Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #881 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 14:56:55
polyana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Buna frumoaselor!
In sfarsit e mai lejer, ma bucur ca incepe w/e...adica dorm mai mult, stau mai relaxata, etc...
Meniul meu
- 6.45 ceai cu 3 pesmeti
-10- cateva alune
-12- ghiveci de legume conform, 3 chiftelute soia
-16- 2 mere coapte
-18- un castronel ciorbita de praz, 1 felie de telemea, 1 pulpa superioara micuta de tot!
Azi am zi scurat, plimbare de la jumatea drumului, acasa miscare prin camere , adica jucat cu pisica, dupa cina tura la coloana, dupa 20 putin,,start walkind" si apoi somn!
Va pup!
N-ai treaba cu tine, miscare tot timpul, mai ai din chiftelute? Crissa cum te mai simti cu stomacul, esti mai bine?

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Sa stii ca Monti nu da prea multe indicatii referitor la lactate asa cum face Man in nici una dintre carti. El spune ca nu trebuie exagerat, ne sfatuieste sa alegem branzeturile f. bine scurse de zer, cascavalul, dar nu spune 200 ml lapte de 3 ori pe saptamana. Chiar lasa de inteles ca lapte degresat se poate manca in fiecare dimineata. Iaurt recomanda sa nu se depaseasca unul mic la o masa. Si mai recomanda sa nu mancam 2 tipuri de lactate la aceeasi masa. De ex: branza si iaurt. Concluzia a fost (si asta o tragi si din meniurile pe care le pune el ca si ex) ca poti manca cate un produs lactat (iaurt, lapte, branza) la fiecare masa (inclusiv la gustare). Iaurtul il recomanda in defavoarea laptelui datorita fermentilor lactici pe care ii contine (care stabilizeaza flora intestinala, ajuta la digestie). Man cu siguranta a luat in calcul si incarcatura glicemica a alimentelor atunci cand a facut meniurile.
Acum fiecare cu ce e obisnuit. Eu, dupa mai bine de jumatate de an de stat pe forum, am ajuns la concluzia ca cu cat un regim e mai drastic, cu atat mai usor vor reveni kg. dupa. Si de aceea eu adaug anumite abateri meniului meu (gen struguri, banane, stafide, in crand voi adauga si mierea). Pt ca oricum sunt alimente sanatoase, f. importante pt organism. Cand voi trece pe faza II voi incepe cu calculul rezultantei glicemice pt abateri. Ca sa nu ma ingras. Oricum, voi experimenta cateva lunic ca sa vad ce si cum. Dar asta undeva la anul.
BAFTA multa azi la examen. Sper sa primim vesti bune si de la tine, si de la Roxi!

Week-end placut! Si bafta multa cu regimul!

Cam bantuie, Sabina, sau sa zic mai bine ca a bantuit?
Eu zic ca a trecut. Ne revenim incet la normal. Bafta multa si tie acasa. Fara abateri ca mai ai doar un pas si aj la mentinere, ceeea ce e extraordinar. Inca "putintica" rabdare. Te pup!
Multumim pentru sfaturi Ame, dupa aproape 2 luni de monti eu tot amestec la aceiasi masa mai multe tipuri de lactate, poate acum o sa imi intre mai bine in cap.
Ame, de ieri si eu am inceput sa introduc in alimentatia mea mai multe neconforme(gen: morcov, telina fierte, struguri, miere), si nu stiu pana cand, probabil pentru o perioada nedeterminata, daca trebuie. Multa sanatate si putere sa poti trece prin toate

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Pt Flori! (dar si pt mine pt zilele trecute)



Cred ca ajunge!
ai gasit-o, si tocmai pentru ea care, in general e cuminte

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Buna,fetelor!
Am venit si eu de la piata si de la Kaufland,suparata foc!De mai bine de o luna de zile caut faina aceea macinis integral pe care o cumparam de la Kaufland(si care are multa tarata in ea) si nu mai gasesc deloc.Ba mai mult,azi la rafturi in afara de faina alba nu mai aveau niciun sortiment: nu neagra,nu de secara,NIMIC!Am fost sa intreb la relatii cu clientii si bineinteles ca nu am primit nicio explicatie,daca mai aduc sau nu,daca se mai fabrica...
Pentru maine mi-am propus sa gatesc drob de ficatei,conopida cu copanele la cuptor si poate ,daca mai ramane ceva conopida sa fac si conopida cu branza si verdeata+oua,si mai vreau sa fac mancare de praz cu pipote si sa imi fac si batoanele cu mere.Daca voi avea chef maine,daca nu duminica cu siguranta,numai ca duminica trebuie sa ajung si cu Joy la vaccin,asa ca trebuie sa imi fac curaj maine dupa munca si sa ma bag in bucatarie.O sa fac probabil si ceva poze
Meniul meu pe azi:

  • 8.00- 1 cafea cu lapte 0.1%
  • 9.00- 1 mar
  • 12.15- carnita de pui cu sos+ felii de dovlecel fiert+ acrituri+ o bucatica de branza cu mucegai verde(ca am cumparat si nu pot sa nu gust!)
  • 16.00- 1 gutuie
  • 19.00- 4 chiftelute de soia+ dovlecei fierti+varza rosie acra
Va pup si numai bine!
Magduta draguta, sa ai spor la tot ce ti-ai propus. Cum faci tu conopida cu copanele la cuptor?
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #882 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 15:02:22
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

salutare fete cuminti si necuminti
abia ce am venit si eu de la scoala.acum pap si plec iar in 10min...tre sa ajung la doctorita de familie a tatalui apoi prin oras cu putina treaba pt sot...
app sunt fff suparata.am fost azi printre ore sa-mi iau cisme si nu am gasit cum am vrut eu pe marimea mea..nu ma incap la pulpeufff abia astept anul ce vine ca sa-mi iau ce-mi place ca atunci voi fi mai slabutasi va trebui sa ma incapa
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #883 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 15:40:40
allanah's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Ziua buna, fetelor!
Asa de mult am colindat pe jos azi si cu bicicleta dintr-o parte a orasului in alta. Am fost la cumparaturi de papa, daar mi-am luat si 2 perechi de cizmulite care imi plac foarte mult. Nici nu au fost scumpe, in total 26euro si imi plac de mor.
Apoi vreau sa va spun ca am fost cuminte. Ieri a facut mama-mea salam de biscuiti(unul din deserturile mele preferate) si l-am atins!!! i-am pus sotului, i-am pus la pachet, dar nici macar de pe deget nu am gustat.
Acum am asa multa treaba in casa ca nu prea reusesc sa stau cu voi, poate diseara.
Ieri, de asemenea, am fost dezamagita ca cele 2 locuinte pe care le gasisem in ziar au fost deja date.
Nu stiu, vreau doar ca de sarbatori, pentru ca inseamna mult aceste sarbatori alaturi de sotul meu- au avut mereu o insemnatate aparte de cand ne-am cunoscut, plus de aniversarea unui an de casatorie... eu vreau doar sa fim la casa noastra atunci. Sa ii fac prajituri, bradul, sa-l astept acasa de la servici cu miros de fursecuri si de scortisoara... Offff, chiar asa greu e sa-ti gasesti o casa? ce naiba!?
Va pup si ne revedem, sper, mai tarziu!
__________________
  #884 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 16:04:29
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul


Bine ai venit, Relo, aici gasesti reguli care se aplica unui stil de viata sanatos, nue practic o dieta..nu o lasi dupa o luna 2, ci e de tinut foreverP.S.Nu citi ce scrie mai jos..

Si acu, te rog Ame sa aduci o matura mai trainica, ce era aia pt Flory, cu bat asa subtire?mie imi trebuie una sa o tin minte
Pt ca:
mi-a fost rau toata noaptea si m-am sculat(tarat) din pat la 12 si ceva, bineintels ca tremuram de foame si m-am aruncat pe:salam uscat de napoli pican, am mancat o bucata zdravana, cu usturoi la greu, cu 6!!!deci6, ati vazut bine, felii de paine uscata/pesmet/intrgral(parca mai conteaza), nu era de ajuns, mi-am pus si 6 fursecuri cu unt si gem, pe urma un mousse de iaurt cu coacaze..un pahar de bere.Si cam atat.
Ce ziceti?am inebunit sau ce-i cu mine?
Poate daca scriu aici si vad cat de urat e(si ce combinatii de om dus cu pluta) poate imi vine mintea la cap..

Emi, scuze, dar pt asa ceva e nevoie de colectia Lolytei si de mustrarile generalului.
Sper doar sa-ti treaca starea de rau iar data viitoare sa te infigi in niste fructe, nuci, salam fara paine sau chiar si ciocolata.

Poly, f. frumoasa imaginea. Cat despre abateri, vezi ce si cum. Eu slabesc si cu ele, e adevarat, incet.

Gabi, lasa ca iti iei tu de toate la anul, cat si pt anul asta.

Alla, spor la treaba scumpo. Sa stii ca e destul de greu sa gasesti o casa, dar ar cam trebui sa se rezolve pana de sarbatori.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #885 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 17:22:19
lady musette's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Koln, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Montignac faza 1
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna la fete.

ieri si alaltaieri seara am fost rea. adica alaltaieri seara am papat o prajitura, si ieri salata de icre si 2 biscuiti cu crema.

dar azi sunt cumintica.
raportul la tigari: 0!
sunt o nefumatoare fericita!!!
azi:
8:00 3 wasa 21% cu branza 0 si magiun, cafea cu lapte si o lingurita de miere
11:00 3 mere mici romanesti
12:00 mancarica de pastai, mazare, masline, carne slaba si smantana, supa de pui
mai incolo mai vad.
mere si poate la cina imi fac paste, ca mi-e dor.

o zi minunata la fete.
astept maturicile!

BRAVO PT TIGARI!


Citat:
Anterior postat de relo Vezi mesajul
Subscriu si eu acestor reguli. Le pot folosi si persoanele nehotarate asupra unei diete si aflate la stadiu de "victime neintelese" ale mancarurilor depuse sub forma de kilograme?
Bine ai venit la noi in gasca!

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul


Bine ai venit, Relo, aici gasesti reguli care se aplica unui stil de viata sanatos, nue practic o dieta..nu o lasi dupa o luna 2, ci e de tinut foreverP.S.Nu citi ce scrie mai jos..

Si acu, te rog Ame sa aduci o matura mai trainica, ce era aia pt Flory, cu bat asa subtire?mie imi trebuie una sa o tin minte
Pt ca:
mi-a fost rau toata noaptea si m-am sculat(tarat) din pat la 12 si ceva, bineintels ca tremuram de foame si m-am aruncat pe:salam uscat de napoli pican, am mancat o bucata zdravana, cu usturoi la greu, cu 6!!!deci6, ati vazut bine, felii de paine uscata/pesmet/intrgral(parca mai conteaza), nu era de ajuns, mi-am pus si 6 fursecuri cu unt si gem, pe urma un mousse de iaurt cu coacaze..un pahar de bere.Si cam atat.
Ce ziceti?am inebunit sau ce-i cu mine?
Poate daca scriu aici si vad cat de urat e(si ce combinatii de om dus cu pluta) poate imi vine mintea la cap..

Vreau si eu un fursec din ala cu unt!


Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Ziua buna, fetelor!
Asa de mult am colindat pe jos azi si cu bicicleta dintr-o parte a orasului in alta. Am fost la cumparaturi de papa, daar mi-am luat si 2 perechi de cizmulite care imi plac foarte mult. Nici nu au fost scumpe, in total 26euro si imi plac de mor.
Apoi vreau sa va spun ca am fost cuminte. Ieri a facut mama-mea salam de biscuiti(unul din deserturile mele preferate) si l-am atins!!! i-am pus sotului, i-am pus la pachet, dar nici macar de pe deget nu am gustat.
Acum am asa multa treaba in casa ca nu prea reusesc sa stau cu voi, poate diseara.
Ieri, de asemenea, am fost dezamagita ca cele 2 locuinte pe care le gasisem in ziar au fost deja date.
Nu stiu, vreau doar ca de sarbatori, pentru ca inseamna mult aceste sarbatori alaturi de sotul meu- au avut mereu o insemnatate aparte de cand ne-am cunoscut, plus de aniversarea unui an de casatorie... eu vreau doar sa fim la casa noastra atunci. Sa ii fac prajituri, bradul, sa-l astept acasa de la servici cu miros de fursecuri si de scortisoara... Offff, chiar asa greu e sa-ti gasesti o casa? ce naiba!?
Va pup si ne revedem, sper, mai tarziu!

Sa te bucuri de cizmulite! In ceea ce priveste casa... poate sa fie foarte greu dar sper sa iti reuseasca asa cum vrei ca pana de sarbatori sa ai casuta ta, daca nu va trebui sa inveti sa te bucuri de fiecare lucru bun din viata ta si poate ca Doamne Doamne vrea sa te invete ceva... gandestete bine si ai sa vezi ca am dreptate sunt mai baba si trec si eu prin aceleasi lucruri ca si tine. Si eu sper ca sa ne gasim locusorul nostru.... dar trebuie sa avem rabdare si o sa vezi ca o sa reusim
__________________
Jurnal Musette http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-slabute-ro/jurnal-musette-6389.html

Gasca Fetelor care tin Montignac partea VI http://forum.slabute.ro/dieta-michel...tml#post385967

14.10.2010- 69,5 kg
21.10.2010- 67 kg
07.11.2010- 66 kg
  #886 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 17:26:02
polyana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de relo Vezi mesajul
Subscriu si eu acestor reguli. Le pot folosi si persoanele nehotarate asupra unei diete si aflate la stadiu de "victime neintelese" ale mancarurilor depuse sub forma de kilograme?
Relo, ma bucur ca te vad si aici in gasca noastra, bine ai venit. Sper sa reusesti sa iei decizia cea buna in privinta dietei. O seara frumoasa si wk-end minunat!
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #887 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 17:34:37
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

[FONT="Arial"][SIZE="4"]Alla, felicitari pt noile achizitii, sa le porti sanatoasa, ce vis frumos ai tu, cu bradul si fursecurile cu scortisoarao sa aveti si casuta voastra, ai sa vezi!

gaby, imi pare rau ca nu ai gasit cizme, cine stie daca mama ta nu poate sa-ti trimita..poate aici se gaseste mai usorO seara frumoasa!

[QUOTE=VAmedeea;384547]

Emi, scuze, dar pt asa ceva e nevoie de colectia Lolytei si de mustrarile generalului.
Sper doar sa-ti treaca starea de rau iar data viitoare sa te infigi in niste fructe, nuci, salam fara paine sau chiar si ciocolata.

O astept pe Loly cu teama
Ai dreptate, Ame, stiu si eu singura ce trebuia sa fac, ideea ca parca aveam un blackout al creierasuluiSe pare ca mi-am revenit, la pranz am mancat juma de pulpita superioara de pui si 2 felii de rosii(nu mai incapea nimica, la cat am balotat dimineata).Acum ma dreg cu ceai, pe ziua de azi am terminat-o cu mancarea
O seara buna, scumpo, imi pare vine sa te vad iar !

[QUOTE=lady musette;384614

[COLOR=DarkOrchid]Vreau si eu un fursec din ala cu unt!



Iti dam noi tie fursecuri cuunt, nu ai inteles nimic din toata cenusa mea pusa in capFursecul nu a fost bun, caca, acum ma doare pe sub coaste..sper sa nu fie pancreasul care se revolta

o seara buna, pupicei, lady
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #888 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 17:38:50
lady musette's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Koln, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Montignac faza 1
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Pai vreau si eu cenusa in cap nu ma deranjeaza si puteti sa dati cu maturile si la coaste si la cocoasa din cand in cand merita sacrificiul macar a fost bun nu?
__________________
Jurnal Musette http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-slabute-ro/jurnal-musette-6389.html

Gasca Fetelor care tin Montignac partea VI http://forum.slabute.ro/dieta-michel...tml#post385967

14.10.2010- 69,5 kg
21.10.2010- 67 kg
07.11.2010- 66 kg
  #889 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 17:41:18
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de lady musette Vezi mesajul
Pai vreau si eu cenusa in cap nu ma deranjeaza si puteti sa dati cu maturile si la coaste si la cocoasa din cand in cand merita sacrificiul macar a fost bun nu?
Pai...sa zic primul a fost bunut, dar deja la al doilea mi-au venit remuscarile, si am balotat 6, da nu mai imi placeau..iti dai sema ca la cate am mancat nu de foame am bagat in mine, ca daca era asa ma saturam dupa 2-3 bucA fost atac de nebunie, ce mai
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #890 (permalink)  
Vechi 29 oct 2010, 17:45:50
lady musette's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Koln, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Montignac faza 1
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul


Pai...sa zic primul a fost bunut, dar deja la al doilea mi-au venit remuscarile, si am balotat 6, da nu mai imi placeau..iti dai sema ca la cate am mancat nu de foame am bagat in mine, ca daca era asa ma saturam dupa 2-3 bucA fost atac de nebunie, ce mai
A gresi e omeneste nu?!Hai ca nu e chiar asa de mare tragedia era grav daca mancai 5 kg de inghetata.
__________________
Jurnal Musette http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-slabute-ro/jurnal-musette-6389.html

Gasca Fetelor care tin Montignac partea VI http://forum.slabute.ro/dieta-michel...tml#post385967

14.10.2010- 69,5 kg
21.10.2010- 67 kg
07.11.2010- 66 kg
 

Informatii despre slabit
dieta, dieta montignac, kilograme, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole