Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata....din nou

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 04 mai 2016, 16:51:03
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


Daca ti setezi un target de 3 kg pe luna...ai sansa sa slabesti 9 kg care sunt vizibile...de altfel...cu cat te apropii mai mult de o greutate notmala...cu atat devine mai vizibil ca ai slabit...iar 9 kg nu s de ici de colo...si nu e nici imposinil...Doar trebuie sa ai grija sa ti faci niste calcule sa vezi cate calorii trebuie sa mananci zilnic si cate trebuie sa consumi...ca sa iti atingi targetul ...si sa incerci sa te tii de plan

Oh Doamne...eu am avut doua perioade in viata mea...Perioada de pana in clasa a8a...cand nu aveam eu treaba cu regimuri si alte chestii de genul si nu aveam complexe...si perioada care a inceput in liceu si a durat pana in prezent...cand am devenit din ce in ce mai complexata...cand ma comparam cu x si y si mi se parea ca daca nu arat ca ele...sunt grasa...spre foarte grasa...Usor usor am inceput sa renunt la fuste...bluze mulate...Sa ma simt nu tocmai confortabil daca ma dezbracam...Acum cand ma uit la pozele din acea perioada imi dau seama ca eram chiar sla a...nu foarte slaba pentru ca asa mi e conformatia...sunt usor mai musculoasa..din cauza gimmasticii...dar eram tonigiata...clepsidra...cu un abdomen impecabil...Dar asta e cand n ai minte prea multa!!

Acum imi doresc sa ajung la acele kg si imi tot promit ca de data asta voi fi mai desteapta...si ca nu voi uita cat de greu mi a fost sa ajung acolo...si ca o sa reusesc sa ma iubesc...!!!

Imi doresc sa merg si eu la o piscina sau la mare si sa nu ma mai complexez...din niciun punct de vedere...
cand am citit postarea ta parca imi citeam gandurile mele este uimitor cat de asemanatoare sunt povestile sa spun asa . Si la mine tot de prin clasa a 8a a inceput sa obsedeve greutatea mea si asa a ramas. Dar la fel ca si tine ce mi-ar placea mie acum sa arat asa ca atunci sau sa am kilogramele de atunci. Din pacate acum va trebui sa muncesc mult..din nou. Si la fel cum ai spus si tu sper de data asta sa am mai multa minte si sa imi aduc aminte cat am luptat sa ajung iar sa ma simt bine cu mine si sa nu mai revin in acest punct din nou si din nou...

Intradevar vreo 9 kilograme nu sunt putine si as fi foarte fericita sa le dau jos .
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui bathsheba20:
rozica1965 (16 iun 2016)
  #12 (permalink)  
Vechi 04 mai 2016, 16:55:49
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

Ieri am inceput ziua foarte bine, am mancat putin baby spinach si cu 2 oua fierte la mic dejun , apoi la pranz am mancat o salata cu salata verde, morcov, rosii , castraveti si niste somon afumat (yummy) . Apoi am mancat ca gustare un mar. Pana acum toate bune si frumoase, pana cand am hotarat sa iau o alta mica gustare , o mana de alune, care si ele sunt f bune ca gustare chiar daca au multe calorii ( cum probabil o sa mi se spuna ) dar daca este o singura mana este f bne. Din pacate eu nu m-am oprit la mana aia de alune si am mancat mai multe . ... inca am probleme cu controlul se pare. Cred ca va trebui sa evit sa am gustari de genul la indemana, pana cand nu voi ajunge iar sa fiu capabila sa ma controlez.
Prietenul meu est plecat momentan si cand se va intoarce in vreo 3 saptamani mi-ar placea sa am macar 2 kilograme date jos sa ii fac o surpriza, asa ca nota pentru sine: control!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui bathsheba20:
rozica1965 (16 iun 2016)
  #13 (permalink)  
Vechi 04 mai 2016, 18:47:11
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
Ieri am inceput ziua foarte bine, am mancat putin baby spinach si cu 2 oua fierte la mic dejun , apoi la pranz am mancat o salata cu salata verde, morcov, rosii , castraveti si niste somon afumat (yummy) . Apoi am mancat ca gustare un mar. Pana acum toate bune si frumoase, pana cand am hotarat sa iau o alta mica gustare , o mana de alune, care si ele sunt f bune ca gustare chiar daca au multe calorii ( cum probabil o sa mi se spuna ) dar daca este o singura mana este f bne. Din pacate eu nu m-am oprit la mana aia de alune si am mancat mai multe . ... inca am probleme cu controlul se pare. Cred ca va trebui sa evit sa am gustari de genul la indemana, pana cand nu voi ajunge iar sa fiu capabila sa ma controlez.
Prietenul meu est plecat momentan si cand se va intoarce in vreo 3 saptamani mi-ar placea sa am macar 2 kilograme date jos sa ii fac o surpriza, asa ca nota pentru sine: control!
Buna,

Eu nu sunt vreun nutritionist, nu am studii dar am tot citit in diverse comunitati in care se promoveaza doeta pe care o tin eu. Ideea este ca intr un articol scria ca n ar fi tocmai corect sa ai un numar mare de mese plus gustari pe zi..Ca omul preistoric nu era obez si nu avea gustari..iar alimentatia lui era bazat preponderent pe proteine...Gustarile te pot duce pe o panta periculoasa in genul de la o mana la o punga...

Eu, daca as fi in locul tau m as limita la 3 mese consistente si sanatoase...care sa mi asigure toti nutrientii si as incerca sa elimin gustaricile...Personal eu nu le vad rostul. Intre mese ar trebui sa ai un interval de 4-5 ore...dar tot intre mese ai gustarile...asa ca se bat cap in cap.

E fff greu la inceput sa renunti...sa te autoeduci...dar...daca esti suficient de motivata, reusesti...pentru ca mancam ca sa traim, nu invers...chiar daca mancarea e una dintre cele mai mari placeri ale omului
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
rozica1965 (16 iun 2016)
  #14 (permalink)  
Vechi 04 mai 2016, 18:52:43
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

Chiar daca alegi sa ti creezi un regim alimemtar pe termen lung, trebuie sa te ghidezi dupa niste principii. Daca totusi alegi varianta 3 mese si 2 gustari...eu ti as propune (dupa cum m a invatat si antrenorul meu) sa mananci fructul ca si gustare 1 (adica in prima parte a zilei) sau chiar sa mananci in mic dejun alcatuit din fructe...Fructele consumate in a doua parte a zilei nu sunt chiar indicate...datorita carbohidratilor...zaharurilor...care nu mai sunt procesate cum trebuie. Sa nu uitam ca metabolismul nostru scade in a doua parte a zilei...fapt pentru care gustarile si ultima masa ar fi indicat sa fie alcatuite din legume...carne slaba...alune crude...caju...seminte...

Just sayin'..doar ca un sfat...
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
rozica1965 (09 mai 2016)
  #15 (permalink)  
Vechi 04 mai 2016, 21:29:23
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

Mika, asa este, o buna perioada numai asa am mers, 3 mese pe zi, si ele erau la ore destul de bine stabilite. Asa am reusit si in trecut sa dau jos. Acum trebuie doar sa ma aduc la aceeasi gandire si hotarare. De aceea consider ca este bine sa continui sa vin aici si sa ma 'confesez' . Sa primesc sfaturi si de ce nu, sa dau.
Teoria o cams tiu, m-am tot interesat si eu pe o gramada de reviste de fitness si nutritie, am citit si aici , partea mai grea e sa pun in aplicare si sa am rabdare. Asta e o alta chestie la care trebuie sa lucrez. Parca ma demoralizez daca vad ca fac sport si cred ca mananc ok...si parca nu vad rezultate, desi in subconstient stiu ca dupa atata timp de a fi sedentara si a manca aiurea, nu ar trebui sa ma astept de la corpul meu sa dea jos tot ce am pus pe mine in ani la rand.
rabdare...rabdare...
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui bathsheba20:
rozica1965 (04 mai 2016)
  #16 (permalink)  
Vechi 04 mai 2016, 21:39:53
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

Intelrg foarte bine starile pron care treci...pentru ca si eu oatesc la fel. Eu am mizat totul pe o carte...sperand ca nimic nu ma va mai distrage de la scopul meu.

Dar fiecare dupa cum simte...cu rabdare si pasi marunti...si consecventa...vei ajunge unde iti doresti!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui mika_me:
rozica1965 (09 mai 2016)
  #17 (permalink)  
Vechi 16 mai 2016, 16:38:50
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

Nu am mai intrat de ceva timp aici iar, dar totusi asta nu m-a distras de la telul meu.
Am facut sport de 5 ori saptamana trecuta, de 3 ori tae bo iar de 2 ori am fost la bootcamp.

Am hotarat de acum sa imi gatesc duminica pentru cateva zile din urmatoarea saptamana, pentru a putea sa-mi iau deja pranzul la mine iar cand ajung acasa sa am deja mancare, sa nu mai fiu tentata sa mananc ceva ce nu ar trebui sau in care nu stiu exact ce este pus. A mers foarte bine saptamanan trecuta, am facut la fel si saptamana asta . E bine ca ma tot uit de retete noi si ma entuziasmez sa gatesc sanatos

Sincera sa fiu nu stiu daca am slabit ceva, pentru ca momentan nu m-am catarit ( Nu am cantar) , dar parca parca vad ceva diferenta la haine ( Yay! )
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui bathsheba20:
mihaela2011 (16 mai 2016), Paula86 (17 mai 2016), rozica1965 (16 iun 2016)
  #18 (permalink)  
Vechi 17 mai 2016, 23:07:37
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

hello hello,

pot spune ca azi a fost inca o zi buna ata din punct de veder al dietei precum si sportului.

Am mancat sanatos si curat, ba chiar azi la munca a fost pranzul oferit de echipa si a constat in pizza ( oarecum ca de obicei) si am rezistat eroic.Nu am mancat nici o felie, desi toata lumea incerca sa imi spuna cat de putin conteaza etc etc...chestii de multe ori auzite. Eu m-am limitat la salata mea si la somonul meu
Dupa munca am fost iar la boot camp...este atat de greu! si cred ca mi se pare cu atat mai greu in timpul saptamanii, dupa o zi intreaga de munca si mers o ora pana acolo sa mai fac o ora de sport intens este ff obositor. Dar din fericire am facut-o si sunt f multumita .
Ieri cand am ajuns acasa dupa munca am facut tae bo . Maine fac pauza si joi cred ca ma duc iar la boot camp.
Azi este una din zilele alea in care parca nu mai mi se pare ca am dat jos nimic, asta desi ieri spuneam ca parca parca vad ceva....cunosc starile astea...sunt cu suisuri si coborasuri....sper doar in zile ca astea sa reusesc sa imi ridic moralul cumva. Sper maine iar sa fiu optimista I will keep going
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui bathsheba20:
butterfly30 (18 mai 2016), lidiuta (18 mai 2016)
  #19 (permalink)  
Vechi 19 mai 2016, 23:29:09
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

Si a mai trecut o zi...Una foarte buna iarasi.
Azi am primit prima apreciere ca am mai slabit, ceea ce nu a facut decat sa ma incurajeze sa continui pe acest drum. Si apoi cand am ajuns acasa, am hotarat eu sa probez niste pantaloni care nu prea imi mai veneau si ghici ce ? Imi vin! Yay! asa ca maine o sa ii imbrac fericita la munca
Din pacate azi nu am facut sport deloc pentru ca a venit o prietena la un ceai la mine si a plecat tarziu deci clar nu mai aveam cand, dar nu este o problema. Sambata ma duc la bootcamp si probabil duminica o sa-mi fac tae-bo-ul meu e toate zilele si o sa fiu okay cu sportul pe saptamana asta. Daca fac macar de 4 ori sunt fericita.
Din punct de vedere al dietei, stau bine cred eu. Imi aduc mancare pentru pranz la mine la munca inca, ceea ce nu numai ca este foarte bine pentru buzunar este bine si pentru silueta. Incerc sa diversific pe cat pot si sa gasesc tot felul de lucruri noi si interesante pe care as putea sa le gatesc. Din pacate nu am timp sa gatesc in timpul saptamanii deci trebuie sa fie ceva simplu si rapid cat de cat de facut dar pana acum nu s-a dovedit a fi foarte greu .
so, good day, hopefully it will be a good week as a whole.
Noapte buna , pe o noua zi minunata!
xx
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui bathsheba20:
butterfly30 (20 mai 2016), rozica1965 (16 iun 2016)
  #20 (permalink)  
Vechi 23 mai 2016, 11:46:20
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: O noua viata....din nou

Buna,

Ma regasesc in ceea ce ai scris in jurnalul tau...Si eu am reusit sa slabesc vreo 13kg acum cativa ani cu ajutorul fetelor de aici...dar nu am mai intrat ..au mai trecut cativa ani si am ajuns la 87 kg !!!!
Acum am inceput din nou sa intru si sa ma tin de treaba si au inceput si rezultatele.Vad ca avem aceeasi inaltime dar eu te bat la kg )
Mult success in continuare si mai trec sa vad ce ai mai facut
pup
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui crina38:
rozica1965 (16 iun 2016)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnale, nou, noua, sanatos, slabit, viata


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Extasssy - La o nouă viață, un nou jurnal Extasssy Arhiva jurnale slabit 23 17 ian 2014 13:47:35
Jurnal annamary - O noua viata!!! annamary Arhiva jurnale slabit 8 03 apr 2012 19:38:18
O noua viata... Jurnal Gheorghe Oana Gheorghe Oana Arhiva jurnale slabit 22 23 dec 2011 12:35:32
Un nou jurnal...o noua viata - princess95 princess95 Ingrasare 321 13 oct 2011 18:12:40
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole