Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #71 (permalink)  
Vechi 08 iul 2010, 22:11:09
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

ma bucur ca ai reusit si ca esti optimista
of, prietena ta ar trebui sa se gandeasca si la fetita ei. si sa pape mancarica sanatoasa sa creasca fetita mare si frumoasa doar are dupa aia timp de slabitdaca mananca sanatos sigur ii face bine si fetitei dar si ei avem multe mamici aici care au reusit
eu o inteleg, e ca o dependenta. te-ai obisnuit cu ceva si parca nu iti vine sa te lasi. asa am patit si eu cu, cola dar am avut noroc-tot cu slabutele si m-am lasat
am fost tare si acum rar dar foarte rar mai beau un pahar. nici nu mai stiu cand am baut ultima data
  #72 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 08:06:11
joanna18's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iun 2010
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 31
Date: 170cm, 58.8kg
Mesaje: 277
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

Da, ai dreptate, e important să aibă şi susţinere şi ... nu prea are. Acum să vedem

Eeeeeu vin cu veşti bune. Azi a fost zi de cântărit şi pe oriunde prin casă am plimbat cântarul, el tot atât mi-a arătat: 55.5 kg.
Nu-mi venea să creeeeed Îl mai încerc şi mâine ca să fiu sigură

Acum fug, că trebuie să plec la ţară.


Papapapapa
__________________

Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine


"Voinţa puternică nu este numai ştiinţa de a dori şi de a obţine ceva, ci şi ştiinţa de a renunţa la ceva, în caz de nevoie."


"Voinţa şi puterea nu ajung: omul trebuie să ştie ce vrea şi ce poate."
  #73 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 08:48:55
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

Felicitari Ioana
Distractie placuta la tara
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #74 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 20:28:09
joanna18's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iun 2010
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 31
Date: 170cm, 58.8kg
Mesaje: 277
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

Mulţumesc, Adella

Eh, nu am fost la distracţie, din păcate. Le renovăm puţin camerele bunicilor mei, aşa că am fost să o mai ajutăm pe bunica, să vedem ce trebuie să le mai aducem şi tot aşa

Mă enervează că după gustarea a doua (un covrig, că nu aveam altceva ce) am mâncat nişte biscuiţei de la bunica. Nu ştiu nici măcar câte calorii au, că erau vrac. Oricum, ideea nu e că am depăşit caloriile, dar nici măcar nu m-am simţit bine după ei, simţeam că m-am balonat. Oricum, am venit acasă şi am mâncat 3 măsline şi am băut un smoothie (banană, piersică, suc de grapefruit şi iaurt).
M-am încadrat până în 1200 de calorii, poate mai puţin, nici nu mai pot să calculez, dar gata, mâine din nou sănătos şi corect
Sper de dimi să am aceeaşi valoare la cântar şi să schimb şi ticker-ul. Inclusiv valorea finală. Parcă mi-ar plăcea să ajung la 53, cum eram în toamnă

Eh, să vedem
__________________

Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine


"Voinţa puternică nu este numai ştiinţa de a dori şi de a obţine ceva, ci şi ştiinţa de a renunţa la ceva, în caz de nevoie."


"Voinţa şi puterea nu ajung: omul trebuie să ştie ce vrea şi ce poate."
  #75 (permalink)  
Vechi 10 iul 2010, 18:31:55
joanna18's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iun 2010
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 31
Date: 170cm, 58.8kg
Mesaje: 277
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

Ce zi urââââtă

Să o luăm cu începutul.
Mai întâi, m-am cântărit din nou şi mi-a arătat 56 kg Mi-am dat seama însă,că peste câteva zile ar trebui să-mi vină musafirii. Asta înseamnă la mine o retenţie extraordinară de apă. Să sperăm că asta e.
De aici încolo, m-am simţit balonată toată ziua. Şi încă sunt. Apoi am făcut un bilanţ şi mi-am dat seama că de două zile nu am avut scaun. Nu mă gândeam că o să am probleme cu constipaţia vreodată, dar dacă nu îmi revin înseamnă că ... veşti proaste

Toată ziua am avut o poftă de mâncare îngrozitoare, aş fi mâncat şi încă aş mânca întruna. Ştiam că o să se întâmple asta pentru că absolut în fiecare lună, aproape de menstruaţie, am problema asta. Zici că-s gravidă, nu alta
Am avut un mic dejun copios, am mâncat la gustare un baton Fitness (ştiu că are zahăr, dar am zis: nu m-am putut abţine de la nimic azi ), iar la prânz am ajuns din nou la ţară.
Acolo am mâncat ciorbă de pui (de ţară) cu legume, o sarma (aş fi mâncat două-trei, dar erau foarte grase.. bleah), o bucăţică de carne de porc (cât un deget ) care, la fel, mi s-a părut prea grasă şi nu am putut mânca mai mult. La astea se adaugă puţină mămăliguţă (cam cât o felie de pâine obişnuită) şi puţină colivă (probabil că are milioane de calorii, dar o prietenă a mea a avut parastas pentru bunica ei şi eu ador coliva ).
Iar la "gustarea a doua" am dat-o în bară cel mai tare, la modul oribil. După aproape trei săptămâni de "abstinenţă" am mâncat cam jumătate de pateu cu brânză Îmi vine să plâng acum, dar nu mai am ce face.

În seara asta (adică pe la 6) am mâncat o roşie cu puţină brânză şi am băut un smoothie. Plus o vişină din dulceaţă. Şi vreo 5 grame de Kandia 75 % cacao.

Nu ştiu câte calorii am mâncat, nu ştiu cât de mult mi-am stricat dieta, sper să-mi revin de mâine şi să nu se vadă prea mult săptămâna viitoare. La fel, sper să mă pot abţine în săptămâna în care voi fi cu musafiri, că altfel s-au dus eforturile de două săptămâni

Off, gata, m-am spovedit. De acum, pot să dorm mai liniştită

Sper că restul fetelor au avut o zi mult mai bună

Cheers!
__________________

Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine


"Voinţa puternică nu este numai ştiinţa de a dori şi de a obţine ceva, ci şi ştiinţa de a renunţa la ceva, în caz de nevoie."


"Voinţa şi puterea nu ajung: omul trebuie să ştie ce vrea şi ce poate."
  #76 (permalink)  
Vechi 12 iul 2010, 21:23:01
joanna18's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iun 2010
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 31
Date: 170cm, 58.8kg
Mesaje: 277
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

S-a mai dus o zi de luni, a mers destul de bine, mai puţin faptul că am avut mesele uşor decalate, am luat prânzul târziu şi apoi cina pe la 20:45, dar eu oricum mă culc pe la 12 în seara asta deci e destul de ok.
Am mâncat azi puţin peste 1000 calorii, mulţi carbo, ca de obicei, dar lucrăm la asta.
Am făcut şi sport şi sper să o ţin tot bine toată săptămâna, să văd ceva frumos pe cântar vineri

Asta am mâncat eu azi şi acum fug să citesc ceva.

Noapte bună!

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:00
Paine toast integral, Vel Pitar, 25g - 53 calorii, 2.1 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 10.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Pate de ficat de pui a la Ioana, 15g - 38 calorii, 3.5 proteine, 1.7 grasimi, 64.8 colesterol, 2.1 carbohidrati, 0.1 fibre, 86.1 sodiu, 0 zahar
Rosii, 70g - 13 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 0.8 fibre, 3.5 sodiu, 1.8 zahar
Lapte proaspat 1,5%, Natura, 150ml - 71 calorii, 4.8 proteine, 2.3 grasimi, 0 colesterol, 6.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Musli cu 30% fructe, Distins, 40g - 133 calorii, 3.8 proteine, 1.6 grasimi, 0 colesterol, 27.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Miere, 10g - 31 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 8.2 carbohidrati, 0 fibre, 0.4 sodiu, 8.2 zahar
Cafea, 130ml - 2 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 2.6 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 15:45
Ciocolata amaruie 75% cacao, Kandia, 10g - 52 calorii, 1 proteine, 3.7 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Salata de varza simpla, 150g - 62 calorii, 2 proteine, 4.5 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 3.8 fibre, 9 sodiu, 4.8 zahar
Piure de cartofi, 200g - 212 calorii, 4 proteine, 8 grasimi, 0 colesterol, 32 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 18:45
Banane, 120g - 107 calorii, 1.3 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 27.4 carbohidrati, 3.1 fibre, 0 sodiu, 14.6 zahar
Lapte de consum cu 1.5% grasime, Milli, 150ml - 65 calorii, 4.5 proteine, 6.8 grasimi, 0 colesterol, 2.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Piersici, 100g - 39 calorii, 0.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 9.5 carbohidrati, 1.5 fibre, 0 sodiu, 8.4 zahar
Cacao, 10g - 23 calorii, 2 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 3.3 fibre, 2.1 sodiu, 0.2 zahar

Cina, ora 20:45
Iaurt 2,8%, Natura, 100g - 54 calorii, 3.2 proteine, 2.8 grasimi, 0 colesterol, 3.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Albus de ou, 100g - 52 calorii, 10.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Pate de ficat de pui a la Ioana, 10g - 25 calorii, 2.3 proteine, 1.1 grasimi, 43.2 colesterol, 1.4 carbohidrati, 0 fibre, 57.4 sodiu, 0 zahar
Rosii, 100g - 18 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 3.9 carbohidrati, 1.2 fibre, 5 sodiu, 2.6 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1050 calorii, (mic)47.9 proteine, 34.9 grasimi, 108 colesterol, (mult)157.4 carbohidrati, 13.8 fibre, 166.1 sodiu, 40.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Zumba, normal, 40min - 287 calorii
Dus, 30min - 115 calorii
Fitness, intens, 20min - 107 calorii
Gatit, 40min - 93 calorii
Urcat pe scari, 5min - 39 calorii
Metabolism bazal - 1393 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2034 calorii
__________________

Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine


"Voinţa puternică nu este numai ştiinţa de a dori şi de a obţine ceva, ci şi ştiinţa de a renunţa la ceva, în caz de nevoie."


"Voinţa şi puterea nu ajung: omul trebuie să ştie ce vrea şi ce poate."
  #77 (permalink)  
Vechi 12 iul 2010, 22:10:32
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

Buna ioana. bravo pentru ca te tii de treba, dar cam multi carbohidrati ai papat
sa fi mai atenta!
hai, fi optimista, sigur iti v-a zambi cantarul
  #78 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 20:59:07
joanna18's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iun 2010
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 31
Date: 170cm, 58.8kg
Mesaje: 277
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

Hello, dear diary!

S-a mai dus o zi. Nebună zi, am alergat o groazăăăă după nişte hârtii, încât cred că şi la noapte le visez. M-am enervat că am fost pe drumuri şi n-am mâncat la timp, dar măcar am mâncat ce trebuie şi aproximativ cât trebuie.
Ca să te apuci de o şcoală de şoferi în ţara asta îţi trebuie o mie şi-o sută de ştampile şi de foiţe. Ca să nu mai zic că pentru a ţi se elibera cazierul trebuie să ajungi în trei locuri: undeva plăteşti taxa, de undeva cumperi timbre, undeva ţi se eliberează. Oh.
Să scap şi mâine de testul psihologic şi gata, să mă apuc de treabă că de birocraţie mi s-a luat, cred că nicăieri nu e atâta ca pe la noi.

Asta am mâncat eu azi. Covrigul ăla de la gustarea a doua a fost practic înainte de prânz (care nu ştiu ce prânz mai e la ora aia) pentru că eram pe drum şi nu mai puteam de foame.
Şi pepene cred că am mâncat mai mult în seara asta (am salvat meniul înainte), pentru că era prea bun, e preferatul meu şi nu mai mâncasem de mult
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:30
Paine toast integral, Vel Pitar, 35g - 74 calorii, 2.9 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 14.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea, 130ml - 2 calorii, 0.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 2.6 sodiu, 0 zahar
Miere, 10g - 31 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 8.2 carbohidrati, 0 fibre, 0.4 sodiu, 8.2 zahar
Musli cu 30% fructe, Distins, 40g - 133 calorii, 3.8 proteine, 1.6 grasimi, 0 colesterol, 27.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lapte de consum cu 1.5% grasime, Milli, 150ml - 65 calorii, 4.5 proteine, 6.8 grasimi, 0 colesterol, 2.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Albus de ou, 30g - 16 calorii, 3.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 50g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0.9 zahar
Rosii, 50g - 9 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2 carbohidrati, 0.6 fibre, 2.5 sodiu, 1.3 zahar
Salate icre hering cu ceapa, Negro 2000, 10g - 60 calorii, 0.1 proteine, 6.4 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Pate de ficat de pui a la Ioana, 20g - 50 calorii, 4.6 proteine, 2.2 grasimi, 86.4 colesterol, 2.8 carbohidrati, 0.1 fibre, 114.8 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 11:30
Piersici, 100g - 39 calorii, 0.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 9.5 carbohidrati, 1.5 fibre, 0 sodiu, 8.4 zahar

Prânz, ora 17:30
Salata de varza simpla, 70g - 29 calorii, 0.9 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 4.2 carbohidrati, 1.8 fibre, 4.2 sodiu, 2.2 zahar
Gratar (carne de porc, carne de vita), 200g - 346 calorii, 31.6 proteine, 17.8 grasimi, 74 colesterol, 12.8 carbohidrati, 0 fibre, 2668 sodiu, 0 zahar
Ciocolata amaruie 75% cacao, Kandia, 10g - 52 calorii, 1 proteine, 3.7 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 16:00
Covrigi, 50g - 160 calorii, 5.5 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 35.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 20:30
Pepene rosu, 350g - 105 calorii, 2.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 26.3 carbohidrati, 1.4 fibre, 0 sodiu, 21.7 zahar
Albus de ou, 100g - 52 calorii, 10.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1231 calorii, 73.1 proteine, (mult)41.7 grasimi, 160.4 colesterol, 152.9 carbohidrati, 5.7 fibre, (mult)2792.5 sodiu, 42.7 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Gimnastica, 30min - 122 calorii
Mers, 9min/km, 15min - 53 calorii
Spalat, pe dinti, 5min - 12 calorii
Stat la birou, 40min - 57 calorii
Zumba, normal, 40min - 287 calorii
Metabolism bazal - 1393 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1924 calorii
__________________

Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine


"Voinţa puternică nu este numai ştiinţa de a dori şi de a obţine ceva, ci şi ştiinţa de a renunţa la ceva, în caz de nevoie."


"Voinţa şi puterea nu ajung: omul trebuie să ştie ce vrea şi ce poate."
  #79 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 21:05:34
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

Of, nasol. dar lasa ca recuperezi tu sa ai grija sa faci tot posibilul sa iei mesele mai la ore fixe. nu neaparat in fiecare zi la fel. dar totusi conteaza sa fii mai precisa
Cred ca te-ai obosit o gramada azi
aici e mai usor. nu trebuie scos cazierul. te duci cu actele si cu banii si din ziua aia poti ramane si la ore
O seara frumoasa
bravo pentru sport
  #80 (permalink)  
Vechi 13 iul 2010, 21:23:41
joanna18's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 iun 2010
Locaţie: Targoviste, Romania
Vârsta: 31
Date: 170cm, 58.8kg
Mesaje: 277
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine :)

Hey, Andra Mersi de încurajare, eu încerc să mănânc cât pot de regulat, dar tot timpul intervine câte ceva. Oricum mâine după MD iar o să fiu plecată toată ziua, aşa că o să-mi iau pacheţel la mine
Un măr pentru prima gustare, un sandviş cu o felie de carne la grătar şi o să-mi mai cumpăr un iaurt pentru prânz, la gustarea a doua îmi mai cumpăr un fruct, eventual o piersică.. abia la cină o să ajung acasă, deci trebuie să fac şi chestia asta

Aaa, deci acolo e mult mai uşor. Aici abia de mâine încep orele de legislaţie şi asta după testul psihologic.

Da, m-am obosit azi, dar parcă sunt mai obosită psihic după tot ce am văzut prin spital, umblând cu fişa medicală pe la toate secţiile, pe acolo. Atâţia copilaşi bolnavi, îmi venea să plâng

O seară super-frumoasă şi ţie
__________________

Jurnalul Ioanei - lupta mea cu mine


"Voinţa puternică nu este numai ştiinţa de a dori şi de a obţine ceva, ci şi ştiinţa de a renunţa la ceva, în caz de nevoie."


"Voinţa şi puterea nu ajung: omul trebuie să ştie ce vrea şi ce poate."
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta hipocalorica, jurnal, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
In lupta cu kg nu-i usor... angelamate Am peste 120 kg 93 02 apr 2011 07:26:38
Ce este cu mine?? mvthebest Despre noi, ... femeile 17 11 oct 2010 15:53:37
Jurnalul lui AILIMAC....EU si cu MINE...o lupta grea!!! ailimac Arhiva jurnale slabit 89 02 sep 2010 11:50:53
Va rog sa ma ajutati in lupta cu kilogramele - Artyx93 artyx93 Alimentatie si Sport animale de companie 17 19 mai 2010 09:10:14
Ariana in lupta cu kilogramele!!!:) ariana13 Arhiva jurnale slabit 16 14 feb 2010 12:08:45

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole