Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #591 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 07:32:43
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de bebelusha Vezi mesajul
Buna dimineata..superba cafeaua, dezastru meniul...daca tu crezi ca slabesti mancand paine prajita cu miere la pranz si cina...si mai pui si ciocoalata tot la cina..cat ar fi ea de neagra..e rau tare....incearca sa iei niste meniuri sanatoase de la fete ca ce ai scris tu mai sus nu suna a meniu..si caloriile sunt f putine..nici eu nu sunt maestra la asa ceva..inca ma lupt cu alcatuirea unui meniu mai de doamne ajuta..dar sunt convinsa ca fetele te-ar ajuta sa pui la punct un meniu bun cu un minim necesar caloric...
p.s. cred ca tonul msg e cam dur..nu ma iau de tine, mi-am dat doar o parere, in trecut si pe mine m-au ajutat fetele
neatza, nu e dur, fiecare are dreptul la o parere...banuiesc ca sti ca eu tin dieta rina, si mi se pare ok meniul, oricum am mai cerut si pareri de la fete inainte, si mi-au zis ca e ok...ciocolata neagra e obligatorie la cina in rina...de obicei la pranz se mananca diferite genuri de paste sau mamaliga sau blat de pizza si seara o felie de tort si 4 buc cioco neagra...insa eu nu vreau sa urc dintr-o data caloriile asa mult, o iau incetisor pt a nu avea dezechilibre cu celelalte zile...dupa cate ai observat aceasta mi-e ziua de carbohidrati Rina...toate zilele mele de meniu ating 1000 cal cel putin, asta calculat, deci nu ma infometez, o zi frumoasa iti doresc
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #592 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 07:47:19
bebelusha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 28 ian 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 38
Dieta: vine barza :)
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 4.359
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 24 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

pai ce sa zic...tu stii mai bine in cazul asta..eu am ramas putin defazata cand am vazut meniul...
o zi frumoasa si tie si mult succes
  #593 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 09:37:02
mariaaaa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 21 feb 2011
Locaţie: sibiu, Romania
Vârsta: 30
Date: 170cm, 55kg
Mesaje: 392
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

buna ioana!!
ce faci?:*:*
  #594 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 09:38:33
alynacrystyna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Sebes, Alba, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina's 90
Date: 165cm, 56.6kg
Mesaje: 20.621
Aprecieri acordate: 66
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 342 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Daca ar fi sa vorbim cu un nutritionist, n-ar fi de parere ca sa mananci intr-o zi proteine si doar in alta amidonuri este o dieta sanatoasa.

Da, dar eu as vrea sa se si vada fiecare kg dat jos nu-l dau jos doar ca sa-mi placa ce zice cantarul. Si eu mananc in mare parte vegetale, dar nu inseamna ca imi refuz proteinele sau carbohidratii complecsi, ele toate impreuna formeaza o dieta echilibrata care ne mentine oameni sanatosi

In fine, subiect inchis, am scris mai jos de ce am facut atata tam-tam.

Noapte buna
sa stii ca proteinele nu se gasesc neaparat in carne sau lactate sau oua, proteinele se gasesc peste tot si in toate alimentele, in unele mai mult si in altele mai putin, dar sunt prezente.

poate nu ai vazut, dar sa stii ca la mine se vad foarte bine kg-le date jos..si plus de asta , nu ma prea intereseaza pe mine daca vad altii sau nu, conteaza cum ma simt eu.
Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
neatza tuturor...v-am adus o cafelutza ca da beti cu mine de dimineata, normal ca este varianta "mai calorica", dar sa facem abstractie de frisca...eu azi sunt la carbo, si mi-am planificat deja meniul, vine cam asa:
=Zi de carbo oct.17=
m.d.-2 banane felii
g1-un pumn seminte necojite nesarate/neprajite
g2-o portocala
pranz-o felie si jumatate paine prajita unsa cu putina miere de albine
cina-o jumatate de felie paine prajita unsa cu putina miere, 4 buc cioco neagra
p.s.am sa-mi fac un fel de sandwich, din doua felii medii de paine prajita pe care o sa le ung inauntru cu putina miere, o mai mare parte o manac la pranz, iar o mai mica parte la cina...am ales modul aceasta pt carbo, din cauza ca inca nu imi doresc sa incep cu dulcele gen prajituri
.......o zi minunata tuturor celor care imi trec jurnalul....
neata draguta mea!!!
o zi frumoasa si tie!!!
si tine si mie o cafa, sa nu se gate , ca prea bine arata!!!
Citat:
Anterior postat de bebelusha Vezi mesajul
Buna dimineata..superba cafeaua, dezastru meniul...daca tu crezi ca slabesti mancand paine prajita cu miere la pranz si cina...si mai pui si ciocoalata tot la cina..cat ar fi ea de neagra..e rau tare....incearca sa iei niste meniuri sanatoase de la fete ca ce ai scris tu mai sus nu suna a meniu..si caloriile sunt f putine..nici eu nu sunt maestra la asa ceva..inca ma lupt cu alcatuirea unui meniu mai de doamne ajuta..dar sunt convinsa ca fetele te-ar ajuta sa pui la punct un meniu bun cu un minim necesar caloric...
p.s. cred ca tonul msg e cam dur..nu ma iau de tine, mi-am dat doar o parere, in trecut si pe mine m-au ajutat fetele
meniul nu este deloc dezastru sa stii....
banuiesc ca ai cat de cat habar de rina, daca ai venit cu comentariul asta nu?
deci in ziua de carbo la rina , in mod normal de papa muuult mai mult de atat si chestii consistente. si oricum la fel de bine poti papa 100gr de paste , care au 360cal si te mai si umfli de la ele si la fel de bine poti papa un covrig sarat, care ajunge cam tot acolo cu numarul caloriilor . asta nu inseamna ca papi putin sau stiu eu cum . daca ei ii este destul un covrig si nu se indoapa cu mancare doar de dragul de a manca, atunci e super ok. pentru ca Ioana, a cam mers pe un numar mai mic de calorii , acum incearca sa le urce si sa se echilibreze cu ele ...nu poti sari dintr-o data de la 900 cal la 1200 nu? pentru ca , ma gandesc ca stii ce se intampla nu? urci numarul caloriilor treptat nu de pe o zi pe alta + de asta ciocolata neagra este obligatorie in cina carbo, pentru ca are si ea rolul ei.
__________________
Regulament slabute.ro
Jurnal Alynacrystyna

Retete Rina

SEMNEAZA: PRIMA PETITIE NATIONALA PENTRU DREPTUL LA O VIATA SANATOASA





"Nu ma uit in urma la cat am pierdut, sa pot vedea in fata,dar, ce a fost in urma mea e prezent in lupta mea de azi si lupta de azi imi aminteste de gustul amar al infrangerii de ieri. Azi..ca si ieri sau restul zilelor trecute, nu am putere de a lupta, nu am nici o strategie, nici motivatie, abia rasuflu.Si totusi ceva in mine ma tine...nu pe linia de plutire si nici in amortire ci...in lupta"
I do not try to be better than anyone else...I only try to be better than myself...
Every guy thinks that every girl's dream is to find the perfect guy...bullshit...every girl's dream is to eat without getting fat!!!

  #595 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 09:54:38
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de mariaaaa Vezi mesajul
buna ioana!!
ce faci?:*:*
buna maria, sa ma scuzi te rog ca acum nu o sa am prea am mult la dispozitie pt ca trebuie imediat sa plec la servici...dar esti bine venita oricand la mine in jurnal
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #596 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 09:56:10
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul
[COLOR=Purple]
sa stii ca proteinele nu se gasesc neaparat in carne sau lactate sau oua, proteinele se gasesc peste tot si in toate alimentele, in unele mai mult si in altele mai putin, dar sunt prezente.

poate nu ai vazut, dar sa stii ca la mine se vad foarte bine kg-le date jos..si plus de asta , nu ma prea intereseaza pe mine daca vad altii sau nu, conteaza cum ma simt eu.
Stiu ca proteinele se gasesc peste tot, dar nu se asimileaza la fel de peste tot. Din cate stiu eu, tre sa mananci dublu cantitate de proteine din vegetale ca sa asimilezi cat ai asimila in mod normal din carne slaba sau lactate. De paste si paine sa nu mai zic. Oricum, muschii se fleostesc rau cu aceasta dieta, zic eu.

Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul
meniul nu este deloc dezastru sa stii....
banuiesc ca ai cat de cat habar de rina, daca ai venit cu comentariul asta nu?
deci in ziua de carbo la rina , in mod normal de papa muuult mai mult de atat si chestii consistente. si oricum la fel de bine poti papa 100gr de paste , care au 360cal si te mai si umfli de la ele si la fel de bine poti papa un covrig sarat, care ajunge cam tot acolo cu numarul caloriilor . asta nu inseamna ca papi putin sau stiu eu cum . daca ei ii este destul un covrig si nu se indoapa cu mancare doar de dragul de a manca, atunci e super ok. pentru ca Ioana, a cam mers pe un numar mai mic de calorii , acum incearca sa le urce si sa se echilibreze cu ele ...nu poti sari dintr-o data de la 900 cal la 1200 nu? pentru ca , ma gandesc ca stii ce se intampla nu? urci numarul caloriilor treptat nu de pe o zi pe alta + de asta ciocolata neagra este obligatorie in cina carbo, pentru ca are si ea rolul ei.

Ma abtin de la comentarii legat de cat de sanatoase sunt exemplele tale... Ioana putea alege foarte bine sa manance mai putin, dar sanatos, nu sa apeleze la o dieta care se lauda ca sparge tiparele si cam atat.

Ioana, o sa te superi pe mine sau nu, eu iti zic adevarul si legat de citatul tau de la acel nutritionit: nu vrei sa stii cati "nutritionisti" nu spun tot felul de ciudatenii si il fac si pe necuratu'-n patru doar-doar li s-or vinde cartile sau or fi bine platiti de cei pe care ii lauda. Atkins si Dukan sunt alti clowni din astia, care zic sa ne privam luni de zile de la fructe si legume, este sanatos ce zic ei? Nutritionista care vroia sa-mi vanda mie Herbalife pentru ca avea si ea comision daca dadeam eu 200 lei pt produsele ei mincinoase era tot nutritionista, era bine ce facea ea? Cu toate astea, si ei sunt nutritionisti, la fel ca multi alti oameni care vor doar sa faca bani din asta

Daca vrei sa ai parerea unui nutritionist bun, cauta cartea Mihaelei Bilic, ea e adepta dietei sanatoase si echilibrate. O sa gasesti in ea mai multe raspunsuri decat iti pot da eu sau oricine altcineva de pe acest site, ea e chiar profestionista dupa parerea mea Daca tot ai citit cartea Rinei, incearca s-o citesti si pe asta, sper ca iti va folosi Te pup si ai grija de tine, scumpa
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
  #597 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 09:57:38
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul

sa stii ca proteinele nu se gasesc neaparat in carne sau lactate sau oua, proteinele se gasesc peste tot si in toate alimentele, in unele mai mult si in altele mai putin, dar sunt prezente.

poate nu ai vazut, dar sa stii ca la mine se vad foarte bine kg-le date jos..si plus de asta , nu ma prea intereseaza pe mine daca vad altii sau nu, conteaza cum ma simt eu.

neata draguta mea!!!
o zi frumoasa si tie!!!
si tine si mie o cafa, sa nu se gate , ca prea bine arata!!!

meniul nu este deloc dezastru sa stii....
banuiesc ca ai cat de cat habar de rina, daca ai venit cu comentariul asta nu?
deci in ziua de carbo la rina , in mod normal de papa muuult mai mult de atat si chestii consistente. si oricum la fel de bine poti papa 100gr de paste , care au 360cal si te mai si umfli de la ele si la fel de bine poti papa un covrig sarat, care ajunge cam tot acolo cu numarul caloriilor . asta nu inseamna ca papi putin sau stiu eu cum . daca ei ii este destul un covrig si nu se indoapa cu mancare doar de dragul de a manca, atunci e super ok. pentru ca Ioana, a cam mers pe un numar mai mic de calorii , acum incearca sa le urce si sa se echilibreze cu ele ...nu poti sari dintr-o data de la 900 cal la 1200 nu? pentru ca , ma gandesc ca stii ce se intampla nu? urci numarul caloriilor treptat nu de pe o zi pe alta + de asta ciocolata neagra este obligatorie in cina carbo, pentru ca are si ea rolul ei.
multumesc Alyna, te ador pur si simplu, mai multe cred ca nici nu mai are rost sa-ti spun pt ca ti-am spus deja, multumesc pt puterea pe care mi-o dai, iti multumesc ca nu ma lasi sa cad jos si ca imi dai fortza si incredere sa merg mai departe...tu mi-ai format baza acum, si ma simt suficient de puternica ca sa pot fi si eu un exemplu...iti multumesc
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #598 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 10:02:23
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Stiu ca proteinele se gasesc peste tot, dar nu se asimileaza la fel de peste tot. Din cate stiu eu, tre sa mananci dublu cantitate de proteine din vegetale ca sa asimilezi cat ai asimila in mod normal din carne slaba sau lactate. De paste si paine sa nu mai zic. Oricum, muschii se fleostesc rau cu aceasta dieta, zic eu.




Ma abtin de la comentarii legat de cat de sanatoase sunt exemplele tale... Ioana putea alege foarte bine sa manance mai putin, dar sanatos, nu sa apeleze la o dieta care se lauda ca sparge tiparele si cam atat.

Ioana, o sa te superi pe mine sau nu, eu iti zic adevarul si legat de citatul tau de la acel nutritionit: nu vrei sa stii cati "nutritionisti" nu spun tot felul de ciudatenii si il fac si pe necuratu'-n patru doar-doar li s-or vinde cartile sau or fi bine platiti de cei pe care ii lauda. Atkins si Dukan sunt alti clowni din astia, care zic sa ne privam luni de zile de la fructe si legume, este sanatos ce zic ei? Nutritionista care vroia sa-mi vanda mie Herbalife pentru ca avea si ea comision daca dadeam eu 200 lei pt produsele ei mincinoase era tot nutritionista, era bine ce facea ea? Cu toate astea, si ei sunt nutritionisti, la fel ca multi alti oameni care vor doar sa faca bani din asta

Daca vrei sa ai parerea unui nutritionist bun, cauta cartea Mihaelei Bilic, ea e adepta dietei sanatoase si echilibrate. O sa gasesti in ea mai multe raspunsuri decat iti pot da eu sau oricine altcineva de pe acest site, ea e chiar profestionista dupa parerea mea Daca tot ai citit cartea Rinei, incearca s-o citesti si pe asta, sper ca iti va folosi Te pup si ai grija de tine, scumpa
scumpa mea, uite parerea mea personala, poate alyna tot va aduce contaargumente, insa eu chiar am obosit sincer...am ales rina si gata, merg pana la sfarsit cu ea...te rog sa imi accepti si tu decizia si mai ales pe mine exact asa cum sunt, cu alegerile mele...nu mai vreau contraziceri, ca daca o sa mai fie, eu sincer nu voi mai raspunde la absolut nimic...stiu ca nu esti rau intentionata...dar am facut o alegere si punct...o zi frumoasa scumpa mea
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #599 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 10:10:50
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

scumpa mea, uite parerea mea personala, poate alyna tot va aduce contaargumente, insa eu chiar am obosit sincer...am ales rina si gata, merg pana la sfarsit cu ea...te rog sa imi accepti si tu decizia si mai ales pe mine exact asa cum sunt, cu alegerile mele...nu mai vreau contraziceri, ca daca o sa mai fie, eu sincer nu voi mai raspunde la absolut nimic...stiu ca nu esti rau intentionata...dar am facut o alegere si punct...o zi frumoasa scumpa mea
Mda, asa imi trebuie ca vreau sa fac bine, sunt data la o parte pentru ca asa e mai usor Eu iti ziceam doar sa citesti cartea, nu s-o pui in practica de pe acum, si sa-ti ofer exemplu de un nutritionist adevarat. In fine, ai dreptate, ai ales deja, du dieta pana la capat daca asta vrei. Am mai scris si aseara de ce am facut atata tam-tam pe tema asta, eu as vrea sa inchid subiectul aici

O zi frumoasa si tie!
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
  #600 (permalink)  
Vechi 17 oct 2011, 10:16:27
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

buna maria, sa ma scuzi te rog ca acum nu o sa am prea am mult la dispozitie pt ca trebuie imediat sa plec la servici...dar esti bine venita oricand la mine in jurnal
sa ai o zi usoara la serviciu
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
 

Informatii despre slabit
binele, calorii, conjuncturile, dieta, dieta de slabit, in, iuanutza, jurnal, jurnale, ne, prietenii, ro, sanatos, scapam, slabit, slabute, vor


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cum sa ramanem "slabute" si in vacanta...:D mad24 Mentinere 14 12 iul 2014 19:15:17
Pana de Craciun sa ne "transformam" in slabute! Slabuta Concursuri 849 05 ian 2011 21:28:51
Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"? ianna Ghidul slabutelor incepatoare 4 11 mai 2010 10:33:53
Concurs "Sa ne mentinem de sarbatori", Luna IX (21 decembrie - 5 ianuarie) Slabuta Concursuri 93 05 ian 2010 22:08:12

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole