Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2971 (permalink)  
Vechi 09 oct 2010, 08:08:41
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul

Magda, sper sa ti se rezolve problemele
E greu sa treci prin asta,stiu ca au avut si parintii mei perioada asemanatoare,si e un stres enorm. Iti doresc multa putere,sa treci peste toate
Multumesc!Cu stresul asta deja m-am acomodat ca de aproape un an numai de surprize neplacute avem parte
Citat:
Anterior postat de Diana D Vezi mesajul
Buna Magda,
Si la mine in casa e un frig ...si eu si sotul meu suntem raciti (dar ne tratam)
In legatura cu serviciul iti tin pumnii sa fie totul bine.
Pupici si o seara calduroasa.
Multumesc!A fost tare bine sub paturaAcum vad ca de dimineata e mai cald in casa.Imediat ce imi beau cafeaua ma apuc de treaba(deschid si toate geamurile) si mai incolo de gatit.Sper sa revin cu poze,ca vreau sa fac ceva mai ..ciudat!
Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
Pestele afumat e permis in dieta Monti, faza I? Va multumesc frumos!
Deja ti s-a raspuns!Deci,citeste eticheta!
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Buna ma numesc Cristina si am 9 zile fara abateri !

8.10.2010
1 portocala
M.D 2 batoane Magda + lapte batut 0.25% + cafea decof
P 2 picioare sexy de pui cu rosii + supa de legume ( ceapa, conopida, brocoli)
G 4 patratele de ciocolata 90%
C salata ( rosii, castraveti, frunze de salata diverse, avocado, ton in apa, ulei de masline, sare) + zmeura
Pup fata constiincioasa care si-a revenit din acea...cadere!
Citat:
Anterior postat de Mihaela777 Vezi mesajul
Buna dimineata fetele..Va pup pe toate..( care n-ati avut abateri )
N-am reusit sa recuperez cu cititul...scrieti mult dragelor...dar mult..
In fine, am spicuit pe ici colea...si promit ca mai revin cu spicuitul pana recuperez.
M-am cantarit de dimi...si schimbam triker-ul...asadar 80...
In curand sper sa ''lucrez'' doar cu prefix de 7 (sapteeee ).
Ah...Am avut o abatere alaltaieri seara fii-mea m-a hranit fortat cu un croissant mic... Ea e de vinaaaaa...
Gata m-am spovedit...un week-end plin de ce va doriti voi...
Felicitari pentru ticker si ai grija de fata sa nu te mai hraneasca cu chestii nemonti!
Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Buna dimineata va spun si eu!Gata,mi-am facut norma de somn,8 ore,acum ma pregatesc pt o noua zi!
Va servesc cu micul dejun:si,cine stie,poate azi facem putin sportSa aveti o zi minunata,sa fiti entuziaste si perseverente!
Magda,succes la serviciu,sa se rezolve favorabil problema pt care ai emotii!
Multumesc!Si multumesc si de tratatie!
Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
buna dimineata la toate fetele.sa aveti un week minunat si mai calduros(aici la br a venit gerul)
va ofer un ceai sa va incalziti si o cafea(eu nu prea beau-mai bine ma impac cu ceaiul)
mmm,ce bunatate!Multumim!
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Neata va zic si eu!
Azra, multumesc de servire. mi-ar trebui una reala mie.
Lidiuta, matinala, harnicuta. Te pup!
Mihaela, tot asa sa zboare toate pana la ce greutate vrei tu. Si daca te mai prind ca ai vreun coisant, prajiturica, sau mai stiu eu ce abatere grava in meniu, te fugaresc de nu te vezi.. Te pup!

Nasa mea a nascut ieri o fetita. Suntem f. bucurosi, sunt bine amandoua, abea astept sa le vad pe Skype.

Acu' sa pun meniul pe ziua de ieri si dupa sa citesc si din urma.

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:39
Ananas, proaspat, toate soiurile, 450g - 225 calorii

Gustare 1, ora 08:39
Apa plata, 3000ml - 0 calorii

Prânz, ora 19:58
Ciuperci champignon crude, 105g - 28 calorii
Ulei de masline extravirgin, Carapelli, 20ml - 165 calorii
Usturoi, 3g - 5 calorii
Frunze de patrunjel, 10g - 4 calorii
Dovlecei, 410g - 82 calorii
Ceapa, 110g - 47 calorii

Gustare 2, ora 21:41
Supa de rosii VAmedeea, 200g - 43 calorii

Cina, ora 20:00
Ulei de masline extravirgin, Carapelli, 10ml - 83 calorii
Otet balsamic, 10ml - 9 calorii
Mere coapte, 290g - 633 calorii
Fasole verde gatita, fiarta, fara sare, 400g - 140 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1464 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1412 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1412 calorii

Ieri am tinut post, ca de, dupa 2 zile de dezmat, am zis sa mai iau si cate o pauza. Cantarul e f. bine, in jos cu 600 g. fata de ieri (cu pijama pe mine, paharul cu apa de rigoare, fara sa aj la toaleta).
Sport: 2 mile Start Walking intens (25 min) - asta pe la 11 noaptea....
Ame,bravo!Bravo si pentru sport si pentru cantar!
Si acum si de la mine ceva fierbinte!

  #2972 (permalink)  
Vechi 09 oct 2010, 08:16:27
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Eu conduc incet,preventiv in oras...imi dau drumul numai pe autostrada
Buna dimineata!
Ar trebui sa dau o tura pe la tara azi, deocamdata parca sunt la ...Londra, e ceata, dar cred ca se va ridica mai tarziu si poate va fi soare.
Nu-mi prea place sa conduc, abia anul trecut mi-am luat permis de nevoie!
Pup
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2973 (permalink)  
Vechi 09 oct 2010, 08:26:16
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Buna dimineata la toata gasca!
Emi, ma proteinizez azi, poate plec pe la tara si oricum imi iau pachet, acum ma cunoasteti, nu ma mai scoate nimeni din ale mele!!! Sunt precum un catar batran...
Magda pupici suplimentari si regret ca nu locuiesc in Braila!!!
Nico, iar ai suplimentat, tu ti regim de mentinere, nu uita ca pt slabit tre sa stai pe faza 1 si sa nu mananci chiar pe saturate...
Dyanna ma bucur ca esti mai bine si vb ta nu e o problema daca nu iti e foame! Cunosc sentimentul!!!
Tizo bine ca ti-ai reintrat in ritm, felicitari si tine-o asa!
Roxi, perfectionista, ce mai face azi?
Ame, salutari de la patrupeda conforma, sa sti ca a mai slabit si ea!!!
Lidiuta, esti perseverenta, da?
Nu as vrea sa uit pe niciuna, dar suntem multe, ceea ce e f. bine, e o gasca plina de viata!
Floricica; Gabi, Diana D, Any,Alla,Ale,Purple, ..si toate celelalte, eu va citesc pe toate, dar nu am timp sa scriu la fiecare in parte, sa aveti un w/e frumos si fara abateri!
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2974 (permalink)  
Vechi 09 oct 2010, 08:29:40
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Mihaela777 Vezi mesajul
Buna dimineata fetele..Va pup pe toate..( care n-ati avut abateri )
N-am reusit sa recuperez cu cititul...scrieti mult dragelor...dar mult..
In fine, am spicuit pe ici colea...si promit ca mai revin cu spicuitul pana recuperez.
M-am cantarit de dimi...si schimbam triker-ul...asadar 80...
In curand sper sa ''lucrez'' doar cu prefix de 7 (sapteeee ).
Ah...Am avut o abatere alaltaieri seara fii-mea m-a hranit fortat cu un croissant mic... Ea e de vinaaaaa...
Gata m-am spovedit...un week-end plin de ce va doriti voi...
Buna! Asa sa fie, doar prefixul sapte, dar sti f. bine ca depinde numai de tine prefixul ales!!!
Iti doresc succes!
Pup
crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2975 (permalink)  
Vechi 09 oct 2010, 08:56:21
Anycyk90's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Personalizata
Date: 173cm, 56kg
Mesaje: 1.376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Neata fetelor,din pacate ieri nu a mers netu in camin din 5 in 5 minute am tot incercat...de suparare m-am pus la somn la 10 Ma bucur ca acuma merge V-am citit din urma...ati scris mult
Meniu 08.10:
MD: cafea+3 lg miere+ 2 pesmeti+branza top cu sunca+iaurt grecesc 10%
G: 200 g strugure negre
P: 150 g iaurt Milli (3,5%)+ 3 lg iaurt grecesc 10%+ 1 lg branza topita cu sunca
G:cafea+3 lg miere
C: un mar
G: nectarina
Ex: 7 km+ 12 min sarit coarda
Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Fetelor,
vreau sa va spun despre ceva ce mi s-a intamplat ieri, m-a alarmat, dar nu pot sa-mi explic despre ce este vorba.
Eram prin casa, nu facusem mult efort fizic si trecand prin fata oglinzii vad ceva ciudat. Initial nu am bagat de seama, dar apoi, intorcandu-ma si privind mai bine am observat ca imi erau buzele vinete... dar foarte vinete...Au revenit la normal dupa putin timp, dar recunosc, m-am speriat destul de multicel mai ales ca deja toata familia imi prevesteste o cadere, ceva... din cauza ca as fi prea slaba, slabita chipurile si din cauza ca as avea si sistemul imunitar slabit.
Aveti ideea ce a putut fi sau vreo explicatie...
Eu am patit altfel acum 2 zile...un coleg de faculta m-a intrebat: " Anna ,da esti bine?" si i-am spus ca da,doar ca sunt putin obosita ca am fost pana in centru sa-mi rezolv ceva...zice "Nu stiu ca esti tare palida,drept e ca ti-e tenul deschis da eu te-am vazut si mai rosie la fata,acum nu stiu ce ai.Mananca fata!" Si i-am spus ca mananc,zice" Nu te mai prostii,pune manana si mananca sa nu te imbolnavesti".
Si abia dupa conversatia asta ma gandeam...nu trebuie sa iau in calcul doar greutatea,ci si frumusetea corpului si sanatatea trupului,parului,unghiilor,pielii etc.Nu ar avea farmec sa am 50 de kg si cu o suta de vergeturi(din care am 99 ),sa-mi cada parul si sa am unghii ondulate(ceea ce am deja drept ca nu accentuat dar eu simt),sa fiu palida etc etc.Stiu cum esti...poate sunt si eu asa...aveam si eu ideea fixa in cap sa am 50 de kg(si uneori ma mai bate gandul) insa mi-am schimbat targetul la 53 de kg...drept e k nu e la fel dar auzind lumea k sunt slaba,arat bine etc etc ma gandesc ca au dreptate.E decizia ta ce faci...asa e si la mine...dar conversatia cu colegu m-a pus pe ganduri sa-i ascult pe cei din jur chiar daca eu nu sunt multumita de trupul meu...poate ma voi obisnui cu ideea ori nu stiu
Griji de Tine!
Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Nu as vrea sa uit pe niciuna, dar suntem multe, ceea ce e f. bine, e o gasca plina de viata!
Floricica; Gabi, Diana D, Any,Alla,Ale,Purple, ..si toate celelalte, eu va citesc pe toate, dar nu am timp sa scriu la fiecare in parte, sa aveti un w/e frumos si fara abateri!
Mersi mult Crissa,stiu ca esti prezenta si ne citestiSa ai si tu un weekend frumos!

Vedeti fetelor?Este cararea lunga pe care trebuie s-o strabatem fiecare in parte...florile suntem noi,ca sa infrumusetam cararea celorlalte care parcurg cararea.
Anycyk90, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.

Ultima dată editat de VAmedeea; 09 oct 2010 at 10:25:01. Motiv: Poza prea mare
  #2976 (permalink)  
Vechi 09 oct 2010, 09:01:06
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Buna dimineata fetelor, astazi am fost mai matinala. Cat de frig este afara, mi-au inghetat degetele ca in rest sunt cufundata in paturica.


Meniul meu de astazi , ziua 35 fara abateri:

09:00 1 mar
09:30 1 felie paine SM
13:00 200 g cascaval, 2 oua fierte, castraveti
18:00 carne de vita grill + conopida

Va pup , sa aveti un weekend minunat si departe de grijile de la servici.
Crissa si eu te salut si iti doresc un weekend minunat!
Ame, sa va traiasca bebeul ! Ce light ai mancat ieri , fara carnita ? sau nu am observat eu bine ?
Roxi te astept sa continuam discutia de aseara, nu am vazut ca ai plecat la somnic si am mai scris.
Magda, azra si celelalte fete din Br stiu ca este frig rau si la voi, mi-a zis soacra-mea, aveti grija sa nu raciti.
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2977 (permalink)  
Vechi 09 oct 2010, 09:10:20
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Roxi,
Ai inteles gresit ce am vrut eu sa spun ,eu nu vreau sa renunt, vreau sa termin cele 3 luni propuse si de Man si de Monti.
Diversificarea nu inseamna mentinere. La dr Man diversificarea = faza 1 Monti pe care o tin acum fetele, cu resitrictiile ei fata de abateri , cu pranzurile glucidice formate din orez/paste maxim o data pe sapt, cu cioco 85% , etc, fructe cu IG mediu neasociate cu grasimi.
Ea a spus ca trebuie sa tinem slabire, diversificare, intretinere (intretinerea=mentinere dupa 3 luni).
Deci , in cele 3 luni , ar trebui sa tinem cate 3 cicluri a cate 14 zile slabire + 3 cicluri a cate 14 zile diversificare.
Eu vreau sa sa adune la mine 1 ciclu slabire, 1 ciclu diversificare , 1 ciclu slabire, 1 diversificare ... si in loc de inca 1 slabire + 1 diversificare , ultimele 2 sa fie ambele diversificari .
Pana acum am terminat 1 ciclu slabire, 1 ciclu diversificare , jumate ciclu slabire pe care am degand sa il termin.
Intelegi ce vreau eu sa zic?
Tu spuneai sa vrei sa tii mult si bine faza de slabire dar stii bine ca este hipocalorica si nu este normal sa o tii perioade lungi de timp. In schimb diversificarea e ca si cum ai tine Monti faza 1 .
Intretinerea sau mentinerea va fi la mine incepand cu 5 decembrie Deci tu cum te poti vedea inca tinand slabirea in ianuarie ? Ca am inceput la o diferenta de o zi dieta. Sau doresti sa slabesti mai multe kg?
Acum am inteles ce vrei sa spui
Cred ca e ok,mai ales ca ai un program incarcat si e mai greu sa tii ciclul de slabire asa.Si oricum ,sunt sigura ca tu esti deja foarte aproape de target
Eu,pe langa faptul ca mai am mult pana la target,mai am inca schimbari de facut in stilul meu de viata. Ti-am mai spui,eu in diversificari deja pierd putin controlul ,mananc mai mult ,intre mese,nu prea respect orele...ciclurile de slabire ma readuc la normal.
Cand voi trece si eu doar pe diversificare/mentinere, voi avea sub 60 de kg si voi fi mai echilibrata. Si asta nu se va intampla pana in decembrie,cu siguranta. Mai degraba pana in vara
Oricum ,vara viitoare voi face si sala - vreau sa arat cum mi-am dorit mereu ,cand intru in clasa a12-a
Eu ti-am vazut meniurile,la tine nu e chiar asa mare diferenta intre slabire si diversificare, va fi ok
Te pup
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2978 (permalink)  
Vechi 09 oct 2010, 09:14:45
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Mihaela777 Vezi mesajul
Buna dimineata fetele..Va pup pe toate..( care n-ati avut abateri )
N-am reusit sa recuperez cu cititul...scrieti mult dragelor...dar mult..
In fine, am spicuit pe ici colea...si promit ca mai revin cu spicuitul pana recuperez.
M-am cantarit de dimi...si schimbam triker-ul...asadar 80...
In curand sper sa ''lucrez'' doar cu prefix de 7 (sapteeee ).
Ah...Am avut o abatere alaltaieri seara fii-mea m-a hranit fortat cu un croissant mic... Ea e de vinaaaaa...
Gata m-am spovedit...un week-end plin de ce va doriti voi...
Buna,Mihaela
Felicitari pentru rezultate,Mihaela Te asteptam cu un nou prefix!
Ai gresit,asta e,mergi mai departe.Cred ca totusi ar fi mai bine sa iti asumi greseala,nu sa o invinovatesti pe fata ta pentru ea.Asa ,data viitoare vei sti sa o refuzi
Un weekend minunat
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2979 (permalink)  
Vechi 09 oct 2010, 09:20:44
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Mihaela777 Vezi mesajul
Buna dimineata fetele..Va pup pe toate..( care n-ati avut abateri )
N-am reusit sa recuperez cu cititul...scrieti mult dragelor...dar mult..
In fine, am spicuit pe ici colea...si promit ca mai revin cu spicuitul pana recuperez.
M-am cantarit de dimi...si schimbam triker-ul...asadar 80...
In curand sper sa ''lucrez'' doar cu prefix de 7 (sapteeee ).
Ah...Am avut o abatere alaltaieri seara fii-mea m-a hranit fortat cu un croissant mic... Ea e de vinaaaaa...
Gata m-am spovedit...un week-end plin de ce va doriti voi...
felicitari pentru rezultate..
mult succes in continuare
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #2980 (permalink)  
Vechi 09 oct 2010, 09:21:51
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Buna dimineata va spun si eu!Gata,mi-am facut norma de somn,8 ore,acum ma pregatesc pt o noua zi!
Va servesc cu micul dejun:si,cine stie,poate azi facem putin sportSa aveti o zi minunata,sa fiti entuziaste si perseverente!
Magda,succes la serviciu,sa se rezolve favorabil problema pt care ai emotii!
Buna dimineata ,Lidiuta O zi minunata si tie!

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
buna dimineata la toate fetele.sa aveti un week minunat si mai calduros(aici la br a venit gerul)
va ofer un ceai sa va incalziti si o cafea(eu nu prea beau-mai bine ma impac cu ceaiul)
Buna dimineata,gaby! Ai grija de tine,sa nu te racesti acum
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Neata va zic si eu!

Nasa mea a nascut ieri o fetita. Suntem f. bucurosi, sunt bine amandoua, abea astept sa le vad pe Skype.

Acu' sa pun meniul pe ziua de ieri si dupa sa citesc si din urma.

Buna dimineata,Ame! Ii doresc multa sanatate fetitei ,sunt sigura ca e o scumpa Sa ne povestesti si noua cum e
Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Roxi, perfectionista, ce mai face azi?
Buna dimineata,crissa
Eu sunt bine,mi-am recuperat din orele de somn pierdute! Senzatia de foame cu care m-am luptat in ultimele 2-3 zile pare sa fi disparut. Asta e perfect!
Pupici
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta montignac, diete, indice glicemic, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Concursul slabutelor care tin Montignac 12.04-12.05 Liviutzza Concursuri 241 14 mai 2010 07:35:09
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole