Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2431 (permalink)  
Vechi 24 nov 2010, 18:56:04
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Alla draga,nu mai fi asa de dezamagita! Nu e sigur ca va fi asa...si oricum acum deja sunt tot felul de medicamente pt tiroida si precis ca daca acestea pe care le iei acum nu vor da rezultatele asteptate ti le va schimba...
Loly, esti scumpa. dar daca deja se simt efectele... inseamna ca ele vor persista.
Sper sa ma ajute tratamentul, dar 6 luni... 6 luni e timp mult.

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Te inteleg cum te simti. Si pt mine vestea ca am lupus a fost ca un bumerang, care se tot intorcea la mine. Si, cum tie ti-e frica sa nu te ingrasi, eu am pòans dupa soare, dupa o posibila sarcina si dupa o viata normala.
Dar stii care e secretul, cu cat accepti mai repede ceea ce ai si incerci sa cauti solutii, cu atat mai repede va veni si viata normala. Sau pe aproape, atat de mult cat tu si cei din jurul tau te ajuta sa ti-o faci.
Si ceea ce azi pare de neconceput, maine e nimic. Ceea ce pt noi e o tragedie, pt alta persoana poate insemna un vis de neatins. De cate ori cad in depresie ma gandesc la persoanele paralizate, sau la copii cu tetraplagie, acei copii care nici macar nu au o sansa in viata asta. Si atunci imi dau seama ca sunt norocoasa, se putea sa fie mult mai rau.
Asa ca tu acum va trebui sa lasi un pic timpul sa curga, sa te obisnuiesti cu ideea, sa o accepti si dupa sa iti reiei viata intr-un mod normal, sau pe aproape, atat cat regimul iti va permite.
Kg. vin si pleaca, nu asta e important. Sanatatea, in schimb, daca a plecat, cam greu o mai poti recupera. Asa ca ai grija de sanatatea ta!
Multumesc, Ame! raspunsul tau este incurajator. Asa am fost si eu o clipa astazi cand nu am primit cine stie ce veste groaznica in legatura cu nodulii mei, dar apoi ma afecteaza si e normal, sper sa treaca! problemele astea... Pentru mine faptul ca am slabit mai mult de 10 kg a fost un lucru dificil, poate una din cele mai indelungate si grele provocari din viata, care a implicat deopotriva multe sacrificii, lacrimi si sudoare, ca acum sa vina cineva si sa-ti spuna subit: "a fost in zadar!" ...poti tu sa salivezi si sa inghiti in sec, sa alergi pana te lasa la propriu picioarele...ca tot se pune. Si se pune... am ajuns la 52 kg in conditiile in care mananc conform , cat de cat, si sanatos si fac sport.
Nah, ma tem ca dramatizez si nu vreau sa para ca sunt nerecunoscatoare pt ce am, pt faptul ca se putea sa fie muuult mai grav, dar nu este, insa ... in general, in viata, cand vine vorba de sanatate...esti SUBIECTIV, cred ca e valabil pentru noi toti...
Merci mult de intelegere... sper sa trec cu bine prin asta si sa ma scap si de complicatiile aparute si acum explicabile: constipatie, lipsa de concentrare, memorie subrezita, frig, epuizare pana in oase...
Va pup pe voi!

Merci, floricica de ganduri!
__________________
  #2432 (permalink)  
Vechi 24 nov 2010, 19:08:39
Diana D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Allanah si eu sunt cu toata inima alaturi de tine! O sa vezi ca o sa fie bine , important este sa fii santoasa si toate se rezolva pe parcurs.
Te pupacesc!
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2433 (permalink)  
Vechi 24 nov 2010, 19:16:33
Purple flower's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 sep 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 36
Dieta: Montignac personalizat faza 1
Date: 167cm, 61.6kg
Mesaje: 964
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul


DIANA, as avea o intrebare pt tine. Tinand cont ca vine Craciunul, am calculat si in prima si a doua zi de Craciun as pica in ultimele 2 zile din urmatorul ciclu de slabire. Sincer, nu stiu daca ma atrage ca si de sarbatori sa fiu tot pe slabire. Asa ca ma gandeam sa lungesc ciclul asta de slabire pana ajung la 18 zile (adica maximul), apoi sa intru pe diversificare pana la Craciun, iar de pe 25 pana pe 02 ianuarie sa fiu vreo cateva zile pe mentinere, si dupa sa reincep slabire - diversificare, 14 zile cu 14 zile.
As fi vrut sa scurtez primul ciclu de diversificare la 12 zile ca sa pot continua cu ciclul 2 de slabire si sa pic pe diversificare de Craciun, dar am vazut ca in carte scrie sa avem minim 14 zile de diversificare intre 2 cicluri de slabire. Si nu merge schema mea.
Tu ce zici, cum ar fi mai bine?
Acum sunt ziua 10 din primul cilcu de slabire.
Buna Ame
Am citit ce ai scris si ma gandeam la alta chestie ..... daca tu in prima si a doua zi de Craciun esti in zilele 13 respectiv 14 de slabire , scurteaza ciclul de slabire dupa 12 zile si incepe diversificarea mai repede cu 2 zile ... nu e ok asa ? si tii diversificarea ori normal 14 zile, ori 16 zile, cum doresti tu ....
Defapt tu vrei sa fii pe mentinere la sarbatori , nu? Atunci nu merge asa ....
Probabil cea mai buna varianta este asta sa tii ciclul de slabire de acum 18 zile dar nu este prea mult ? Eu una nu am probleme cu meniurile care mi se par super ok , ci mereu mi-a fost greu cu micul dejun anemic ....nu ma satur cu felia aia de paine si cu un mar ...
__________________
Jurnalul meu
Purple flower, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2048 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1531 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1274 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2434 (permalink)  
Vechi 24 nov 2010, 20:13:07
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna Ame
Am citit ce ai scris si ma gandeam la alta chestie ..... daca tu in prima si a doua zi de Craciun esti in zilele 13 respectiv 14 de slabire , scurteaza ciclul de slabire dupa 12 zile si incepe diversificarea mai repede cu 2 zile ... nu e ok asa ? si tii diversificarea ori normal 14 zile, ori 16 zile, cum doresti tu ....
Defapt tu vrei sa fii pe mentinere la sarbatori , nu? Atunci nu merge asa ....
Probabil cea mai buna varianta este asta sa tii ciclul de slabire de acum 18 zile dar nu este prea mult ? Eu una nu am probleme cu meniurile care mi se par super ok , ci mereu mi-a fost greu cu micul dejun anemic ....nu ma satur cu felia aia de paine si cu un mar ...
Eu sunt ok dimineata. Numai ca imi e frica de tentatiile de atunci. Adica stiu clar ca as vrea de Craciun sa mananc un pic de dule, aici se face miel la cuptor care iar imi place. Nu stiu, m-as aventura la varianta zisa de tine, dar imi e frica sa nu clachez.
Ma mai gandesc si vad eu ce fac. Poate pana atunci primesc si eu din tara fainurile. Si oricum, nu am citit inca despre diversificare. Cred ca o sa citesc inainte si mai am timp pana luni sa ma hotarasc ce directie apuc.
Sa stii ca la scurtarea fazei de slabire nu ma gandisem.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2435 (permalink)  
Vechi 24 nov 2010, 21:32:29
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 30
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Buna dimineata Roxi !
Sper ca esti mai bine .... se pare ca am avut aceleasi probleme din cauza lipsei de calciu ..... ai luat ceva tratament ? Eu iau de vreo 2-3 saptamani combinatia de Calciu+mg+vit d si in paralel niste multiminerale ....
Si mie mi-a trecut in cateva zile carcelul si ma durea groaznic ..... la ochi s-a mai ameliorat , se zbate foarte rar ...mai iau vreo saptamana asa calciu ...
Dar eu nici nu ma mir avand in vedere ca eram o mare consumatoare de iaurturi , lapte , etc inainte de dieta ...in etapa de slabire nu se consuma decat cascavalul si in etapa de diversificare se consuma foarte putin lapte/lactate in general ...
Iti multumesc ca m-ai felicitat pentru numarul de kg pierdute dar fata decand nu ai mai intrat tu pe forum nu m-am mai cantarit .... duminica am 4 saptamani decxand nu stiu ce greutate am ..... si nu am facut asta pentru ca nu as fi mancat conform , caci nu e cazul ....ci pentru ca in urma ciclului II de diversificare am pierdut 500 g in 14 zile si am zis ca nu are rost sa ma cantaresc decat dupa ce termin ciclul III de slabire si diversificare...
Deci nu stiu cate kg am .... avand in vedcere ca am mancat conform si dupa carte macar cat am avut acum o luna tot am , desi eu sper sa scap de 500 g sa trec de pragul psihologic si daca va fi 57 virgula catva ....
Despre intalnirea cu Dr Man nu am povestit foarte multe lucruri sa stii ....a fost foarte ok , pacat ca a durat o ora .... doamna doctor arata exceptional , nu ca alte nutristioniste pe la Tv care au peste 80 de kg si imi zic mie sa slabesc... este si de treaba, mi-a raspuns la orice intrebare.....in urma intalnirii am ramas totusi cu foarte mutle intrebari care mi-au scapat si pe care i le-am adresat intr-un e-mail ...
Mi-a spus ca am slabit foarte bine tinand cont ca se pierde din grasime ..... un minus de 5 kg grasime in 2 luni si un pic i s-a parut un rezultat foarte bun ...
Acum eu sper la sfarsitul celor 3 luni sa am un minus de 6 kg ceea ce este oricum pentru mine o premiera In sensul ca de fiecare data slabeam 1kg/sapt , si dupa ce slabeam vreo 4 kg intr-o luna si ceva ma lasam de dieta ca nu mai rezistam cu atatea restrictii ....aici neavand restrictiii mi-e mult mai usor si mai ales am slabit mult mai frumos decat inainte , s-a dus din puful de grasime bine de tot
Tu cum te mai simti , mai papi dupa mentinere sau ce faci acum ?
Oricum tu esti in crestere, esti micuta, esti la scoala, ai mult de invatat si nu cred ca trebuie sa te stresezi prea tare sa tii etapele de slabire pentru ca ai vazut ca te-ai simtit rau .... Important e sa incerci sa mananci sanatos, chiar si cu lactate si de toate ..
Te pup , spor la scoala !
Diana,
Iau si eu calciu in diferite combinatii,si ma simt din ce in ce mai bine. Deocamdata sunt pe un fel de mentinere...am zis ca saptamana viitoare incerc sa tin diversificare,pentru ca apoi sa ma intorc si eu la ciclurile de slabire..la care de mult timp am renuntat
Sper sa ma intorc si eu in lupta cu kilogramele...chiar in momentul asta nu ma simt in stare,ma simt epuizata fizic si psihic. Oricum,voi reveni si eu!
Mai ai putiin si intri la mentinere! Imi pare rau ca nu am tinut si eu pasul ,dar mie mi-au mers prost multe
Te pup ,bafta la servici!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2147 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1630 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 856 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2436 (permalink)  
Vechi 24 nov 2010, 22:33:12
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Buna seara,fetelor!

Of,regret sincer ca n-am mai putut intra aici in ultimele zile,am fost plecata in interes de serviciu,acum am revenit.Abateri multe nu am facut si am facut multa miscare,deci cantarul a ramas la fel.De maine reintru in schema generala monti.
Alla,stiu ca ti-e greu,consider exagerata totusi afirmatia doctoritei tale ca te ingrasi si de la aer,poate exista o predispozitie pt a asimila mancarea dar de ingrasat nu te ingrasi decat de la mancare.Sa stii ca de mai multe ori am luat diverse tratamente care mi-au adus in plus zeci de kg,vina nu e a tratamentelor,ci a mea,ca nu am mancat rational.Deci,nu te speria,totul depinde de tine,situatia e sub controlul tau.Mi-a placut mult cum te-a incurajat Ame,m-a incurajat si pe mine indirect,si pt mine e greu sa slabesc sub tratamentul pe care il iau acum>Greu,dar nu imposibil.Mare este Dumnezeu!
Ma duc la somnic,noapte buna!
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #2437 (permalink)  
Vechi 25 nov 2010, 01:25:29
FlorentinaHN's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 173cm, 80kg
Mesaje: 155
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Fetelor am sa va ridic statuie. Asa mult imi place sa va citesc si sa ma motivez cu ajutorul vostru. Sunt 10 zile de cand mananc conform si parca nici nu le simt cum au trecut. Am dat jos circa 2 kg si e bine. Cu tratamente care ma faceau sa mananc am patit-o si eu de vreo 2 ori si stiu cat de frustrant e. De luna viit tre sa iau anticonceptionale din cauza problemelor cu tenul care s-au accentuat in ultima vreme, in ciuda eforturilor mele. Mi-e putin teama ca o sa ingreuneze procesul de slabire, dar raman optimista si perseverenta. Intr-o zi o sa rasuflam usurate ca in mare parte greul a trecut si nu ne mai ramane decat sa ne mentinem si sa ducem "povara" unui corp armonios
FlorentinaHN, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2391 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1874 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2438 (permalink)  
Vechi 25 nov 2010, 05:02:00
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Buna ma numesc Cristina si am 5 zile fara abateri!
24.11.2010
M.D 2 batoane Magda cu gem conform + cafea decof
P 1 picior de pui + 2 oua prajite + legume la cuptor
G 2 patratele ciocolata 90%
C 2 felii muschi de porc umplut cu ciuperci + 4 felii cabanos + 1 rosie

allanah nu te lasa prinsa in ginduri rele, crede ca tu nu te vei ingrasa nici macar de la o picatura de ploaie si ai sa vezi ca totul va fi bine.

Uca ai grija de tine, off nici nu sti ce sa mai spui, oricum imi pare rau ca treceti prin asa ceva.
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2439 (permalink)  
Vechi 25 nov 2010, 05:03:19
TinAlexa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 31 mar 2010
Locaţie: Montreal, Canada
Vârsta: 49
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 2.140
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de FlorentinaHN Vezi mesajul
Fetelor am sa va ridic statuie. Asa mult imi place sa va citesc si sa ma motivez cu ajutorul vostru. Sunt 10 zile de cand mananc conform si parca nici nu le simt cum au trecut. Am dat jos circa 2 kg si e bine. Cu tratamente care ma faceau sa mananc am patit-o si eu de vreo 2 ori si stiu cat de frustrant e. De luna viit tre sa iau anticonceptionale din cauza problemelor cu tenul care s-au accentuat in ultima vreme, in ciuda eforturilor mele. Mi-e putin teama ca o sa ingreuneze procesul de slabire, dar raman optimista si perseverenta. Intr-o zi o sa rasuflam usurate ca in mare parte greul a trecut si nu ne mai ramane decat sa ne mentinem si sa ducem "povara" unui corp armonios
Felicitari !!!
TinAlexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2325 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1808 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2440 (permalink)  
Vechi 25 nov 2010, 05:35:24
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Alla, imi pare rau iubita..dar lasa-ma sa-ti spun ca nu e capat de tara. Stii si tu ca sunt lucruri mai rele in lumea asta..Acum, cu un pic de atentie ai sa stai acolo unde trebuie sa stai. Nu-ti face asa niste griji mari..nu-ti vor face bine nici gandurile negative.

te imbratisez si sanatate multa!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
 

Informatii despre slabit
dieta, dieta montignac, kilograme, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole