Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3361 (permalink)  
Vechi 22 aug 2010, 13:30:31
ali_lumi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 19 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil De Viata Sanatos + Sport
Date: 161cm, 50kg
Mesaje: 7.308
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat

Hey Saby ! Ce mai faci ?
te ti de treaba da ?
ali_lumi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1826 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1309 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1568 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3362 (permalink)  
Vechi 22 aug 2010, 15:37:00
Sabine_28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat

Citat:
Anterior postat de Dio Vezi mesajul
Nu te-am mai vizitat de mult. Daca nu ai cum sa scapi de ducliuri si torturi tin sa te informez ca primesc donatii !

O saptamana usoara si cat mai activa
Buna,
Nici eu n-am mai dat demult prin casuta, bine ca mai stergeti voi praful din cand in cand!
De torturi am scapat, acum mai am doar niste bomboane in frigider, dar nu le bag in seama, ma multumesc cu ciocolata mea 75 % cacao.

Tu ce faci, cum esti?

Citat:
Anterior postat de ali_lumi Vezi mesajul
Hey Saby ! Ce mai faci ?
te ti de treaba da ?
Hey Ali,
Da, ma tin de treaba , Monti mi-a dat un sut la slabit si sper sa ma tina. Mai am 2 kg si gata mentinerea...abia astept!
Tu ce faci, ti-am vazut pozele de la mare...prea slabuta si prea frumoasa!

Pup!
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3363 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 15:44:01
ali_lumi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 19 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil De Viata Sanatos + Sport
Date: 161cm, 50kg
Mesaje: 7.308
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat

Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Buna,
Nici eu n-am mai dat demult prin casuta, bine ca mai stergeti voi praful din cand in cand!
De torturi am scapat, acum mai am doar niste bomboane in frigider, dar nu le bag in seama, ma multumesc cu ciocolata mea 75 % cacao.

Tu ce faci, cum esti?



Hey Ali,
Da, ma tin de treaba , Monti mi-a dat un sut la slabit si sper sa ma tina. Mai am 2 kg si gata mentinerea...abia astept!
Tu ce faci, ti-am vazut pozele de la mare...prea slabuta si prea frumoasa!

Pup!
Buna saby !Multumesc multumesc
Ce sa fac abea m am trezit , ce i drept am umblat dimineata cu treaba si eram franta , iar acum vreau sa ma apuc de tae bo iar apoi ies cu al meu la shrek 4
ali_lumi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1826 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1309 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1568 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3364 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 15:47:11
Sabine_28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat

Citat:
Anterior postat de ali_lumi Vezi mesajul

Buna saby !Multumesc multumesc
Ce sa fac abea m am trezit , ce i drept am umblat dimineata cu treaba si eram franta , iar acum vreau sa ma apuc de tae bo iar apoi ies cu al meu la shrek 4
He he, somn la pranz in timpul saptamanii..cum o fi? Profita cat poti, ca dup-aia...
A, Shrek, misto, facusem si eu rezervare sapt trecuta, dar n-am mai ajuns.
Sa-mi zici cum a fost.

Spor la tae bo si distractie placuta
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3365 (permalink)  
Vechi 25 aug 2010, 11:38:59
Sabine_28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat

Femeia la 70 de ani – vesela, nonconformista, ambitoasa

Exista femei in aceasta minunata lume pentru care varsta biologica nu este decat o banala insiruire de numere, ce nu exprima mai mult decat o simpla informatie. Ceea ce conteaza este modalitatea prin care ele au reusit sa isi depaseasca aceasta conditie "numerologica" si sa pretuiasca mai mult partea spirituala si ludica a naturii umane, care nu este neaparat conditionata de varsta, ci doar de vointa.

Una dintre aceste femei victorioase este Esther Rantzen, moderna si nonconformista, care la implinirea varstei de 50 de ani a alergat goala in gradina casei sale, purtand doar un colier si o palarie. La 70 de ani a renuntat la palarie. Pe deasupra, este mandra posesoare a unui corp fabulos, pe care nu se teme sa-l arate.

In peisajul romanesc Esther Rantzen nu este foarte populara, de aceea o sa incepem cu prezentarile. Nascuta in 1940, Esther a facut cariera in televiziunea britanica, cunoscuta datorita seriei de televiziune BBC "That's life!" si apreciata pentru implicarea in diverse actiuni caritabile.

Insa nu cariera acestei doamne ne intereseaza, ci mai degraba ceea ce are ea de spus. Recunoaste ca nu mai este tanara, insa refuza sa fie numita "batranica" sau sa isi planga de mila.

"Nu sunt pregatita sa fiu data la o parte la 70 de ani. Am atins varsta la care pot vedea lucrurile in context si imi pot folosi experienta de viata pentru a lua decizii", spune Esther, luand in continuare apararea generatiei pe care o reprezinta: "Daca as avea timp de pierdut, m-as infuria din cauza modului in care noi, cei mai in varsta suntem tratati si subestimati. Niciodata o alta generatie batrana nu a avut mai multe de oferit".

Esther crede ca oamenii de varsta ei, care nu mai au grija unei familii de crescut, intrucat copiii si-au luat zborul de mult, reprezinta o adevarata resursa pentru stat si ar trebui valorificata ca atare.

Hrana din timpul razboiului, scolarizarea ieftina a acelor vremuri, "nasterea" BBC-ului si posibilitatea de a lucra cu adevarati profesionisti, miscarile feministe, toti acesti factori au contribuit la formarea unei femei moderne, careia nu ii este rusine cu anii pe care ii numara si care declara impatimit:

"Detin o extra-calitate: sunt batrana. Iata, am spus cuvantul interzis. Batrana. Nu in varsta. Nu matura. Nu o senioara de varsta a III-a. Am 70 de ani si asta inseamna ca pot impartasi cu voi secretele pe care noi, batranii, le-am acumulat de-a lungul anilor."

Prin urmare, doamnelor si domnisoarelor va invit sa notati si sa aplicati ceea ce are Esther sa ne impartaseasca:

Secretul numarul 1

Sanatatea este totul, deci nu o pune in pericol. Existau vremuri in care riscurile fumatului nu erau cunoscute, insa astazi femeile fumeaza la fel de mult ca si barbatii. Unele dintre ele nu inteleg riscurile, iar cele care le cunosc, le ignora.

"In tinerete toate avem impresia ca suntem nemuritoare", spune Esther.

Ei bine, lucrurile sunt departe de a sta asa, prin urmare avem o misiune personala importanta: aceea de a avea grija de sanatatea noastra, inlaturand toti factorii care ar putea sa o puna in pericol, inutil.

Secretul numarul 2

Inceteaza sa iti mai faci griji.
Este adevarat ca noi, femeile, obisnuim sa ne gandim la toate, sa avem grija de cei dragi, sa ne preocupam de orice, de la lucruri marunte pana la viitorul omenirii, care ar putea fi intrerupt brusc ca urmare a coliziunii cu un asteroid.

Dupa cum stim din cultura populara autohtona, "Ce ti-e scris, in frunte ti-e pus".

"Cand eram tanara, ma gandeam tot timpul: voi obtine job-ul visat? Ma voi indragosti de un barbat care ma va iubi in aceeasi masura? Voi avea copii si un Labrador? Ei bine, raspunsul la aceste intrebari s-a dovedit mai tarziu a fi "Da!". Si atunci, de ce mi-oi fi facut atatea griji in tinerete?", se intreaba retroactiv Esther.

Secretul numarul 3

Fericirea poate fi cultivata. Fiecare dintre noi trecem prin tragedii personale de-a lungul vietii si fiecare dintre ele lasa cicatrici mai mult sau mai putin adanci. Insa, in aceeasi masura, avem si sanse la fericire, daca stim sa ne bucuram de ele. Un rasarit de soare splendid. O gluma cu prietenii. Mirosul florilor primavara. Trucul este sa iti amintesti si sa pretuiesti aceste momente pana cand va deveni un obicei.

Secretul numarul 4

Invidia este o pierdere de timp - norocul altora nu te deposedeaza de al tau. Concentreaza-te mai putin asupra realizarilor celorlalti si mai mult asupra ta si vei vedea cum se invarte roata norocului.

Secretul numarul 5

Exprima-ti dragostea. Viata vine in mod inevitabil si cu pierderi, iar acestea nu pot aduce decat regrete. Pentru Esther, cel mai mare regret este ca nu i-a declarat dragostea sotului ei indeajuns de mult si de des, inainte ca el sa paraseasca aceasta lume.

Secretul numarul 6

Esecul nu conteaza. Femeile sunt inspaimantate de ideea esecului sau de aceea de a parea prostute. Esther ne sfatuieste sa mergem inainte: "Daca ti se pare ca ceva merita incercat, atunci inseamna ca merita sa si pierzi".

Secretul numarul 7

Nu este musai sa fii cea mai buna gazda. Sau sa fii gazda. Unele dintre noi adora acest rol, prin urmare organizeaza mese imbelsugate acasa, cu orice ocazie. Ori aceste petreceri inseamna foarte multa rabdare si munca. De ce sa nu fii relaxata si totusi sa iti tii prietenii aproape? Iesiti o data pe luna la un restaurant cochet si familiar. Veti fi impreuna, insa fiecare va plati pentru el si nimeni nu va spala vasele. Mai mult timp pentru tine…

Secretul numarul 8

Stai dreapta. O tinuta corecta a spatelui, o pozitie dreapta, cu umerii trasi, pieptul inainte, capul sus, va taia cativa ani de pe lista virtuala a varstelor bifate.

Secretul numarul 9

Ai grija de semenii tai
. Se pare ca pacatul original exista, cel putin in cazul oamenilor. De altfel, cimpanzeii si oamenii sunt singurele specii care isi vaneaza semenii pentru a-i domina sau ucide.

Esther a fost impresionata de cat de multa rautate exista in lume, de obicei, indreptata catre cei lipsiti de aparare: copiii.

Prin urmare, ea a pus bazele unei fundatii dedicate copiilor. Si noi putem face ceva pentru cei lipsiti de sansa. Orfelinatele primesc oricand voluntari. Implica-te si sustine o cauza nobila si vei putea vedea lumea dintr-o alta perspectiva.

Secretul numarul 10

Traieste-ti varsta! Cei norocosi au sansa de a transforma varsta a III-a in cea mai buna perioada a vietii lor. Chiar daca aceasta perioada vine cu destul de multe neajunsuri, exista si cateva compensatii.

Pana la 70 de ani, oamenii au sansa sa descopere cine sunt si ce le place. Si pentru ca acum pot sa masoare scurtimea timpului, devin mult mai selectivi, fata de tinerii dornici de aventura. Pe deasupra, batranii au datoria de reprezenta un model si un exemplu de urmat pentru tineri.

In incheiere, Esther foloseste un citat foarte inspirat, rostit de presedintele Statelor Unite, Theodore Roosevelt: "Varsta a III-a este ca oricare alta. Ca sa fie una incununata de succes, trebuie sa incepi de tanar."
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 25 aug 2010 at 20:18:36.
  #3366 (permalink)  
Vechi 27 aug 2010, 22:42:03
Sabine_28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat

Ce faceti, fetelor?

Eu mai bine, ma luase raceala, m-am trezit cu febra, dar am luat un paracetamol si am baut un ceai de tei cu lamaie si mi-e mult mai bine. Asta mai lipsea, sa racesc pe caldurile astea.
Cu dieta cam stau pe loc saptamana asta, duminica e ziua de cantar si masuri, dar pana acum nu se intrevede vreo schimbare, se apropie musafirii si se simte/vede, ma simt de 100 de kg, de-aia ma cantaresc dimineata, ca sa ma linistesc
Am creat un album," Inainte si dupa" , cu acelasi costum de baie, in 3 veri diferite. Poate va va motiva, pe mine sigur pozele astea ma fac sa merg inainte.



Week-end superb sa aveti!
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3367 (permalink)  
Vechi 27 aug 2010, 23:09:31
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat

Salutare ,Sabine!!!
Am venit si eu in vizita la tine in jurnal asa cum ai facut si tu!!! Multumesc mult pentru sustinere!!!
Recunosc ca nu am reusit sa citesc decat foarte putin ,dar voi avea timp si in alta zi!
Te pup si iti urez un weekend placut!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3368 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 09:20:40
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat

Neata Sabi! Ma bucur ca te simti mai bine si ca nu ai racit.

Asa e inainte de menstruatie, parca nimic nu merge. Oricum, cele 2,1 kg se topesc imediat, intr-o luna de munca serioasa.

Am fugit sa vad albumul.
  #3369 (permalink)  
Vechi 28 aug 2010, 21:14:42
CezaraCezarului's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Bun-simț
Date: 170cm, 69.7kg
Mesaje: 1.720
Aprecieri acordate: 156
Am fost apreciat(a) de 573 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat

Albumul acela e de inramat. M-am uitat si eu cu atentie la cele trei variante ale Sabinei. Si ce bine trebuie sa fie sa poti sa spui ca cea de acum e cea mai buna! La mine e fix invers, ma uit la poze din trecut si suspin, ha ha. Vad ca merge bine si cu kilogramele, imi place sa vad vesti bune. Mult succes cu Monti, daca merge bine treaba calc pe urmele tale, ma simt taaare neinspirata acum. Si cum ai zis si tu la un moment dat, tot asa fara carbo si fara fructe innebunim. O noapte frumoasa si o duminica lenesa.
__________________

शान्तिः शान्तिः शान्तिः
Don't give up on your dreams, go back to sleep.

CezaraCezarului, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3370 (permalink)  
Vechi 29 aug 2010, 09:01:03
Sabine_28's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sabine_28 ...punct. si de la capat

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
Salutare ,Sabine!!!
Am venit si eu in vizita la tine in jurnal asa cum ai facut si tu!!! Multumesc mult pentru sustinere!!!
Recunosc ca nu am reusit sa citesc decat foarte putin ,dar voi avea timp si in alta zi!
Te pup si iti urez un weekend placut!!!

Neata Nico,
Bun venit in jurnalul meu!

Un week-end minunat si tie!


Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Neata Sabi! Ma bucur ca te simti mai bine si ca nu ai racit.

Asa e inainte de menstruatie, parca nimic nu merge. Oricum, cele 2,1 kg se topesc imediat, intr-o luna de munca serioasa.

Am fugit sa vad albumul.
Neata Anqutz,
Nu-mi place deloc ca vine toamna, e anotimp de depresii pt mine. Eu imi iau toata energia de la soare.
Uite ca s-a mai dus ceva si incet incet ma indrept spre mentinere
Pup

Citat:
Anterior postat de CezaraCezarului Vezi mesajul
Albumul acela e de inramat. M-am uitat si eu cu atentie la cele trei variante ale Sabinei. Si ce bine trebuie sa fie sa poti sa spui ca cea de acum e cea mai buna! La mine e fix invers, ma uit la poze din trecut si suspin, ha ha. Vad ca merge bine si cu kilogramele, imi place sa vad vesti bune. Mult succes cu Monti, daca merge bine treaba calc pe urmele tale, ma simt taaare neinspirata acum. Si cum ai zis si tu la un moment dat, tot asa fara carbo si fara fructe innebunim. O noapte frumoasa si o duminica lenesa.
Hello Di,
Ma bucur sa te am din nou in jurnal, da, albumul acela e de inramat, cand voi mai avea pofte nebune ma uit aici si imi va trece.
Stiu cum e sa fie invers, am avut si 54 si ma uitam cu jind la pozele acelea, asa ca fruntea sus si gandeste-te ca trebuie sa redevii o slabuta!
Monti e super, am voie o gramada de chestii, inclusiv cioco 75% , cate 40 de gr/;zi
Eu zic sa arunci un ochi in Gasca fetelor de la Monti, cred ca in curand ni te alaturi! Nu e greu deloc

O duminica frumoasa si tie!
si fructe cate vreau. Si, cu toate astea , slabesc!
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
jurnal slabit, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
"Slabute" si la 50 de ani ;) Slabuta Jurnale slabit peste 50 ani 123 09 iun 2020 06:32:52
Jurnal Alina_neamt alina_neamt Arhiva jurnale slabit 184 12 ian 2012 10:25:59
Cum folosesc cartea de oaspeti si alte resurse de la profil? ada646 Forum 4 01 mar 2011 21:47:49
De la capat... Jurnal Mayadyz mayadyz Arhiva jurnale slabit 876 27 mai 2010 21:59:24

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole