Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #991 (permalink)  
Vechi 26 oct 2010, 14:50:39
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Citat:
Anterior postat de dara Vezi mesajul
Pai tu esti sigura ca aia de noaptea e chiar 'foame'? Ca numai in cazul asta s-ar aplica 'sa mananc inainte sa imi tina de foame'. Iar daca ai o senatie asemanatoare foamei, cu gol in stomac (deci nu ca vrei sa mananci ceva bun pentru ca in rest n-ai voie sau pentru ca atunci cand nu esti ocupata cu treburi poate nu ai o dispozitie prea buna) poate tre' sa vezi de ce te roade stomacul noaptea. Insa verifica daca e foame.

Si e normal ca uneori sa fie greu sa te opresti, nu zice nimeni ca e usor, f. bine ca ai avut rabdare cu tine sa te convingi sa nu mananci, chiar daca a durat mult, asta e dovada pentru tine ca-ti poti creste controlul cand e impulsul mai puternic daca discuti cu tine, astepti, negociezi cu tine, gandesti ca desi iti vine sa mananci decizi sa n-o faci.

Chiar daca pare ca e ceva ce vine peste tine, e doar o impresie, e o alegere de a manca in momentul ala, un gand care trece asa de rapid ca nu-l mai sesizezi, nu vine din alta parte decat gandit de mintea ta.

Oricum, chiar si dupa 2 luni, ai grija sa nu decizi 'eh, acum pot sa mananc, ca deja controlez' - ca se reinstaleaza rapid.

Felicitari, tine-o tot asa, discuta in permanenta cu tine insati

pai am zis sa elimin efectiv motivul foamei ..deaceea am si mancat mai mult seara si tarziu...sa lupt doar cu partea psihica( pentru ca inainte chiar daca mancam la 22.00 tot ma sculam noaptea si mancam).Poate o sa razi dar argumentul forte care ma face sa nu mai mananc noaptea este ca imi pare rau de ce am realizat pana acum in astea 5 nopti

Asta imi e frica si mie ca si dupa cateva saptamani de nemancat consecutive, tot mai exista amenintarea de a recidiva.Dar eu voi fi acolo, sa veghez!
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #992 (permalink)  
Vechi 26 oct 2010, 14:53:38
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Citat:
Anterior postat de dara Vezi mesajul
Cat despre muschi, la mine nu se vede mare lucru sub pielea in exces, asa ca nu te pot lamuri cand devin vizibili...se vede insa de pe unde dispar 'ghemotoace' de grasime.

auzi dar la tine, ca ai slabit asa mult nu se recomanda masajul? Nu face bine?Ai incercat?Ghemotoace zici?In poze nu prea se vad...dar tu stii cel mai bine
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #993 (permalink)  
Vechi 26 oct 2010, 15:00:29
dara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Pai incarcatura glicemica nu e acelasi lucru cu indicele glicemic, conteaza diferenta.
Eu nu vorbesc de NLP sau alte alea nevalidate stiintific, depinde foarte tare din ce surse citesti, vorbesc de CBT (terapie cognitiv - comportamentala) care a fost validata prin mii de studii.

Mai practic:

situatia:
- pui 3 oameni in aceeasi situatie, fara elemente suplimentare (ca ar avea vreun dusman, ca e zona mai rau famata, etc.) - sa se tranteasca geamul casei
ganduri:
- omul 1 - a intrat un hot => panica
- omul 2 - e curent, ma duc sa inchid geamul => sentimente neutre
- omul 3 - iar a uitat nevasta-mea sa inchida geamul, nu ma respecta deloc => furie, enervare

situatie:
- 3 oameni citesc o carte de CC
ganduri:
-omul 1 - mumbo-jumbo, aiureli, ca stiu eu din mediu, asa cred toti din jur sau asa credea mama - lehamite, plictiseala
- omul 2 - hm, as putea sa aplic toate astea si sa ma ajute, ia sa incerc - speranta
- omul 3 - n-o sa fiu eu in stare sa aplic, nu-s destul de bun, la mine nu vor functiona, eu nu ma tin de chestii d'astea suficient de mult - descurajare, lipsa de speranta

situatie:
- 3 oameni la coada la un functionar moscait
ganduri:
-omul 1 - asta e lipsa de respect, cum poate sa-mi faca MIE asa ceva - furie
- omul 2 - hm, omul asta o fi bolnav azi? parca nu arata bine, saracul - compasiune
- omul 3 - o fi avut de-a face cu multi azi, a obosit, sunt grele dosarele - sentimente neutre

Pot fi date mii de exemple ca ne provocam emotiile cu propriile ganduri, nu vin peste noi din neant si ca ne putem controla gandurile cu argumente aduse, nu le mai lasam sa fie automate. Este pur si simplu modul de functionare al mintii umane. Restul tehnicilor sunt derivate din modelul CBT si simplificate.
Exact cum sunt derivate multe diete cu meniuri scrise, din niste reguli de nutritie de baza, dar fiindca poate unora le-ar fi prea complicat sa stea sa inteleaga (sau sa cantareasca, sa calculeze), se simplifica treburile si i se da lista cu ce sa manance pe zile, cam asa e si NLP sau alte chestii derivate.

Acu' eu nu pot sa zic 'nu cred ca e adevarat ca e important deficitul caloric' sau nu cred ca e importanta incarcatura glicemica fara sa aduc argumente, sa fac eu alte cercetari care sa le infirme pe cele existente. Asa ca iau studiile care indica acelasi lucru, cercetez si trag o concluzie pe baza lor.

Ca or sa mai apara mai incolo studii despre indicele insulinemic e adevarat, dar decat sa nu fac nimic, mai bine fac ceva indicat pana acum de studii a fi functionat, probat si util.
Cam asa privesc eu lucrurile.

Daca vrei, imi spui cam ce ai citit? Ca la carti/autori nu cred ca se considera reclama.

Sigur ca vei reusi cat timp te tii de treaba, difera doar ritmul in care obtii rezultatele si depinde de tine sa mai accepti si incetiniri de ritm
Ma bucur ca nu renunti!!!
  #994 (permalink)  
Vechi 26 oct 2010, 19:59:22
dara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
pai am zis sa elimin efectiv motivul foamei ..deaceea am si mancat mai mult seara si tarziu...sa lupt doar cu partea psihica( pentru ca inainte chiar daca mancam la 22.00 tot ma sculam noaptea si mancam).Poate o sa razi dar argumentul forte care ma face sa nu mai mananc noaptea este ca imi pare rau de ce am realizat pana acum in astea 5 nopti

Asta imi e frica si mie ca si dupa cateva saptamani de nemancat consecutive, tot mai exista amenintarea de a recidiva.Dar eu voi fi acolo, sa veghez!
E un motiv f. bun sa nu dai cu piciorul la realizari
Pai daca mananci cu mai mult de 3 ore inainte sa te culci, ar putea fi ceva foame, dar numai tu poti afla daca e foame sau nu - cine altcine poate sti care e senzatia ta fizica din momentul ala?

Pai te pregatesti sa nu cedezi

Si in afara de a contra-argumenta gandul care apare legat de mancare noaptea (mai mult decat 'nu mananci!'), iti mai poti propune sa-ti amintesti de obiectivele tale (ca avem tendinta sa le bagam in fundal in momentul cand e mai mare dorinta de a uita de griji, de a ne 'razbuna' pt ce nu merge bine in rest), sa-ti argumentezi ca te vei indeparta de ele in loc sa te apropii.
  #995 (permalink)  
Vechi 26 oct 2010, 20:01:16
dara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
auzi dar la tine, ca ai slabit asa mult nu se recomanda masajul? Nu face bine?Ai incercat?Ghemotoace zici?In poze nu prea se vad...dar tu stii cel mai bine
Am facut si masaj in timp ce slabeam, poate o fi folosit in parte, s-o mai fi si strans o parte (asa mi-a zis un medic) - acum cat am mai facut singura nu mi s-a parut ca se cunoaste ceva.
  #996 (permalink)  
Vechi 26 oct 2010, 20:46:30
dayanna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Citat:
Anterior postat de dara Vezi mesajul
Pai incarcatura glicemica nu e acelasi lucru cu indicele glicemic, conteaza diferenta.
Eu nu vorbesc de NLP sau alte alea nevalidate stiintific, depinde foarte tare din ce surse citesti, vorbesc de CBT (terapie cognitiv - comportamentala) care a fost validata prin mii de studii.

Mai practic:

situatia:
- pui 3 oameni in aceeasi situatie, fara elemente suplimentare (ca ar avea vreun dusman, ca e zona mai rau famata, etc.) - sa se tranteasca geamul casei
ganduri:
- omul 1 - a intrat un hot => panica
- omul 2 - e curent, ma duc sa inchid geamul => sentimente neutre
- omul 3 - iar a uitat nevasta-mea sa inchida geamul, nu ma respecta deloc => furie, enervare

situatie:
- 3 oameni citesc o carte de CC
ganduri:
-omul 1 - mumbo-jumbo, aiureli, ca stiu eu din mediu, asa cred toti din jur sau asa credea mama - lehamite, plictiseala
- omul 2 - hm, as putea sa aplic toate astea si sa ma ajute, ia sa incerc - speranta
- omul 3 - n-o sa fiu eu in stare sa aplic, nu-s destul de bun, la mine nu vor functiona, eu nu ma tin de chestii d'astea suficient de mult - descurajare, lipsa de speranta

situatie:
- 3 oameni la coada la un functionar moscait
ganduri:
-omul 1 - asta e lipsa de respect, cum poate sa-mi faca MIE asa ceva - furie
- omul 2 - hm, omul asta o fi bolnav azi? parca nu arata bine, saracul - compasiune
- omul 3 - o fi avut de-a face cu multi azi, a obosit, sunt grele dosarele - sentimente neutre

Pot fi date mii de exemple ca ne provocam emotiile cu propriile ganduri, nu vin peste noi din neant si ca ne putem controla gandurile cu argumente aduse, nu le mai lasam sa fie automate. Este pur si simplu modul de functionare al mintii umane. Restul tehnicilor sunt derivate din modelul CBT si simplificate.
Exact cum sunt derivate multe diete cu meniuri scrise, din niste reguli de nutritie de baza, dar fiindca poate unora le-ar fi prea complicat sa stea sa inteleaga (sau sa cantareasca, sa calculeze), se simplifica treburile si i se da lista cu ce sa manance pe zile, cam asa e si NLP sau alte chestii derivate.

Acu' eu nu pot sa zic 'nu cred ca e adevarat ca e important deficitul caloric' sau nu cred ca e importanta incarcatura glicemica fara sa aduc argumente, sa fac eu alte cercetari care sa le infirme pe cele existente. Asa ca iau studiile care indica acelasi lucru, cercetez si trag o concluzie pe baza lor.

Ca or sa mai apara mai incolo studii despre indicele insulinemic e adevarat, dar decat sa nu fac nimic, mai bine fac ceva indicat pana acum de studii a fi functionat, probat si util.
Cam asa privesc eu lucrurile.

Daca vrei, imi spui cam ce ai citit? Ca la carti/autori nu cred ca se considera reclama.

Sigur ca vei reusi cat timp te tii de treaba, difera doar ritmul in care obtii rezultatele si depinde de tine sa mai accepti si incetiniri de ritm
Ma bucur ca nu renunti!!!

Despre incarcatura glicemica e vorba dar m-a exprimat eu aiurea.Am citit tot ce mi-a cazut in mana de Pavel Corut si cartile lui Lazarev. Cred in reincarnare si tot ce deriva din asta. Poate e o prostie dar am prea multe argumente care ma face sa cred ca mai exista ceva si dupa....
Sunt sigura si eu cred ca e important cum combinam alimentele.Sper sa reusesc sa ma autodisciplinez si sa ma apuc intradevar de treaba. Daca tu crezi ca exista ceva in biblioteca slabutelor ce ar trebui sa citesc te rog sa-mi spui.Tu cand sau cum ai hotarat ca e momentul sa incepi sa slabesti? Te pup
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #997 (permalink)  
Vechi 26 oct 2010, 21:01:23
dara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Pai terapie cogn-comp nush daca sa pun pe forum de autori romani, ca ma scalpeaza colegii daca vad. Ar fi niste carti scanate pe net, de Irina Holdevici si Daniel David, cred. Cred ca te pot ajuta practic mult mai mult, pas cu pas, instrumental asa si operativ, decat cartile mai tip spiritualitate. Am citit si eu o groaza de carti ezoterice, cred in diverse chestii, insa nu am simtit ca m-au ajutat PRACTIC, sa aflu cum sa fac sa 'ma repar' si nici nu am gasit sau nu m-au ajutat pe mine sa fac in asa fel incat sa slabesc si sa ma mentin, sa nu mai mananc in exces, etc..

Pai pt. mine a decis prima oara mama mea pe la 12 ani ca tre' sa slabesc, pe vremea aia adolescentele nu erau chiar adolescente, mai degraba copii...si nu cred ca ma gandisem ca am o problema. Dupa care am tot tinut-o in cure. Povesteam si ca am slabit de 3 ori 30 kg si le-am pus la loc, practic ma opream din incercat cand credeam ca nu se poate, nu-s in stare...ma opream niste luni, dupa care iar incercam. Pana am trecut si de cele 30 kg si am ajuns la -50, am pus vreo 10, anul asta le-am dat jos...cam tot asa.
In timpul asta am ajuns finally la terapia cognitiv comportamentala care a reusit sa ma ajute sa inteleg ce-i cu mine, cu problema asta, plus ce sa fac sa nu ma mai chinui in orb, cum sa lucrez cu mintea mea si cum sa fiu stapana interpretarilor mele, care pareau credibile pentru mine, nu-mi pusesem pana atunci problema sa ma indoiesc de ele.
  #998 (permalink)  
Vechi 26 oct 2010, 21:50:35
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Intrebare: Dara, mama ta e supraponderala sau a fost vreodata?
  #999 (permalink)  
Vechi 26 oct 2010, 22:00:50
dara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

A fost putin supraponderala dupa nastere, poate 1 an...ea are 1,56 si cred c-a avut 65-68 dupa nastere...dupa care a stat mai mereu la 58 kg...dupa 50 de ani la 63 kg si la 60 ani a ajuns la 70, dar acum am convins-o cu SB si e pe la 64 kg. In liceu si pana sa ramana gravida avea max 48 kg.
Dar mereu a tinut cure dupa nasterea mea. A fost ceva gen bulimie cu diete. Ca si dieta e un mecanism de compensare la un moment dat.
Cand a zis ca tre' sa slabesc la 12 ani ai mei eram grasuta, dar nu obeza, nici pe departe (alergam toata ziua de zapaceam), sper sa gasesc ceva poze la un moment dat cand am timp de scanare
  #1000 (permalink)  
Vechi 27 oct 2010, 10:32:11
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Jurnal de ne-mancat noaptea - dara

Citat:
Anterior postat de dara Vezi mesajul

E un motiv f. bun sa nu dai cu piciorul la realizari
Pai daca mananci cu mai mult de 3 ore inainte sa te culci, ar putea fi ceva foame, dar numai tu poti afla daca e foame sau nu - cine altcine poate sti care e senzatia ta fizica din momentul ala?

Pai te pregatesti sa nu cedezi

Si in afara de a contra-argumenta gandul care apare legat de mancare noaptea (mai mult decat 'nu mananci!'), iti mai poti propune sa-ti amintesti de obiectivele tale (ca avem tendinta sa le bagam in fundal in momentul cand e mai mare dorinta de a uita de griji, de a ne 'razbuna' pt ce nu merge bine in rest), sa-ti argumentezi ca te vei indeparta de ele in loc sa te apropii.

6 nopti victorioase cred in detrimentul cantitatii din timpul zilei..Deh, nu le poti avea pe toate
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta, indice glicemic, jurnal slabit, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cum ne ingrijim tenul iarna? Slabuta Ten 15 06 sep 2012 11:49:31
Ce am mancat astazi :) !!! ali_lumi Alimentatia 80 03 iul 2012 19:20:20
Mancaruri care ne ingrasa Slabuta Alimentatia 34 29 iun 2011 10:17:50
Haideti sa ne planuim. mishutza "Am slabit..." - Povesti de succes 8 01 oct 2010 09:35:53
sa ne rasplatim pentru slabit mishutza Motivatie 81 16 iul 2010 16:44:51

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole