Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4461 (permalink)  
Vechi 11 feb 2014, 14:41:17
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Azi a fost no meat day..
Dimineata am mancat lapte batut cu fructe uscate (merisoare, kiwi, stafide, caise) si cateva bucati de caju, la pranz o salata amre de naut, telina, rosii, morcov, ardei gras rosu, ulei de masline si otet.
La gustare am niste nuci si caju crud..
Habar nu am ce sa mananc la cina, inainte de sala, deja am mancat cam multi carbo si parca as manca ceva proteine, cred ca bag niste peste afumat, dar mi-e sa nu-mi pice greu la sala..
Dupa sala,as usual shake proteic.

Am uitat sa va zic ca am fost in Auchan, la Brasov.. moaaama cat de misto e.. noi nu avem aici in BC.. si am dat iama la produsele vrac, mi-am luat o gramada de ceaiuri, verde cu fel si fel de fructe, ghimbir, lamaie, ceai de rooibos cu fructe, iasomie, trandafir.. si in foiecare seara imi fac cate un ceai, e minunat de bun!
Mi-am luat hrisca, quinoa, mix de fructe uscate (caise, kiwi, banane, ananas, merisoare, cu caju si migdale prin el), naut, caju crud (asta a fost scump tare, 170 de g - 11 lei si ceva )
Am ajuns si la Decathlon.. OMG..!! Heaven! Noroc ca nu mai aveam bani la mine ca sigur ii cheltuiam pe toti Mi-am luat un bidon ptr apa, o coarda, un tricou roz de sport si un hanorac fluffy
Adidasi nu am gasit cine stie ce oferte si modele.. Am vazut si un heart rate monitor, la 85 de lei, nu mai stiu de la ce firma, ceva cu G.. M-a intepeat inima ca nu mi l-am luat eh, maybe next time..

Am ajuns si la DM si mi-am facut stocul de cosmetice Am vazut ca au si produse bio, mi-am luat niste batoane cu amaranth expandat si o punga de taitei din fasole mung..

Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Kclaudyia; 11 feb 2014 at 14:43:29.
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
rommyna (11 feb 2014)
  #4462 (permalink)  
Vechi 11 feb 2014, 14:43:45
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Buna Ancule!
Mi-am luat pudra proteica pe care mi-ai recomandat-o tu de la Pro Nutrition.. cu gust de cioco, e buna la gust..
Pai am cautat ce sa mai mananc inainte de sport si am tot vazut ca lumea mananca unt de arahide Plus ca m-am uitat un pic si la tine in meniuri si m-am inspirat
Faza nasoala e ca mi-a luat mister din Lidl si are si zahar, dar cat mananc eu 2 lingurite nu e bai..
Trebuie sa imi impun sa mananc putin ca in prima zi cand l-am cumparat am mancat o gramada Imi place la nebunie untul de arahide..

Multumesc de gandurile bune.. O sa se recupereze buni, dar e mai nasol ca e si in varsta si ,mno, se recupereaza mai greu

Tu ce mai faci? Ti-ai schimbat sala? Stiam ca se renova acolo unde mergeai tu de obicei.
Ma bucur ca iti place pudra la gust. Si eu am tot vazut ca o masa prea antrenament poate consta din paine integrala, unt de arahide si felii de banana. Mie imi merge la inima combinatia asta. Si in 5 min e gata preparata si mancata gustarea. O sa imi cumpar si eu niste ananas sa incerc sa-mi pun in shake.

M-am reintors la sala mea. Au renovat-o, are echipament nou, e mai incapatoare. Daaaar, mi s-a urat de orele de group fitness asa ca de saptamana viitoare voi merge in sala de forta. Bine, si aia are echipament mai nou si mai mult. Mi-am alcatuit eu un program cu 4 zile/sapt + o zi extra de yoga, daca reusesc sa ajung. Si ma gandeam sa merg direct dupa munca, ca sa evit aglomeratia si sa mai economisesc niste timp. Voiam sa incep de sapt asta, dar azi merg la sala cu o colega si joi cred ca merg cu prietena mea cea mai buna.
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
Kclaudyia (11 feb 2014)
  #4463 (permalink)  
Vechi 11 feb 2014, 16:43:50
LOREDANA99's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 35
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Salutare, fetelor!

Astazi am intrat in jurnalul Ancai si vad eu acolo un meniu...pranz friptura cu piure, cina pufuleti...si ma gandeam...oare am intrat bine? ce-o fi cu Anca? cand colo erau primele pagini din jurnal, ma si speriasem, ma gandeam...uite domnule si Anca mai face ca mine
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1801 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1284 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 768 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui LOREDANA99:
anqutz (12 feb 2014), Kclaudyia (11 feb 2014), rommyna (11 feb 2014)
  #4464 (permalink)  
Vechi 11 feb 2014, 17:06:28
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Ma bucur ca iti place pudra la gust. Si eu am tot vazut ca o masa prea antrenament poate consta din paine integrala, unt de arahide si felii de banana. Mie imi merge la inima combinatia asta. Si in 5 min e gata preparata si mancata gustarea. O sa imi cumpar si eu niste ananas sa incerc sa-mi pun in shake.

M-am reintors la sala mea. Au renovat-o, are echipament nou, e mai incapatoare. Daaaar, mi s-a urat de orele de group fitness asa ca de saptamana viitoare voi merge in sala de forta. Bine, si aia are echipament mai nou si mai mult. Mi-am alcatuit eu un program cu 4 zile/sapt + o zi extra de yoga, daca reusesc sa ajung. Si ma gandeam sa merg direct dupa munca, ca sa evit aglomeratia si sa mai economisesc niste timp. Voiam sa incep de sapt asta, dar azi merg la sala cu o colega si joi cred ca merg cu prietena mea cea mai buna.
Sincera sa fiu nu m-a dat pe spate combinatia unt de arahide + banana, cred ca e cam sarat untul meu de arahide si de asta

Ce ore de group fitness? Te referi la Body Pump? Mai asa e, la un moment dat te plictisesti si chiar e recomandat sa faci altceva, sa diversifici.. Ce ore mai sunt la sala?
Yoga faci acasa? Eu n-am mai facut de vreo 2 sapt yoga si ar trebui sa fac.. Cred ca sambata sau duminica, cand de obicei am zi de pauza la sala..

Si ptr mine e mult mai convenabil sa ma duc dupa munca, dar orele tipei la care ma duc eu sunt de la 8 si sunt nevoita sa merg de la 7.. Am facut odata tampenia sa fac 3 ore odata, de la 6 la 9, si a doua zi de abia ma tineam pe picioare asa ca nu mai risc..

Eu azi iau pauza de la sala, pleaca al meu maine in delegatie si trebuie sa il pregatesc, plus ca pana se intoarce el vineri seara am timp sa ma duc la sala.
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4465 (permalink)  
Vechi 12 feb 2014, 09:32:50
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul
Salutare, fetelor!

Astazi am intrat in jurnalul Ancai si vad eu acolo un meniu...pranz friptura cu piure, cina pufuleti...si ma gandeam...oare am intrat bine? ce-o fi cu Anca? cand colo erau primele pagini din jurnal, ma si speriasem, ma gandeam...uite domnule si Anca mai face ca mine
Ce vremuri. Oricum vineri am mancat 4 bucatele de cremsnit, sambata am rontait tortilla cu sos salsa la film si luni am mancat niste ciocolata cu pere de la milka. Nobody's perfect. Si Anca mai face prostii din cand in cand.

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Sincera sa fiu nu m-a dat pe spate combinatia unt de arahide + banana, cred ca e cam sarat untul meu de arahide si de asta

Ce ore de group fitness? Te referi la Body Pump? Mai asa e, la un moment dat te plictisesti si chiar e recomandat sa faci altceva, sa diversifici.. Ce ore mai sunt la sala?
Yoga faci acasa? Eu n-am mai facut de vreo 2 sapt yoga si ar trebui sa fac.. Cred ca sambata sau duminica, cand de obicei am zi de pauza la sala..

Si ptr mine e mult mai convenabil sa ma duc dupa munca, dar orele tipei la care ma duc eu sunt de la 8 si sunt nevoita sa merg de la 7.. Am facut odata tampenia sa fac 3 ore odata, de la 6 la 9, si a doua zi de abia ma tineam pe picioare asa ca nu mai risc..

Eu azi iau pauza de la sala, pleaca al meu maine in delegatie si trebuie sa il pregatesc, plus ca pana se intoarce el vineri seara am timp sa ma duc la sala.
Neata! Momentan ma satisface combinatia, mai ales ca imi da energie. Ce-i drept, am luat unt all natural, fara adaos de sare sau zahar. M-am chinuit ceva pana sa gasesc.

Ma refer la toate orele la care merg eu: Body Pump, Zumba, Strenght Cardio, Bosu etc. Orele nu seamana intre ele si abia ce s-a schimbat programul la Pump, dar tot simt nevoia sa intru in sala. Plus ca as economisi niste timp, cam o ora pe zi. Gen la 5 sunt la sala si la 6:30 acasa. Sa vad daca ma tine, deja mi-am alcatuit programul.

Yoga tot la sala as merge, avem 2 ore/sapt de yoga, una miercuri de la 21:15 si una sambata de la 14:00.

3 ore odata? :O Daca le faci la intensitate mare dupa o ora, maxim o ora si jumatate ar trebui sa te tarasti din sala.
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui anqutz:
Kclaudyia (12 feb 2014), LOREDANA99 (12 feb 2014)
  #4466 (permalink)  
Vechi 12 feb 2014, 10:02:57
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Ce vremuri. Oricum vineri am mancat 4 bucatele de cremsnit, sambata am rontait tortilla cu sos salsa la film si luni am mancat niste ciocolata cu pere de la milka. Nobody's perfect. Si Anca mai face prostii din cand in cand.



Neata! Momentan ma satisface combinatia, mai ales ca imi da energie. Ce-i drept, am luat unt all natural, fara adaos de sare sau zahar. M-am chinuit ceva pana sa gasesc.

Ma refer la toate orele la care merg eu: Body Pump, Zumba, Strenght Cardio, Bosu etc. Orele nu seamana intre ele si abia ce s-a schimbat programul la Pump, dar tot simt nevoia sa intru in sala. Plus ca as economisi niste timp, cam o ora pe zi. Gen la 5 sunt la sala si la 6:30 acasa. Sa vad daca ma tine, deja mi-am alcatuit programul.

Yoga tot la sala as merge, avem 2 ore/sapt de yoga, una miercuri de la 21:15 si una sambata de la 14:00.

3 ore odata? :O Daca le faci la intensitate mare dupa o ora, maxim o ora si jumatate ar trebui sa te tarasti din sala.
Daca n-am face prostioare n-am mai fi oameni.. Eu recunosc ca nu rezist tentatiilor f mult timp.. sunt pofticioasaaa!!
Asta e si motivul ptr care mai pun 1-2 kg pe mine

Noi nu avem yoga la sala din pacate, s-au tinut cursuri dar nu venea lumea.. Ce oameni dom'le! Numai la cursurile usoare merg, gen zumba, step-aerobic.. La cursul unde ma duc eu, antrenoarea chiar lucreaza, face Steel Tonic si Circuite combinate cu HIIT (alterneaza orele) si chiar e f misto.. Degeaba le zice ea fetelor ca asa slabesc cel mai eficient.. la ora ei suntem maxim 6 persoane ceea ce e trist..

In ziua aia cand am facut 3 ore nu mai facusem sport vreo 3 zile, am facut o ora de greutati (more or less o ora), o opra de zumba si o ora de steel tonic (dar asta ultimul la intensitatea mai medie ca nu mai puteam).. Crede-ma ca eram mega ametita si n-am mai fost in stare de nimic 2 zile..

Am zile si zile.. Am zile cand lucrez o ora jumate -2 la sala si ma simt ok, dar si zile cand lucrez o ora si zici ca m-a calcat trenul..

E aiurea ca antrenoarea asta are ore de la 8 si pierd mult timp.. Ajung acasa la 9 si nu mai pot face nimic..

Apropo de sali de sport.. Caut in BC o sala de sport la o scoala sa inchiriez sa tin niste ore de aerobic / circuite/ pilates /tonifiere.. Inca nu sunt hotarata asupra programului, cert este ca as avea deja 6 fete care mi-au confirmat ca vor sa vina la mine
Ar fi un vis implinit daca as reusi asta!!
Acum sa gasesc sala la un pret cat de cat acceptabil , la inceput nu vreau neaparat sa fac profit, macar sa imi acopar chiria si sa pot cumpara incet incet echipament gen saltele, greutati, etc.. Si apoi poate imi fac cliente
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
diana87 (12 feb 2014)
  #4467 (permalink)  
Vechi 12 feb 2014, 10:12:51
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Sunt persoane si persoane. La mine la sala e bataie pe orele mai grele. Nu inteleg, daca tot ti-ai miscat fundul pana la sala, de ce sa nu pui si osul la munca?! Pe bune, e pacat sa irosesti banii de pe abonament si timpul pretios in care puteai face altceva.

Iti tin pumnii sa gasesti o sala pe care s-o poti inchiria. Nu ai putea sa te apuci chiar sa predai la o sala?
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
Kclaudyia (12 feb 2014)
  #4468 (permalink)  
Vechi 12 feb 2014, 10:41:10
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neatza fetili cochetili!!

Meniul meu de ieri a fost cel pe care l-am mentionat, la cina am mancat salata de vinete (muulta ) cu 2 rosii si cateva rosii cheryy, un sfert de ardei rosu si vreo 3 felii de branza feta. Plus un ceai verde cu lamaie.

Sport 0, nu am ajuns la sala ptr ca a trebuit sa gatesc, sa spal si sa calc niste haine, al meu a plecat in delegatie..

Dar recuperez azi. Voi face o ora de tras de fiare + cateva exercitii ptr abdomen si o ora de Circuit + HIIT.
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4469 (permalink)  
Vechi 12 feb 2014, 10:45:38
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Sunt persoane si persoane. La mine la sala e bataie pe orele mai grele. Nu inteleg, daca tot ti-ai miscat fundul pana la sala, de ce sa nu pui si osul la munca?! Pe bune, e pacat sa irosesti banii de pe abonament si timpul pretios in care puteai face altceva.

Iti tin pumnii sa gasesti o sala pe care s-o poti inchiria. Nu ai putea sa te apuci chiar sa predai la o sala?
Faza e ca fetele care se duc la orele usoare nu-s obisnuite cu altceva si daca le pui sa faca ceva greu fug.. Au fost tipe care au venit la orele antrenoarei asteia si a doua oara nu le-am mai vazut
Si spre stupoarea mea majoritatea au impresia ca daca lucreaza mai greu, sau daca lucreaza cu greutati fac .. citez "muschi de Arndold''
Degeaba incerci sa le explici ca femeile nu au cum genetic sa isi dezvolte masa musculara atat de tare fara suplimente, steroizi, etc..
Ca sa nu mai vorbesc de alimentatie, majoritatea sunt convinse ca dupa sala nu ai voie sa mananci nimic!!

Asta era si ideea cu sala de sport de inchiriat, sa predau eu niste ore
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4470 (permalink)  
Vechi 12 feb 2014, 11:08:23
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neata' Klau
Oare nu iti trebuie atestat ca sa predai ore?...oricum poti sa-l faci...desi am inteles ca e destul de costisitor..insa merita..combini placerea cu utilul
O zi faina sa ai!
__________________
Motivatia te face sa incepi...obiceiul te face sa continui.....
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Kclaudyia (12 feb 2014)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole