Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2411 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 20:31:40
huskygirl19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Monti-Incarcatura Glicemica-Hipocaloric
Date: 169cm, 75kg
Mesaje: 1.484
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Meniul meu de azi- nu dati cu pietre
Inca nu am pus in practica teorema Incarcatura Glicemica...pt ca imi stateau in cap pastele din dulap
MD: cafea cu spuma de lapte 0,1 si fructoza-5g
P: tocanita (150g pulpa degresata, dezosata curcan+50g ceapa+50grosii+150g vinete+100 ml suc de ardei facut in casa+5 ml ulei)
C: (dupa o super ora de aerobic de-mi tremiura si acu telescoapele- a se citi picioarele) 100g taliatelle din spelta integrala cu lapte 0.1
huskygirl19, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
huskygirl19, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1227 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 711 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2412 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 20:33:56
Anycyk90's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Personalizata
Date: 173cm, 56kg
Mesaje: 1.376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Buna seara fetelor.Am avut multe restante(pagini) de citit...abia acuma am terminat:
Vreau sa felicit fetele care au castigat din nou o lupta din razboiul impotriva kg!
Am citit niste articole foarte interesante postate de huskygirl19 care merita studiate...
Referitor la chirie...am fost sa vad insa nu imi imaginam asa cum era acolo si am decis ca deocamdata sa raman in camin...principalul motiv e ca ma gandesc la parintii mei din punct de vedere financiar,desi ei ma sprijina prefer sa suport eu negativul pentru pozitivul lor.In fine...
Legat de dieta Am reintrat in forta
Meniu 04.10:

MD: Iaurt cremos
G: doua mere mici
P: Supa de dovlecei+ pipota de curcan+piept de pui la gratar+ 2 cubulete cioco 85%
C: 2 lg de gem+ceai verde cu sirop de agave+ o piersica

Ex: 5 km
Anycyk90, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.

Ultima dată editat de Anycyk90; 04 oct 2010 at 20:45:46.
  #2413 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 21:03:47
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Azi am avut o zi conforma !!!
Iata ce am papat eu azi:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 21:11
Lapte UTH degresat 0.1%, Fulga, 250ml - 80 calorii, 8 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Magiun natural de prune fara zahar, Topoloveni, 30g - 75 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 7.2 carbohidrati, 10.3 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Painite crocante Kernig delicat, 21% fibre, Burger, 30g - 103 calorii, 3.2 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 16.3 carbohidrati, 6.3 fibre, 0 sodiu, 0.6 zahar

Prânz, ora 21:31
Gratin de dovlecei a la Slabuta, 400g - 481 calorii, 54 proteine, 22.8 grasimi, 35.2 colesterol, 10.8 carbohidrati, 4 fibre, 1193.6 sodiu, 6.4 zahar

Cina, ora 21:32
Gratin de dovlecei a la Slabuta, 200g - 241 calorii, 27 proteine, 11.4 grasimi, 17.6 colesterol, 5.4 carbohidrati, 2 fibre, 596.8 sodiu, 3.2 zahar
Rosii, 200g - 36 calorii, 1.8 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 7.8 carbohidrati, 2.4 fibre, 10 sodiu, 5.2 zahar
Apa plata, 1000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1016 calorii, 94.5 proteine, (mult)36.3 grasimi, 52.8 colesterol, (mic)58.8 carbohidrati, 25 fibre, 1800.4 sodiu, 15.4 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 30min - 137 calorii
Gatit, 45min - 164 calorii
Gimnastica, 10min - 63 calorii
Impaturit haine, 25min - 78 calorii
Spalat, vase, 25min - 82 calorii
Tae-Bo, 35min - 460 calorii
Urcat pe scari, 10min - 123 calorii
Metabolism bazal - 1669 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2776 calorii
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2414 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 21:04:55
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de onetotilia Vezi mesajul
buna fetelor de azi am revenit in randul vostru... si am papat cam asa :

MD : lapte degresat 0.1%.. + un biscuite de cereale weetabix

G1 un mar mare

PRANZ: o salata din amestec de salate + o rosie mare + 100 gr de sunca (+ o feliuta de paine cu seminte)

G2 un ceai de zmeura

CINA : snitel din piept de pui in cuptor + mazare cu morcovei + supa crema de broccoli .

am impresia ca am mancat cam putin...
Cina mi se pare ok. Pranzul cam putin si, pe langa, trebuia fara paine ca ai acolo niste sunca care sigur are grasimi. La MD eu nu m-as fi oprit la un singur bicuite. Mananca mai mult la pranz ca de aceea nu te-ai saturat bine azi.
Citat:
Anterior postat de onetotilia Vezi mesajul
am o intrebare.... e permisa nuca de cocos la monti??
mie imi place, dar nu in mod special, doar ca m-a ajuta foarte mult la tranzit... insa nu stiu in ce masura am voie sa o mananc
Are IG 45 si 33% grasimi. Asa ca o poti manca singurica la o masa, de preferat dimineata. Si ca sa aj si la Incarcatura glicemica, este 7 la 100 g. Daca te iei si dupa asta, poti manca maxim 142 g la o masa. Astepti 3 ore dupa si iei urmatoarea masa.
Citat:
Anterior postat de Nik Vezi mesajul
Salut Slabutelor!
N-am avut timp azi sa intru, mai vorbesc cu Magda la tel si o mai intreb pana se satura si-mi inchide telefonul in nas ..pana atunci profit din plin
Raportul pt azi :
MD - 1 iaurt, 1/2 paine integrala, gem conform
Mers pe jos la serviciu 45 min
P - gratar de porc cu branza feta si rosie
C - orez cu ciuperci - a mai ramas de sambata
si cantarul imi zambeste in continuare ...e prieten cu mine - motivatie in plus sa nu ma las
Voi cand va cantariti ? O data la o saptamana, o data la doua saptamani ?
Eu nu ma mai cantaresc deloc. Sau cel putin asa imi propun.
Citat:
Anterior postat de Purple flower Vezi mesajul
Roxi, mersi mult pentru cuvintele tale frumoase, esti o scumpa.
La poze nu stiu sa dau accept la commenturi Daca stii cum , tell me...
Pupici
Diana, scuze, dar nu am inteles intrebarea.
Citat:
Anterior postat de huskygirl19 Vezi mesajul
Meniul meu de azi- nu dati cu pietre
Inca nu am pus in practica teorema Incarcatura Glicemica...pt ca imi stateau in cap pastele din dulap
MD: cafea cu spuma de lapte 0,1 si fructoza-5g
P: tocanita (150g pulpa degresata, dezosata curcan+50g ceapa+50grosii+150g vinete+100 ml suc de ardei facut in casa+5 ml ulei)
C: (dupa o super ora de aerobic de-mi tremiura si acu telescoapele- a se citi picioarele) 100g taliatelle din spelta integrala cu lapte 0.1

Imi era dor de mesajele tale.
Citat:
Anterior postat de Anycyk90 Vezi mesajul
Buna seara fetelor.Am avut multe restante(pagini) de citit...abia acuma am terminat:
Vreau sa felicit fetele care au castigat din nou o lupta din razboiul impotriva kg!
Am citit niste articole foarte interesante postate de huskygirl19 care merita studiate...
Referitor la chirie...am fost sa vad insa nu imi imaginam asa cum era acolo si am decis ca deocamdata sa raman in camin...principalul motiv e ca ma gandesc la parintii mei din punct de vedere financiar,desi ei ma sprijina prefer sa suport eu negativul pentru pozitivul lor.In fine...
Legat de dieta Am reintrat in forta
Meniu 04.10:

MD: Iaurt cremos
G: doua mere mici
P: Supa de dovlecei+ pipota de curcan+piept de pui la gratar+ 2 cubulete cioco 85%
C: 2 lg de gem+ceai verde cu sirop de agave+ o piersica

Ex: 5 km
Anna, si viata de camin are partile ei frumoase. E adevarat ca e mai bine sa stai singur, dar cand spun asta ma refer la singur de tot, eventual cu partenerul si atat. Eu am trecut prin tot felul de combinatii la capitolul cazare. Dar si cheltuielile sunt pe masura confortului.
La cina ai mancat prea putin!!!!!
In schimb pranzul tau imi place, eu as fi pus si 2 rosii langa gratar, dar e f. bine si asa.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2415 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 21:11:54
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Diana D Vezi mesajul
Am terminat si cele 30 de min de tae-bo.
Ce bine ma simt!
Felicitari,Diana
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna seara fetelor.
cum sunteti?
eu fac minunat, deja m-am obisnuit.
doar ca am mancat prea mult in seara asta. sa va explic
7:30 wasa cu gem de mure
11:30 o portocala si o nectarina micuta
14:00 2 rosii, 1 ardei si 2 cutiute de ton scurse de ulei
18:00 un ceai de fructe
20:30 paste cu sos de rosii

dat fiind ca am avut Finantele pe cap, abia am reusit sa-mi iau pranzul, am plecat tarziu de la birou, si am ajuns acasa cu o foame enorma.
pastele erau aproape gata, asa ca am tabarat pe ele, si acum sunt cam umflata ca am mancat mult
asta sa-mi fie invatatura de minte sa nu mai sar peste gustari

Buna ,Floricica! Felicitari ,esti cuminte si conforma Nu conteaza ca ai mancat cam mult seara,ai mancat conform Desi ,conform Andreei ,ar trebui sa incepem sa avem grija si la catitati!
Te pup
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2416 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 21:13:37
Liviutzza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 08 ian 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mananc sanatos!
Date: 164cm, 65.6kg
Mesaje: 4.356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Feteloreu nu am rabdare sa imi mai scriu meniulAzi am papat bine si nu am incalcat nici o regulaAm facut legumele cu piept de pui si mozzarela la cuptor..au iesit super bune,nu am cuvinte sa explicacum beau un ceiut si gata
Liviutzza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2417 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 21:14:40
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de Anycyk90 Vezi mesajul
Buna seara fetelor.Am avut multe restante(pagini) de citit...abia acuma am terminat:
Vreau sa felicit fetele care au castigat din nou o lupta din razboiul impotriva kg!
Am citit niste articole foarte interesante postate de huskygirl19 care merita studiate...
Referitor la chirie...am fost sa vad insa nu imi imaginam asa cum era acolo si am decis ca deocamdata sa raman in camin...principalul motiv e ca ma gandesc la parintii mei din punct de vedere financiar,desi ei ma sprijina prefer sa suport eu negativul pentru pozitivul lor.In fine...
Legat de dieta Am reintrat in forta
Meniu 04.10:

MD: Iaurt cremos
G: doua mere mici
P: Supa de dovlecei+ pipota de curcan+piept de pui la gratar+ 2 cubulete cioco 85%
C: 2 lg de gem+ceai verde cu sirop de agave+ o piersica

Ex: 5 km
Mie viata de camin mi se pare foarte frumoasa Cel putin de aici ,de acasa
Sincer,eu abia astept sa ajung la facultate,si sa stau in camin. Mi se par anii de studentie cei mai frumosi ,si statul singur cred ca ii strica
Fiecare are opinia lui, stiu ca iti doreai sa stai in gazda. Poate vor aparea si alte ocazii
Te pup
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2418 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 21:17:09
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Si raportul pe ziua de azi:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Piersici, 150g - 59 calorii
Lapte UHT scremato, Esselunga, 300ml - 108 calorii
Complex fulgi de cereale integrale cu stafide, Sano Vita, 40g - 116 calorii
Germeni de grau maruntiti, Sendo, 5g - 20 calorii
Gem de fructe de padure bio, Conad, 10g - 16 calorii

Gustare 1, ora 09:40
Apa plata, 3000ml - 0 calorii

Prânz, ora 13:30
Somon gatit, 250g - 373 calorii
Vinete la gratar, 100g - 80 calorii
Ulei de masline extravirgin, Carapelli, 15ml - 124 calorii
Rosii, 50g - 9 calorii
Ciuperci champignon crude, 120g - 32 calorii
Branza dulce, Galbanino, 73g - 249 calorii

Gustare 2, ora 16:30
Coasta de porc, 130g - 212 calorii

Cina, ora 20:06
Chiftelute de porc, la cuptor, 75g - 191 calorii
Salata verde, Iceberg, 85g - 12 calorii
Castravete, cu coaja, crud, 200g - 30 calorii
Otet balsamic, 10ml - 9 calorii
Ulei de masline extravirgin, Carapelli, 10ml - 83 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1723 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 120min - 374 calorii
Citit, stat jos, 300min - 432 calorii
Curatenie, general, 60min - 180 calorii
Gatit, 60min - 149 calorii
Metabolism bazal - 1412 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2547 calorii

Maine trebuie sa fac si sport.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2419 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 21:19:24
Anycyk90's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Personalizata
Date: 173cm, 56kg
Mesaje: 1.376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

Cina mi se pare ok. Pranzul cam putin si, pe langa, trebuia fara paine ca ai acolo niste sunca care sigur are grasimi. La MD eu nu m-as fi oprit la un singur bicuite. Mananca mai mult la pranz ca de aceea nu te-ai saturat bine azi.

Are IG 45 si 33% grasimi. Asa ca o poti manca singurica la o masa, de preferat dimineata. Si ca sa aj si la Incarcatura glicemica, este 7 la 100 g. Daca te iei si dupa asta, poti manca maxim 142 g la o masa. Astepti 3 ore dupa si iei urmatoarea masa.

Eu nu ma mai cantaresc deloc. Sau cel putin asa imi propun.

Diana, scuze, dar nu am inteles intrebarea.


Imi era dor de mesajele tale.

Anna, si viata de camin are partile ei frumoase. E adevarat ca e mai bine sa stai singur, dar cand spun asta ma refer la singur de tot, eventual cu partenerul si atat. Eu am trecut prin tot felul de combinatii la capitolul cazare. Dar si cheltuielile sunt pe masura confortului.
La cina ai mancat prea putin!!!!!
In schimb pranzul tau imi place, eu as fi pus si 2 rosii langa gratar, dar e f. bine si asa.
Dupa asa un pranz copios cine a mai avut chef de cina Si ala numai sa gust Iar cioco am papat nu pentru ca mi-a trebuit ci ma gandesc daca imi permit odata la cateva zile ciocolata sau un cub in fiecare zi,nu voi mai simti nevoia sa infulec tot dulcele knd merg akasa.Acuma nu stiu e permis dak mananc 100 g de cioco -75-85% /saptamana sau nu?
Anycyk90, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #2420 (permalink)  
Vechi 04 oct 2010, 21:24:33
Anycyk90's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Personalizata
Date: 173cm, 56kg
Mesaje: 1.376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Eu ma pun la somn fetelor,va urez noapte buna
Anycyk90, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
 

Informatii despre slabit
dieta montignac, diete, indice glicemic, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Concursul slabutelor care tin Montignac 12.04-12.05 Liviutzza Concursuri 241 14 mai 2010 07:35:09
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole