Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Gea - o mamica in devenire

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 11 iun 2010, 14:51:48
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Gea, imi place tare mult sa citesc povestioarele bebe-ilor vostri, chiar daca inca sunt micuti, este foarte emotionant sa citesti ceea ce scrieti despre cum va simtiti, ce schimbari se petrec...

Imi place comparatia cu fluturasii
Mi-ai adus aminte de niste momente speciale... cu fluturasi
Chiar, e la fel senzatia cu atunci cand esti indragostita?

Sunt suparata pe ceea ce papi, asta-i papica de bebe?
Ai grija la alimentatie, acum nu mai este vorba doar de tine

Asteptam cu nerabdare urmatorul capitolul
Buna Slabuta, multumesc de vizita

Sa stii ca e putin diferita senzatia de "fluturasi indragostiti" si "fluturasi dde bebel" Pe cei indragostiti parca ii simteam in tot corpul, cand in stomac, cand in varful urechilor, cand in palme si chiar o senzatie care... fugea imediat ce imi dadeam seama ca ma inrosesc la fata.. Pe cei de bebel ii simt efectiv in burtica Nu mai e o senzatie pasagera. Chiar simt Sau cel putin eu asa cred. Parca e o bula de aer sau apa care se sparge in burta... sau ca si cum simti o picatura de apa cand iti cade pe burtica ce comparatii pot sa fac, dar incerc sa exprim cat mai bine senzatiile

Nu sunt foarte mandra de mancarea mea din week-end dar.... ma rog, nu am scuze. Astazi iarasi am papat un sandwich de la patiserie si un strudel cu cascaval si sunca, iar ieri la pranz doua feliute de pizza cu sunca. Doar ca avem destul de mult delucru la birou si nu apucam sa gatim foarte mult acasa si nici sa comandam de la catering... Sper sa ne revenim in week-end.

Pap foarte multe fructe. Cirese, capsuni, caise, banane, portocale, lebenita, kiwi nu trece o zi fara cel putin 2 feluri de fructe. Pe langa cei 2-3 litri de apa bauti zilnic, fructele imi fac mult bine si ma revigoreaza. Stiu ca uneori nu e cea mai sanatoasa papica, dar incerc sa imi revin sau sa echilibrez prin fructe si salate.

Este foarte cald si ma molesesc rau de tot de la caldura, uneori ma ia cu ameteala si oboseala instanta, dar cred ca asa e la toata lumea. Am inceput sa port fustitele de anul trecut (incap inca ok in ele, sunt mai largute, dar macar e ok la burtica ). La cele care au elastic mi pun elasticul la buric, sa nu deranjeze bebelul Parca sunt din anii 50 Dar acopar cu o camasuta

Nu mai beau deloc cafea, energizante si sucuri pepsi sau carbogazoase. Strict doar apa plata, minerala sau sucuri de portocale, respectiv ice-tea-uri. Nici cele din urma nu sunt foarte sanatoase, dar mai gust din cand in cand

Vrem sa iesim in week-end la iarba verde si la un gratar. Cred ca vom duce mititei, piept de pui si/sau frigarui din piept de pui. Voi lua din toate cate putin

Dar pana la gratar mai trebuie sa finalizez la birou niste probleme, apoi ne bucuram

Un week-end placut tuturor va doresc
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #32 (permalink)  
Vechi 17 iun 2010, 16:12:53
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Buna Slabuta, multumesc de vizita

Sa stii ca e putin diferita senzatia de "fluturasi indragostiti" si "fluturasi dde bebel" Pe cei indragostiti parca ii simteam in tot corpul, cand in stomac, cand in varful urechilor, cand in palme si chiar o senzatie care... fugea imediat ce imi dadeam seama ca ma inrosesc la fata.. Pe cei de bebel ii simt efectiv in burtica Nu mai e o senzatie pasagera. Chiar simt Sau cel putin eu asa cred. Parca e o bula de aer sau apa care se sparge in burta... sau ca si cum simti o picatura de apa cand iti cade pe burtica ce comparatii pot sa fac, dar incerc sa exprim cat mai bine senzatiile

Nu sunt foarte mandra de mancarea mea din week-end dar.... ma rog, nu am scuze. Astazi iarasi am papat un sandwich de la patiserie si un strudel cu cascaval si sunca, iar ieri la pranz doua feliute de pizza cu sunca. Doar ca avem destul de mult delucru la birou si nu apucam sa gatim foarte mult acasa si nici sa comandam de la catering... Sper sa ne revenim in week-end.

Pap foarte multe fructe. Cirese, capsuni, caise, banane, portocale, lebenita, kiwi nu trece o zi fara cel putin 2 feluri de fructe. Pe langa cei 2-3 litri de apa bauti zilnic, fructele imi fac mult bine si ma revigoreaza. Stiu ca uneori nu e cea mai sanatoasa papica, dar incerc sa imi revin sau sa echilibrez prin fructe si salate.

Este foarte cald si ma molesesc rau de tot de la caldura, uneori ma ia cu ameteala si oboseala instanta, dar cred ca asa e la toata lumea. Am inceput sa port fustitele de anul trecut (incap inca ok in ele, sunt mai largute, dar macar e ok la burtica ). La cele care au elastic mi pun elasticul la buric, sa nu deranjeze bebelul Parca sunt din anii 50 Dar acopar cu o camasuta

Nu mai beau deloc cafea, energizante si sucuri pepsi sau carbogazoase. Strict doar apa plata, minerala sau sucuri de portocale, respectiv ice-tea-uri. Nici cele din urma nu sunt foarte sanatoase, dar mai gust din cand in cand

Vrem sa iesim in week-end la iarba verde si la un gratar. Cred ca vom duce mititei, piept de pui si/sau frigarui din piept de pui. Voi lua din toate cate putin

Dar pana la gratar mai trebuie sa finalizez la birou niste probleme, apoi ne bucuram

Un week-end placut tuturor va doresc
Salutare Salutare

Am revenit cu vesti...din pacate nu din cele mai placute
Sunt racita cobza! si ma simt foarte rau

Am fost in week-end la strand si, desi nu am stat la soare in orele amiezii (am stat de la 4 pana pe la 7 in apa, cu pauze), am prins niste virusi foarte nasoli. Medicul de familie mi-a spus ca e ceva ce nu mai vazuse in aceasta perioada si spera sa nu se agraveze. Razele UV mi-au redus imunitatea si mi-au afectat sanatatea. De luni sunt racita si nu am luat nimic altceva inafara de portocale, lamai, lime si ceaiuri de raceala, dar e din ce in ce mai rau Medicul mi-a dat sa iau jumatate de pastila de paracetamol simplu de 3 ori pe zi, iar in caz de febra, o jumatate de pastila de Algocalmin.

Am urmatoarele simptome:
- dureri de gat si amigdale
- dureri in piept si tuse seaca
- nas infundat si imi curge non stop (vascos, nu lichid)
- urechi infundate
- ameteli acute la efort redus si la ridicat in picioare
- nu simt nici un gust la nimic ce pun in gura
- ochi injectati, umflati si uneori lacrimez
- stare generala proasta, fara energie si pofta de mancare
- buze uscate si deshidratate
- oboseala acuta, dar fara sa pot dormi.
- sesiuni de transpiratii reci,
- stranuturi foarte puternice
- modificari de stare, cand imi e foarte frig, cand imi e foarte cald.

De doua zile stau acasa, dar maine trebuie sa merg la birou pentru ca avem de finalizat un proiect mai mare, asa ca voi merge. La ora 4 maine ma intalnesc cu medicul ginecolog pentru ecografie si sa vedem cum creste bebelul. Doar la el/ea ma gandesc acum, sper sa nu fie afectat de gripa asta Am mari emotii si imi e frica sa nu pateasca ceva

Voi reveni maine cu vesti, acum merg sa pap ceva (indiferent ce ca oricum nu simt nimic gust sau miros), dar trebuie sa am ceva in burta, ca tot ce am papat azi a fost un bol de lapte cu cereale si un ceai.

Va doresc multa sanatate spor in tt ce faceti!
Sa ne auzim doar de bine!
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #33 (permalink)  
Vechi 18 iun 2010, 22:52:42
paulla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 171cm, 105.5kg
Mesaje: 611
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Draga Gea,

Sper sa te faci bine curand. Imi pare rau ca esti racita si ca suferi... Iti doresc sa te insanatosesti repejior, si astept cu drag sa citesc incontinuare povestile tale cu bebe... sunt atat de frumoase.

Te imbratisez
__________________
Jurnalul Paulei
paulla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #34 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 08:23:34
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de paulla Vezi mesajul
Draga Gea,

Sper sa te faci bine curand. Imi pare rau ca esti racita si ca suferi... Iti doresc sa te insanatosesti repejior, si astept cu drag sa citesc incontinuare povestile tale cu bebe... sunt atat de frumoase.

Te imbratisez
Multumesc Paulla
Incet incet imi revin, sper sa o fac cat mai repede, ca m-am saturat sa imi tot suflu nasul

O zi minunata iti doresc
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #35 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 09:31:39
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Buna dimineata la toata lumea

Astazi reincep in forta la lucru (chiar daca vremea nu prea e de partea mea) pentru ca s-au cam adunat in ultima perioada treburile.

Eu am fost vineri la ecograf si am avzut bebelul De data asta amandoi l-am/am vazut/o Are 3 centimetri Inimioara puternica si brate dezvoltate

Acum avem mai multa grja de noi, de cand cu raceala Inca nu am greturi sau stari de rau, ma mai ia din cand in cand cu ameteala, dar e din cauza racelei. Nu am pofta de mancare, si cand am, ma satur foarte repede, nu pot manca mult. Deocamdata nu fac excese, asa ca e bine

Ma intorc putin la treaba, ca s-a adunat, si voi reveni cu vesti noi

Va pup
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #36 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 10:00:17
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

buna gea cred ca sunteti in an 9lea cer ma bucur pentru tine si de abia asteptam sa il/o cunoastem si noi vezi ai grija sa papi destul si sanatos
spor la treaba. o zi frumoasa
Răspuns cu citat
  #37 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 10:08:06
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Vad ca e mai bine mamica Gea
Multa sanatate
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #38 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 11:26:36
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
buna gea cred ca sunteti in an 9lea cer ma bucur pentru tine si de abia asteptam sa il/o cunoastem si noi vezi ai grija sa papi destul si sanatos
spor la treaba. o zi frumoasa
Multumesc Andra Da, asa e, suntem tare fericiti
Cand va creste mai mare si voi avea ce arata, voi pune poze cu burtica

Pupicei
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #39 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 11:28:20
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul
Vad ca e mai bine mamica Gea
Multa sanatate
Buna Adela dear
Da, sunt nitel mai bine, dar mai am de recuperat! Sper sa treaca raceala asta cat mai repede.
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #40 (permalink)  
Vechi 21 iun 2010, 11:31:05
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Multumesc Andra Da, asa e, suntem tare fericiti
Cand va creste mai mare si voi avea ce arata, voi pune poze cu burtica

Pupicei
de abia astept ce imi plac burticile cu ceva inauntru frumos, nu cu sunca
pupici si tie
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
copil, jurnal, jurnal mamici, mamici, sarcina, slabit mamici


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :) amy Dupa sarcina 67 25 aug 2015 12:08:31
Esti deja o mamica sau in devenire? Tavya Arhiva jurnale slabit 238 05 apr 2011 11:36:54
Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate Gea Arhiva jurnale slabit 416 26 sep 2010 12:14:17
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
O mamica care vrea sa scape de kg VUDULCIU Arhiva jurnale slabit 14 21 apr 2010 13:29:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole