Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul lacramioara

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #281 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 12:55:44
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

bine te-am gasit iar..slabuta frumoasa si pozitiva!!

mda..pozitiva!! Doamneee iubesc, ador oamenii pozitivi! ii iubesc si ii ador pentru ca eu sun to negativista asa..prin felul construirii mele. Joc insa foarte bine rolul persoanei pozitive!! Il joc chiar cu succes..si stii tu?!? in viata de toate zilele, in lumea reala (desi eu ma incapatanez sa cred ca lumea asta a slabutelor din virtual este tot una reala) oamenii ma stiu de pozitiva!! Dar NU SUNT!! nu sunt si atunci, am o atractie aproape enervanta fata de cei cu atitudine pozitiva..de cei care privesc viata din unghiuri pe care eu nu le pot atinge..sau nici macr nu pot concepe ca as putea sa le ating. Eu am momente cand ma omor singura. Incet, cu grija..dar aproape sigur ca am sa ajung candva la un rezultat..offff!!!!

Am mai recitit pasaje/mesaje din jurnalul tau. As vrea sa invat! Vreau sa invat..

Imi place ideea ta..si chiar as schimba un pic, in sensul: o motivatie in fiecare dimineata..pentru ce vreau sa fiu sanatoasa, sa mananc sanatos..sa nu ma mai arunc in frigider precum o gaina ametita..

uff scriu despre mine, in loc sa scriu despre tine..dar mi se pare ca stii ce faci, mi se pare ca esti acolo..pe sina (subtire..a trenului) aia care trebuie..ai gasit-o si mergi pe ea intr-un echilibru usor tremurat, dar mergi..pui pas dupa pas.si faci drum lung. Ideea e sa nu gresesti, sa nu te "calci singura pe varful piciorului"..si se pare ca o faci frumos..calm, usurel..si vreau sa invat si eu..!

sa ai o zi superba!!
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #282 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 17:27:09
lacramioara2's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 72.2kg
Mesaje: 1.529
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

MENIU 27.08.2010

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:00
Omleta, 200g - 315 calorii, 21.4 proteine, 24 grasimi, 712 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0 fibre, 322.6 sodiu, 1.4 zahar
Rosie, 100g - 25 calorii, 1.1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 4.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ardei verde, 50g - 10 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 2.3 carbohidrati, 0.9 fibre, 0 sodiu, 1.2 zahar
Ceapa, 150g - 63 calorii, 1.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 15.2 carbohidrati, 2.1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Sunca de curcan, Linera, 70g - 81 calorii, 14.7 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 12:45
Branzica 0,2% grasime, Exquisa Fitline, 125g - 75 calorii, 13.8 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 4.9 carbohidrati, 0 fibre, 375 sodiu, 4.6 zahar

Prânz, ora 15:05
Ulei de floarea soarelui, 8ml - 71 calorii, 0 proteine, 8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Sunca de curcan, Linera, 100g - 115 calorii, 21 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Salata Mediteraneana, 365, 180g - 37 calorii, 2.9 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 6.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 22:12
Urda (ricotta) de oaie, 200g - 348 calorii, 22.6 proteine, 26 grasimi, 102 colesterol, 6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.6 zahar
Gogosari, 150g - 74 calorii, 3 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 12 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1214 calorii, 102.4 proteine, (mult)65.9 grasimi, 814 colesterol, (mic)54.6 carbohidrati, 3 fibre, 697.6 sodiu, 7.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1533 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1533 calorii
lacramioara2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1664 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #283 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 21:15:39
lacramioara2's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 72.2kg
Mesaje: 1.529
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

MENIU 28.08.2010
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 11:29
Urda (ricotta) de oaie, 250g - 435 calorii, 28.3 proteine, 32.5 grasimi, 127.5 colesterol, 7.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.8 zahar
Rosii, coapte, 300g - 54 calorii, 2.7 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 11.7 carbohidrati, 3.6 fibre, 15 sodiu, 7.8 zahar
Gogosari, 200g - 98 calorii, 4 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 16 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceapa, 100g - 42 calorii, 0.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 10.1 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 18:23
Supa de curcan cu galuste Roxanika, 400g - 139 calorii, 15.6 proteine, 3.2 grasimi, 62.8 colesterol, 9.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 22:11
Gratar (carne de porc, carne de vita), 250g - 433 calorii, 39.5 proteine, 22.3 grasimi, 92.5 colesterol, 16 carbohidrati, 0 fibre, 3335 sodiu, 0 zahar
Mititei, carne amestec, 70g - 238 calorii, 10.5 proteine, 21 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1439 calorii, 101.5 proteine, (mult)81.7 grasimi, 282.8 colesterol, (mic)70.5 carbohidrati, 5 fibre, (mult)3350 sodiu, 8.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers, 15min/km, 70min - 228 calorii
Metabolism bazal - 1533 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1761 calorii
lacramioara2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1664 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #284 (permalink)  
Vechi 29 aug 2010, 17:58:51
lacramioara2's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 72.2kg
Mesaje: 1.529
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Citat:
Anterior postat de aussie_girl Vezi mesajul
bine te-am gasit iar..slabuta frumoasa si pozitiva!!

mda..pozitiva!! Doamneee iubesc, ador oamenii pozitivi! ii iubesc si ii ador pentru ca eu sun to negativista asa..prin felul construirii mele. Joc insa foarte bine rolul persoanei pozitive!! Il joc chiar cu succes..si stii tu?!? in viata de toate zilele, in lumea reala (desi eu ma incapatanez sa cred ca lumea asta a slabutelor din virtual este tot una reala) oamenii ma stiu de pozitiva!! Dar NU SUNT!! nu sunt si atunci, am o atractie aproape enervanta fata de cei cu atitudine pozitiva..de cei care privesc viata din unghiuri pe care eu nu le pot atinge..sau nici macr nu pot concepe ca as putea sa le ating. Eu am momente cand ma omor singura. Incet, cu grija..dar aproape sigur ca am sa ajung candva la un rezultat..offff!!!!

Am mai recitit pasaje/mesaje din jurnalul tau. As vrea sa invat! Vreau sa invat..

Imi place ideea ta..si chiar as schimba un pic, in sensul: o motivatie in fiecare dimineata..pentru ce vreau sa fiu sanatoasa, sa mananc sanatos..sa nu ma mai arunc in frigider precum o gaina ametita..

uff scriu despre mine, in loc sa scriu despre tine..dar mi se pare ca stii ce faci, mi se pare ca esti acolo..pe sina (subtire..a trenului) aia care trebuie..ai gasit-o si mergi pe ea intr-un echilibru usor tremurat, dar mergi..pui pas dupa pas.si faci drum lung. Ideea e sa nu gresesti, sa nu te "calci singura pe varful piciorului"..si se pare ca o faci frumos..calm, usurel..si vreau sa invat si eu..!

sa ai o zi superba!!

Draga mea Aussie, sa ma ierti ca raspund atat de tarziu insa acolo unde am fost plecata in week-end la Brebu nu a prea mers internetul si cu exceptia meniurilor nu am putut scrie mare lucru.

Motivatia zilei de azi, am tot stat si m-am gandit care sa fie care sa fie, (ca imi trec atatea prin cap ca inca nu stiu carei motivatii sa ii dau prioritate)... si in final am hotarat. Cea mai importanta motivatie pentru mine este starea incredibila de bine pe care mi-o da calatoria aceasta spre greutatea dorita. In loc sa o percep ca pe un chin, ma bucur la propriu de fiecare zi in care mananc sanatos si cumpatat. Starea asta de bine imi da o energie pe care imi e greu sa o descriu, sunt parca in stare sa mut muntii, ma duc la culcare zambind, ma trezesc zambind, sunt plina de elan la munca si foarte greu ma mai enerveaza lucrurile care acum o vreme ma enervau cumplit.

E prima oara cand chiar simt ca slabitul va fi definitiv si cand pur si simplu stiu ca imi voi atinge scopul, energia pe care o genereaza in mine aceasta convingere, expectativa rezultatului, rabdarea pe calea spre rezultat sunt niste beneficii atat de mari incat si numai pentru asta si imi doresc sa slabesc. Am devenit dependenta de starea de bine si intentionez sa o pastrez.

Aussi, m-au bucurat enorm randurile tale, ti-am citit jurnalul, ti-am citit lupta, ti-am vazut pozele de femeie frumoasa. Sa stii ca nici eu nu am fost asa optimista si pozitiva tot timpul, mi-a luat ceva timp pana sa ajung aici si marturisesc ca au fost ceva ani pana am inteles ce anume ma impiedica sa fiu pe deplin multumita de mine si de viata.

A fost nevoie de niste incercari grele ca sa imi dau seama ce valoroasa e o zi linistita, cat de minunate sunt clipele de liniste in care poate nu se intampla nimic extraordinar dar in care apuci sa savurezi o cafea avand in fata o carte buna. Vazand cum viata se poate pierde sau se face praf in nici macar un minut, am reusit sa inteleg ca fiecare clipa fara evenimente triste e un miracol si ca singurul lucru cert e clipa de fata. Trecutul e amintire iar viitorul nu ne este garantat de nimeni si nimic.

Si am mai priceput ceva, e drept, cu foarte mare greutate, si anume ca nu am control pe nimic. Eram o maniaca a controlului voiam sa fiu eu sigura ca toate sunt ok, ca toate sunt sub control, ca nu ma surprinde nimic. Mi-au trebuit vreo 3 ani ca sa scap de aceasta mania si sa fiu in sfarsit multumita chiar daca lucrurile nu se intampla neaparat cum imi doream.

Cat despre faptul ca stiu ce fac, apropo de dieta, ramane inca de vazut, inca sunt tematoare inca am dubii, inca ma incearca pofte si mi se pare ca rezultatul e atat de departe. Dar cu oameni ca tine si ca alte slabute, trebuie sa reusesc!

Te sarut si imi esti tare draga. Te astept aici oricand vrei tu sa mai stam la taclale!
lacramioara2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1664 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #285 (permalink)  
Vechi 29 aug 2010, 18:24:26
lacramioara2's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 72.2kg
Mesaje: 1.529
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

MENIU 28.08.2010CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 11:37
Omleta, 200g - 315 calorii, 21.4 proteine, 24 grasimi, 712 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0 fibre, 322.6 sodiu, 1.4 zahar
Urda (ricotta) de oaie, 200g - 348 calorii, 22.6 proteine, 26 grasimi, 102 colesterol, 6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.6 zahar
Salata Mediteraneana, 365, 230g - 47 calorii, 3.7 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 8.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ulei de masline, 5ml - 45 calorii, 0 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Rosie, 150g - 38 calorii, 1.7 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 6.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cina, ora 19:21
Ficat de pui, fript, 250g - 430 calorii, 64.5 proteine, 16 grasimi, 0 colesterol, 2.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ardei copt, 150g - 83 calorii, 2.7 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 16.2 carbohidrati, 5.4 fibre, 10.5 sodiu, 0 zahar
Rosie, 100g - 25 calorii, 1.1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 4.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1331 calorii, (mult)117.7 proteine, (mult)73.3 grasimi, 814 colesterol, (mic)45.9 carbohidrati, 5.4 fibre, 333.1 sodiu, 2 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1533 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1533 calorii


lacramioara2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1664 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #286 (permalink)  
Vechi 30 aug 2010, 08:28:40
ruxxi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Dieta echilibrata
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

'Neata Lacramioara,
Am fost foaaarte ocupata la birou saptamana trecuta, am plecat un pic si in wk-end...nu am prea avut timp sa intru pe forum.Am citit cateva pagini din jurnalul tau,intr-adevar esti de admirat. Nu vreau sa mai spun nimic altceva, cred ca ai auzit de sute si mii de ori anumite lucruri.Este foarte important ca ai ajuns aici,ca ti-ai gasit echilibrul si iti doresc din tot sufletul sa realizezi tot ceea ce iti propui.
Si mie mi-au placut foarte mult cele spuse de Aussi, pe undeva cred ca m-am regasit...nici eu nu sunt o persoana prea pozitiva,dar cred ca pot invata de la tine

Te pup si iti doresc o saptamana usoara!
R.
__________________
Jurnal Ruxxi-o viata mai sanatoasa fara tutun!http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ta-5801-5.html
ruxxi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1809 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1292 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1293 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #287 (permalink)  
Vechi 30 aug 2010, 09:11:14
lacramioara2's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 72.2kg
Mesaje: 1.529
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Citat:
Anterior postat de ruxxi Vezi mesajul
'Neata Lacramioara,
Am fost foaaarte ocupata la birou saptamana trecuta, am plecat un pic si in wk-end...nu am prea avut timp sa intru pe forum.Am citit cateva pagini din jurnalul tau,intr-adevar esti de admirat. Nu vreau sa mai spun nimic altceva, cred ca ai auzit de sute si mii de ori anumite lucruri.Este foarte important ca ai ajuns aici,ca ti-ai gasit echilibrul si iti doresc din tot sufletul sa realizezi tot ceea ce iti propui.
Si mie mi-au placut foarte mult cele spuse de Aussi, pe undeva cred ca m-am regasit...nici eu nu sunt o persoana prea pozitiva,dar cred ca pot invata de la tine

Te pup si iti doresc o saptamana usoara!
R.
Draga Ruxi, esti bine-venita oricand mie imi face o mare placere sa cunosc oameni noi. O sa intru si eu la tine in jurnal sa te cunosc.

Te sarut
lacramioara2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1664 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #288 (permalink)  
Vechi 30 aug 2010, 09:21:19
lacramioara2's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 26 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 72.2kg
Mesaje: 1.529
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 110 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Bine v-am regasit dragele mele.

Azi vin cu o veste foarte buna. Dupa ce doua saptamani am stagnat, va spuneam ca joia trecuta am trecut la South Beach FAZA 1 si acul cantarului s-a miscat! In sfarsit.

Daca joia trecuta, 27/08/2010 cataream 76,9 KG, azi dimineata, 30/08/2010 cantaream 75,3 KG cu 1,600 grame mai putin!.

9/08/2010 versus 15/08/2010 versus 27/08/2010 versus 30/08/2010

78,4 KG/77 KG/76,9/75,3.


Deci dupa doua saptamani de stagnare, la 4 zile de SB faza 1, s-au dus 1600 grame. Iar asta in conditiile in care de vineri eu nu mai ajuns la toaleta (sa scuzati acest detaliu, dar poate ma invatati ce sa fac ca sa ma deblochez; probabil faptul ca am scos fructele m-a perturbat)

Nu mut inca tikerul, astept cateva zile sa ma asigur ca se stabilizeaza intruct am mai avut eu momente de astfel de entuziasm si in cateva zile a urcat cantarul chiar si 400-500 de grame!.

lacramioara2, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1664 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1147 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 631 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #289 (permalink)  
Vechi 30 aug 2010, 09:26:53
zozolina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 42
Dieta: 1200 calorii
Date: 165cm, 66.6kg
Mesaje: 1.564
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Bravo Bravo Bravo
__________________
Target great abs :http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...lina-2600.html
  #290 (permalink)  
Vechi 30 aug 2010, 09:32:11
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul lacramioara

Citat:
Anterior postat de lacramioara2 Vezi mesajul
Bine v-am regasit dragele mele.

Azi vin cu o veste foarte buna. Dupa ce doua saptamani am stagnat, va spuneam ca joia trecuta am trecut la South Beach FAZA 1 si acul cantarului s-a miscat! In sfarsit.

Daca joia trecuta, 27/08/2010 cataream 76,9 KG, azi dimineata, 30/08/2010 cantaream 75,3 KG cu 1,600 grame mai putin!.

9/08/2010 versus 15/08/2010 versus 27/08/2010 versus 30/08/2010

78,4 KG/77 KG/76,9/75,3.


Deci dupa doua saptamani de stagnare, la 4 zile de SB faza 1, s-au dus 1600 grame. Iar asta in conditiile in care de vineri eu nu mai ajuns la toaleta (sa scuzati acest detaliu, dar poate ma invatati ce sa fac ca sa ma deblochez; probabil faptul ca am scos fructele m-a perturbat)

Nu mut inca tikerul, astept cateva zile sa ma asigur ca se stabilizeaza intruct am mai avut eu momente de astfel de entuziasm si in cateva zile a urcat cantarul chiar si 400-500 de grame!.

Yuuuupiii, felicitari, super rezultat, si eu cu SB am iesit din stagnare

Pentru probleme cu tranzitul papa seminte de in dimineata pe stomac gol, 1 lingurita macinate cu un pahar de apa sau puse intr-un iaurt natural.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
calorii, copii, dieta, jurnal, kilograme, mama, mamici, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul roxanika roxana1985 Arhiva jurnale slabit 158 31 dec 2010 11:50:11
Jurnalul Simonei :) 17simonette Arhiva jurnale slabit 43 21 aug 2010 04:27:16
Jurnalul Kitkat :D Kitkat Arhiva jurnale slabit 230 31 mai 2010 22:39:47
Jurnalul Lollitei lollita Arhiva jurnale slabit 3 05 mai 2010 13:14:44
Jurnalul meu Andreea Beatrice Arhiva jurnale slabit 37 24 feb 2010 17:42:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole