Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #441 (permalink)  
Vechi 09 oct 2013, 09:30:42
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Anqutza, Clau, mie imi plac mult sfaturile voastre si eu personal incerc sa invat din meniurile voastre.
Acum nu mai am asa de mult timp sa citesc despre alimentatia mea ca imi ocupa Sebi timpul, dar oricum am niste principii in cap pe care le voi respecta si la el. De ex, e o moda sa se inceapa diversificare cu suc de fructe, dar am invatat intre timp ca sucul de fructe nu e ok, se distruge fibra si ramane doar zaharul asa ca el va incepe diversificare cu piure diluat cu apa
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Prapadeala:
anqutz (09 oct 2013), jessik (09 oct 2013), Kclaudyia (09 oct 2013)
  #442 (permalink)  
Vechi 09 oct 2013, 09:30:43
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul

Ziua de duminica cu siguranta a fost un mareeee cheat day ...imi e si rusine sa va povestesc cate porcarii am mancat. Asa ca am pus ca cheat meal o zi oarecare in care am mancat si aiurea.

La faza cu eugenia m-am gandit si eu ...dar deocamdata o las asa...sper sa nu apara altceva intre timp ..dupa rasfatul de duminica doua saptamani ar trebui sa fiu cumintzica
Oky...pateul l-am aruncat...oricum nu mai aveam mult...nici nu imi mai iau...daca nu am in frigider nu mi se face pofta ...
E bine macar ca ai mancat eugenia dimineata..
Foarte bine ca ai aruncat pateul.. Poti sa iti faci tu pateu vegetal acasa, fie din ciuperci, fie din linte.. E mult mai sanatos si [oti pune in el multe codimente sa fie gustos..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
danyella2008 (09 oct 2013)
  #443 (permalink)  
Vechi 09 oct 2013, 09:35:52
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Anqutza, Clau, mie imi plac mult sfaturile voastre si eu personal incerc sa invat din meniurile voastre.
Acum nu mai am asa de mult timp sa citesc despre alimentatia mea ca imi ocupa Sebi timpul, dar oricum am niste principii in cap pe care le voi respecta si la el. De ex, e o moda sa se inceapa diversificare cu suc de fructe, dar am invatat intre timp ca sucul de fructe nu e ok, se distruge fibra si ramane doar zaharul asa ca el va incepe diversificare cu piure diluat cu apa
Mihaela si tu ai meniuri frumoase.. Tu mergi pe principiile lui Monty, right?
Mi-am cumparat si eu doua carti scrise de el, una pentru ai mei, ceva gen cum sa mananci sanatos si sa ramai mereu tanar, dedicat persoanelor in varsta, si una cu retete si meniuri Monty.. M-am uitat un pic pe retete, dar au ingrediente care la noi se gasesc mai greu, sau sunt f scumpe..

La faza cu fructele stoarse, nu poti sa le dai la blender, cu tot cu pulpa? si sa faci smoothie-uri?
Eu ma bucur ca il vei obisnui pe bebe cu papica sanatoasa, e mega important ptr un copil sa invete de mic cum sa manance corect..
Eu mi-as fi dorit ca ai mei sa aiba altfel de obiceiuri alimentare, pe care sa mi le implementeze si mie, dar mno, pe atunci erau alte vremuri, mancai ce prindeai, nu faceai figuri
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #444 (permalink)  
Vechi 09 oct 2013, 09:42:10
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Meniu 08.10
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:28
Lamaie, 20g - 6 calorii
Seminte chia, uscate, 3g - 15 calorii
Seminte de in, 6g - 34 calorii
Cafea solubila Gold, Carrefour, 5g - 18 calorii
Faina de canepa, Canah, 5g - 15 calorii
Lapte batut integral, 100ml - 62 calorii
Nectarine, proaspete, 60g - 27 calorii
Mar idared, 100g - 47 calorii
Banane/Banana, 50g - 45 calorii

Gustare 1, ora 14:47
Mere Idared, 250g - 118 calorii

Prânz, ora 10:31
Cafea neagra la filtru, fara zahar, 250g - 10 calorii
Avocado, proaspat, toate varietatile comerciale, 75g - 120 calorii
Parmezan, 50g - 216 calorii
Ardei gras portocaliu, 65g - 20 calorii
Rosii, rosii, coapte, crude, 200g - 36 calorii
Spanac, crud, 40g - 10 calorii
Castravete, cu coaja, crud, 120g - 18 calorii

Gustare 2, ora 10:33
Ceai verde, 200ml - 4 calorii
Ciocolata amaruie 85% cacao, Heidi Grand'or Dark Extreme, 16g - 101 calorii
L-Carnitin Instant, Redis Nutritie, 15g - 62 calorii
Iaurt Nutriday 0% grasime, Danone, 140g - 42 calorii
Conopida, cruda, 150g - 38 calorii
Gogosari cruzi, 100g - 20 calorii

Cina, ora 14:52
Morcovi, cruzi, 50g - 21 calorii
Pui la tigaie cu legume chinezesti a la Extasssy, 200g - 175 calorii
Smantana 10% grasime, Tesco, 30g - 35 calorii
Branza proaspata de vaca, 70g - 101 calorii
Masline negre fara samburi, Neri, 50g - 89 calorii

Gustare 3, ora 10:17
Dovleac, de iarna, toate varietatile, gatit, copt, fara sarea, 50g - 19 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1524 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1284 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1284 calorii

Sportul
nu l-am bagat in calculator ca nu stiu unde sa il incadrez.. Am facut 30 de min HIIT Power de la Les Mills Combat (intervale combinate de exercitii HIIT cu greutatea corpului si cu gantere).. Nu am mai facut de mult workout-ul asta si mi s-a parut mega greu! Si cand ma gandesc ca acum cateva luni il faceam cap coada, fara sa ma opresc.. Acum m-am oprit de vreo 2 ori ca nu mai aveam aer.. Poate e si din cauza ca am ramas cu o tuse naspa de la raceala si repir mai greu...

La meniu am bagat dovleac copt seara pe la 21:00, dar in apararea mea pot spune ca in afara de sport, am si avut actvitate intensa in casa, am facut mancarem spalat rufe, spalat un munte de vase, mi-am facut gem de mere fara zahar.. Iar m-a prin ora 23:00 prin bucatarie
Mor dupa dovleac copt cu scortisoara si nu am putut rezista mirosului

Restul de dovleac l-am facut piure si l-am amestecat cu nuci, stafide, scortisoara si esenta de rom si il voi manca azi la gustare..

Sambata am in plan niste placinta cu dovleac, fara zahar evident, cu foi de placinta, dar voi pune maxim doua straturi de foi..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #445 (permalink)  
Vechi 09 oct 2013, 09:47:48
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul

Mihaela si tu ai meniuri frumoase.. Tu mergi pe principiile lui Monty, right?
Mi-am cumparat si eu doua carti scrise de el, una pentru ai mei, ceva gen cum sa mananci sanatos si sa ramai mereu tanar, dedicat persoanelor in varsta, si una cu retete si meniuri Monty.. M-am uitat un pic pe retete, dar au ingrediente care la noi se gasesc mai greu, sau sunt f scumpe..

La faza cu fructele stoarse, nu poti sa le dai la blender, cu tot cu pulpa? si sa faci smoothie-uri?
Eu ma bucur ca il vei obisnui pe bebe cu papica sanatoasa, e mega important ptr un copil sa invete de mic cum sa manance corect..
Eu mi-as fi dorit ca ai mei sa aiba altfel de obiceiuri alimentare, pe care sa mi le implementeze si mie, dar mno, pe atunci erau alte vremuri, mancai ce prindeai, nu faceai figuri
Nu merg pe Monti, merg pe ceva sanatos. Am vrut Monti, dar nu am timp sa ma ocup de mesele glucidice cum tb si am nevoie de carbo. Nu pot trai cu un meniu sarac in carbo ca a doua zi ma aduni de pe jos, pe testate. Uita-te ca am mai amestecat putina carne cu putin lipe sau wasa. Eu am wasa din aia verde, e doar faina integrala, dar are 14% fibre. Mie aia imi place.
Eu am meniuri simple ca nu am timp sa gatesc cu toate ca stau acasa toata ziua, am un bebe tare energic

Da, exact la smoothieuri ma gandeam si eu. Mi se par mult mai ok si mai sanatoase. Am ajuns sa fiu impotriva sucurilor rau de tot . Dorinta mea e sa il invat sa aiba un meniu sanatos si f diversificat, sa manance cat mai multe. Eu am vazut ca la noi e o tendinta f mare de a consuma f multe proteine din carne.
Acum imi e asa de dor de ceva cu naut, o fasole, dar mai stau putin pana le reintroduc sa nu ii dau dureri de burtica lui Sebi
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #446 (permalink)  
Vechi 09 oct 2013, 10:10:59
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Anca, pentru energie inainte de sport eu am inceput sa iau L-carnitin de la Redis.. Pentru ca am decis sa fac sportul imediat cum ajung acasa, pentru ca daca ma apuc de alte treburi inainte, ma lungesc si se face 9 seara pana fac sportul si la ora aia nu prea mai am energie.. Asa ca, de cum ajung acasa, iau un plic de L-carnitin, astept juma de ora si fac sport.. Nu stiu daca e doar placebo, dar simt ca are efect, adica am energie si transpir multisor..
Nu stiu cat de ok e L-carnitin-ul asta, dar din ce am citit eu, ajuta daca o iei inainte de a face efort, iti da si energie, si ajuta si la arderea grasimilor..
Am luat si eu la un moment dat, dar nu de la Redis, pt ca are multa fructoza, ci sub forma de praf, cate 5 gr inainte de antrenament. Nu aveam mai multa energie, dar transpiram rau de tot. Acum sper sa imi revin si eu, ne-au dat caldura la munca. Cred ca d-aia ma simteam rau, tot ce imi doresc este sa imi fie cald.

Cica L-carnititina nu ar avea efecte negative, dar o sintetizam ft bine din alimentatie.

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul
Anqutza, Clau, mie imi plac mult sfaturile voastre si eu personal incerc sa invat din meniurile voastre.
Acum nu mai am asa de mult timp sa citesc despre alimentatia mea ca imi ocupa Sebi timpul, dar oricum am niste principii in cap pe care le voi respecta si la el. De ex, e o moda sa se inceapa diversificare cu suc de fructe, dar am invatat intre timp ca sucul de fructe nu e ok, se distruge fibra si ramane doar zaharul asa ca el va incepe diversificare cu piure diluat cu apa
Tu esti de admirat, ai si bebe mic, dar iti gasesti printre picaturi timp si pt tine. Si mi se pare ca mananci ft ok. Nu prea stiu ce e bine si ce nu sa mananci cand alaptezi, dar ma gandesc ca ai multe restrictii gen varza, fasole si alte chestii care pot balona.

Multa lume considera sucul de fructe ft sanatos, acum nu stiu ce ii poti da si ce nu lui bebe, dar cred ca daca vei gasi o metoda prin care sa ii conservi si fibrele e mai bine s-o alegi pe aceea. Eu am vazut ca e un trend sa ii dai biscuiti si pufuleti, ceea ce nu mi se pare ok. Sau poate sunt eu cu pitici pe creier.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
Kclaudyia (10 oct 2013)
  #447 (permalink)  
Vechi 09 oct 2013, 10:23:20
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul



Tu esti de admirat, ai si bebe mic, dar iti gasesti printre picaturi timp si pt tine. Si mi se pare ca mananci ft ok. Nu prea stiu ce e bine si ce nu sa mananci cand alaptezi, dar ma gandesc ca ai multe restrictii gen varza, fasole si alte chestii care pot balona.

Multa lume considera sucul de fructe ft sanatos, acum nu stiu ce ii poti da si ce nu lui bebe, dar cred ca daca vei gasi o metoda prin care sa ii conservi si fibrele e mai bine s-o alegi pe aceea. Eu am vazut ca e un trend sa ii dai biscuiti si pufuleti, ceea ce nu mi se pare ok. Sau poate sunt eu cu pitici pe creier.
mai multe o sa vad eu mai incolo, inca e mic si mai sta doar pe lapte inca 3-4 luni.
In alaptare poti manca ce te lasa copilul. Unii sunt mai sensibili si nu prea poti introduce multe. Eu le voi introduce usor, usor pe toate si voi vedea reactii. dar mai astept putin ca sa se maturizeze putin aparatul lui digestiv. Oricum ca fapt divers am vazut ca suntem sincronuizati, dc eu sunt balonata si el e si tot asa
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Prapadeala:
Kclaudyia (10 oct 2013)
  #448 (permalink)  
Vechi 09 oct 2013, 10:45:57
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Citat:
Anterior postat de Prapadeala Vezi mesajul


mai multe o sa vad eu mai incolo, inca e mic si mai sta doar pe lapte inca 3-4 luni.
In alaptare poti manca ce te lasa copilul. Unii sunt mai sensibili si nu prea poti introduce multe. Eu le voi introduce usor, usor pe toate si voi vedea reactii. dar mai astept putin ca sa se maturizeze putin aparatul lui digestiv. Oricum ca fapt divers am vazut ca suntem sincronuizati, dc eu sunt balonata si el e si tot asa
Din ce am citit, copii dezvolta aceleasi preferinte alimentare ca si mamele inca din viata intrauterina.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
silviadm (09 oct 2013)
  #449 (permalink)  
Vechi 09 oct 2013, 11:28:04
Prapadeala's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Din ce am citit, copii dezvolta aceleasi preferinte alimentare ca si mamele inca din viata intrauterina.
ar fi perfect ca am mancat f ok in sarcina, multe fructe, multe legume, carne moderat ( de fel sun mare carnivora, dar in sarcina nu puteam)
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Prapadeala:
silviadm (09 oct 2013)
  #450 (permalink)  
Vechi 09 oct 2013, 16:37:03
alexandra123's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 oct 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 165cm, 72kg
Mesaje: 1.801
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 301 ori in 237 mesaje
Implicit Re: Toamna se numara... slabutele! Concurs Sept 2013

Buna fetele! Vreau sa va intreb ce parere aveti despre zacusca?
__________________
Orice lucru bun in viata e imoral, ilegal, ori ingrasa..
Why is food sooo delicious???
Succesul e 99% transpiratie, 1% inspiratie
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...usi-12402.html

http://forum.slabute.ro/concursuri/t...3-a-12415.html
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui alexandra123:
Kclaudyia (10 oct 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, concursuri, dieta, numara, sanatos, slabit, slabutele, toamna


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Slabutele ajuta fetele care se infometeaza Slabuta Slabit eXtrem 20 03 iul 2012 17:02:05
Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011 Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 138 06 oct 2011 11:07:33
Concurs "Toamna Slabutele numara kilogramele", Luna VII (12 octombrie - 9 noiembrie) Slabuta Concursuri 83 16 nov 2009 20:11:47
Concurs "Toamna Slabutele numara kilogramele", Luna VI (14 septembrie - 12 octombrie) Slabuta Concursuri 287 12 oct 2009 19:00:11
Concurs "Toamna Slabutele numara kilogramele", Luna V (17 august - 14 septembrie) Slabuta Concursuri 406 14 sep 2009 19:16:17

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole