Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4201 (permalink)  
Vechi 12 aug 2012, 17:53:12
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Am terminat cu curatenia, am fost si la cumparaturi: mi-am luat cosmetice (nu mai aveam sampon, demachiant, mi-am luat si o masca de par, sper sa fie buna, am parul cam uscat si arata ca o matura). Varfurile nu sunt inspicate, dar...parca arata mai bine el pe vremuri

Mi-am luat o bluzita mai de toamna si un plovaras. Plovarasul este marimea S astia de la H&M au luat-o razna. Mi-am luat si 2 perechi de balerini super-ieftini, si o pereche de cercei mai eleganti, si un set de cercei in forma de trandafirasi, numai in culori pastelate, pe care de-abia astept sa ii asortez la cate si mai cate.

Am o problema: nu imi mai place ce se gaseste in magazine. Toate sunt pe anii 70-80, numai franjuri, bluze peste buric, culori suspecte, forme asimetrice, maneci aiurea, taieturi shui...cred ca anul urmator nu imi mai cumpar cine stie ce. Alte lucruri care imi plac le simt un pic peste varsta mea, deci mai astept pana sa port asa ceva

Oricum, pentru primul salariu, nu am facut nici excese, dar nici nu m-am abtinut. S-a nimerit sa fie magazinele neinteresante

O seara buna tuturor!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4202 (permalink)  
Vechi 12 aug 2012, 17:57:25
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Am terminat cu curatenia, am fost si la cumparaturi: mi-am luat cosmetice (nu mai aveam sampon, demachiant, mi-am luat si o masca de par, sper sa fie buna, am parul cam uscat si arata ca o matura). Varfurile nu sunt inspicate, dar...parca arata mai bine el pe vremuri

Mi-am luat o bluzita mai de toamna si un plovaras. Plovarasul este marimea S astia de la H&M au luat-o razna. Mi-am luat si 2 perechi de balerini super-ieftini, si o pereche de cercei mai eleganti, si un set de cercei in forma de trandafirasi, numai in culori pastelate, pe care de-abia astept sa ii asortez la cate si mai cate.

Am o problema: nu imi mai place ce se gaseste in magazine. Toate sunt pe anii 70-80, numai franjuri, bluze peste buric, culori suspecte, forme asimetrice, maneci aiurea, taieturi shui...cred ca anul urmator nu imi mai cumpar cine stie ce. Alte lucruri care imi plac le simt un pic peste varsta mea, deci mai astept pana sa port asa ceva

Oricum, pentru primul salariu, nu am facut nici excese, dar nici nu m-am abtinut. S-a nimerit sa fie magazinele neinteresante

O seara buna tuturor!
ce-ai simtit simina cand ai avut in mana primii bani munciti de tine?
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4203 (permalink)  
Vechi 12 aug 2012, 19:11:09
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Laura, i-am primit pe card, deci inca nu i-am simtit in mana, va anunt cand fac o retragere de la bancomat.

Sincera sa fiu, nu am niciun sentiment extraordinar. Mai curioasa sunt daca o sa imi ramana pana la sfarsitul lunii. O sa va tin la curent. E oricum o senzatie placuta sa stiu ca am si banii mei acum. Nu se pune inca problema sa fiu independenta de parinti, dar...e un inceput bun!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4204 (permalink)  
Vechi 13 aug 2012, 20:14:54
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Buna seara!

Azi a fost o zi buna - nu am mancat in exces. Am avut si un dulce, dar la 5:30 am mancat ultima masa si apoi am fost la sport, acasa, dus, epilat, crema, un fel de masaj anticelulitic, si iata-ma.

O sa incerc sa ma tin de chestia asta cu nemancatul de prin jurul orei 6. Pentru ca mananc numai de plictiseala, realmente, foame nu imi e. Si daca imi e putin foame, ii dau cu apa, ca doar acusi vine noaptea, nu?

Azi am fost la tae-bo. Si m-am dus cu frica, sincer, pentru ca mai fusesem doar o data, la sala, acum multi ani, si nu imi placuse. Concluzii? E un turbo fire mai usor M-am simtit foarte capabila si antrenata ca am rezistat pana la sfarsit fara sa stau o secunda. Nu m-am oprit nici pentru apa. Si profa e foarte motivanta, dar blanda. Nu genul care racneste cat o tin plamanii.

Alta concluzie? Toata ora ma gandeam numai cat de pacat e de conditia mea fizica daca nu mananc corect. Am vazut poza asta:



si ma tot gandesc ca mi-ar placea sa nu mai fiu grasuta aia cu talente nebanuite la sala. Mi-ar placea sa pot povesti despre cat de tare sunt la sala, si lumea sa ma creada pe cuvant, sau sa presupuna asta din momentul in care ma vad, cum ar veni

Am mai vazut o imagine draguta (ok, stau toata ziua pe pagina de facebook a salii la care merg, si astia posteaza o gramada de chestii super)



Si nu cred ca ar trebui sa fie asa. Ar trebui sa fie totul echilibrat. Pentru ca nu fac super multa miscare, dar fac miscare, dar nu am niciun rezultat. Bat pasul pe loc.

A trecut un an de cand nu am mai slabit deloc. Ii multumesc cuiva acolo sus, sau oricui. Pentru ca inainte de 2011 as fi pus luna si kg, probabil. Nu vreau sa manii pe nimeni. Am senzatia ca viata mea e perfecta si ca anumite lucruri sunt deja mofturi. Dar stiu si ca pot sa fac un efort pentru mine insami.

Si nu stiu cum sa fac. Ca o zi e bine, a doua zi la fel, apoi ma las luata de val - mai o prajitura, mai o patiserie, mai un mancat la restaurant, mai un mancat ce mananca si ceilalti and I am back to square one. Repet, ma mir cum de nu m-am ingrasat.

Si pe cuvant ca ma duce capul si inteleg procesul. Adica, stiu TOT ce scrie in carti, si multe pe langa. Activa sunt. Ce naiba o fi asa greu sa las poftele la o parte? Sau sa mi le limitez? Pe cuvant daca ma inteleg! Imi tot vin motive, din ce in ce mai multe, zilnic, pentru care ar trebui sa ma tin de treaba. Ar trebui, cred, sa incep sa le scriu, si sa le am la indemana cand ma apuca poftele.

Nu sunt deloc genul motivational, care sa faca lucruri din astea, dar cred ca o sa incerc si abordarea asta. Ca imediat dupa ce mananc imi revin motivele alea in cap oricum, si mai mult regret. Sunteti toate familiare cu procesul, sunt convinsa.

Prin urmare. Vreau si eu sa am un corp care sa exprime sanatatea mea, voia mea buna, starea pe care o am la sala, visul meu ascuns de a ma face instructor de zumba... Numai ca imi pun singura piedica....

Nu sunteti de acord cu mine?
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4205 (permalink)  
Vechi 13 aug 2012, 20:41:42
bebelusha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 28 ian 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 38
Dieta: vine barza :)
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 4.359
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 24 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Am terminat cu curatenia, am fost si la cumparaturi: mi-am luat cosmetice (nu mai aveam sampon, demachiant, mi-am luat si o masca de par, sper sa fie buna, am parul cam uscat si arata ca o matura). Varfurile nu sunt inspicate, dar...parca arata mai bine el pe vremuri

Mi-am luat o bluzita mai de toamna si un plovaras. Plovarasul este marimea S astia de la H&M au luat-o razna. Mi-am luat si 2 perechi de balerini super-ieftini, si o pereche de cercei mai eleganti, si un set de cercei in forma de trandafirasi, numai in culori pastelate, pe care de-abia astept sa ii asortez la cate si mai cate.

Am o problema: nu imi mai place ce se gaseste in magazine. Toate sunt pe anii 70-80, numai franjuri, bluze peste buric, culori suspecte, forme asimetrice, maneci aiurea, taieturi shui...cred ca anul urmator nu imi mai cumpar cine stie ce. Alte lucruri care imi plac le simt un pic peste varsta mea, deci mai astept pana sa port asa ceva

Oricum, pentru primul salariu, nu am facut nici excese, dar nici nu m-am abtinut. S-a nimerit sa fie magazinele neinteresante

O seara buna tuturor!
Buna seara scumpa..ma regasesc intr-u totul..
chiar am fost in mall si am iesit mai mult stramband din nas,,chiar m-am pomenit uitandu-ma la niste chestii..prea de doamna parca..sunt eu mai serioasa din fire dar parca totusi..
oricum franjuri, culori ciudate, asimetrii..parca nu e de mine..ma gandeam ca poate m-am babosit ceva
asta e moda ce sa-i faci, important e sa nea stea si sa ne timtim bine in haine
Te pup si iti doresc o seara placuta..scuze pt interventia asa abrupta
  #4206 (permalink)  
Vechi 13 aug 2012, 20:50:44
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de bebelusha Vezi mesajul

Buna seara scumpa..ma regasesc intr-u totul..
chiar am fost in mall si am iesit mai mult stramband din nas,,chiar m-am pomenit uitandu-ma la niste chestii..prea de doamna parca..sunt eu mai serioasa din fire dar parca totusi..
oricum franjuri, culori ciudate, asimetrii..parca nu e de mine..ma gandeam ca poate m-am babosit ceva
asta e moda ce sa-i faci, important e sa nea stea si sa ne timtim bine in haine
Te pup si iti doresc o seara placuta..scuze pt interventia asa abrupta
Orice interventie e binevenita si ma bucur ca nu sunt singura care nu se regaseste in trend pentru moment
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4207 (permalink)  
Vechi 14 aug 2012, 20:25:54
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

O sa incep, pentru a enshpe mia oara sa scriu si aici ce mananc, deci sa incepem:

md: 250 ml lapte, aprox. 40 g cereale intregrale cu fulgi de ciocolata, cateva macese uscate

o bomboana cu lapte de la colega noua din echipa mea
o gura dintr-un corn proaspat si cald umplut cu ciocolata

pranz: vreo 150 de g de tortilla cumparata de-a gata (un fel de omleta cu bucati de ceapa, sunca si cartof), 2 furculite de branza de burduf, 6 masline(dietetice )

o nectarina cam mica

150 g branza proaspata de vaca cu ceapa si usturoi, o felie de paine grau intreg

1 ora de zumba fitness
1 ora de steel tonic

o caramela moale (taffe ceva, mi s-a lipit de masele ) si o gurita de pepene galben.

O sa mai bag un pahar de lipton de zmeura, apoi APAAAA

Pareri? Eu zic ca se putea si mai bine, dar se putea si muuuuult mai rau. Acum o sa fac un dus si o sa ma relaxez. Sunt oficial in primul meu mini-concediu deci maine dimineata dorm cat vrea muschiul meu.

La Steel Tonic e super-misto. Foarte solicitant, nu mai auzisem de sportul asta. Instructoarea este DEMENTIALA! E super expresiva, si te motiveaza in mod foarte placut, mi-a sugerat un clovn, sincer. Se stramba oricat numai ca sa ridici piciorul mai sus si sa faci exercitiul pana la capat. Se bazeaza pe coregrafii, dar e mult mai aerobic si tehnic si obositor decat zumba.

Are un singur mare defect (pentru mine): foloseste stepper-ul de care imi e in continuare frica de moarte, dar voi insista! Pupici!


__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4208 (permalink)  
Vechi 15 aug 2012, 07:50:23
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
O sa incep, pentru a enshpe mia oara sa scriu si aici ce mananc, deci sa incepem:

md: 250 ml lapte, aprox. 40 g cereale intregrale cu fulgi de ciocolata, cateva macese uscate

o bomboana cu lapte de la colega noua din echipa mea
o gura dintr-un corn proaspat si cald umplut cu ciocolata

pranz: vreo 150 de g de tortilla cumparata de-a gata (un fel de omleta cu bucati de ceapa, sunca si cartof), 2 furculite de branza de burduf, 6 masline(dietetice )

o nectarina cam mica

150 g branza proaspata de vaca cu ceapa si usturoi, o felie de paine grau intreg

1 ora de zumba fitness
1 ora de steel tonic

o caramela moale (taffe ceva, mi s-a lipit de masele ) si o gurita de pepene galben.

O sa mai bag un pahar de lipton de zmeura, apoi APAAAA

Pareri? Eu zic ca se putea si mai bine, dar se putea si muuuuult mai rau. Acum o sa fac un dus si o sa ma relaxez. Sunt oficial in primul meu mini-concediu deci maine dimineata dorm cat vrea muschiul meu.

La Steel Tonic e super-misto. Foarte solicitant, nu mai auzisem de sportul asta. Instructoarea este DEMENTIALA! E super expresiva, si te motiveaza in mod foarte placut, mi-a sugerat un clovn, sincer. Se stramba oricat numai ca sa ridici piciorul mai sus si sa faci exercitiul pana la capat. Se bazeaza pe coregrafii, dar e mult mai aerobic si tehnic si obositor decat zumba.

Are un singur mare defect (pentru mine): foloseste stepper-ul de care imi e in continuare frica de moarte, dar voi insista! Pupici!

Neata

Pentru un meniu de acomodare, mi se pare ok... pe viitor as incerca sa nu mai beau acel pahar de suc seara. Poti incerca sa cumperi un sirop dietetic si sa ti-l faci tu cu apa

Pentru azi ce planuri ai?
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4209 (permalink)  
Vechi 15 aug 2012, 08:21:54
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4210 (permalink)  
Vechi 15 aug 2012, 08:50:59
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


Neata

Pentru un meniu de acomodare, mi se pare ok... pe viitor as incerca sa nu mai beau acel pahar de suc seara. Poti incerca sa cumperi un sirop dietetic si sa ti-l faci tu cu apa

Pentru azi ce planuri ai?

Ce fel de sirop dietetic? De unde? Ca suna bine!

Planuri pentru azi: m-am trezit si eu la 9:30, am dormit un pic mai mult decat de obicei. O sa ma conving sa ies din casa un pic mai incolo si sa gasesc un loc unde se fac reparatii de incaltaminte In rest, pe la 3-4 ajung prietenii mei din Bucuresti. Pana atunci voi lenevi - ma uit la seriale, etc. Apoi vedem ce facem, depinde de ei!

O zi buna tuturor!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
animis23, calorii, dieta, jurnale, jurnalul, ocupate, ro, sanatos, slabit, slabute, studentei


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Afumat sau nu?! Slabuta Aditivi Alimentari 5 01 aug 2012 13:19:32
Da sau nu carbohidratilor ? micutza1 Pregatirea pentru slabire 16 27 oct 2011 18:56:38
Sarmalele ingrasa sau nu? minouse Alimentatia 13 29 iun 2010 21:27:56
Votati sau nu? Sheba Discutii off-topic 5 06 dec 2009 19:01:42
Lecitina sau spirulina ingrasa? Sau nu? isza Suplimente 5 17 oct 2009 15:38:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole