Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #4961 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 19:36:41
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Am inteles, mi-ai clarificat nelamuririle.
Mersi de informatii, de linkuri...
Sigur, sa stii ca am sa te vizitez, + sa te mai intreb una alta, cu singuranta am sa profit de faptul ca esti extraordinar de bine informata
Iti doresc o seara frumoasa
Buna Raluca, parca asa am citit ca te cheama, daca gresesc, sa ma corectezi

Ma bucur ca esti preocupata de cum sa ai o alimentatie cat mai sanatoasa. Nu putem manca 100% sanatos, dar peste 50% sigur se poate, trebuie doar sa fim foarte bine informati si sa luam decizii corecte.

Am vazut ca si Niculina este interesata de subiectul "somon sanatos", asa ca este cazul sa scriu un articol despre diferentele dintre somonul salbatic si cel de crescatorie, si de ce trebuie sa alegem pe cel salbatic.

O seara frumoasa.

Citat:
Anterior postat de bzzz Vezi mesajul
Multumesc din suflet.. Suntem mega inebuniti dupa el.. Daca mai ne si gangureste ne unge pe suflet.. cu pregatirile de nunta stau bine pana acum..eu mi am comandat rochia..pe 30 mai am prima proba.. Cata si a cumparat costumul..verighetele le am cumparat.. Saptamana asta trebuie sa ne ajunga invitatiile.. putin incep sa ma stresez cand ma gandesc ca nu mai sunt nici 3 luni.. dar sper sa fie totul ok.. o seara placuta..
Buna draga Andreea

Nici nu ma mira. Este un scump si cu o privire atat de dulce.

Nu ai pozisoare cu rochita?
Nu fi stresata, sunt sigura ca totul va fi bine si special. V-ati gasit restaurant?

Te imbratisez
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4962 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 19:43:13
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Buna Marina Scuze ca raspund (iar) in intarziere. Am lipsit de pe forum, am fost tare stresata. Musafirii...treburi si probleme
La munca mai stau peste program sa imi recuperez ce am lipsit si uite asa...
Sunt cam obosita, vreau sa merg si la nani devreme ca sa fiu odihnita
Am petrecut...hmmm , foarte bine. dar iti dai seama, restaurante chestii...minuni. rezultatul? grav de tot ma vad atat de grasa... probabil ca nu am mai avut asa burta de mult In fine, m-am pus iarasi la treaba
Da, ai dreptate, doar ca uneori ma strsez ca este foarte agresiv... ma deranjeaza, m-am staurat, zici ca se formeaza la comanda cojitele
de abia astept sa vina vara sa merg la mare ca imi face bine soarele si apa sarata
Vremea a fost schimbatoare. furtuna, apoi soare , ploaie apoi nori...oricum e destul de frumos
Voi cum ati petrecut ?
Te pup
Asteptam mesajul tau

Nu te cred. Nu cred ca ai burtica. Am vazut pozisoarele si arati minunat, refuz sa cred ca ai pus kilograme intr-un timp atat de scurt

Cine este in poza? Matusa ta?

Azi a fost un vant, foarte puternic, parca te lua pe sus... Anul acesta vremea este foarte schimbatoare, nici nu mai stii cum sa te imbraci.

Ce mai face nepotica ta?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4963 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 19:49:54
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de DanielaDa Vezi mesajul


Buna Marina,

Iti muti atelierul, sau doar o mica curatenie de primavara?

Nu auzisem de Ludovico Einaudi. De fapt nu ma pot lauda ca sunt prea in tema cu muzica clasica...abia acum o descopar. Dar am ascultat ce ai trimis tu...si multe altele dupa aia si imi place foarte mult. Probabil si din cauza ca pianul este instrumentul meu favorit. As fi in stare sa-l ascult ore intregi .

Nu ma prea pricep la facut poze. Intodeauna imi ies ba "miscate"/"tremurate" ba in ceata, ba cine mai stie cum. Poza asta a fost o "nimereala" fericita. E facuta cu telefonul si imediat dupa mi-a murit si bateria .

Ce faci de 1 mai? Pleci pe undeva sau tot munca?

O saptamana frumoasa in continuare!
Te pup!
Buna draga Daniela.

Mi-am mutat atelierul, acum este unul stabil si mai central.
Trebuie sa vopsesc geamurile, sa dau cu putina lavabila si cateva aranjari, plus mutate lucrarile si ceva mobila.

Ma bucur ca ti-a placut piesa, eu sunt indragostita de acest compozitor. Am zile in care il pot asculta incontinuu.

Te-am intrebat de fotografie, pentru ca ai ochi artistic si ma gandeam sa incerci sa explorezi aceasta zona, bineinteles daca iti place si tie.

De 1 Mai sunt la tara, aer curat si mancare sanatoasa. Suntem invitati,... abia astept sa evadez din Bucuresti.
Tu ce planuri ai?

Te pup
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #4964 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 19:53:04
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Buna Raluca, parca asa am citit ca te cheama, daca gresesc, sa ma corectezi

Ma bucur ca esti preocupata de cum sa ai o alimentatie cat mai sanatoasa. Nu putem manca 100% sanatos, dar peste 50% sigur se poate, trebuie doar sa fim foarte bine informati si sa luam decizii corecte.

Am vazut ca si Niculina este interesata de subiectul "somon sanatos", asa ca este cazul sa scriu un articol despre diferentele dintre somonul salbatic si cel de crescatorie, si de ce trebuie sa alegem pe cel salbatic.

O seara frumoasa.
Nu, e Ralucel de fapt

Sunt asa de fericita ca am gasit site-ul asta... ma umple de buna dispozitie, de incurajare... aflu lucruri noi, schimb informatii... aveam nevoie sa vorbesc cu persoane care se ingrijoreaza de directia in care ne indreptam... pentru ca multa lume nu e interesata de alimentatie, sanatate... de ce se intampla... unii dintre oameni au devenit atat de ignoranti... daca nici pe sotul meu nu il pot convinge in unele masuri ca nu e sanatos cum se alimenteaza... ce sa mai zic de altii... nu stiu de ce e lumea asa intoarsa pe dos... dar sa nu ne intristam.

Da, am integrat-o si pe ea in discutie Mi-a zis ca a si resimit dureri stomacale dupa o masa ce continea somon mai demult... si si eu mancam cel afumat, cum ti-am zis... uff... mai am un pachet nedesfacut in frigider... nici nu cred ca mai imi vine sa il mai mananc... nu prea cred ca imi va cadea bine. Imi va sta in gat.

Da, astept si eu sa citesc.

O seara frumoasa si tie.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4965 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 19:57:22
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna Slabuta,

Am citit acum mesajele tale si in acest moment ascult Ludovico- Oltremare. Foarte frumos! Habar nu aveam de el, e foarte ca lumea muzica.

Te salut si numai bine!
Răspuns cu citat
  #4966 (permalink)  
Vechi 25 apr 2012, 20:15:09
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna draga Daniela.

Mi-am mutat atelierul, acum este unul stabil si mai central.
Trebuie sa vopsesc geamurile, sa dau cu putina lavabila si cateva aranjari, plus mutate lucrarile si ceva mobila.

Ma bucur ca ti-a placut piesa, eu sunt indragostita de acest compozitor. Am zile in care il pot asculta incontinuu.

Te-am intrebat de fotografie, pentru ca ai ochi artistic si ma gandeam sa incerci sa explorezi aceasta zona, bineinteles daca iti place si tie.

De 1 Mai sunt la tara, aer curat si mancare sanatoasa. Suntem invitati,... abia astept sa evadez din Bucuresti.
Tu ce planuri ai?

Te pup
Buna Marina,

Deci oficial nu mai poti confunda "acasa" cu "la servici". Daca tin bine minte inainte aveai atelierul acasa?

Se pare ca nu doar pe mine mai vrajit cu Einaudi . Eu i-am gasit discografia pe net si acum o bag si pe tel .

Nu sunt pre pasionata de fotografie. Cel mai bun exemplu e cand mergem in concediu. Daca plecam singuri ne intoarcem cu destul de putine poze . Doar daca mai mergem si cu alti prieteni mai pasionati ca noi de poze avem si noi mai multe .
Eu lucrez de 1 mai. Ne da liber pe 30 in locul zilei de 1. Nu plecam pe nicaieri. Duminica cred ca vom face un gratar (daca tot stam la casa ).

Pup!
Seara placuta!
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4967 (permalink)  
Vechi 26 apr 2012, 21:44:06
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Asteptam mesajul tau

Nu te cred. Nu cred ca ai burtica. Am vazut pozisoarele si arati minunat, refuz sa cred ca ai pus kilograme intr-un timp atat de scurt

Cine este in poza? Matusa ta?

Azi a fost un vant, foarte puternic, parca te lua pe sus... Anul acesta vremea este foarte schimbatoare, nici nu mai stii cum sa te imbraci.

Ce mai face nepotica ta?
Din pacate raspund tot pe sarite. Am fost si eu ocupata cu munca si cand ajung acasa ma pun repede la sport ca apoi se face tarziu si imi piere cheful
Pana una alta, pana fac dus... deja e ora de somn si s-a mai dus o zi
Imi lipsesc zilele cand stateam aici cu voi toata ziulica
Ei...dar atunci ma plangeam ca nu am de munca nu le putem avea pe toate
In poza este nasa. am pus 400 de grame de Pasti... am fost tot plecati de acasa, si tot in oras am mancat. ma mir ca numai atat am pus
Totusi am de dat jos 2 kg 700... ca sa fiu cum eram anul trecut
am timp pana la jumatatea lui iulie. nu ma grabesc. de ziua mea trebuie sa fiu
Aici s-a incalzit. e schimbatoare vremea, dar macar nu mai e frig. maine si poimaine au anuntat ca e chiar cad.
Scumpetea mica e acasa, in Ro... au mers sa ii faca actele si ce stiu ce treburi mai au de rezolvat. cica stau cam o luna. deja au trecut 2 saptamani si asa dor mi-e de ea
sa speram sa nu stea mai mult ca initial vroiau sa se intoarca de tot acasa...
Te pup Marina Somnic usor, eu merg la nani.
Au dat buzna peste mine musafirii si ma simt f rau
Astept vesti bune pentru sambata
Răspuns cu citat
  #4968 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 14:39:10
agneta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 feb 2012
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 74
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Draga Slabuta,
am reusit sa slabesc 8 kg pana acum, de obicei cam jumatate de kg pe saptamana, maxim 800 grame.( nu cred ca este o scadere brusca)
Incep sa ma ingrijorez, deoarece am observat ca pielea de pe burta incepe sa se cam lase... parca asa avea vreo 2, 3 riduri, si inca si asimetric asezate as mai avea inca 2 kg de pierdut... Nu stiu ce ar trebui sa fac , ma sperie gandul sa raman cu piele lasata... desi aceste 8 kg le-am slabit in 4 luni...Acuma nu stiu ce e da facut, se va amelioara aceasta problema sau dincotra se agraveaza daca mai scad in greutate
poate nu am facut miscare destul de intens, nu stiu...am cautat in comunitate sa vad daca fetele au avut probleme similiare, dar am vazut ca doar cele care au avut mai mult de 10 kg de slabit..
cu crema m-am dat , aproape in fiecare zi, probabil ca s-a intamplat sa uit, dar continuitate a fost..
Acuma eu ma gandesc sa intensific abdomenele, hidratare interioara, exterioara... si in rest nu stiu
Eu inca tot sper sa fie doar o trecere, si pielea sa isi revina cu timpul...
multumesc,
Agneta
agneta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2310 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1793 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1794 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4969 (permalink)  
Vechi 27 apr 2012, 23:11:47
bzzz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul

Buna draga Andreea

Nici nu ma mira. Este un scump si cu o privire atat de dulce.

Nu ai pozisoare cu rochita?
Nu fi stresata, sunt sigura ca totul va fi bine si special. V-ati gasit restaurant?

Te imbratisez
Ca sa fie totul si mai frumos..pe 25 a nascut si sora lui Catalin..deci am doi nepotei Si acesta este un frumos..el este creol cu ochii verzui.. Cu rochia nu am vrut sa am poze..nu mi-am facut ca am zis ca ma voi uita zilnic la ea si nu o sa-mi mai placa.. dar o sa pun poze dupa nunta ..este o rochie simpla..in forma de A sus este in forma de evantai...este alba... din tafta cred...dar nu e ft lucioasa... oricum este exact pe dos de ce-mi doream eu ca niciodata lucrurile de acasa nu se potrivesc cu cele din targ Eu de exemplu uram rochiile din tafta ..nici nu am vrut sa probez..dar am incercat mai multe modele si genul asta mi-a venit cel mai bine... Mai bine spus m-a facut sa zambesc..sa ma simt bine in pielea mea..este simpla si ft eleganta in acelasi timp... restaurant ne-am rezervat din decembrie anul trecut..ca asa trebuie sa-ti cauti cu un an aproape inainte.. mai asteptam invitatiile... trebuie sa le primim maine sau spatamana viitoare..luni..marti..speram sa le avem.. Un weekend minunat iti doresc.... In rest tu cum esti?
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4970 (permalink)  
Vechi 30 apr 2012, 11:43:19
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna Marina,

Ce faci? Cum ai petrecut weekend-ul? Sau inca esti intr-un weekend prelungit ca mine?
Mi-am deschis si eu jurnal...in speranta ca astfel ma voi disciplina. Deci de acum te astept si pe la mine

Sa ai o saptamana frumoasa!
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole