cum manca iam zis sa ieasa dincamera si sa nu mai rontaie sub nasul meu k ma enerveaza(mentionez k mam are 50 kg si arata foarte bine,ce rusine ca eu sunt cu 10 kg mai mult..)iar azi dimineatza pr meau manca placinta dar eu nu miam cumparat si nici nu ma tentat sincer..azi dimi am mancat un mar si putin covrigei..pe la 18.00 am ajuns acasa si am mancat orez cu varza si salam(mancare gatita)cu o jumatate de felie paine,dar mi se pare ca am mancat prea mult pt ca simt ca sunt full..spre seara mai manc jumatate de grepfruit si la 12 noaptea daca ma ia foamea o portocala..cam asta ii planul meu pe azi....astept sfaturi in legatura cu dieta..miscare mers pe jos vreo 40 minute..va pup fetelor:*:*:*
ma bucur ca ai revenit

in primul rand greutatea din timpul zilei e irelevanta, ai mancat, ai baut, normal ca ai putin mai mult decat dimineata pe stomacul gol

ce e bine sa mananci: legume, fructe, carne slaba, lactate (branza slaba, lapte semidegresat si iaurturi integrale, datorita faptului ca acele grasimi contribuie la asimilarea calciului, care e un aliat in slabit si nu numai), ulei de masline, ciocolata neagra, paine integrala, cereale integrale pt micul dejun, nuci/alune/migdale si lista poate continua

ce e de evitat: mezelurile(contin sare, grasimi in exces), dulciurile, fainoasele(faina alba in special), mancarurile grele/grase... in general iti poti da seama daca ceva e un sau rau in functie de cat de prelucrat este, cu cat alimentul e mai prelucrat, cu atat are mai multe ingrediente artificiale si e bine sa il eviti (aici intra toate bomboanele, acadelele, prajiturile excesiv de dulci, zaharul rafinat,etc.)

idee de mic dejun:
cereale cu lapte/iaurt,
branza cu legume,
o bucata de carne sau o conserva de peste in suc propriu, tot cu legume,
o omleta cu cat mai putin ulei, in care ai pus un iaurt, sau spanac/fasole pastai, sau branza nesarata

eu cam asta mananc, si se intampla sa mananc chiar si felul 1 si felul 2 la md adica dupa o portie de omleta din 2 oua sa pap si cereale cu lapte mananca satios la md ca sa nu iti fie prea foame in restul zilei... la celelalte mese e bine sa mananci gatit de tine, asa stii sigur ce ingrediente ai folosit si te feresti de sare/grasimi in exces...

la pranz poti manca 2 feluri, daca simti nevoia, atata doar sa nu combini branza/carne cu paine/cartofi/orez, pt ca e o combinatie care ingrasa poti manca o bucata de carne cu legume, orez cu legume, cartofi cu sos de legume (gen ciuperci) si o portie de supa pe langa

la cina, opteaza pt ceea ce ai mancat la pranz, dar in cantitate mai mica, sau o salata sau o portie de supa

intre aceste 3 mese e bine sa ai cate o gustare, sa nu simti nevoia sa mananci prea mult la masa principala... apeleaza la un fruct, un iaurt, o portie de branza degresata, niste alune/nuci/seminte, in functie de ce preferi tu

sper ca ti-am fost de ajutor, te pup, o seara placuta
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3778 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 20:20:53
mariy67's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 56
Dieta: mancat putin
Date: 160cm, 56kg
Mesaje: 208
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

daca depasesc cu un kil( am 61),ma primiti si pe mine?
eu vreau sa ajung la 53.
din experienta mea de slabire-de la 85 la 61,va pot spune ca nu exista dieta minune.exista vointa,mancare cat mai sanatoasa-carne pui,legume multe,fructe,ciorbite slabe,iaurturi slabe,si paine _eu fac doar in casa cu faina de secara si neagra-nu va suparati pe mine,dar si eu 12 ani am cautat diete minune,iar acu la 43 de ani cand se spune ca slabesti greu,am reusit.va pup.
__________________
Sa slabesti nu e greu.Greu e sa te mentii.
mariy67, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1545 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1028 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 512 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3779 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 23:15:56
Cristina07's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 28 ian 2011
Locaţie: Tulcea, Romania
Vârsta: 43
Dieta: nu urmez nici o dieta deocamdata
Date: 164cm, 63kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

buna fetele primiti o noua slabuta in devenire, abia logata? m-am lasat de fumat acum 3 saptamani drept urmare am o pofta de mancare foarte mare iar stilul sedentar imi ajuta colaceii sa creascaaa , ma simt rau si nu stiu daca voi reusi sa tin un regim pt ca imi e pofta sa mananc orice, se spunea ca dc vrei sa testezi cu adevarat foamea trebuie sa faci testul morcovului(dc ai manca un morcov atunci iti e foame)ei bine, eu as manca si morcov si de toate mai ales ceva saratel sau ceva dulce...vreti sa fiti alaturi de mine sa devin o slabuta ??
Cristina07, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1539 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1022 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 765 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3780 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 23:28:27
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de mariy67 Vezi mesajul
daca depasesc cu un kil( am 61),ma primiti si pe mine?
eu vreau sa ajung la 53.
din experienta mea de slabire-de la 85 la 61,va pot spune ca nu exista dieta minune.exista vointa,mancare cat mai sanatoasa-carne pui,legume multe,fructe,ciorbite slabe,iaurturi slabe,si paine _eu fac doar in casa cu faina de secara si neagra-nu va suparati pe mine,dar si eu 12 ani am cautat diete minune,iar acu la 43 de ani cand se spune ca slabesti greu,am reusit.va pup.
va primim, bineinteles sunteti bine primita oriunde doriti sa va adresati, suntem structurate dupa greutate in ideea in care asa ne putem motiva mai usor pt ca eu nu pot da sfaturi unei persoane de peste 90 de kg, nu? sau ar considera ca nu stiu despre ce vorbesc

in fine, vreau sa va felicit pt rabdarea si ambitia de care sunt sigura ca ati dat dovada pt a slabi pana acum cat timp v-a luat?

nu se supara nimeni, pt ca veniti cu informatii pertinente legate de alimentatia sanatoasa miscare faceti? sunt sigura ca v-ar ajuta daca ati incerca sa combinati dieta sanatoasa cu putin sport, atat cat va permite timpul si/sau sanatatea

mult succes in continuare, nu mai aveti mult nu va lasati deziluzionata daca nu veti reusi intr-un anume timp prestabilit, cu cat aveti mai putine kg in plus, cu atat se slabeste mai greutz pastrati-va rabdarea si veti ajunge unde veti dori

Citat:
Anterior postat de Cristina07 Vezi mesajul
buna fetele primiti o noua slabuta in devenire, abia logata? m-am lasat de fumat acum 3 saptamani drept urmare am o pofta de mancare foarte mare iar stilul sedentar imi ajuta colaceii sa creascaaa , ma simt rau si nu stiu daca voi reusi sa tin un regim pt ca imi e pofta sa mananc orice, se spunea ca dc vrei sa testezi cu adevarat foamea trebuie sa faci testul morcovului(dc ai manca un morcov atunci iti e foame)ei bine, eu as manca si morcov si de toate mai ales ceva saratel sau ceva dulce...vreti sa fiti alaturi de mine sa devin o slabuta ??
bine ai venit nu dispera, pt toate exista o solutie

eu cred ca daca ti-ai ocupa timpul cu altceva nu ai mai avea tendinta sa mananci am citit undeva ca fumatorilor li se recomanda sa faca lucru de mana(crosetat, tricotat, cusut) pt a avea o alta preocupatie care tin de mana, in loc de a duce ceva la gura incearca si tu

apoi, este important sa mananci de 3 ori/zi, plus 2-3 gustari intre mesele principale, si sa mananci satios gandeste-te la ce mananci tu de obicei peste zi, fa o lista si spune-ne ca sa te mai ajutam cu sfaturi

miscare faci? pt ca si ea este importanta, in special daca vrei sa te concentrezi pe anumite zone problema, cum sunt acei colacei
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
50 kg, 60 kg, dieta, jurnal, slabute, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
"Slabute" si la 50 de ani ;) Slabuta Jurnale slabit peste 50 ani 123 09 iun 2020 06:32:52
Am slabit 60 kg in 1,5 ani! babi "Am slabit..." - Povesti de succes 352 07 dec 2011 15:44:03
Grupul celor care au intre 50 kg si 60 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 720 02 apr 2011 00:11:13
Am intre 60 kg si 70 kg livya_cool Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 364 11 feb 2011 16:09:46
Jurnal anki de la 66 la 55-60 kg anki Arhiva jurnale slabit 16 02 iul 2010 11:55:16

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole