Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2021 (permalink)  
Vechi 21 ian 2011, 13:43:06
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de ileana63 Vezi mesajul
Nu am tinut niciodata dieta aceasta.Si chiar sunt curioasa cum este.Cum ti se pare tie.
Salve Ileana si bun venit printre slabute
Lasa curiozitatile deoparteDisociata nu e deloc o dieta sanatoasa si mai toti care au tinut-o dupa cand au revenit la mancatul asociat au pus rapid pe ei...cauta o dieta echilibrata si pe termen lung...invata sa mananci cat mai sanatos...sa faci sport si vei ajunge o slabuta si mai important decat atat vei putea si sa te mentii dupa pt k te vei obisnui cu mancatul sanatos...ahh si sa nu uitam de sport...k si asta e foarte important..iti accelereaza metabolismul si ajuta mult si la tonifierea pielii
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #2022 (permalink)  
Vechi 21 ian 2011, 14:30:43
iuliana burlacu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: montignac
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 212
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Salve Ileana si bun venit printre slabute
Lasa curiozitatile deoparteDisociata nu e deloc o dieta sanatoasa si mai toti care au tinut-o dupa cand au revenit la mancatul asociat au pus rapid pe ei...cauta o dieta echilibrata si pe termen lung...invata sa mananci cat mai sanatos...sa faci sport si vei ajunge o slabuta si mai important decat atat vei putea si sa te mentii dupa pt k te vei obisnui cu mancatul sanatos...ahh si sa nu uitam de sport...k si asta e foarte important..iti accelereaza metabolismul si ajuta mult si la tonifierea pielii
Bravo Alinuta, zi-le tu ca esti mai in masura sa dai sfaturi. Eu, fiind la inceput de drum, imi dau cu parerea mai cu rezerva, dar asa ma bucur cand vine o veterana si zice ce nu am eu tupeu sa zic.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...aria-7650.htmlJurnal Iuliana,mamica de Maria
iuliana burlacu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2448 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2023 (permalink)  
Vechi 21 ian 2011, 14:36:23
iuliana burlacu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Dieta: montignac
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 212
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de georgycca Vezi mesajul
Salut dragele mele Slabute, vad ca e cam slaba prezenta pe aici. Eu intru mai rar pentru ca nu ma lasa fetita, vrea mereu atentie.. asa ca va savurez din plin in cele cateva minutele cand reusesc sa intru.
Vroiam sa va anunt ca am terminat o saptamana de supa de varza, si cred ca am sa mai revin la ea pentru ca nu m-a infometat si nici nu am avut probleme. Am mancat din plin supa si pe langa ea ce este permis in ziua respectiva. Cel mai tare m-a bucurat faptul ca m-a tinut departe de paine si dulciuri!
Acum mai consum dimineata o felie de paine , pun putin zahar in cafea si sper sa fac asa in continuare.
Abia astept sa treaca macar o perioada de 6 luni ca sa pot face ceva exercitii fizice.
Chiar aveti idee unde pot gasi filmulete cu exercitii pentru lehuze sau ceva mai usurele ??
Mi-am propus sa mai caut printre diete ceva mai lejer si care sa nu fie costisitoare.
Va doresc sanatate si spor la slabit.
Gasesti multe filmulete scurte pe youtube, de nivele diferite de dificultate.Nu stiu insa daca e indicat sa faci deja exercitii, fara recomandarea unui medic. Si ai mare grija cu supa asta de varza. Din ce am citit din postarile tale anterioare, ai nascut doar de 2 luni si nu cred ca e recomandat sa tii deja o dieta asa restrictiva . Nu uita ca organismul tau a fost deja supus unui mare stres,acela al sarcinii si al nasterii .Si eu aveam 100 de kg dupa nastere, si cu toate astea am luat in continuare vitamine postnatale, tocmai ca sa nu raman cu sechele mai tarziu. Te inteleg ca vrei sa slabesti repede-repede, dar ai mai intai grija sa iti asiguri necesarul zilnic de minerale, vitamine, proteina,etc si abia apoi fa-ti grija pentru silueta.Copilul este cel la care trebuie sa te gandesti, sa fii sanatoasa si sa ai energie sa ai grija de el.
Si mai e un lucru la care trebuie sa te gandesti: faptul ca nu ai putut alapta arata ca in organismul tau e ceva dereglat.Stiu asta din proprie experienta, asa ca nu trata lucrurile asa cum ar face cineva care nu a nascut si nu are copil mic. Ai grija de tine , fiindca organismul asta trebuie sa poata macar inca 20 de ani de aici incolo sa aiba grija unei alte persoane.
Iti doresc sanatate si toate cele bune.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...aria-7650.htmlJurnal Iuliana,mamica de Maria
iuliana burlacu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2448 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de iuliana burlacu; 21 ian 2011 at 14:51:02.
  #2024 (permalink)  
Vechi 21 ian 2011, 18:50:35
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de ileana63 Vezi mesajul
Merele, fructele in general le mananc intre mese ca gustari.de fapt, Era o dieta de pe alt site , unde intram acum 3-4 ani , si spunea ca fructe doar dimineata pana in pranz. Era interesanta dieta, nu te infometa. Chiar uite acum mi-am adus aminte de ea, cred ca o sa o incerc. Erau fructe cate vrei dimineata, la pranz salata din 7 legume si un gratar, iar seara peste. Ei, asta este doar din ce imi aduc aminte.
Daca nu ai probleme cu stomacul/aciditatea poti manca fructe de dimineata.
Eu de exemplu reactionez foarte urat la fructele mancate pe stomac gol.

In general, este bine sa ai 3 mese de baza si 1-2 gustari.

Fructele este bine sa fie tratate ca si dulciurile, au zaharuri.

Citat:
Anterior postat de claudiamitranca Vezi mesajul
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 21:53
Lapte de vaca integral, 100ml - 65 calorii
Cereale integrale Chocapic, Nestle, 50g - 191 calorii
Prânz, ora 21:55
Creier de vaca, prajit, 150g - 294 calorii
Carne grasa de porc (ceafa), 150g - 510 calorii
Cina, ora 21:58
Clementine, 500g - 235 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1295 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Aerobic, predare, 15min - 137 calorii
Aspirat, 10min - 53 calorii
Metabolism bazal - 1616 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1806 calorii
Claudia foarte bine ca ai postat meniul tau, insa am niste intrebari

Ce dieta urmezi tu?
Nu sunt cam multe clementine? Seara nu se mananca fructe.

Iti cam lipsesc legumele.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #2025 (permalink)  
Vechi 21 ian 2011, 20:48:49
Stefanie's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Hipocalorica
Date: 174cm, 84.7kg
Mesaje: 1.918
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 130 ori in 88 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de claudiamitranca Vezi mesajul
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 21:53
Lapte de vaca integral, 100ml - 65 calorii
Cereale integrale Chocapic, Nestle, 50g - 191 calorii
Prânz, ora 21:55
Creier de vaca, prajit, 150g - 294 calorii
Carne grasa de porc (ceafa), 150g - 510 calorii
Cina, ora 21:58
Clementine, 500g - 235 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1295 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Aerobic, predare, 15min - 137 calorii
Aspirat, 10min - 53 calorii
Metabolism bazal - 1616 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1806 calorii
Buna !!! Nu vreau sa te descurajez dar cu cereale Chocapic si carne grasa de porc nu vad rezultate in viitorul apropiat .Cum zicea si slabuta iti lipsesc legumele din meniul tau .
Mult spor
__________________




  #2026 (permalink)  
Vechi 21 ian 2011, 22:14:01
ileana63's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: constanta, Romania
Dieta: Scarsdale
Date: 155cm, 93kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de iuliana burlacu Vezi mesajul
Bravo Alinuta, zi-le tu ca esti mai in masura sa dai sfaturi. Eu, fiind la inceput de drum, imi dau cu parerea mai cu rezerva, dar asa ma bucur cand vine o veterana si zice ce nu am eu tupeu sa zic.

Multumesc de sfaturi.Din partea mea puteti spune ceea ce ganditi ca nu ar fi in regula cu dietele si modul de slabire ales. Numai ca zic eu m-ati inteles gresit.Curiozitatea mea era legata de cum i se pare dieta disociata unei persoane care chiar o urmeaza. Pare grea si plictisitoare la o adica. Inca nu am ales o dieta anume.Si nu stiu daca o sa aleg vreuna curand.
Teoretic stiu cate ceva despre diete si efectul lor. Sunt cu vechime in studiat si tinut cure de slabire. Am zis si in alta parte in forum,sunt un Stan Patitul chiar. Acum 10 ani am dat jos 26 kg in 5-6 luni.Povestea este lunga si nu vreau sa insist cu ea, rezultatul a fost ca am trecut rapid de la bucuria faptului ca aratam f. bine, la frica de boala. Numai cine nu a trecut prin crize de spsmofilie nu stie despre ce vorbesc.
Asa ca eu cumpanesc acum bine ce fac. De data asta vreau sa slabesc si pt aspectul exterior, dar mai ales pt a fi sanatoasa. Obezitatea aduce dupa sine alte necazuri, tensiune, etc.
2010 a fost ptr mine anul lasatului de fumat.2011 am decretat anul slabitului si a unei vieti sanatoase. Asa sa ne ajute la toate!
  #2027 (permalink)  
Vechi 21 ian 2011, 22:29:14
ileana63's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: constanta, Romania
Dieta: Scarsdale
Date: 155cm, 93kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Daca nu ai probleme cu stomacul/aciditatea poti manca fructe de dimineata.
Eu de exemplu reactionez foarte urat la fructele mancate pe stomac gol.

In general, este bine sa ai 3 mese de baza si 1-2 gustari.

Fructele este bine sa fie tratate ca si dulciurile, au zaharuri.


Claudia foarte bine ca ai postat meniul tau, insa am niste intrebari

Ce dieta urmezi tu?
Nu sunt cam multe clementine? Seara nu se mananca fructe.

Iti cam lipsesc legumele.


In dieta respectiva fructele erau mancate pana in pranz, indiferent de cantitate. Am tinut dieta in urma cu ceva ani si am avut aceeasi teama in privinta aciditatii. Mai ales ca am o dragalasa de gastroduodenita si am probleme cu multe alimente.S incer, am ramas surprinsa.Chiar nu am avut nimic. Aunci.
Aceleasi fructe dimineata le recomanda si Gabriel Andronache in dietele lui.La vremea respectiva era 'la moda"si am incercat si a mers.Nu m-am tinut eu de dieta cum trebuia ,asa cu nici nu o sa-i critic dieta si nici nu o s-o laud. Acum pentru ca nu tin o dieta anume, mananc fructele intre mese.
  #2028 (permalink)  
Vechi 22 ian 2011, 11:20:03
georgycca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: supa de varza
Date: 158cm, 88kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Lightbulb Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de iuliana burlacu Vezi mesajul
Gasesti multe filmulete scurte pe youtube, de nivele diferite de dificultate.Nu stiu insa daca e indicat sa faci deja exercitii, fara recomandarea unui medic. Si ai mare grija cu supa asta de varza. Din ce am citit din postarile tale anterioare, ai nascut doar de 2 luni si nu cred ca e recomandat sa tii deja o dieta asa restrictiva . Nu uita ca organismul tau a fost deja supus unui mare stres,acela al sarcinii si al nasterii .Si eu aveam 100 de kg dupa nastere, si cu toate astea am luat in continuare vitamine postnatale, tocmai ca sa nu raman cu sechele mai tarziu. Te inteleg ca vrei sa slabesti repede-repede, dar ai mai intai grija sa iti asiguri necesarul zilnic de minerale, vitamine, proteina,etc si abia apoi fa-ti grija pentru silueta.Copilul este cel la care trebuie sa te gandesti, sa fii sanatoasa si sa ai energie sa ai grija de el.
Si mai e un lucru la care trebuie sa te gandesti: faptul ca nu ai putut alapta arata ca in organismul tau e ceva dereglat.Stiu asta din proprie experienta, asa ca nu trata lucrurile asa cum ar face cineva care nu a nascut si nu are copil mic. Ai grija de tine , fiindca organismul asta trebuie sa poata macar inca 20 de ani de aici incolo sa aiba grija unei alte persoane.
Iti doresc sanatate si toate cele bune.
Ce pot sa zic Iuliana.. ai mare dreptate, nu m-am gandit foarte bine la toate astea pana acum. Am sa iau aminte si am sa tratez cu mai multa atentie subiectul. Din fericire de asta sunt aici, ca sa primesc sfaturi si sa invat.
Am mai tinut cure si impreuna cu sport am dat cel mai mult 12 kg. Dar am revenit la greutatea initiala imediat ce m-am lasat de sala si am innceput sa mananc normal... dar vorba ta atunci nu aveam un bebelus... acum raspunderea e mai mare. Iar eu imi doresc sa fiu santoasa si sa am grija de fetita mea cat mai mult cu putinta.
Mutumesc Iuliana de raspuns. Sa ai un weekend minunat!
georgycca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2075 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1558 kcal/zi. Pentru a slăbi 4-5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1042 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2029 (permalink)  
Vechi 22 ian 2011, 13:30:15
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de georgycca Vezi mesajul
Ce pot sa zic Iuliana.. ai mare dreptate, nu m-am gandit foarte bine la toate astea pana acum. Am sa iau aminte si am sa tratez cu mai multa atentie subiectul. Din fericire de asta sunt aici, ca sa primesc sfaturi si sa invat.
Am mai tinut cure si impreuna cu sport am dat cel mai mult 12 kg. Dar am revenit la greutatea initiala imediat ce m-am lasat de sala si am innceput sa mananc normal... dar vorba ta atunci nu aveam un bebelus... acum raspunderea e mai mare. Iar eu imi doresc sa fiu santoasa si sa am grija de fetita mea cat mai mult cu putinta.
Mutumesc Iuliana de raspuns. Sa ai un weekend minunat!
Salve Gergycca!!!
Pai ideea nu este sa ti o cura de slabit pe o perioada de...si poi sa revii la vechile obiceiuri...pt k atunci asa cum ai spus si tu kg revin....ideea este k pe timpul dietei sa inveti niste principii alimentare sanatoase si sa le pastrezi pt tot restul vietii...pt k noi cele care aveam probleme cu kg chiar dak ajungem slabe nu inseamna ca dupa putem manca orice...metabolismul ne ramane acelasi deci grija la papat e pt totdeauna...
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #2030 (permalink)  
Vechi 22 ian 2011, 13:33:15
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg

Citat:
Anterior postat de ileana63 Vezi mesajul
Multumesc de sfaturi.Din partea mea puteti spune ceea ce ganditi ca nu ar fi in regula cu dietele si modul de slabire ales. Numai ca zic eu m-ati inteles gresit.Curiozitatea mea era legata de cum i se pare dieta disociata unei persoane care chiar o urmeaza. Pare grea si plictisitoare la o adica. Inca nu am ales o dieta anume.Si nu stiu daca o sa aleg vreuna curand.
Teoretic stiu cate ceva despre diete si efectul lor. Sunt cu vechime in studiat si tinut cure de slabire. Am zis si in alta parte in forum,sunt un Stan Patitul chiar. Acum 10 ani am dat jos 26 kg in 5-6 luni.Povestea este lunga si nu vreau sa insist cu ea, rezultatul a fost ca am trecut rapid de la bucuria faptului ca aratam f. bine, la frica de boala. Numai cine nu a trecut prin crize de spsmofilie nu stie despre ce vorbesc.
Asa ca eu cumpanesc acum bine ce fac. De data asta vreau sa slabesc si pt aspectul exterior, dar mai ales pt a fi sanatoasa. Obezitatea aduce dupa sine alte necazuri, tensiune, etc.
2010 a fost ptr mine anul lasatului de fumat.2011 am decretat anul slabitului si a unei vieti sanatoase. Asa sa ne ajute la toate!
Ahhh scuze Ileana...cum am tot vazut pe aici fete noi care nu prea vor sa manance k sa slabeasca mai repede...am presupus(gresit)k te-ar interesa disociata...e foarte bn k vrei sa adopti un stil de viata sanatos...bafta multa
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
 

Informatii despre slabit
100 kg, 90kg, dieta, jurnal dieta, jurnal slabit, sanatos, slabire, slabit, sport


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 80-90 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 80 kg si 90 kg 9071 09 mar 2011 17:57:29
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 4331 16 feb 2011 00:56:41
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg danyela Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg 3901 16 feb 2011 00:53:00
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 7469 19 dec 2010 17:55:14
Jurnalul unei slabute de aproape 100 kg Corra Arhiva jurnale slabit 21 21 apr 2010 19:27:05

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole