Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #221 (permalink)  
Vechi 14 feb 2011, 17:26:18
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Eu iti multumesc Andra....sper si eu sa intre mai multe fete ''grele''
Le asteptam
Răspuns cu citat
  #222 (permalink)  
Vechi 14 feb 2011, 18:37:01
vera37's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 30 nov 2010
Locaţie: Calarasi, Romania
Vârsta: 50
Dieta: o alimentatie sanatoasa
Date: 164cm, 86kg
Mesaje: 21.470
Aprecieri acordate: 1.528
Am fost apreciat(a) de 1.304 ori in 950 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg

am fost si eu la aceasta categorie dar, usor, usor am reusit sa ma incadrez la alta
va pup
vera37, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1773 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1256 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #223 (permalink)  
Vechi 14 feb 2011, 19:34:27
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg

Citat:
Anterior postat de vera37 Vezi mesajul
am fost si eu la aceasta categorie dar, usor, usor am reusit sa ma incadrez la alta
va pup
Felicitari! O sa reusesti incet incet sa ajungi unde ti-ai propus, trebuie doar sa ai ambitie multa si rabdare
Răspuns cu citat
  #224 (permalink)  
Vechi 20 feb 2011, 00:16:54
maryanne88's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 mai 2010
Locaţie: cluj, Romania
Dieta: Dieta personalizata
Date: 177cm, 119kg
Mesaje: 679
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg

Prima data cand am intrat pe site ma incadram in categoria 110 - 120 kg , acum sunt la "peste 120..." , asta e daca nu am fost atenta cu alimentatia, cu sportul..
Sper sa ajung anul asta la categoriile sub 100 . Nu ma las pana nu fac asta.
Răspuns cu citat
  #225 (permalink)  
Vechi 27 feb 2011, 03:17:48
Loredanav's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Date: 175cm, 124kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg

Buna, Slabutelor!
EU sunt noua pe aici, de vreo saptamana si ceva ma omor sa "studiez" site-ul, sa incerc sa urmez o dieta anume, insa nu prea reusesc decat sa am mai multa grija la ce, cum si cand mananc. Asta pt ca...mancam haotic, fara mic dejun si poate chiar fara pranz si bagam la cina de recuperare...Am insa niste dificultati in alegerea unei diete, pt ca nu mananc multe lucruri. De ex: nu mananc decat carne de pui si ocazional porc(la cuptor fffff macra sau ciorba de os), nu pot sa suport vita, oaie si alte minuni, nu mananc fructe de mare si nici cu pestele nu sunt tocmai prietena...acolo, de nevoie, mai iau...dar regim...no way!...nu pot sa suport ouale, ocazional, omleta cu branza (mentionez ca pap branza f slaba de vaca). Nu prea ma inteleg nici cu mezelurile, si...un lucru bun...nu prea mananc paine...doar de nevoie...in rest...sunt fan legume, iaurt si branza...cu orice...
Asa ca...ce pot face? am incercat doar sa mananc hipocaloric...recunosc ca moooor dupa dulciuri...
Problema mea este ca am o bebita mica si o alaptez...si am o pofta de dulciuri...din prima zi de cand am nascut...am luat vreo 20 kg...adica in 10 luni...
Trebuie sa fac ceva! Ajutati-ma, va rog...sfatuiti-ma ce pot face!
Multumesc!
Loredanav, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2818 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2301 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #226 (permalink)  
Vechi 05 mar 2011, 05:27:33
bad example's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2011
Locaţie: Buzau, Romania
Vârsta: 43
Date: 165cm, 135kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg

Bine v-am găsit!
Îmi este greu să intru în vorbă cu voi. Nu pentru că nu ați fi niște drăguțe, amabile, primitoare... "Răsfoiesc" de ceva vreme paginile forumului și am descoperit o comunitate deosebită. Eu însă sunt timidă de felul meu și extrem de retrasă.
Ce m-a făcut să... ies acum la lumină este un e-mail primit din partea echipei slabute.ro, care m-a felicitat pentru ziua mea de naștere. Am gândit că este probabil un e-mail trimis automat. Dar chiar și așa pentru mine contează mult. Nici măcar bărbatul cu care locuiesc de mai bine de 3 ani și jumătate nu știe când e ziua mea de naștere... Dar nu prea îmi pasă. Încerc să ies din relația asta de vreo 2 ani și jumătate, deci sentimente pozitive față de el nu prea mai am.
În fine, sper să prind curaj și să devin mai comunicativă pe parcurs. Și să reușesc, odată pentru totdeauna, să scap de povara kilogramelor în plus. Ceea ce pentru mine pare de nerealizat. Nu am fost niciodată o... slăbuță. Am început să mă îngraș de foarte mică, de pe la un an, doi. Și niciunul dintre medicii la care a apelat familia mea nu a știut să găsească o cauză anume. Mulți și-au dat cu presupusul, fără măcar a-mi face analize înainte, și mi-au dat tratament contra hipotiroidiei. Fără efect. Am avut o viață nefericită, am plâns, am suferit enorm. Am trecut de la tristeți la disperare extremă... De fapt, acum trăiesc aceleași stări. Și îmi doresc enorm să pun capăt cumva acestui cosmar.
Nu știu ce îmi mai rezervă viața, însă eu vreau să mă mobilizez pentru a mi-o îmbunătăți și pentru a salva cât mai pot din sănătatea ce mi-a mai rămas. De frumusețe nici nu mai poate fi vorba. Nici o mie de operații estetice nu m-ar mai ajuta!
Vă mulțumesc pentru că mă veți primi printre voi și pentru sprijinul pe care mi-l veți acorda! Am NEVOIE DE AJUTOR!...
bad example, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2409 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1892 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #227 (permalink)  
Vechi 05 mar 2011, 12:12:45
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg

Citat:
Anterior postat de Loredanav Vezi mesajul
Buna, Slabutelor!
EU sunt noua pe aici, de vreo saptamana si ceva ma omor sa "studiez" site-ul, sa incerc sa urmez o dieta anume, insa nu prea reusesc decat sa am mai multa grija la ce, cum si cand mananc. Asta pt ca...mancam haotic, fara mic dejun si poate chiar fara pranz si bagam la cina de recuperare...Am insa niste dificultati in alegerea unei diete, pt ca nu mananc multe lucruri. De ex: nu mananc decat carne de pui si ocazional porc(la cuptor fffff macra sau ciorba de os), nu pot sa suport vita, oaie si alte minuni, nu mananc fructe de mare si nici cu pestele nu sunt tocmai prietena...acolo, de nevoie, mai iau...dar regim...no way!...nu pot sa suport ouale, ocazional, omleta cu branza (mentionez ca pap branza f slaba de vaca). Nu prea ma inteleg nici cu mezelurile, si...un lucru bun...nu prea mananc paine...doar de nevoie...in rest...sunt fan legume, iaurt si branza...cu orice...
Asa ca...ce pot face? am incercat doar sa mananc hipocaloric...recunosc ca moooor dupa dulciuri...
Problema mea este ca am o bebita mica si o alaptez...si am o pofta de dulciuri...din prima zi de cand am nascut...am luat vreo 20 kg...adica in 10 luni...
Trebuie sa fac ceva! Ajutati-ma, va rog...sfatuiti-ma ce pot face!
Multumesc!
Bun venit in familia noastra Loredana

Loredana hai sa ne scrii meniul tau intr-o zi, de exemplu ieri ce ai mancat de dimineata pana seara?

Legat de dulciuri ar trebui sa spui la un moment dat stop, pe langa kilograme in plus mai aduc si alte probleme de sanatate, trebuie sa fii o mamica sanatoasa si sa dai un exemplu sanatos copilului tau.

Ce dulciuri mananci de obicei?

Ce activitate fizica ai?

Sunt sigura ca poti si tu, atatea femei au reusit, nu esti cu nimic mai prejos
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #228 (permalink)  
Vechi 05 mar 2011, 12:21:58
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg

Citat:
Anterior postat de Loredanav Vezi mesajul
Buna, Slabutelor!
EU sunt noua pe aici, de vreo saptamana si ceva ma omor sa "studiez" site-ul, sa incerc sa urmez o dieta anume, insa nu prea reusesc decat sa am mai multa grija la ce, cum si cand mananc. Asta pt ca...mancam haotic, fara mic dejun si poate chiar fara pranz si bagam la cina de recuperare...Am insa niste dificultati in alegerea unei diete, pt ca nu mananc multe lucruri. De ex: nu mananc decat carne de pui si ocazional porc(la cuptor fffff macra sau ciorba de os), nu pot sa suport vita, oaie si alte minuni, nu mananc fructe de mare si nici cu pestele nu sunt tocmai prietena...acolo, de nevoie, mai iau...dar regim...no way!...nu pot sa suport ouale, ocazional, omleta cu branza (mentionez ca pap branza f slaba de vaca). Nu prea ma inteleg nici cu mezelurile, si...un lucru bun...nu prea mananc paine...doar de nevoie...in rest...sunt fan legume, iaurt si branza...cu orice...
Asa ca...ce pot face? am incercat doar sa mananc hipocaloric...recunosc ca moooor dupa dulciuri...
Problema mea este ca am o bebita mica si o alaptez...si am o pofta de dulciuri...din prima zi de cand am nascut...am luat vreo 20 kg...adica in 10 luni...
Trebuie sa fac ceva! Ajutati-ma, va rog...sfatuiti-ma ce pot face!
Multumesc!
Buna Loredana si bine ai venit.Intra si tu la Slabute si la 40 de ani.....acolo suntem mai multe fete cu greutate mare
Răspuns cu citat
  #229 (permalink)  
Vechi 05 mar 2011, 12:23:58
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg

Citat:
Anterior postat de bad example Vezi mesajul
Bine v-am găsit!
Îmi este greu să intru în vorbă cu voi. Nu pentru că nu ați fi niște drăguțe, amabile, primitoare... "Răsfoiesc" de ceva vreme paginile forumului și am descoperit o comunitate deosebită. Eu însă sunt timidă de felul meu și extrem de retrasă.
Ce m-a făcut să... ies acum la lumină este un e-mail primit din partea echipei slabute.ro, care m-a felicitat pentru ziua mea de naștere. Am gândit că este probabil un e-mail trimis automat. Dar chiar și așa pentru mine contează mult. Nici măcar bărbatul cu care locuiesc de mai bine de 3 ani și jumătate nu știe când e ziua mea de naștere... Dar nu prea îmi pasă. Încerc să ies din relația asta de vreo 2 ani și jumătate, deci sentimente pozitive față de el nu prea mai am.
În fine, sper să prind curaj și să devin mai comunicativă pe parcurs. Și să reușesc, odată pentru totdeauna, să scap de povara kilogramelor în plus. Ceea ce pentru mine pare de nerealizat. Nu am fost niciodată o... slăbuță. Am început să mă îngraș de foarte mică, de pe la un an, doi. Și niciunul dintre medicii la care a apelat familia mea nu a știut să găsească o cauză anume. Mulți și-au dat cu presupusul, fără măcar a-mi face analize înainte, și mi-au dat tratament contra hipotiroidiei. Fără efect. Am avut o viață nefericită, am plâns, am suferit enorm. Am trecut de la tristeți la disperare extremă... De fapt, acum trăiesc aceleași stări. Și îmi doresc enorm să pun capăt cumva acestui cosmar.
Nu știu ce îmi mai rezervă viața, însă eu vreau să mă mobilizez pentru a mi-o îmbunătăți și pentru a salva cât mai pot din sănătatea ce mi-a mai rămas. De frumusețe nici nu mai poate fi vorba. Nici o mie de operații estetice nu m-ar mai ajuta!
Vă mulțumesc pentru că mă veți primi printre voi și pentru sprijinul pe care mi-l veți acorda! Am NEVOIE DE AJUTOR!...
Buna dragutzo....te astept si pe tine la Slabute la 40 ani...acolo vei gasii suport moral pt problemele tale...
Răspuns cu citat
  #230 (permalink)  
Vechi 05 mar 2011, 12:29:54
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa peste 120 kg

Citat:
Anterior postat de bad example Vezi mesajul
Bine v-am găsit!
Îmi este greu să intru în vorbă cu voi. Nu pentru că nu ați fi niște drăguțe, amabile, primitoare... "Răsfoiesc" de ceva vreme paginile forumului și am descoperit o comunitate deosebită. Eu însă sunt timidă de felul meu și extrem de retrasă.
Ce m-a făcut să... ies acum la lumină este un e-mail primit din partea echipei slabute.ro, care m-a felicitat pentru ziua mea de naștere. Am gândit că este probabil un e-mail trimis automat. Dar chiar și așa pentru mine contează mult. Nici măcar bărbatul cu care locuiesc de mai bine de 3 ani și jumătate nu știe când e ziua mea de naștere... Dar nu prea îmi pasă. Încerc să ies din relația asta de vreo 2 ani și jumătate, deci sentimente pozitive față de el nu prea mai am.
În fine, sper să prind curaj și să devin mai comunicativă pe parcurs. Și să reușesc, odată pentru totdeauna, să scap de povara kilogramelor în plus. Ceea ce pentru mine pare de nerealizat. Nu am fost niciodată o... slăbuță. Am început să mă îngraș de foarte mică, de pe la un an, doi. Și niciunul dintre medicii la care a apelat familia mea nu a știut să găsească o cauză anume. Mulți și-au dat cu presupusul, fără măcar a-mi face analize înainte, și mi-au dat tratament contra hipotiroidiei. Fără efect. Am avut o viață nefericită, am plâns, am suferit enorm. Am trecut de la tristeți la disperare extremă... De fapt, acum trăiesc aceleași stări. Și îmi doresc enorm să pun capăt cumva acestui cosmar.
Nu știu ce îmi mai rezervă viața, însă eu vreau să mă mobilizez pentru a mi-o îmbunătăți și pentru a salva cât mai pot din sănătatea ce mi-a mai rămas. De frumusețe nici nu mai poate fi vorba. Nici o mie de operații estetice nu m-ar mai ajuta!
Vă mulțumesc pentru că mă veți primi printre voi și pentru sprijinul pe care mi-l veți acorda! Am NEVOIE DE AJUTOR!...
Buna si bine ai venit printre noi

Nu trebuie sa fii timida cu noi, nu suparam pe nimeni.

La multi ani inca o data
Nu trebuie sa fii trista, ziua ta este la fel de importanta ca a tuturor, faptul ca el a uitat intr-adevar este dezamagitor, dar poate are foarte multe pe cap si nu este cu intentie bineinteles ca tu stii mai bine ce est cu adevarat...

Esti foarte critica cu tine, ceea ce descurajeaza enorm, sunt lucruri care ori de cate ori le vei gandi te vor trage inapoi, pozitivismul si increderea in tine te vor scoate la lumina si te vor indrepta spre acea femeie din tine care merita sa fie apreciata si trebuie sa se aprecieze.

Daca aceasta relatie nu iti face bine, atunci nu iti mai face rau, pentru ca familia este primul factor care ori ne va ajuta ori ne va distruge si mai mult, ne va crea stari de tensiune, de frustrare, nemultumiri si de aici e calea scurta spre inecarea tuturor suferintelor in mancare.

Contrar tuturor ideilor, dar o dieta este si un "state of mind" (in traducere: stare de spirit), iar daca tu traiesti intr-un zbucium continuu, sansele sa reusesti ceva sunt aproape minime. Lucrurile frumoase se fac in liniste, echilibru, sustinere, afectiune...

In primul si in primul rand, trebuie sa iei taurul de coarne si sa te apuci sa rezolvi una cate una problemele pe care le ai. Bineinteles prima este aceea de familie, de acolo pleaca o serie de lucruri negative care nu te vor lasa sa realizezi altele.
Poate o discutie (daca ea inca nu a avut loc, cine stie poate se va rezola ceva) sau poate chiar despartire, tu stii cel mai bine ce simti.

Lucrul care trebuie sa il faci este sa iei o decizie pentru tine si aceea sa fie decizie finala, in functie de ea faci urmatoarele tale actiuni.

Bineinteles, dupa rezolvarea problemelor de familie, treci la capitolul self-esteem si inceput de alimentatie corecta.

O sa vezi ce usor va fi...

Sper ca vei reusi sa iesi din acest cerc vicios
Asteptam vesti de la tine si am toata speranta ca vor fi bune.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
120 kg, dieta, jurnal dieta, jurnal slabit, sanatos, slabire, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg Slabuta Am intre 110 kg si 120 kg 1175 17 apr 2015 14:34:13
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 9071 09 mar 2011 17:57:29
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 4331 16 feb 2011 00:56:41
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg danyela Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 3901 16 feb 2011 00:53:00
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 7469 19 dec 2010 17:55:14

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole