Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal "inadorabila"

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #481 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 09:38:58
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de inadorabila Vezi mesajul
Aa... eu iau Novynette! Cred ca asa se scrie!
Si mie mi-a cam fost rau de la ele. Iar acum, m-am bagat intr-o prostie mai mare decat mine si de 3 saptamani tot sangerez!
O sa treaca!

Ce vaca-s !
Bine ai venit!
[ce nick name complicat ai] Cum as putea sa iti spun?
Vroiam sa te rog sa te uiti putin peste meniul meu! Si sa ma certi!
Promit sa nu ma bosumflez!

Aaa... Nu prea am multe calorii, pentru ca m-am simtit tare rau in ultima vreme, de la sangerarile lui peste. M-am simtit ametita si efectiv imi era greata de orice.
Dar o sa ma pun la punct incepand de maine. Azi parca am mai mancat ceva ...nu doar m-am jucat cu furculita prin farfurie.
Ideea a fost ca n-am putut, repet, nu ca nu vreau!
Draga Inadorabila (de ce ti-ai ales numele asta?), tocmai ma uit pe meniurile tale care, in mare, imi plac.
In sensul ca ai cel putin 3 mese principale si minim o gustare, mananci si carnita, si iaurt, painica am vazut doar integrala.
Uite astea sunt puncte in plus.
La rectificari: ai prea multi cartofi in meniu, aproape zilnic, fie in supa, fie la cuptor. Incearca sa nu mananc prea des cartofi, pt carbo buni incearca lintea, mazarea verde, nautul, fasolea uscata. Sunt f. sanatoase.
Apoi am vazut iaurt, dar mereu cu 0,1% grasime. Aicie o mare greseala, deoarece lactatele degresata nu iti aduc nic un beneficiu. Ele contin vitamine si minerale liposolubile (adica se absorb doar in prezenta de grasimi), ori daca ale tale nu au deloc grasimi, tot ce e mai important in lactate se elimina. Asa ca te-as sfatui sa iei lactate semidegresate, iaurturi natur.
Fereste-te de tot ce e light, nu sunt deloc sanatoase, au numai chimicale. Maioneza fa-o tu in casa, chiar daca are mai multe grasimi. Sa stii ca organismul are nevoie si de grasimi. Iar atat timp cat stii sa tii un echilibru intre grasimile saturate (din lactate, carne, oua) si cele nesaturate (oleaginoase, ulei, este) - sunt de preferat utimele, nu vei avea probleme cu ingrasatul.
In perioada de slabire incearca sa nu depasesti 50 de grame de paine integrala pe zi.
Si, foarte important, nu uita sa iei din cand in cand pauze de mentinere, in care sa papi mai mult, mai diversificat, mai caloric. De ce e treaba asta atat de importanta? Pt ca organismul e destept, are memorie si se obisnuieste cu un anumit regim. Plus ca are nevoie si de pauze, in care sa constientizeze greutatea la care esti. Se spune ca daca dupa ce slabesti nu te mentii la acea greutate minim 3 luni, organismul tinde sa reajunga la greutatea initiala. Pt ca al nostru computer pe greutatea aia e setat. Asa ca incearca mereu sa ii dai timp creierului sa isi seteze noile dimensiuni.
Vad ca papi arahide, sunt bune orice fel de aluna, samanta, atat timp catsunt crude. Prin prajire, uleiurile nesaturate se degradeaza si devin toxice. Mai rau iti fac.
Carnea de porc, sa nu depaseasca 200 de grame pe zi si nu mai mult de 2 ori pe saptamana. E plina de grasimi saturate care maresc colesterolul.
In schimb, incearca de cate ori poti pestele, pieptul de pui, de 2 ori pe saptaman cate o bucatica de vita.
Evita vremvustii, caltabosii, mezelurile care sunt din comert. Sunt facuti din zgarciuri, grasimi, resturi, coloranti, conservanti, amodonuri, zahar si e-uri la greu.
In loc sa iei 200 g de crenvusti iti iei o pulpita de pui si e mai ok.
Ciocolata, e bine sa te obisnuiesti cu cea neagra care contine f. multi antioxidanti. Cacao e f. buna pt organism. Iar limita ar fi de maxim 40 de grame pe zi.
Imi place ca nu vad zahar la tine in meniu, sa stii ca alaturi de sare, e unul dintre cei mai mari dusmani ai sanatatii noastre.
In rest, incearca sa optezi pt alimente integrale, painica, cereale, orez (f. sanatos e si cel basmati), paste. Incearca sa mananci ce ai facut tu cu manuta ta, inclusiv pate. Evita pe cat posibil semipreparatele, dulciurile din comert, sucurile.
Sunt chestii pe care sunt sigura ca deja le stiai.
E adevarat ca mananci putintel, dar daca e doar acum, cu perioada asta mai naspa, nu-i chiar asa grav.

Acum, ca eu m-am uitat la meniurile tale, o sa te rog sa le vezi si tu pe ale mele si sa imi spui ce parere ai, aici, la tine in jurnal (ca pe al meu mi l-am arhivat).

Cu anticonceptionalele, sper sa nu mai faci prostioare sau experimente ca nu ies niciodata bine.Sanatate multa, sper ca ai fost la medic. Ca daca nu, primesti bataie!

Numele meu e Virginia Alina (VA), iar medeea imi place mie f. mult. Fetele imi spun Ame aici pe forum, e mai simplu asa.
Iar tu imi poti spune cum vrei.

Bafta multa la licenta, si eu mai am una de facut anul asta si termin cu scolile, cel putin pe moment.

Dupa ce o sa imi vezi mie meniurile, o sa iti recomand sa citesti ceva, micut, usor de citit si f. interesant.

Tepup si sa ai o zi roditoare din toate punctele de vedere!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #482 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 10:35:14
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de Cassy Vezi mesajul
Biata pisica!
Saru'mana Andreea! Sa ai o zi superba!
  #483 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 10:52:33
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
draga mea

imi pare rau ca nu iti raspund decat asa de tarziu, oare te mai gasesc la ora asta? am cautat cate ceva pt licenta, incet-incet inteleg cum va trebui s-o scriu... ma cam iau emotiile de pe acum si si azi nu am stat degeaba, am mers pana la biblioteca desi fara vreun rezultat

sper ca maine sa reusesti sa mananci mai mult, cum ai facut si azi fatza de ieri daca mentii cam aceleasi procente intre alimente, dar maresti cantitatea, o sa ai iar meniu echilibrat

scuze ca nu am mai stat la povesti ca de obicei promit sa ma revansez, desi nu prea stiu cand ma bucur ca oricum, esti mai vioaie si ti-a revenit starea de spirit

p.s. am vazut ce ai scris in jurnalul Mariei Stanescu deci meriti aplauze, pe bune sa reusesti sa faci o persoana anorexica sa constientizeze ca nu numai sa arati ca fetele de pe reviste (fete care nici ele nu mai arata ca si ele din reviste) este important in viata e... rar intalnit si tu ai reusit, bravo inca o data

vorbim maine, o sa mai aterizez eu pe forum te-am pupat fata draga si plina de voie buna sa te faci din ce in ce mai bine si sa ai o zi buna si plina de incantare in orice faci
Nu mai eram !
Inchisesem tot pe aici. Am stat pe net de pe telefon. Dar cum netul ..pardon, telefonul e ciung, nu pot intra pe forum!

Aa... Bunaaaaaaaaaaaaaa dimineataaaaaaaaaaaaaaaa!

Ei ai emotii? Pentru ce? O sa scrii cea mai faina licenta EVER! Bravoooooo!
Si eu is prietena mare cu bibliotecile. Inca de prin liceu! [vorba aia de mic copil, ca eu tot timpul am fost mica ...stai, tu esti cu 1cm mai mare si cu 1 an mai mica! ]
Nu spune niciodata ca nu ai niciun rezultat. Faptul ca ai mers pana acolo si ai ajuns e deja un rezultat.
Si sunt sigura ca o sa te apuci in forta de scris. Tu esti fetita constiincioasa. Si la slabute si peste tot, chiar si la licenta!

Azi ma simt si mai bine. Sunt ok. O sa ies putin la plimbare o ora, imi face bine aerul de afara. Adica acel aer rece care ni le-ati trimis de la Oradea impreuna cu viscolul.
A fost dezastru azi noapte pe aici. Si e zapada! Banuiesc ca la voi e si mai si!

Am scris Mariei. Am stat si i-am citit jurnalul pagina cu pagina.
Atatea energii adunasem pe parcurs lecturarii jurnalului. Nu stiam nici ce sa i zic, imi venea sa ii fi dat doua palme sa o scutur putin, apoi m-am gandit ca poate nu-si da seama, apoi ma gandeam ca are nevoie de ajutor.
I-am zis, ce-am stiut.
Nici nu stiu daca a avut un efect oarecare. Eu sper.
Eu sper ... si sper.
Am vazut in ziua aia, multe filmulete despre anorexie. E teribil. Auzisem de boala asta, dar nu credeam ca exista cazuri cu o minte atat de cuprinsa de boala slabitului.
Mi ciuda pe acesti oameni. Mi extrem de ciuda. Sa-ti construiesti viata in jurul aspectului fizic. SI NICIODATA sa nu fii multumit.
Cred ca e teribil. Nu stiu cum e sa te simti asa, n-as vrea sa simt nici 5minute, dar repet, acelor oameni ar trebui sa li se ia viata, NU O MERITA! DELOC! DELOC!
Poate e o atitidine rautacioasa, dar cred ca e justa!
Si unii nici nu accepta ajutorul. Oricum nu le-ar folosi sa arate ca cele din revista, cum i-am zis Mariei, ar gasi altceva ce sa-i nemultumeasca. Asta sunt, o nebuloasa de nemultumiri!
Tare m-as bucura, sa fi constientizata si nu doar pe moment ca am avut dreptate in ce i-am zis. Tare m-as bucura. Alegerea mereu ii apartine!

Te astept azi pe forum.
Mai stau si eu cateva zile cu voi, dupa care plec la tara. Acolo-mi petrec eu sarbatorile de iarna, mereu!
Saru'mana draga mea!
Esti asa de dragutica...
Sa ai o zi plina de zambet si de fericire ... pentru ca fericirea cuprinde tot!
  #484 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 11:26:40
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Scuze, am incurcat borcanele cu licenta! Livia, bafta multa!

Inadorabila, da o privire si la mine la semnatura la topicul cu Anorexia si uita-te si la fata asta te rog:
Jurnal princess95
Are 16 ani, 42 de kg, 170 de cm, anorexica si ii e frica sa manance ca sa nu se ingrase.
Pupici!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #485 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 11:45:21
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

buna dimineata, soare

eu am primit doua vesti, azi de cu dimineata:
una rea, m-am ingrasat cu 300 gr si nu inteleg de la ce
una buna, nu mai ninge si nici nu s-a depus mie nu-mi place iarna, as vrea sa vina o zi-doua pe an, de Craciun, iar in rest sa fie vara ce vise am si eu acum e soare, putin noroi pe jos, de la zapada topita, dar noah, se accepta atata

sa stii ca si pe mine ma supara cand vad atatea fete distruse din punct de vedere emotional pentru niste poze care de multe ori nu prezinta nimic adevarat revistele alea ar trebui sa aiba scris, ca la tigari, ca "Atentie, aceste poze prezinta modificari" "Atentie, aceste poze pot crea stari de vinovatie inutile" etc... chiar am vazut un filmulet in acest sens, unde propunea acest lucru pt ca e atat de clar ca nicio fata din toate fotografiate nu e atat de bine pusa la punct cum e aratata

si in plus, trebuie sa te accepti asa cum esti, nu numai frumusetea exterioara conteaza, doamne fereste sa fie asa, nu? ce s-ar mai alege de specia noastra atunci? cine ar mai inventa, cine ar mai studia, cine s-ar mai perfectiona intr-un domeniu sau altul, cine ar mai depune efort sa-i ajute pe altii? s-ar duce totul de rapa

ma bucur ca esti din ce in ce mai bine, papa tot ce-ti trece prin cap, organismul te infomeaza el ce are nevoie eu o sa ma mai invart pe aici, va mai scriu, in orice caz

cand pleci la rudele unde petreci Sarbatorile? sa profitam de timp sa putem vorbi pana atunci

te pup dulce de cu dimineata si iti doresc o zi faina
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #486 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 11:45:43
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Scuze, am incurcat borcanele cu licenta! Livia, bafta multa!

Inadorabila, da o privire si la mine la semnatura la topicul cu Anorexia si uita-te si la fata asta te rog:
Jurnal princess95
Are 16 ani, 42 de kg, 170 de cm, anorexica si ii e frica sa manance ca sa nu se ingrase.
Pupici!
Ame, am vazut-o si pe ea! O sa imi adun energii sa vorbesc si cu ea!
Dar imi pare arat de rau pentru ele!
  #487 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 11:53:52
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de inadorabila Vezi mesajul
Take care!
Ia un paracetamol ceva, un capsula de usturoi. Si bea ceai caldut!
Multa lume e racita in perioada asta!
Aici ninge!
Vai .. abia astept sa ma trezesc maine dimineata sa fie zapada pana la genunchi!

Somn odihnitor Andra! Ai grija de tine! Noapte buna!
Ne auzim maine!
Neata S-a trezit si rata bine... sunt treaza deceva vreme, la 9 si cevam-am trezit. dar amacut putina ordine, una alta ca i weekend lucrez toata ziua
Wow ce frumos vreau si eu zapada
Legat de prietena ta... asa am si eu o prietena si i-am zis sa intre dar nu am insistat prea tare ca nah...fiecare cum crede
intre timp a mai slabit... oricum ea s-a ingrasat si din probleme de sanatate, dar nici nu papa cum trebuie degeaba ii zici... si daca nu sunt nici in ro, iti dai seama, ca vb mai rar...
si mie nu imi place ca nu mai am sani, dar na... riscul meseriei
si asa nici inainte nu prea aveam dar macar s-a dus din burtica un avantaj tot am
O zi frumoasa iti doresc eu mai stau putin, ca apoi trebuie sa ma imbrac. intai merg sa iau analizele si apoi la munca.
am nasul infundat si ma ustura putin in gat. dr sa speram ca ramane asa si fuge gripa de mine
m-au luat si durerile de burtica, deci azi sau maine vin rusii sigur puteau sa astepte inca 2 zile
  #488 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 11:58:53
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de Livia89 Vezi mesajul
buna dimineata, soare

eu am primit doua vesti, azi de cu dimineata:
una rea, m-am ingrasat cu 300 gr si nu inteleg de la ce
una buna, nu mai ninge si nici nu s-a depus mie nu-mi place iarna, as vrea sa vina o zi-doua pe an, de Craciun, iar in rest sa fie vara ce vise am si eu acum e soare, putin noroi pe jos, de la zapada topita, dar noah, se accepta atata

sa stii ca si pe mine ma supara cand vad atatea fete distruse din punct de vedere emotional pentru niste poze care de multe ori nu prezinta nimic adevarat revistele alea ar trebui sa aiba scris, ca la tigari, ca "Atentie, aceste poze prezinta modificari" "Atentie, aceste poze pot crea stari de vinovatie inutile" etc... chiar am vazut un filmulet in acest sens, unde propunea acest lucru pt ca e atat de clar ca nicio fata din toate fotografiate nu e atat de bine pusa la punct cum e aratata

si in plus, trebuie sa te accepti asa cum esti, nu numai frumusetea exterioara conteaza, doamne fereste sa fie asa, nu? ce s-ar mai alege de specia noastra atunci? cine ar mai inventa, cine ar mai studia, cine s-ar mai perfectiona intr-un domeniu sau altul, cine ar mai depune efort sa-i ajute pe altii? s-ar duce totul de rapa

ma bucur ca esti din ce in ce mai bine, papa tot ce-ti trece prin cap, organismul te infomeaza el ce are nevoie eu o sa ma mai invart pe aici, va mai scriu, in orice caz

cand pleci la rudele unde petreci Sarbatorile? sa profitam de timp sa putem vorbi pana atunci

te pup dulce de cu dimineata si iti doresc o zi faina
Hai sa iti dau eu o veste si mai buna : nu te-ai ingrasat SUNT MUSCHI!
Da vezi tu acolo urme de grasime? Nu .. sunt muschi fetito!
Eu asa ma gandesc, ca altfel nu e explicat logic, pentru ca nu am facut excese, nu ai papat gresit. Nu aveai CUM sa te ingrasi! Ai pus acolo 300 de gr de muschiulet si tu te alarmezi!
E normal sa ... te bucuri in situatii de genul asta!

Cat despre zapada! Eu vreau multa multa .. sa ii trag niste bulgari la goanga!
Hehe ... Fulguieste acum!
Ma duc sa fac o baita, sa ma usuc, ma infofoloesc si ies afara! Sa ma bucur putin de aer!
Vai tu cum nu-ti place tie zapada! Eu si mananc!

Vai tu fetele astea. Eu le-as aduna pe toate .. si le-as da bataie in loc de mancare, ca tot nu vor sa manance!
Ma enerveaza pe alocuri. Chiar imi zicea acum si ame, sa vorbesc cu inca o fetita ... care la 170 are 42 de kg. Eu nu am 42 la 155 ... biata de ea, cred ca i piele si os!
Ma simt secata de energie cand vine corba de ele, dar incerc sa ma adun, sa vbesc un pic si cu ea. Sper sa nu ma enervez prea teribil! Sa ma aleg si cu infractiuni pe aici!
Vai truda lor de reviste si photoshop
Auzi si apropo de ... inscripiile alea de ce ziceai tu, eu am fumat mult si bine dupa ce le-au pus, fara sa ma deranjeze vreodata la retina.
Asa ca .. nu stiu cat de mult impresioneaza pe cineva.
Mai bine de 4 am am practicat si eu trasul dintr-o parte sa nu se stinga in cealalta. pana m-am oprit brusc intr-o zi, fara ca sa stiu sa imi explic mie de ce. Nu stiu. Mi s-a facut greata si am incetat!
Cu sucurile mi-a fost mai greu. Dar am depasit. Acum daca ma mai lecuiesc si de telefon. SUNT ZEITA! [acum sunt doar semi-zeita ]

Plec. Hmm... miercuri! Si o sa ma intorc candva inainte de rev, cu o zi ...
Pana atunci profitam din plin.
  #489 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 12:24:09
Livia89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

poate sunt muschi, desi... nu stiu ce sa zic e diferenta de ieri pana azi, ca ma cantaresc zilnic si ieri aveam putin in plus, dar nu avusesem tranzit, ca azi

mai, tu fumai fara sa ai probleme gen mustrari de constiinta dar avertismentele alea poate ca le-ar mai deschide ochii fetelor care au asa ceva cand vad ca nu arata la fel nu stiu ce sa zic, ele oricum au o problema cu modul de a se vedea si eu am vorbit cu princess, fetita aceea, inainte de a-si deschide jurnal, i-am spus ca era prea slaba pt inaltimea ei, dar ea se simtea de exemplu prost cand a mai pus un kg, desi era de asteptat sa se intample asta mai vorbesc si acum cu o fata de 15 anisori, incerc s-o fac sa nu se infometeze pt a slabi... doamne, mi se face atat de mila de ele ce boala crunta trebuie sa fie sa nu te vezi frumos pana nu ajungi un schelet

pai tu te simti in largul tau cu multa zapada in jur, ma bucur pt tine eu dardai in oricate straturi de haine as pune plus ca acum, cum am renuntat la straturile de grasime, tre sa le inlocuiesc cu straturi de haine maiouri pe sub pulovere si colanti pe sub blugi, imi ia sa ma imbrac ca la maritis

si eu ies acum afara, tre sa ma duc sa-mi culeg: telefon, cizme, haine, toate de la reparat si modificat si sa-mi cumpar spanac, ca am vazut o reteta pe un site pt el si mi s-a facut dor de spanacutz

iesim amandoua odata din casa, ce chestie sa-ti priasca aerul proaspat de-afara te pup si plimbare placuta sa ai
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #490 (permalink)  
Vechi 10 dec 2010, 13:03:37
inadorabila's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 12 nov 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Date: 155cm, 42kg
Mesaje: 2.105
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal "inadorabila"

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Neata S-a trezit si rata bine... sunt treaza deceva vreme, la 9 si cevam-am trezit. dar amacut putina ordine, una alta ca i weekend lucrez toata ziua
Wow ce frumos vreau si eu zapada
Legat de prietena ta... asa am si eu o prietena si i-am zis sa intre dar nu am insistat prea tare ca nah...fiecare cum crede
intre timp a mai slabit... oricum ea s-a ingrasat si din probleme de sanatate, dar nici nu papa cum trebuie degeaba ii zici... si daca nu sunt nici in ro, iti dai seama, ca vb mai rar...
si mie nu imi place ca nu mai am sani, dar na... riscul meseriei
si asa nici inainte nu prea aveam dar macar s-a dus din burtica un avantaj tot am
O zi frumoasa iti doresc eu mai stau putin, ca apoi trebuie sa ma imbrac. intai merg sa iau analizele si apoi la munca.
am nasul infundat si ma ustura putin in gat. dr sa speram ca ramane asa si fuge gripa de mine
m-au luat si durerile de burtica, deci azi sau maine vin rusii sigur puteau sa astepte inca 2 zile
Buna dimineata pufoaso!
Auch ... munca in weekend? Dar ...macar citesti! Aici inca ninge.
Si mi e imi place zapada!

OOOO te-ai racit ... papa usturoi! Bea ceai! fierbinte!
Si ia si ceva de gat, bomboane de alea de supt! O sa te faci bine.
E nasol cand esti racit, de fapt orice boala e nasoala.... mai ales, cum sunt eu ...EU & bolile pamantului, ca ar trebui sa scriu o carte despre asta!

Despre prietene. Fiecare cu treaba ei, nu vreau sa ma bag! Daca ea nu simte nevoia, treaba ei! Iti dai seama ca eu nu o sa insist. Poate fata se simte bine in pielea ei, din partea mea a fost o sugestie.


Lasa ca ca io-s tot cu rusii de 3 saptamani! Aici distractie. Macar o sa incepi sa iei pilulele alea. O sa fii intru totul protejata!
MACAR atata!
Sa nu uiti sa le iei! Pune alarmaaaa ...
Eu tot uitam la inceput!

O zi superba gagica!
Ne auzim diseara!
 

Informatii despre slabit
celulita, greutate, jurnal, kilograme, motivatie, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
"Mesajele tale" si "Subiectele tale" din forum vadmin Sectiunea - Slabute FORUM 1 20 iul 2010 18:35:19
Ras_cristalin-"… dragostea mi-a dat linistea interioara ca sa incep "renovarea" exteriorului" Slabuta De vorba cu slabutele... 5 24 iun 2010 10:41:29
Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos doru Jurnale 15 07 apr 2010 09:02:47
Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha" dienusha Arhiva jurnale slabit 890 18 ian 2010 13:20:40
Nu merge butonul de "stergere" si "modifica" nicol30 Calculator Nutritional 11 20 aug 2009 14:23:49

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole