Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "Slabuta"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #5021 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 13:09:41
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de LeeLyy Vezi mesajul
Buna Marina!
Am si eu o rugaminte, sau o intrebare, nu stiu cum sa-i spun?
Eu primesc pe e-mail subiectele care ma intereseaza de pe slabute. E-mail meu este cel de la serv. si ma gandesc ca atunci cand voi fii in concediu sa nu-mi mai fie trimise aceste subiecte, dar cand revin la munca sa le primesc din nou. Ce trebuie sa fac?
Multumesc anticipat!
Buna Lili,

Te poti dezabona pe perioada concediului si apoi, cand revii, te poti abona din nou la subiectele care te intereseaza

Dezabonarea se face in felul urmator: mergi la subiectele la care esti abonata si din panoul Optiuni subiect selectezi Dezabonează-te de la acest subiect. Asa faci la fiecare subiect. (am atasat o imagine)

Sau te poti dezabona de la mai multe subiecte dintr-o "miscare" http://forum.slabute.ro/subscription...ewsubscription
Imagini ataşate
File Type: jpg optiuni-subiect.jpg (79,6 KB, 4 vizualizări)
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5022 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 13:14:05
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Ce lucruri frumoase se pot crea dintr-un creion
Imagini ataşate
File Type: jpg pencil-art.jpg (9,6 KB, 7 vizualizări)
File Type: jpg pencil-art-Xmas-tree.jpg (15,4 KB, 9 vizualizări)
File Type: jpg pencil-art-flip-flop.jpg (17,8 KB, 13 vizualizări)
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5023 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 13:40:51
LeeLyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2011
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: dukan
Date: 156cm, 81.8kg
Mesaje: 4.277
Aprecieri acordate: 295
Am fost apreciat(a) de 442 ori in 295 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Lili,

Te poti dezabona pe perioada concediului si apoi, cand revii, te poti abona din nou la subiectele care te intereseaza

Dezabonarea se face in felul urmator: mergi la subiectele la care esti abonata si din panoul Optiuni subiect selectezi Dezabonează-te de la acest subiect. Asa faci la fiecare subiect. (am atasat o imagine)

Sau te poti dezabona de la mai multe subiecte dintr-o "miscare" http://forum.slabute.ro/subscription...ewsubscription
Multumesc frumos! Am inteles!
LeeLyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 925 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5024 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 16:02:49
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Ceau Marina,
Am venit sa te salut si sa iti doresc o saptamana frumoasa
Am citit in jurnlalul unei slabute (Andra) ca te reapuci cu chef de sport... tu ce exercitii faci?
Te pup, spor daca esti inca la servici
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5025 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 16:11:44
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna Ralucel,

Asa este, foarte multi oameni prefera sa se ascunda in "umbra ignorantei". Mai aud expresii de genul "o sa ma adaptez" si daca nu te "adaptezi", ce va fi?

Un lucru care ma intristeaza este ca romanii nu au fost dintotdeauna atat de "comozi", ultimii ani se caracterizeaza printr-o indiferenta crunta, pe toate planurile, "lasa ca o sa faca altcineva in locul meu", "lasa ca merge si asa", se pare ca nu merge, ne ducem tot mai la vale si cei mai multi s-au obisnuit sa nu faca nimic, dar, in schimb, se plang ca viata este din ce in ce mai proasta in Romania.

Atata timp cat preferi sa stai in fata tv-ului, sa mananci seminte si sa bei bere, in loc sa iti "sacrifici" acel timp pentru un lucru bun, care, poate nu o sa te ajute pe tine, dar pe copiii tai, este un mare nivel de indiferenta, ca sa nu o numesc altfel.
Procentul de indiferenta este in crestere si acest lucru ma intristeaza cel mai mult.

Ma bucur ca v-a atras acest subiect de discutie.
Avand in vedere ca din ce in mai mult vad mesaje de genul "si atunci ce mai mancam", m-am gandit sa scriu un ghid care sa va ajute in alegerea alimentelor. Le spuneam si fetelor (Simina si Diana) cu care m-am intalnit sambata, nu se poate manca 100% sanatos, dar un 70-80% se poate.

De la coloranti, nitrati, in general, aditivi alimentari, chiar si cei considerati "inofensivi", pot aparea reactii alergice. Eu de exemplu am cumparat o salata, de la care am avut mancarimi in cosul pieptului, zona sternului, cu siguranta avea o doza mai mare de nitrati.

Sa ai o saptamana frumoasa si un 1 Mai cat mai placut
Cat despre "romanul berar" cum glumesc eu... nu stiu, cateodata mi se pare ca nu ne vom indrepta niciodata, ca oamenii de care vorbim nu se vor schimba nici in ruptul capului si ca tara se va duce de rapa intr-un hal de nehal... in alte zile ma gandesc ca se mai gasesc oameni inteligenti, saritori, sinceri si muncitori si interesati inca de ce e in jurul lor... (dar care poate isi fac bagajele sa plece din tara si ei...) Azi e ziua in care cred ca nu avem sansa... Mai ales ca am si o zi cat se poate de proasta si trista...

Marina, intrebare: tu crezi ca fiecare merita ce are? si crezi in legea universalitatii? Cat bine faci atat primesti, la fel si despre rau? ... uneori am impresia ca pur si simplu unii oameni se nasc norocosi si altii nu. Si altii, mai rau, ghinionisti. Oare asa sa fie? Tu ce zici.

Te pup
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5026 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 20:44:09
jess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2011
Locaţie: portugalia, Portugalia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 162cm, 54kg
Mesaje: 1.680
Aprecieri acordate: 130
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 128 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Buna slabuta!
As dori sa stiu ce parere ai despre dieta grupelor sanguine? Functioneaza??
Eu sunt grupa O, imi sunt recomandate proteinele animale( carnea) si nu prea imi sunt indicate lactatele. La fel si cu cerealele, domnul investigator spune ca reprezentantii acestei grupe sanguine se umfla rapid de la cereale.
Imi amintesc cand eram mica alegeam si mancam carnea si lasam painea, de lactate nu ma atingeam. Acum e invers : ador lactatele, as manca numai din astea si cerealele ( ovaz stropit cu putina apa clocotita+ amestec din miere si scortisoara), dar se pare ca norocul imi surade din noufara cereale!
Deci ce crezi? Imi recomanzi?
__________________
I´m sexy and I know it!
jess, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2363 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1846 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5027 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 20:51:08
manuela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iun 2009
Locaţie: Halle, Belgia
Vârsta: 38
Dieta: SB faza I
Date: 173cm, 79.9kg
Mesaje: 486
Aprecieri acordate: 18
Am fost apreciat(a) de 14 ori in 11 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Ei ,eu nu am mai scris de mult,dar v-am urmarit de cate ori am avut ocazia

Eu am tinut un timp(3 luni)Rina 90 dar nu destul de constiincios,si am reusit sa slabesc doar 7 kg in trei luni...
Apoi o perioada nimic,am pus vreo cateva inapoi..Si acum sunt de joi la SB!Dar am descoperit ca am gresitAm mancat ficat de pui,crezand ca e permis...Sper sa nu fi afectat asa de mult...
__________________
''Orice lucru bun in viata e ilegal, imoral sau ingrasa!''
Răspuns cu citat
  #5028 (permalink)  
Vechi 07 mai 2012, 20:58:07
DanielaDa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 881
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Te pup Daniela,

Da, weekend-ul acesta m-am dedicat Slabute, s-au strans foarte multe alimente si am zis sa validez macar o jumatate din ele. Mai am inca o tura pentru un alt weekend.

Am publicat articolul tau, il gasesc foarte interesant si util pentru slabutele care tin la frumusetea lor.

M-am uitat la meteo si ne promit doar miercuri si joi ploi, in rest vreme foarte frumoasa.
Trebuie sa alegem o zi, sambata sau duminica.

Am vazut ca ai reusit cu meniurile pe mobil, ce ma bucur Cred ca era ceva "paranormal" de nu a mers din prima sau poate suprasolicita procesorul telefonului tau. Cu siguranta, ai timp, 45 de minute nu e deloc putin.

Sper ca ai inceput aceasta saptamana cu piciorul drept
Buna seara Marina,

Am vazut ca ai fost harnicuta in weekend (doar 2 alimente au ramas nevalidate la mine ).

Si eu ma bucur ca pot adauga de pe tel meniurile...in felul asta stiu ca alea 45min nu trec fara sa fac nimic .

Eu as prefera sa mergem sambata dar daca restul fetelor vor duminica ma supun . Ai aflat cate vom fi? Sau inca mai cautam doritoare? Eu una abia astept . Trebuie sa imi invat lectia inainte? Vom folosi un anumit text? Sau putem sa vorbim liber . Sa stii ca eu nu sunt o persoana prea indrazneata Sper sa ma descurc. Apropos de asta, cand eram in facultate am lucrat la un moment dat la o promotie (atunci cand s-a lansat ziarul ala gratuit de la metrou - compaact parca se numea). Si vre-o sapt am stat in fiecare dim la metrou la stefan cel mare si imparteam ziarul trecatorilor, dupa care 3 saptamani am stat langa sediul romtelecom pe victoriei . Si se obisnuisera angajatii de la romtelecom cu mine, dar nu stiu ce se gandeau de fapt (ca ma obligasera parintii sa lucrez sau cine stie ce) ca ma tot intrebau cati an am...daca am mai mult de 16 (eu aveam 20). Si dupa cateva zile incepusera sa-mi aduca covrigi, mere, capsuni, forneti si alte minuni . Deci iti imaginezi, ce credeau ei ca mor de foame (e drept eram si ceva mai slaba pe vremea aia) si ca ma obliga cineva sa lucrez .

Ziua de azi a trecut foarte repede...nici nu am simtit-o. Nici foame parca nu mi-a fost azi....
Tu cum ti-ai inceput saptamana?

Te pup!
__________________
Jurnal DanielaDa
De unde procuram alimente cat mai naturale?



Masuratori
18.06 /
25.06 / 02.07 / 16.07
Brat:25cm / 25.5cm / 25.5cm / 25cm
Bust: 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm / 87.5cm
Talie: 67cm / 65.5cm / 65cm / 64.5cm
Solduri: 92cm / 92cm / 92cm / 91cm
Coapsa: 53cm / 52cm / 51.5cm / 51.5cm
Burta: 79cm / 78.5cm / 77.5cm / 76.5cm
DanielaDa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
DanielaDa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5029 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 05:57:02
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5030 (permalink)  
Vechi 08 mai 2012, 08:50:51
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Dienus, gandirea pesimista m-a ruinat la propriu, am trait multi ani un calvar de nedescris, poate intr-o zi o sa vi-l povestesc, deci, nu mai vreau lucruri negative in viata mea, stiu care sunt urmarile si cu siguranta nu pierd nimic daca vad viata in culori, dimpotriva, numai de castigat. Viata ne supune la multe incercari, eu sunt de parere ca toate isi au rostul lor.

Acum sunt pozitiva si calma, dar nu am fost dintotdeauna asa Practic am invatat sa traiesc, sa fiu om, sa renunt la a mai fi umbra care se chinuia sa supravietuiasca. Nu spun ca este usor, este al naibii de greu, am fost in prag de sinucidere si atunci am realizat cat de jos am putut sa cobor, mi s-a facut mila de mine si incet, incet, am inceput sa ma tarasc inapoi spre locurile unde exista lumina si viata.

Ori de cate ori simti nevoia sa te destainui sau sa te descarci, imi poti scrie in jurnal.

Eu am toata increderea ca vom reusi sa strangem semnaturile necesare. Am primit mai multe semnaturi pe e-mail pana acum. Trebuie sa incep sa le introduc, unele sunt formulare excel, altele sunt formulare cu semnaturi.

Diana, uneori timpul rezolva problemele, nu este intotdeauna nevoie de actiune. Eu zic sa nu actionezi in legatura cu mama iubitului tau. In momentul de fata, orice ai face este trecut printr-un "filtru".

Te pup si tine capul sus.
Buna dimineata,draga mea Marina!

Imi pare rau sa citesc asa ceva, m-am cutremurat si m-a apucat teama.Nu stiam ca asa greu ti-a fost si tie, mai ales sa ajungi la masuri extreme... Foarte important si foarte bine ca ai reusit sa iti revii, ai stiut cum sa te ridici si sa lasi totul in urma....Imi dau seama ca a fost foarte grav si foarte greu pentru tine, ceva te macina foarte rau daca s-a ajuns pana acolo.Dumnezeu ti-a fost alaturi, mereu sa ai incredere in el.Consider ca nu ne paraseste niciodata si faptul ca ti-ai revenit e dovada pura!

Eu nu pot spune ca am devenit chiar atat de depresiva dar....am momente in care nu reusesc sa ies din bezna, momente in care totul imi pare tot mai greu, tot mai intunecat si simt ca nu mai fac fata.Sunt convinsa ca asta e doar inceputul si ca asta e nimic pe langa greutatile la care ne va supune viata....Dar uneori clachez, simt nevoia sa plang, simt nevoia sa vorbesc despre situatiile prin care trec.Am impresia uneori ca il obosesc si pe iubitul meu cu aceleasi discutii, cu aceleasi probleme dar daca nu vorbesc simt ca innebunesc!

Probabil ai dreptate, timpul poate va rezolva problemele si nu e nevoie sa actionez in niciun fel.Dar imi pare rau, imi pare rau ca e asa, ca are ceva cu mine fara ca eu sa ii fi facut ceva....Cateodata cred ca asa va fi mereu, asta va fi viata noastra de aici incolo. Ma rog, nici nu imi mai gasesc cuvintele cand vine vorba despre acest subiect, nu stiu cum sa exprim ce simt si cum ma simt.

Astazi voi finaliza ce am promis alaltaieri seara ca fac, imi cer scuze pentru intarziere.Cateodata ma impotmolesc in ce am de facut, se strang destul de multe si nu mai reusesc sa ies din ele.

Te pup, zi buna iti doresc!!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cantar, cura, cure de slabit, dieta, frumusete, jurnal, sanatos, slabire, slabit, slabit sanatos, slabuta, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal "Crok" Crok Jurnale barbati 153 07 apr 2010 09:05:31
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Jurnalul unui nou inceput - "Shorty" Shorty Arhiva jurnale slabit 459 15 iul 2009 11:03:22
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58
Dieta "Sacred Heart" brotacel Dieta Rapida 0 04 feb 2009 19:20:44

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole