Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Pun punct si o iau de la capat!!! Jurnal Albu

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 14 mai 2010, 10:30:01
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnal Albu - Vreau sa fiu slabuta

Hello, girl !
Am venit la tine cu invitatie speciala in rubrica speciala a mireselor Ghid pentru o nunta perfecta pentru cerut si dat sfaturi
__________________
  #12 (permalink)  
Vechi 28 mai 2010, 21:03:35
ras_cristalin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: Jurnal Albu - Vreau sa fiu slabuta

Buna pe unde umbli?
Ce mai faci?
__________________
  #13 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 14:07:52
albu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: adjud, Romania
Vârsta: 41
Date: 163cm, 69kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Pun punct si o iau de la capat!!! Jurnal Albu

Buna tuturor,
Am mai fost pe aici si am plecat...Am plecat pe drumul anonimilor pentru ca nu ma consideram demna de voi...Am vazut ca sunt pe aici persoane care au slabit mult si eu continuam in felul meu sa imi fac rau...
Ce m-a determinat sa revin?
Am citit despre boala mea: DEPENDENTA DE MANCARE
Asta sunt, recunosc, o dependenta de mancare...Nu mananc pentru ca ma simt singura ci pentru ca nu ma simt frumoasa...Nu vars pentru ca nu vreau sa ma distrug...
Fiind o boala care se trateaza cu mult sprijin(criticile ma fac sa fug mancand pamantul) m-am gandit sa apelez(iar,stiu )la voi...
Azi e ziua 1...
Am nevoie de cineva care sa imi devina o prietena adevarata,care sa ma certe frumos si constructiv, care sa ma sprijine si indrume...
Voi scrie zilnic ce am mancat si ce fac...Chiar daca nu va citi nimeni, poate va fi ceva serios de vreme ce e scris aici, in vazul lumii...
Azi m-am trezit la 10...M-am culcat tarziu...M-am apucat sa-mi gatesc pranzul care e undeva pe la 12.30 pt ca apoi trebuie sa plec la munca(am pus ciuperci la cuptor cu sos de rosii si am facut piure de legume...am cantarit laptele si margarina...cred ca am adaugat vreo 200 kcal)Cred ca renunt la paine azi.
La munca nu am timp de mancare dar am o punga de M&M in geanta de care trebuie sa scap la primul tomberon pt ca voi fi tentata...
Termin munca la 18.30...Daca ati sti cate magazine sunt in drum spre casa...Cred ca voi lua o cola diet ca dac nu intru intr-un magazin sunt frustrata si ma port ciudat(cred ca imi fileaza si o lampa la mansarda)
Acasa...Va fi deja 20.30 si acum incepe lupta...Ce naiba sa mananc?Si apare frigiderul si tot ce a mai gatit sotul sau colegii de apartament...Si toate rontaielile posibile...
Ziua 1...Ce voi face?
Vorbim maine.
Va pup si va multumesc
albu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 14:58:10
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Pun punct si o iau de la capat!!! Jurnal Albu

Salutare!
Bine ai venit !
Sunt sigura ca aici vei gasi sprijinul si sfaturile de care ai nevoie !
Multa bafta!!!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 15:43:44
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Pun punct si o iau de la capat!!! Jurnal Albu

Citat:
Anterior postat de albu Vezi mesajul
Buna tuturor,
Am mai fost pe aici si am plecat...Am plecat pe drumul anonimilor pentru ca nu ma consideram demna de voi...Am vazut ca sunt pe aici persoane care au slabit mult si eu continuam in felul meu sa imi fac rau...
Ce m-a determinat sa revin?
Am citit despre boala mea: DEPENDENTA DE MANCARE
Asta sunt, recunosc, o dependenta de mancare...Nu mananc pentru ca ma simt singura ci pentru ca nu ma simt frumoasa...Nu vars pentru ca nu vreau sa ma distrug...
Fiind o boala care se trateaza cu mult sprijin(criticile ma fac sa fug mancand pamantul) m-am gandit sa apelez(iar,stiu )la voi...
Azi e ziua 1...
Am nevoie de cineva care sa imi devina o prietena adevarata,care sa ma certe frumos si constructiv, care sa ma sprijine si indrume...
Voi scrie zilnic ce am mancat si ce fac...Chiar daca nu va citi nimeni, poate va fi ceva serios de vreme ce e scris aici, in vazul lumii...
Azi m-am trezit la 10...M-am culcat tarziu...M-am apucat sa-mi gatesc pranzul care e undeva pe la 12.30 pt ca apoi trebuie sa plec la munca(am pus ciuperci la cuptor cu sos de rosii si am facut piure de legume...am cantarit laptele si margarina...cred ca am adaugat vreo 200 kcal)Cred ca renunt la paine azi.
La munca nu am timp de mancare dar am o punga de M&M in geanta de care trebuie sa scap la primul tomberon pt ca voi fi tentata...
Termin munca la 18.30...Daca ati sti cate magazine sunt in drum spre casa...Cred ca voi lua o cola diet ca dac nu intru intr-un magazin sunt frustrata si ma port ciudat(cred ca imi fileaza si o lampa la mansarda)
Acasa...Va fi deja 20.30 si acum incepe lupta...Ce naiba sa mananc?Si apare frigiderul si tot ce a mai gatit sotul sau colegii de apartament...Si toate rontaielile posibile...
Ziua 1...Ce voi face?
Vorbim maine.
Va pup si va multumesc
Bine ai venit
Mie imi place poza de la avatar. De ce sa nu te simti frumoasa? Doar pt ca ai cu cateva kilograme mai mult decat ti-ai dori? Cred ca aici va fi nevoie sa lucrezi, la atitudinea fata de fizicul tau. Am o idee, acum ca se apropie weekendul, iesiti in oras, imbraca-te cat mai frumos, aranjeaza-ti parul, macheaza-te si o sa-ti dai seama dupa privirile admirative pe care o sa le primesti ca esti frumoasa. Nu exista femeie eleganta si aranjata impecabil care sa nu fie frumoasa.
Nu te du in magazine alimentare decat cand ai de facut cumparaturi, daca vrei doar sa iti clatesti ochii incearca cu alte feluri de magazine. Cola light nu ingrasa dar nu e buna pt organism, mai bine cumpara-ti altceva de prin magazine, nu stiu, ceva mic, o agrafa o oja...
Nu cred ca e o idee buna sa te bazezi pe mancarea facuta de barbati, de regula nu e printre cele mai sanatoase sau dietetice.
Aaa si mi-a mai dat ceva acum prin cap, daca faptul ca nu te consideri frumoasa te face sa mananci schimba directia, in loc sa o iei spre frigider ia-o spre baie si pune-ti o masca, sau incearca o coafura sau machiaj nou de printr-o revista.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]

Ultima dată editat de deadcountess; 16 dec 2010 at 15:46:47.
  #16 (permalink)  
Vechi 16 dec 2010, 15:47:15
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Pun punct si o iau de la capat!!! Jurnal Albu

Buna, draga albu!
Am citi e ai scris tu aici. Ai spus ca ai o problema cu mancarea, in ce sens? Mananci compulsiv? Ca asta e concluzia trasa de mine. Mananci si cand nu iti e foame sau mult peste nevoia organismului tau?
Detaliaza putin. Stii ca toate vin din creier, as vrea sa inteleg. Dar ca sa reusesc asta, am nevoie de mai multe indicii.
Pt ca tulburari de alimentatie sunt multe.
Din ce ai scris tu, practic ai doar 2 mese pe zi. Una la pranz, si una seara, dupa mai mult de 8 ore. Analizand treaba asta, e normal ca seara sa rupi frigiderul, oricine ar face asa.
Ai dreptate, sa incepi sa vomiti nu va face decat sa accentueze problema psihica si sa aduca si probleme de ordin fizic.
Ce muncesti?
Pt ca as vrea sa stiu de ce nu poti manca la munca. Nu aveti pauze, sau cum?
Apoi ai spus ca zilnic simti nevoia sa cumperi ceva. Asta nu e ceva anormal, si eu as cumpara mereu, dar nu cred ca e o boala. Daca in loc de cola ti-ai lua un iaurt de baut, te-ai simti frustrata?
Sau o mana de migdale, sau o ciocolata amara?
Asta cum suna?
Ca sa nu te mai arunci pe mancare seara e nevoie sa ai cel putin 2 mese principale si o gustare in timpul zilei. Sa mananci la un interval de 3, maxim 4 ore cate ceva.
Stiu, acum poate parea imposibil, dar e vb de obicei. Asa cum te-ai obisnuit pana acum, te dezveti. Si iti formezi noi deprinderi, alte obiceiuri.
E de munca, e adevarat, dar avem timpsi rabdare. Sa fim sanatoase si le vom face pe toate. Cu pasi mici, mici de tot, minusculi daca vrei. Sa nu fie nimic fortat sau impus. In cateva luni vei vedea cat de usor e sa ai un stil de viata sanatos.
Dar trebuie sa incepem cu psihicul. Si inca ceva, toate avem ceva probleme de alimentatie. Eu mananc compulsiv atunci cand nu sunt in regula cu mine. Am o trsitete, o depresie, sau, pur si simplu, vreau sa ma razvratesc. Si asta fac: mananc, mult, pana mi se face rau, pana simt ca dau pe-afara. Nu e ok. Si faca asta cateva zile pana imi revin psihic si atunci reiau stilul meu de viata.
Nu imi place ca mi se intampla asta, dar in acele momente parca pune stapanire pe mine si, desi stiu ca imi fac rau, mai mult vreau sa fac prostii.
Te astept cu detalii, cu povestea intreaga. Si voi fi alaturi de tine ata timp cat ma vei lasa.
Te pup!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 17 dec 2010, 11:02:36
albu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: adjud, Romania
Vârsta: 41
Date: 163cm, 69kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Albu - Vreau sa fiu slabuta

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
Bine ai venit in gasca noastra

O data ce vei incepe sa slabesti se va duce si din grasimea de la burta. Incepe cu cate 10 abdomene din 2 in 2 zile si creste numarul cu 5 sau 10 la sapt. Adica sapt asta faci 10 abdomene din 2 in 2 zile. Sapt viitoare faci 15 ..din 2 in 2 zile.... Daca te tine zilnic si mai bine Eu zic totusi sa incepi usor ca vrei sa slabesti frumos si uniform

Vezi ca pe forum sunt o multime de retete gustoase si sanatoase... daca tot iti place sa stai in bucatarie..incearca-le

Succes
Voi incerca sa fac abdomene...Nu stiu daca voi reusi sa ma tin de program mai ales ca saptamana viitoare voi lucra cate 10 ore pe zi+naveta...uff...voi vedea
pt sfaturi
albu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 17 dec 2010, 11:08:00
albu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: adjud, Romania
Vârsta: 41
Date: 163cm, 69kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Albu - Vreau sa fiu slabuta

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul

Buna, Albu!
In calitate de viitoare miresica si eu, te salut si te indemn sa ma insotesti la slabit
In ce priveste eliminarea prajelilor si a sosurilor, iti recomand aparatul de gatit la aburi. Eu il folosesc si sunt incantata de el
Asadar, iti ofer sprijinul meu si... iti urez slabit usor!
P.S. Tu cand ai nunta? Am vazut ca scrii deja despre "sotul tau"... V-ati casatorit deja sau urmeaza? Intreb pentru ca asta e rubrica de mirese...
Buna,
Si eu gatesc la aburi desi nu am aparat...Ma descurc cu 2 oale si o sita(romanul e inventiv)
Nunta era programata la anu dar a murit soacra(viitoarea) si nu avem voie sa facem nunta(suntem in doliu) .
La noi e chestie de acte ...Suntem impreuna de 10 ani si de aceea ii spun sot ...Mai vedem noi.(intre noi fie vorba, cred ca va fi undeva prin toamna nunta)
pentru sustinere
albu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 17 dec 2010, 11:19:10
albu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: adjud, Romania
Vârsta: 41
Date: 163cm, 69kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Pun punct si o iau de la capat!!! Jurnal Albu

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Bine ai venit
Mie imi place poza de la avatar. De ce sa nu te simti frumoasa? Doar pt ca ai cu cateva kilograme mai mult decat ti-ai dori? Cred ca aici va fi nevoie sa lucrezi, la atitudinea fata de fizicul tau. Am o idee, acum ca se apropie weekendul, iesiti in oras, imbraca-te cat mai frumos, aranjeaza-ti parul, macheaza-te si o sa-ti dai seama dupa privirile admirative pe care o sa le primesti ca esti frumoasa. Nu exista femeie eleganta si aranjata impecabil care sa nu fie frumoasa.
Nu te du in magazine alimentare decat cand ai de facut cumparaturi, daca vrei doar sa iti clatesti ochii incearca cu alte feluri de magazine. Cola light nu ingrasa dar nu e buna pt organism, mai bine cumpara-ti altceva de prin magazine, nu stiu, ceva mic, o agrafa o oja...
Nu cred ca e o idee buna sa te bazezi pe mancarea facuta de barbati, de regula nu e printre cele mai sanatoase sau dietetice.
Aaa si mi-a mai dat ceva acum prin cap, daca faptul ca nu te consideri frumoasa te face sa mananci schimba directia, in loc sa o iei spre frigider ia-o spre baie si pune-ti o masca, sau incearca o coafura sau machiaj nou de printr-o revista.
pentru timpul tau
De ce nu ma simt frumoasa?
Pentru :parul alb,nasul coroiat, cosuri, picioarele prea grase,burta prea mare, inaltime si...si...nu stiu, o fi criza adolescentina care la mine s-a permanentizat...Niciodata nu m-am placut.Mi-am regasit de curand o prietena de acum 15 ani si imi spunea ca arat exact ca atunci si gandesc exact ca atunci...
Aseara nu mi-am mai luat cola...Dar eram ca un drogat care trece prin fata vanzatorului de vise...
sper sa ma tin tare
multumesc de sprijin
albu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 17 dec 2010, 11:48:27
albu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 mar 2010
Locaţie: adjud, Romania
Vârsta: 41
Date: 163cm, 69kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Pun punct si o iau de la capat!!! Jurnal Albu

Ziua 2...
Vreau sa incep prin a multumi tuturor celor care si-au facut timp pentru a citi ce am scris.Multumesc pentru sfaturi,faceti cat 100 de doctori.
VAmedeea
Ca sa iti raspund: sunt in Londra si sunt nanny 5 ore pe zi sau 10(in functie de ceva treburi)Nu pot manca la ei pentru ca cel mic are diabet tip 1 si trebuie sa avem grija ce mancare primeste si mai ales cat,iar pe furis nu vreau sa mananc...Fac naveta si asta imi ia aprox 3 ore pe zi si in metrou sau autobuz mi-e rusine sa mananc+ ca incerc sa ma feresc de toate fast-food-urile ce te sufoca aici(nici nu ma dau in vant dupa mancarea ambalata pentru ca nu stiu ce au pus in ea si mai au si 1000 de sosuri care mie nu-mi plac)
Cand ajung acasa gasesc mancarea care imi place si trec de la gustat din aia si ailalta pana la durerea de burta si remuscarile aferente...Dar azi e ziua 2...Am mai avut eu un program de mancat sanatos care m-a tinut 2 luni dar eram acasa atunci si nu aveam alta ocupatie decat sa scriu in caiet ce si mai ales cat am mancat...Am slabit 6 kg, dar acum incep sa pun...
Asa cum am promis, voi scrie aici tot...(sper sa am curajul sa spun adevarul)
Ieri:
MD-1 cola diet
P-piure delegule+ciuperci la cuptor
G-1 biscuite de orez cu unt de arahide+M&M
C-5 chiftele(cat dopul de la sticla)+1 felie paine integrala+1 morcov
TOTAL=950Kcal

greseli? Desigur ca nu am aruncat punga de M&m si am adaugat 250 de kcal dar sunt mandra ca aseara mi-am luat o punga de piersici uscate pe care insa nu am deschis-o(sunt ciudata rau,ma simteam groaznic pana sa cumpar punga aia si apoi mi-a fost destul sa o stiu in geanta, nu ma sfatuiti sa iau oja si altele ca nu functioneaza, pot sa-mi iau 100 de cosmetice,daca nu mia-am luat cv de mancare am o stare ca cei nebuni... 0
Azi e ziua 2...
M-am trezit mai devreme si am mancat 1 crenvusti+1 iaurt cu cereale
Pranz?Nu stiu inca...
Va pup si va iubesc pentru ca sunteti alaturi de mine
albu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1850 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 817 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, sanatos, slabuta, sport, vreau sa slabesc


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat Sabine_28 Arhiva jurnale slabit 3899 05 mai 2013 06:26:00
Cum imi pun jurnalul la semnatura? Slabuta JURNALE SLABIT SANATOS 23 29 oct 2012 22:21:50
Jurnal Ramo ... trebuie sa o scot la capat cumva ;) ramomic Arhiva jurnale slabit 113 14 aug 2010 16:48:12
De la capat... Jurnal Mayadyz mayadyz Arhiva jurnale slabit 876 27 mai 2010 21:59:24

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole