Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Anorien

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #81 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 17:00:51
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
pai nu iti bate capul acum cand ti-e rau cu cal;oriile, ai destul timp dupa ce iti revii.

eu am papat o salata buuuna, si acum imi beau cafeaua, apoi ma bag la sport, dus, pus mancare la foc, si sa lucrez ceva.

o zi minunata!

ps. am renuntat la dieta cu meniu fix si revin la alimentatia de azi vara, cu care am slabit foarte bine
Sa-ti fie de bine pt salata Eu am dormit vreo doua ore bune dupa orezul ala si acum mi-am pus mere la copt si ma simt un pic mai bine.

Despre ce alimentatie este vorba? Monti?
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #82 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 17:44:40
cristi2201's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica
Date: 163cm, 57.1kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Neata floricica,
Ce mai faci? mersi ca ai trecut pe aici. Mi-am downloadat cartea "Michel Montignac- Mananc, deci slabesc", e singura pe care am gasit-o la o prima cautare, daca mai stii alte titluri, te rog sa mi le zici. O sa arunc din nou o provire pe monti, au trecut peste 5 ani de cand am citit eu despre el si poate am ramas cu idei gresite.

Nu stiu ce sa cred despre hipocalorica, i-as da o luna sa vad cum merge, daca da rezultate, pe de o parte nu ma vad adunand calorii la mentinere, pe de alta parte am ramas probabil cu proasta idee ca trebuie sa simt un pic foame ca sa slabesc si ca e ciudat sa ma satur si sa slabesc.


Azi nu ma simt deloc deloc bine, m-am stricat fff rau la stomac si ma simt ametita si slabita. Mi-am facut niste ceai de menta (1 l) si nu stiu ce sa mananc sa fie slab caloric dar sa ma intremeze la stomac (poate nitel orez fiert cu 2 felii de paine prajita, desi combinatia orez - paine nu imi suna bine dpdv al slabirii). Nici la sala nu stiu daca o sa mai pot ajunge, sper sa imi revin pana la 16.00
Buna Anorien . Imi pare rau ca nu te simti bine. Ce ai facut azi? Ai ajuns la sala ? Cum te mai simti ? Mai bine mananca acolo sanatos, nu te mai gandi la slabit, cand este vorba de sanatate, ca este mai importanta sanatatea, plus ca, nu cred ca daca mananci putin orez gresesti atat de mult , nu? Sau daca zici ca nu este buna combinatia orez-paine, incearca cu niste covrigi? si nu mai faci combinatie, (chiar daca stiu ca sunt plini de calorii, dar sunt buni cand esti deranjata la stomac )

Insanatosire grabnica ! Te pup si ai grija de tine !
__________________
Jurnal Cristi


Don’t surrender ’cause you can win

  #83 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 17:55:46
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Sa-ti fie de bine pt salata Eu am dormit vreo doua ore bune dupa orezul ala si acum mi-am pus mere la copt si ma simt un pic mai bine.

Despre ce alimentatie este vorba? Monti?

ma bucur ca te simti mai bine si ai reusit sa te odihnesti.


ziceam ca am renuntat la meniurile fixe si merg mai departe cu monti clasic, asa cum il tineam azi vara cand am slabit foarte bine cu el.
  #84 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 18:46:59
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de cristi2201 Vezi mesajul

Buna Anorien . Imi pare rau ca nu te simti bine. Ce ai facut azi? Ai ajuns la sala ? Cum te mai simti ? Mai bine mananca acolo sanatos, nu te mai gandi la slabit, cand este vorba de sanatate, ca este mai importanta sanatatea, plus ca, nu cred ca daca mananci putin orez gresesti atat de mult , nu? Sau daca zici ca nu este buna combinatia orez-paine, incearca cu niste covrigi? si nu mai faci combinatie, (chiar daca stiu ca sunt plini de calorii, dar sunt buni cand esti deranjata la stomac )

Insanatosire grabnica ! Te pup si ai grija de tine !
Buna Cristi, multumesc de vizita
Din pacate nu am mai ajuns la sala, pt ca ma simt prea slabita. Sper sa pot merge maine. Si da, azi am mancat oricum, numa hipocaloric nu lol. Deja am 1200 kcal fara cina (unde probabil mai adaug un 300 ca fac friptura de vita). Orezul am reusit sa il mananc gol si mi-a placut chiar si la gust, era ok, iar acum pe seara mi-am facut mere coapte cu scortisoara, fara zahar. yum
Mersi de urari

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul

ziceam ca am renuntat la meniurile fixe si merg mai departe cu monti clasic, asa cum il tineam azi vara cand am slabit foarte bine cu el.
Eh eh atunci iti poti face de dulce a la Monti ca sa nu mai poftesti la dulciurile fratelui
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #85 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 08:12:32
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

meniu 7 decembrie:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:21
Paine din secara, Benecol, 28g - 69 calorii
Specialitate din Piept de Pui Natur, Agricola, 80g - 77 calorii
Oua ochiuri, 150g - 237 calorii
Ciuperci, 60g - 22 calorii
Ardei gras verde, 30g - 7 calorii
Castraveti, 50g - 8 calorii
Cas de oaie, 15g - 42 calorii
Crema de branza light, 20g - 20 calorii
Cafea, 250ml - 3 calorii
Zahar brut 100% natural, SanoVita, 5g - 21 calorii
Rosii, 200g - 36 calorii

Gustare 1, ora 12:30
Migdale, crude, 10g - 58 calorii
Caju rasfatat, NutLine, 13g - 81 calorii

Prânz, ora 12:52
Orez fiert, 300g - 390 calorii

Gustare 2, ora 18:40
Mere coapte simple, fara adaosuri, 200g - 146 calorii

Cina, ora 12:55
Castraveti murati in saramura, 102g - 13 calorii
Carne de vita, gatita, 58g - 110 calorii
Mazare, Bonduelle, 240g - 142 calorii
Paine, Neptun Family, 58g - 131 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1613 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1473 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1473 calorii
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #86 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 11:37:13
floricica0vesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 02 aug 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 37
Dieta: montignac-man
Date: 163cm, 69.7kg
Mesaje: 2.697
Aprecieri acordate: 1.774
Am fost apreciat(a) de 3.227 ori in 1.132 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna Cristi, multumesc de vizita
Din pacate nu am mai ajuns la sala, pt ca ma simt prea slabita. Sper sa pot merge maine. Si da, azi am mancat oricum, numa hipocaloric nu lol. Deja am 1200 kcal fara cina (unde probabil mai adaug un 300 ca fac friptura de vita). Orezul am reusit sa il mananc gol si mi-a placut chiar si la gust, era ok, iar acum pe seara mi-am facut mere coapte cu scortisoara, fara zahar. yum
Mersi de urari



Eh eh atunci iti poti face de dulce a la Monti ca sa nu mai poftesti la dulciurile fratelui

pai acu nu mai poftesc la dulce, ca am voie ciocolata neagra::


buna Anorien, ce faci?
cum iti merge azi?
eu acuma iau MD: un mar (papat deja)
cafea cu lapte 0 si wasa 16% cu gem fara zahar

  #87 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 13:16:06
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Iar motivul pentru care eu personal am inceput cu hipocalorica e din cauza experientei trecute, toata viata mea am slabit simtind un pic de foame intre mese si ridicandu-ma de la masa dinainte de a fi cu adevarat satula si mancand fix cat sa ma tina cateva ore (pana la gustare sau pana la urmatoarea masa, unde "pacalesc" stomacul cu ceva mare cantitativ si slab caloric).

Tind destul de mult sa va dau 100% dreptate, ca hipocalorica nu e raspunsul ideal.

O sa ma gandesc pana dupa sarbatori, oricum nu o sa slabesc acum in decembrie. Vinerea asta plec la tara sa taiem porcul deci voi manca porc, n-am mai papat porc de ceva vreme si tind sa cred ca ma voi ingrasa, mai ales de sarbatori unde n-am de gand sa inghit in sec la tot
daca nu te saturi macar la masa de dimineata si nu faci altceva decat sa pacalesti foamea nu poti sa slabesti sanatos si poti avea mari probleme ulterior - anemie in cel mai bun caz...

citeste cu atentie si nu lua ad litteram nici pe Montignac, eu de exemplu am avut o perioada in care am renuntat la paine complet, dar mancam legume cu branzeturi pe saturate, sau gratar/carne fiarta cu salate. De numarat calorii, niciodata nu am facut-o pana cand am intalnit calculatorul de calorii al forumului. El mai zice ca sunt permise mezelurile, dar stii cum se fac? e scarbos numai sa te gandesti... Eu numai afland la merceologie cum se produc mezelurile si margarina am renuntat, poate doar sa vad eu fibra carnii in sunca sau sa poftesc prea tare ca sa mai gust un mezel... da, am mancat salam zilele trecute, dar e facut in casa, am mancat azi pateu, dar e facut un casa si stiu exact ce contine... iar anumite retete mai laborioase le ignor chiar daca sunt "gen Monti" pentru ca m-am ghidat tot timpul de la o vreme incoace pe o mancare simpla, gen legume la aburi, supe simple de legume sau mancarica facuta dietetic (arunc in oala ce legume am potrivite la gust, in cata apa am eu chef ca sa fac fie ciorba fie mancarica, un pic de sare, o ceapa, exclud cartofii de cand cu Monti , si cand e fiarta treaba cat de cat pun rosii taiate sau un pic de bulion si un pic de ulei de floare presat la rece, sting focul, pun daca am ardei rosu taiat fideluta si patrunjel sau orice alta verdeata am - pentru variatie pot pune paste integrale, orez integral, si daca vreau si carne o pun de la inceput impreuna cu ceapa si mananc cu branza sau cu iaurt )
Deci nu imi prepar tot timpul acelasi lucru si am mancat si chestii care par dubioase altora, gen legume (morcov, telina, sfecla) rase pe razatoare cu iaurt, sare si piper - daca razi cate o leguma mica din fiecare fel nici nu o poti manca pentru ca e prea multa iar legumele la abur sau chiar carnea de peste sau pui merg la fel, cu un pic de condimente macinate de tine, piper, ardei iute, sau usturoi proaspat si cu salata... personal, nu folosesc vegeta sau condimente cu glutamat de sodiu.

Nu trebuie sa te gandesti ca renunti la dieta daca mananci carne de porc, ai liber la porc, nu e mai gras decat vita, si chiar jumarile nu sunt "crima" daca nu exagerezi. Te poti mentine mancand paine doar la micul dejun si in rest orice vei manca incearca sa asociezi carne sau orice preparat oricat de gras cu legume sau muraturi. Foarte bine ca nu vrei sa inghiti in sec, viata noastra e anosta daca nu avem bucuria gustului data de mancarurile preferate.

Iti doresc sa ai o sedere placuta la tara si nu te stresa prea mult gandindu-te la calorii
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #88 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 20:15:09
cristi2201's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica
Date: 163cm, 57.1kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Buna Anorien Ce mai faci? Cum te mai simti astazi ? esti mai bine ? Cu sportul cum stai ? Ai ajuns pana la urma sa il faci ? Eu ma pregatesc sa ma duc sa fac o baitza si sa ma uit la carcotasi . Am avut o noua zi foarte obositoare si stresanta ... mi-este atat de somn.... Te astept pe la mine daca ai timp,sa mai citesti meniul de azi, si alte detalii despre ziua mea obositoare . Te pup Sa ai o seara frumoasa
__________________
Jurnal Cristi


Don’t surrender ’cause you can win

  #89 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 20:33:22
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul



pai acu nu mai poftesc la dulce, ca am voie ciocolata neagra::


buna Anorien, ce faci?
cum iti merge azi?
eu acuma iau MD: un mar (papat deja)
cafea cu lapte 0 si wasa 16% cu gem fara zahar

Buna floricica,
Azi mi-am cumparat si eu cioco neagra si am mancat 2 patratele . Imi merge bine, mi-am revenit, am fost si la sala 2 ore si la shopping vreo 2 (oare chiar asa de multe kcal se ard cu shoppingul? aproape 500 in 2 ore. Imi vine greu a crede), ah si la Carrefour am vazut si eu in sfarsit aceasta "wasa" ca ma tot gandeam eu ce e, intai am dat pe google, am vazut ca e un fel de paine suedeza (?) si apoi am cautat la raionul de panificatie. Era de doua feluri, creo 6 lei pachetul si parea ca niste paine prajita, crocanta. Ce gust are? (am vazut ca e plina de kcal, la fel ca toate painile si mie imi place painea uf).
Laptele 0 e cel cu 0,1? Am luat si eu odata, n-avea absolut niciun gust, la cereale nu mi-a placut deloc, apa chioara cu gust fad de lapte
Gem fara zahar, yum yum, am mancat si eu azi de prune, de Topoloveni
Tu ce-ai mai facut azi? Cu sportul cum merge?

Citat:
Anterior postat de cristi2201 Vezi mesajul
Buna Anorien Ce mai faci? Cum te mai simti astazi ? esti mai bine ? Cu sportul cum stai ? Ai ajuns pana la urma sa il faci ? Eu ma pregatesc sa ma duc sa fac o baitza si sa ma uit la carcotasi . Am avut o noua zi foarte obositoare si stresanta ... mi-este atat de somn.... Te astept pe la mine daca ai timp,sa mai citesti meniul de azi, si alte detalii despre ziua mea obositoare . Te pup Sa ai o seara frumoasa
Buna scumpa,
Mi-am revenit la 100% azi, am fost si la sala, vezi ca am scris mai pe larg sus, pt floricica. Trec pe la tine imediat sa te verific
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #90 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 20:46:08
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal Anorien

Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul
daca nu te saturi macar la masa de dimineata si nu faci altceva decat sa pacalesti foamea nu poti sa slabesti sanatos si poti avea mari probleme ulterior - anemie in cel mai bun caz...
Buna Mihaela,

M-a bucurat mult sa iti citesc azi postul, l-am citit inainte sa plec la sala, dar n-am avut timp sa raspund. Imi place cum abordezi dieta, pari asa de pozitiva si de senina, incat ai reusit sa imi transmiti un pic din pozitivitatea ta si sa nu mai fiu asa disperata si/sau grabita sa pap putin (1100 kcal max vroiam eu acum cateva zile) si sala zilnic ca sa slabesc repede. Mai bine linistita si cu doar -1kg/luna, astfel in max 10 luni am scapat de cele 10 kg. Suna chiar bine bine.

Toata chestia asta caloriile ma stresa mai mult decat credeam; vedeam la alte fete (povesti de succes) cum mancau maxim 1000-1100/zi si sport zilnic si lor nu le era foame (cel putin nu am vazut eu scris), asa ca m-am gandit ca nici mie nu ar trebui sa imi fie si ca si eu ar trebui sa pot sa rezist cu atata. Azi o sa am cca 1400 kcal , dar macar nu mi-a mai fost foame delco intre mese si nici nu am mai avut sentimentul ala de "eu sunt pedepsita sa nu pap". Asa ca iti multumesc, si tie si celorlalte fete care m-au sprijinit si m-au sfatuit, daca nu imi reveneam azi si apucam sa plec la tara, la mama, cu dispozitia aia, probabil as fi renuntat, atat la nr de calorii, cat si la jurnal, poate.

Dar gata, mi-am revenit, eu o sa o iau incet, asa cum imi permite organismul mie si poate peste o luna adopt si o dieta anume, poate Monti.

Te pup, Mihaela si mersi si de ideile de retete rapide si simple
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, bombe calorice, greutate, jurnal, kilograma, sedentarism, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole