Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1391 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 09:58:27
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
Buna dimineata iubita...
Deja il ador si eu pe iubi al tau ca te face atit de fericita, ca iti ofera caldura si linistea sufleteasca de care avea atita nevoie...
Distractie placuta la mool si desigur ca astept pozici

neatza iubita mea, ce dor mi-a fost de tine, cred ca ai simtit asta, acum ma innebuniti toate la cap cu pozele, las sa vedem, promit ca fac tot posibilul...tu ce faci iubita, ce planuri ai pt azi, hai ca sti ca nu pot merge daca nu stau putin la pove cu tine, ca si tu imi dai liniste sufleteasca
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1392 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 09:58:40
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul


chiar ieri am vazut un reportaj la tv, cum ca mai nou exista pe piata romaneasca un nou specimen de porc, porcul vietnamez cica ala e fara colesterol, dar si pretul e pe masura...eu nu ma prea dau in vant dupa carnea de porc, parca mi se pare mult prea grasa...si cand te gandesti cata lume mananca grasime pura din porc, cum ar fi jumerile mai ales ca acum se apropie craciunul...is bune ele asa, dar eu mereu cand le vad ma gandesc ca manac grasime pura si mi se face greata, e naspa mai ales ca e si iarna, nu se face asa multa miscare si oamenii mai si baga de numa in ei...as vrea sa mananc si eu carne eco, dar nu prea am posibilitati, si mai ales nu prea am timp sa stau acasa si sa imi tot bibilesc carnea pe gratar, de accea cateodata mai aleg sunca sau ceva care nu necesita chiar asa mult timp de pregatire...azi daca o sa merg prin mall cred ca la pranz o sa-mi cumpar ce mi-am luat si data trecuta de acolo si mi-a placut f mult, adica ciupercutze pe gratar cu legume tot pe gratar, stiu faptul ca nu prea ok sa mananci de pe acolo, dar eu mereu le simt gustul adica simt daca e pe gratar sau nu, si in plus o salata de pui sau de ton, preferata mea, e super ok...las ca poate azi il combin pe iubi sa puna cu el aparatul foto, si o sa facem poze...stiu ca face bine sportul, deja a trecut ceva timp de cand nu am mai facut asa serios, si deja parca simt ca ceva nu e in ordine...oricum va trebui sa ma tragi de urechiuse ca sa nu mai trag chiulul acum ca imi fac abonament...hai ca-ti dau cioco cu cea mai mare placere, deci jur ca atatea feluri mi-a adus, cate exista pe lumea astea de cioco neagra, am una cu 99% cacao, si una e cica bio, asa scrie pe ea...ieri am fost pe la el pe acasa si am avut un ghiozdan in spate, si de abia mi-or incaput toate acolo
Da.. cica e crescut doar cu legume si cereale sau cv de genu`.. dar e scump rau.. In schimb iau de la cineva de incredere si stiu ca n`a fost crescut cu porcarii, si asa e bine. Da, e adevarat, e grasime pura, dar uite, chiar vorbeam cu mama zilele trecute si vorba ei, pe vremea ei manca untura de porc pe paine si nu se mai ingrasa frate si dc sa nu recunosc ca si eu am avut porc cand eram mai mica si bagam in mine la sorici, jumari si untura pe paine si nu mai ma ingrasam.. Pt ca era natural nu plin de chimicale. Mai avem un prieten de familie.. doctor.. si venise vb ca are tata colesterol la care el ghici ce a zis? Sa nu mai foloseasca ulei ci untura de porc. Da, ai vazut bine, untura de porc. Dar din aia de la porc bio. Deci eu sincera sa fiu consider ca e mai daunatoare carnea cumparata, chiar si cea slaba decat cea naturala impanata. Dar nu trebuie neaparat la gratar.. o poti face si la cuptor de exemplu. Eu pun hartie de copt in tava, apoi peste carne nu pun dekt condimente, fara ulei, fara apa si iese super buna pt ca isi lasa ea singura suc si se face in el fara sa mai aiba nevoie de ulei. Eh, sa stii ca nu toate preparatele de la restaurant sunt rele, trebuie doar sa stii ce sa alegi si sa stii cum sa ceri, de ex o salata o poti cere fara crutoane(mie de multe ori mi s`a intamplat sa imi puna si crutoane pana sa incep sa cer eu fara) si cu dressing`ul separat ca sa controlezi tu cantitatea. Te trag, cum sa nu Trebuie sa te inveti sa iubesti sportul si ai sa vezi ca apoi iti va intra in sange. Eu dimineata ma trezesc din pat si direct trec la facut cateva abdomene+ genoflexiuni, altfel dorm pe mn Si sa stii ca si asta iti accelereaza metabolismul Chiar dak intr`o zi n`ai timp/chef de sport fa de cum te ridici din pat cateva genoflexiuni, cateva abdomene, apoi dupa fiecare masa nu te tranti pe scaun sau in pat, ci ridica`te si spala vasele, sterge oleak praful, plimba`te prin camera, orice fa timp de 10-15 minute. Foloseste`te de tot felul de trucuri pt a`ti accelera metabolismul si in timp ai sa vezi ce ager va fi
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1393 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 10:17:51
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul


Da.. cica e crescut doar cu legume si cereale sau cv de genu`.. dar e scump rau.. In schimb iau de la cineva de incredere si stiu ca n`a fost crescut cu porcarii, si asa e bine. Da, e adevarat, e grasime pura, dar uite, chiar vorbeam cu mama zilele trecute si vorba ei, pe vremea ei manca untura de porc pe paine si nu se mai ingrasa frate si dc sa nu recunosc ca si eu am avut porc cand eram mai mica si bagam in mine la sorici, jumari si untura pe paine si nu mai ma ingrasam.. Pt ca era natural nu plin de chimicale. Mai avem un prieten de familie.. doctor.. si venise vb ca are tata colesterol la care el ghici ce a zis? Sa nu mai foloseasca ulei ci untura de porc. Da, ai vazut bine, untura de porc. Dar din aia de la porc bio. Deci eu sincera sa fiu consider ca e mai daunatoare carnea cumparata, chiar si cea slaba decat cea naturala impanata. Dar nu trebuie neaparat la gratar.. o poti face si la cuptor de exemplu. Eu pun hartie de copt in tava, apoi peste carne nu pun dekt condimente, fara ulei, fara apa si iese super buna pt ca isi lasa ea singura suc si se face in el fara sa mai aiba nevoie de ulei. Eh, sa stii ca nu toate preparatele de la restaurant sunt rele, trebuie doar sa stii ce sa alegi si sa stii cum sa ceri, de ex o salata o poti cere fara crutoane(mie de multe ori mi s`a intamplat sa imi puna si crutoane pana sa incep sa cer eu fara) si cu dressing`ul separat ca sa controlezi tu cantitatea. Te trag, cum sa nu Trebuie sa te inveti sa iubesti sportul si ai sa vezi ca apoi iti va intra in sange. Eu dimineata ma trezesc din pat si direct trec la facut cateva abdomene+ genoflexiuni, altfel dorm pe mn Si sa stii ca si asta iti accelereaza metabolismul Chiar dak intr`o zi n`ai timp/chef de sport fa de cum te ridici din pat cateva genoflexiuni, cateva abdomene, apoi dupa fiecare masa nu te tranti pe scaun sau in pat, ci ridica`te si spala vasele, sterge oleak praful, plimba`te prin camera, orice fa timp de 10-15 minute. Foloseste`te de tot felul de trucuri pt a`ti accelera metabolismul si in timp ai sa vezi ce ager va fi
ups, acuma realizez si eu ca mi-am cam facut o obisnuinta din a trage un pui de somn bun dupa iau m.d, dar azi nu mai dorm, am energie...mai ales ca m-am trezit si mai de dimineata si am avut tot timpul sa ma tot dichisesc, si mi-am luat si o fustitza scurta de blugi peste colanti, ca iubi are preferinte vestimentare cateodata...apoi mi-am tras un machiaj din ala bine pus la punct...la iubi asa ii place sa ma priveasca cum ma machiez, sta langa mine, isi pune o mana sub cap si savureaza fiecare miscare...iubi in jos si iubi in sus, asai?, mai demult si faceau oamenii miscare si nu existau atea cipsuri si chimicale...si eu am patit faza la o salata de ton, ca mi-a dat-o gata cu paine din aia uscata focacia, sincer nu e asa rea paine aia, mai ales ca era doar o bucatica, dar de data aia nu am mancat-o, da, acuma vad ca, cand stau ridicata in picioare sunt cat de cat ok la burta, dar din moment ce ma asez jos se fac niste paturi, las ca le rezolv eu si pe alea...spor la sala sa ai pe azi....apropo, tu inafara de sala, cu ce iti mai ocupi timpul liber, nu ti-ai gasit si tu un iubi inca? ca banuiesc ca admiratori ai destui
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1394 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 11:21:51
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

ooo daaa, genul meu de muzica...pe sistem...all night...la,laaa
http://www.youtube.com/watch?v=oFAmOuQ69Qs

http://www.youtube.com/watch?v=bdrysSg54MU
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de iuanutza; 24 nov 2011 at 11:26:35.
  #1395 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 11:44:12
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Gata am citit tot 20 de paginiDoamne ce de vorbarae am ''prins'' eu citeva mesaje...dar as fi vrut sa raspund la toate asa interesante discutii aveti aici

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

deci, acum voi scrie un mesaj cam socant pt multe dintre voi, si mai ales pt tine scumpa mea Cristinutza, care esti asa de gingasa ca o floricica...eu devin in schimb un monstru cand ma calca cineva pe coada...eu am muscat-o odata timp de 4 ani jumatate, mi s-au dus cei mai frumoasi ani ai mei cu fostul, era centrul universului meu, il iubeam de numa, il adoram, viata mea era doar in jurul lui, orice ii faceam in plac, chiar daca multe erau impotriva dorintei mele, si am iubit-o chiar si pe maicasa chiar daca nemernica ma ura pt ca era geloasa ca el isi petrece timpul mai mult cu mine, poftim cultura si la aia, plus ca a ascuns fata de mine pe tipa cu care ma insela adi in ultimul an de relatie, si nu am stiut niciodata nimic numai dintr-o intamplare am aflat de la o amica comuna dupa ce ne-am despartit...sapoi o venit maicasa lui adi la mine la magazin cu faze de genul"vai ca io te-am iubit, nu stiu de ce v-ati despartit", ioioioioioi, cand am vazut ce tupeu jegos mai are inca, am sarit ca arsa la ea si s-au coborat toti sfintii acolo in mijlocul magazinului pe capul ei de s-o apucat de plans si o mers acasa, i-am zis ca de o mai prind pe la mine pe la lucru ii rup picioarele, nemernica dracului....asa bun...cu asta de acum, lucian...ce sa zic, cum il educi, asa il ai, si mi-am jurat ca niciodata un barbat nu ma va mai aduce vreodata in starea jalnica in care am fost cu primul, asa ca trebuie tinut baiatul din scurt, adica ori esti cu femeia ta si iti faci o casa cu ea, ori cu masa/ticuso ca si celelalt handicapat...deci bota pe ei, ca altfel ni se urca in cap, intelegi?
Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
eu in iubire dau totul si sufletul din mine, nu ma intereseaza nici de mama nici de tata, normal doar atat cat e strictul necesar, in rest ma intereseaza de persoana de langa si potentiala mea familie cu acea persoana...mereu am avut probleme din astea cu mamele fostilor, si asa m-am saturat, mamele de baieti sunt mai posesive...mereu au niste pretentii cat casa, ca sa mergi sa le umpli dupa fusta si sa le iei cu sarut-mana...da sa ma mai lase in pace, ca m-am saturat...cu tipul de acuma, credeam ca am scapat de faza asta, ca mereu imi zicea ca pe el numai eu sunt pe primul loc si ca nu il mai intereseaza de nimeni si nimic pe lumea asta si chiar de multe ori mi-a demostrat asta...dar vad ca si la el e problema cu taicaso...eu vreau un barbat independent, care sa nu depinsa de nimeni si care sa nu stea dupa nimeni, care sa fie pe propriile lui picioare si cu capul pe umeri...nu ca vai ca m-o sunat mama sau vai ca m-o sunat tata si trebuie sa plec acasa, cum era si celalalt handicapat care daca era la mine, si eram si noi pe treaba si il suna masa ma lasa balta si fugea repede la ea...is satula pana peste cap de chestii de asta...ma si doare capul acum ca m-am enervat dar si ma descarc in acelasi timp...oricum faza cu fostul o fost de mult, de aprox 2 ani, am uitat multe, am reusit sa trec peste multe cu toate ca nu a existat pana acum persoana care sa ma poata rani mai tare, el mergea in delegatii, io il asteptam ca nebuna acasa si de acolo o apucat cu alte anturaje si femei, si iaca acum e combinat cu una si mai in varsta ca el si divortata, eu atat ii doresc, sa-i dea D-zeu exact precum merita...end of story
Deci:dupa astea doua mesaje am inteles faza de care ziceai si tu''suntem pe aceiasi lungime de unda'' oooyes baby we are
Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
pai cand am cumparat-o mi-or zis de acolo ca are aprox 2 luni, iar acum in 11 ian face un an de cand e la mine,ea era de fapt un cadou pt actualul, ca el a mai avut inainte un sobolan dar i-a murit ca masa i-o dat iarba otravita cu insecticid pt tzantzari, no poftim, si la aia cultura, o luat iarba de afara si i-o dat-o asa fara s-o spele...sapi am vazut cat de mult l-o iubit, asa ca am zis sa-i fac un cadou, si i-am luat-o pe mimi alias sobolan imputit ca asa ii zicem noi, o stat la el vreo luna sau doua, dar asa de drag imi era asa de micutza si cum tot chitzaia dupa mancare, ca nu am rezistat si i-am furat-o si am adus-o la mine, si de atunci tot la mine e, si daca la cumparare avea 200 g , acuma e ditamai sobolanu de un kilogram, cam asta e greutatea maxima la o femela de porcusor de guineea
Si a mea Kika(o cheama) racneste pt mincare,schimbat,pupatmai rau ca un copil...norocul e ca e a fiica-mii ca altfel...aviator o faceam de mult....ei bine nu chiar ..dar..o dadeam cuiva..cu toate ca are ochii aia de zici ca intelege tot si e pupacioasaa
Citat:
Anterior postat de pinksirena Vezi mesajul

Eu de 6 ani stau in casa cu soacra-mea,bine ca suntem aparte,fiecare cu mancarea lui,asta mai lipsea,...Si eu am stiu sa ma fac respectata de la inceput,nici sa devin eu aia care comanda,dar el stie acum ca dak imi greseste o data greu isi recupereaza increderea in mine
Bravo...faina atitudine...si eu cu a mea e la fel...fiecare cu ale lui..bine mie mi-e draga(serios)a mea mama a murit acu 12 ani,nu eram maritata si cind m-am dus acasa la ei m-a primit cu bratele deschise ca o mama si desi avem multe idei in contrariu las' de la mine...ca-i vorba de diferenta de generatii si e mama lui si daca-l iubesc asa cum e apai are si ea un aport acolo ca doar ea l-a crescutsi ma mai gindesc la un lucru...intr-o zi o sa fiu soacra si tare mi-as dori sa nu ne certam

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
vai cate injuraturi am avut si eu la adresa fostei soacre, ca ma mir ca inca mai traieste la cat am bagat si am scos la adresa ei..actuala e mai ok, e o fire mai blanda, rad cu ea si glumesc si fumam amandoua...bine ca asa is toate la inceput si chiar daca ar fi asa toata viata, nu trebuie amestecate lucrurile...o respect una alta, dar dupa aia fiecare cu beep masii
Cit timp nu intri in detalii o sa fie foarte bine
Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
macar sa le injuram si noi, ca altceva...
bine ca macar prezenta e mai ok, sper ca o sa te intelegi cu ea; dar e cel mai bine fiecare cu treburile sale si atit....
ne intilnim la petreceri, la sarbatori, ne sunam si ajunge ca pe urma se complica lucrurile....

pai dute si tu la ea si cauta prin ceaune
ne le baga si tu inseama, daca esti vorbita inseamna ca esti importantacu asta m-ai prins...la fel zic si eu
Citat:
Anterior postat de Roxii Vezi mesajul

Stiu, cunosc sentimentul, dar dak vrei o silueta supla strangi din dinti si bagi proteine chiar dak tu tot la bucatica aia de ciocolata si prajitura de la cofetarie iti sta gandul. Asta e, baba la frumusete sufera Stii ce zicea o antrenoare de`a mea? Daca mananci dulciuri seara nu ai cum sa nu pui pe tine chiar dak te culci la nush ce ora, pt ca organismul asa este setat, indiferent ca tu te culci la nush ce ora el dupa o anumita ora incepe sa isi incetineasca arderile gandindu`te ca e timpul pentru somn. Ea zicea ca daca vrei dulciuri, ok, poti manca dar niciodata seara. Dimineata doar, foarte rar la gustarea 1 ca atunci e organismul cel mai alert si arde cele mai multe calorii. Stiu ca e greu ca dupa un exces sa revii la alimentatia sanatoasa, dar numai tu poti sa spui stop si sa te opresti din mancat aiurea, nimeni altcineva n`o poate face in locul tau. Si acum gandeste`te, ce iti doresti mai mult? O clipa de placere mancand o prajitura sau o silueta frumoasa care sa te bucure cat mai mult timp de acum incolo?
Roxii pupicei...gata mai o prietena..ma vreeiiica io te vreau prietena

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
sunt "Slabuta cu vechime"yesssss...
Felicitari...sa-l stapinesti sanatoasa

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
no, am vorbit cu iubi la telefon si o inceput sa planga ca o muiere, nu e asa de ras, ca mi-o fost putina mila de el, dar si de mine mi s-o rupt azi sufletul ca o preferat sa faca altceva decat sa vina la mine...o zis ca l-am respins si ca de aia nu o venit...apoi cum D-zeu l-am respins ca nici eu nu inteleg...sapi l-am trimis sa se relaxeze si sa pape ceva ca o zis ca azi nu prea o mancat, si cand se pune sa doarma sa ma sune sa mai pove......m-o intrebat daca io am plans azi, sti ce i-am zis"fostul o fost singurul si ultimul dupa care am plans"
Hai.maaii...nu fi nici tu chiar asa
Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
no, iara vad ca mi-ai luat-o inainte, jur ca tu erai urmatoarea pe lista la care am vrut sa trec cu o cafelutza, dar asta este...ma bucur totusi ca si tu te-ai gandit la mine...chiar sincer nici nu stiu cum v-oi face cu iubi asta a meu, ca asa de tare mi-ati intrat voi in sange, mai rau ca un drog, mai rau ca nicotina, si se stie ca si la aceasta din urma daca scade nivelul devin agitata...dar asta este, trebuie sa incep si eu sa-mi traiesc si putin din viata reala...va iubesc tuh, si pe tine si pe restul care mi-or fost alaturi de atata timp...ai grija de fetitza ta, e naspa si cu vremea asta, poate a prins-o curentul...sper sa se faca bine in curand ca banuiesc ca nu e o senzatie prea placuta...te pup scumpo, o zi cat mai reusita iti doresc, si lasa ca poate o sa mai pot eu intra mult mai des decat am preconizat, o sa ma satur si de la atata iubit, ca ce-i prea mult strica
I-am luat niste picaturi si aproape i-a trecut

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
vai ce emotii am, ca imi chioraie matzele si nu pot manca nimic, acuma il astept sa dea un tel si sa vina la mine...deci el nu trebuie sa ma vada pe mine ca-s emotionata, ca altfel vede ca-s slaba, si eu mai mereu am fost cu el f tare, nu prea multe emotii la vedere, ca asa is barbatii ca daca vad ca esti moarta dupa ei, te fac carpa de sters pe jos...respira Ioana, respira Ioana, nu te-a facut si nici nu o sa te faca pe tine niciodata un barbat...am inteles ca o rezolvat cu treaba aia de a ramane singuri cateva zile, nu stiu daca tata va fi de aceeasi parere..asa din scurt ma tine parca eu am 17 ani...scumpelor daca nu va mai prind pana vine el, va urez o saptamana frumoasa si sa mai treceti pe la mine prin jurnal, macar asa sa stergeti praful...oricum sunt mai mult ca sigura ca nu cred ca o sa rezist f mult fara voi, maxim 2, 3 zile...nu stiu exact cum va fi totul, nu imi mai fac planuri ca mereu se iveste imprevizibilul
io n-am venit...decit un pic si n-am facut nimic...data viitoare fac eu

[QUOTE=iuanutza;855628]salutare iubitele...mai inainte a plecat iubi de la mine, si am sarit repede pe calc sa vorbesc cu voi, sa va spun cum mi-am petrecut eu de cand nu ne-am mai auzit

Tot am citit si ma bucur tare mult pt tine ca esti fericita...sa fii cit mai mult timp iubita iti doresc

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
am venit si eu cu cafelutza...va invit sa o bem impreuna
Sarut minaam baut-o cit ti-am citit jurnalul
gata...am citit,am raspuns ma duc la treaba...te pooop dulce,dulce fata scumpa...nu stiu daca mai esti ca mi-a luat juma de ora sa raspund...dar iti doresc tot binele din lume
  #1396 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 11:44:44
ella 78's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Am pis mesajul de doua ori...gata..l-am stersiti umplusem pagina

Ultima dată editat de ella 78; 24 nov 2011 at 11:46:51.
  #1397 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 11:49:24
alexandra123's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 oct 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 165cm, 72kg
Mesaje: 1.801
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 301 ori in 237 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Bunaaaa!! Nu mai zic dimineata ca deja am obosit pe ziua de azi, scoala asta ma omoara, apoi aseara am ajuns cam tarziu acasa nu am mai intrat, ca dimineata vai si amar de capu meu.
__________________
Orice lucru bun in viata e imoral, ilegal, ori ingrasa..
Why is food sooo delicious???
Succesul e 99% transpiratie, 1% inspiratie
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...usi-12402.html

http://forum.slabute.ro/concursuri/t...3-a-12415.html
  #1398 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 12:31:00
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

salutare!!!
sa ai o zi minunata!!!
cum merge noua dieta????
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1399 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 13:18:39
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Un buchetel de flori deosebit pentru o persoana deosebita...

ce faci scumpa?

mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #1400 (permalink)  
Vechi 24 nov 2011, 15:14:17
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

ce faci?
vad ca se vb tare mult la tine aici,ca nu am reist sa citesc decat putin dar trag eu tare sa recuperez
cum iti este cu noua dieta?
pupicei
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
 

Informatii despre slabit
binele, calorii, conjuncturile, dieta, dieta de slabit, in, iuanutza, jurnal, jurnale, ne, prietenii, ro, sanatos, scapam, slabit, slabute, vor


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cum sa ramanem "slabute" si in vacanta...:D mad24 Mentinere 14 12 iul 2014 19:15:17
Pana de Craciun sa ne "transformam" in slabute! Slabuta Concursuri 849 05 ian 2011 21:28:51
Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"? ianna Ghidul slabutelor incepatoare 4 11 mai 2010 10:33:53
Concurs "Sa ne mentinem de sarbatori", Luna IX (21 decembrie - 5 ianuarie) Slabuta Concursuri 93 05 ian 2010 22:08:12

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole