Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Locul noilor venite

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #631 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 14:43:05
robaciu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Date: 162cm, 62.00kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Thumbs up Re: Locul noilor venite

Buna Elena, bine ai venit ! Imi pare rau sa aud ca mama ta te incurajeaza sa amanci , cand tu iti doresti atat de mult sa slabesti...dar asa sunt parintii grijulii si nu ne inteleg inrodeauna, tu incearac sa ajungi la greutatea dorita ( atata timp cat nu exagerezi ca sa slabesti prea mult din punctul meu de vedere e ok ) si incearca sa-i explici mamei tale de ce iti doresti atat de mult sa slabesti;daca din pacate tot nu o sa te inteleaga noi suntem alaturi de tine si te sustinem ca sa reusesti.

PS : calculatorul trebuie sa-l modifici singura acolo unde sunt trecute datele tale din profil
robaciu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1535 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1018 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #632 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 18:14:00
ojosverdes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 dec 2010
Locaţie: zaragoza, Spania
Vârsta: 32
Dieta: personalizata(fructe,legume,carnita slaba si...sport)
Date: 174cm, 68kg
Mesaje: 50
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

Buna.Sunt Paty si de ieri am descoperit ,din fericire,acest site care nu mi se pare doar un simplu site,e o familie foarte mare si unita unde poti sa spui bucuriile si necazurile si unde primesti ajutor neconditionat.Mi se pare super! Numai ca nu stiu cum sa fac sa ma incadrez mai bine in aceasta familie....cum sunt noua...Mi-am deschis un jurnal unde ma puteti vizita oricand,daca vreti sa vorbiti cu mine,eu va astept cu maaaaaaaaare drag!!
va pup si spor la slabit va doresc din toata inima
  #633 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 21:34:10
anat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 39
Date: 169cm, 66kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

buna seara tuturor!

Desi stiu de acest site de cava timp , abia astazi mi-am facut cont.
In mare am observat ca sunteti foarte unite ,dragute si saritoare cu sfaturi, si de asta va rog sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra .
Desi ma lupt de ceva timp cu kg in plus, incerc din rasputeri sa nu cad in depresii , si sa imi spun mereu ca intr-un fel sau altul voi reusii, doar ca de una singura e cam dificil . Spun de una singura pentru ca in jurul meu am fete care sincer nu prea au probleme cu kg. in plus, si de aceea nici nu prea ma inteleg, mai mult de atat, cu riscul de a fi inteleasa gresit ,cand sunt in preajma lor ma simt foarte complexata, adevarul este ca dintre toate prietenele mele eu sunt cea mai rotunda .

In concluzie , am nevoie mare de sfaturi , o sa fiu ascultatoare si cea mai sincera spunand tot ce fac , si voi astepta sa fiu certata atunci cand gresesc.
Tind sa cred ca sunt un caz un pic mai special , pentru ca problema mea cu kg . se trage in primul rand din aducatia primita in copilarie si adolescenta (pentru a avea putere de munca eram indopata mereu , daca nu mancam "mi-o luam peste ochi" , in conceptia unora din pacate un copil frumos inseamna sa aibe FORME etc., in timpul liceului am fc mult sport , de altfel m-am pregatit intens pentru academie , insa visul academiei s-a spulberat intr-o singura zi , cand mi s-a spus ca nu am ce cauta eu acolo , si asta din cel mai stupid motiv , si sincera sa fiu de atunci nici nu am mai practicat nici un sport. Insa tind sa cred ca cel mai mult m-a afectat o perioada foarte stresanta , de cca 2 saptamani , in urma careia am slabit in jur de 10 kg, asta pentru ca nu puteam sa dorm nu puteam sa mananc etc. si de atunci si marile probleme , grasime multa celulita etc.)
In speranta ca nu am scris mult , prost si fara rost , eu astept un semn de la voi , si chiar daca ma repet , vreau sa subliniez ca am nevoie de ajutorul vostru, orice sfat va fi bine venit.
Multumesc anticipat!
anat, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1119 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #634 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 01:13:23
danieluta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: timisoara, Romania
Vârsta: 51
Dieta: nu am una acum dar vreau sa gasescuna care sa ma ajute sa dau jos si sa ma mentin apoi
Date: 161cm, 79kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Bine v-am gasit ,slabutelor

am nevoie de ajutor in legatura cu calculul de calorii pe care trebuie sa le consum...nu stiu cum sa procedez,de unde sa incep,ce dieta sa aleg....va rog poate ma ajutati...nici la postat pe forum nu prea ma pricepdar sper sa fiti intelegatoare
danieluta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2145 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1628 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 854 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #635 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 01:53:16
ojosverdes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 dec 2010
Locaţie: zaragoza, Spania
Vârsta: 32
Dieta: personalizata(fructe,legume,carnita slaba si...sport)
Date: 174cm, 68kg
Mesaje: 50
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

Buna danieluta! Si eu sunt noua pe aici si incerc cu disperare sa-mi fac prieteni,sa ma fac cunoscuta pt ca ,mi-am zis ca daca nu vine mohamed la munte vine muntele la mohamed asa ca decat sa astept sa se indure cineva sa intre pe la mine mi-am luat eu traistuta in spaate si am inceput sa colid pe la ushele altora...Din cate am inteles ,trebuie sa fii activa pe site,sa vorbesti cu fetele,sa intri si pe alte jurnale,sa stie lumea ca existi,acuma nu stiu daca e bine ce fac,dar fac....daca nu e bine,sa-mi spuna cineva...Am luat aceasta decizie deoarece si eu vreau enorm de mult sa slabesc si nu pot fara ajutor si cum in casa nu ma prea sustine nimeni....
In legatura cu dieta eu am sa-mi fac o dieta persnalizata,in functie de ce-mi place ,am sa combin placutul cu utilul,pt ca am incercat diete care contineau alimente ce nu-mi placeau si acuma nici nu pot sa mai aud de acele alimente...cat despre calculul caloriilor eu am gasit pe net o lista cu alimentele si nr caloriilor continute in 100 g,am scos-o la imprimanta si am lipit foaia pe perete,o foaie maaaaare tip A3 ,ca sa o vad bine si calculez de acolo,nu e greu,pana ii prinzi mersul....
Cum zicea o fata tot aici pe site,in speranta ca nu am scris mult,prost si fara rost iti urez succes in lupta cu kg si astept sa mai vorbim,daca vrei,eu sunt aici pana tarziu....te pup
  #636 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 13:49:03
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

Citat:
Anterior postat de danieluta Vezi mesajul
am nevoie de ajutor in legatura cu calculul de calorii pe care trebuie sa le consum...nu stiu cum sa procedez,de unde sa incep,ce dieta sa aleg....va rog poate ma ajutati...nici la postat pe forum nu prea ma pricepdar sper sa fiti intelegatoare
Buna Danieluta si bun venit in familia noastra.
Un aport caloric zilnic estimat poti afla aici:
Calculator necesar zilnic de calorii - Calorii.Slabute.ro

Ce alimentatie ai in prezent?
Da-ne exemplu de meniu pentru o zi.

Totul sa invata, asa ca nu iti face griji, suntem intelegatoare.
Poti conversa si cu slabutele de aici: http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...j-ii-7224.html

Citat:
Anterior postat de anat Vezi mesajul
buna seara tuturor!

Desi stiu de acest site de cava timp , abia astazi mi-am facut cont.
In mare am observat ca sunteti foarte unite ,dragute si saritoare cu sfaturi, si de asta va rog sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra .
Desi ma lupt de ceva timp cu kg in plus, incerc din rasputeri sa nu cad in depresii , si sa imi spun mereu ca intr-un fel sau altul voi reusii, doar ca de una singura e cam dificil . Spun de una singura pentru ca in jurul meu am fete care sincer nu prea au probleme cu kg. in plus, si de aceea nici nu prea ma inteleg, mai mult de atat, cu riscul de a fi inteleasa gresit ,cand sunt in preajma lor ma simt foarte complexata, adevarul este ca dintre toate prietenele mele eu sunt cea mai rotunda .

In concluzie , am nevoie mare de sfaturi , o sa fiu ascultatoare si cea mai sincera spunand tot ce fac , si voi astepta sa fiu certata atunci cand gresesc.
Tind sa cred ca sunt un caz un pic mai special , pentru ca problema mea cu kg . se trage in primul rand din aducatia primita in copilarie si adolescenta (pentru a avea putere de munca eram indopata mereu , daca nu mancam "mi-o luam peste ochi" , in conceptia unora din pacate un copil frumos inseamna sa aibe FORME etc., in timpul liceului am fc mult sport , de altfel m-am pregatit intens pentru academie , insa visul academiei s-a spulberat intr-o singura zi , cand mi s-a spus ca nu am ce cauta eu acolo , si asta din cel mai stupid motiv , si sincera sa fiu de atunci nici nu am mai practicat nici un sport. Insa tind sa cred ca cel mai mult m-a afectat o perioada foarte stresanta , de cca 2 saptamani , in urma careia am slabit in jur de 10 kg, asta pentru ca nu puteam sa dorm nu puteam sa mananc etc. si de atunci si marile probleme , grasime multa celulita etc.)
In speranta ca nu am scris mult , prost si fara rost , eu astept un semn de la voi , si chiar daca ma repet , vreau sa subliniez ca am nevoie de ajutorul vostru, orice sfat va fi bine venit.
Multumesc anticipat!
Buna Ana

Foarte multe slabute au primit educatia alimentara pe care o ai si tu.
Din pacate, fantomele trecutului ne urmaresc si cel importamt este sa fim puternice si sa reusim sa ne formam un stil alimentar sanatos care sa nu necesite o lupta continua cu kilogramele.

Hai sa ne spui ce mananci intr-o zi?da-ne un exemplu de meniu pe mese?

Ai de gand sa te reapuci de sport?

Citat:
Anterior postat de ojosverdes Vezi mesajul
Buna.Sunt Paty si de ieri am descoperit ,din fericire,acest site care nu mi se pare doar un simplu site,e o familie foarte mare si unita unde poti sa spui bucuriile si necazurile si unde primesti ajutor neconditionat.Mi se pare super! Numai ca nu stiu cum sa fac sa ma incadrez mai bine in aceasta familie....cum sunt noua...Mi-am deschis un jurnal unde ma puteti vizita oricand,daca vreti sa vorbiti cu mine,eu va astept cu maaaaaaaaare drag!!
va pup si spor la slabit va doresc din toata inima
Buna Paty si bine ai venit

O sa iti fac o vizita in jurnalul tau.

Mult succes tuturor fetelor noi venite, nu renuntati la a fi sanatoase si slabute pentru o viata intreaga.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #637 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 13:50:04
anat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 39
Date: 169cm, 66kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

buna danieluta, o salut si pe paty ( ojosverdes)

sincera sa fiu si eu am nevoie de sustinatoare, dar de fapt cel mai mult am nevoie de comunicare cu persoane care au cam aceleasi probleme ca si mine

deocamdata eu inca nu m-am hotarat exact ce dieta vreau sa urmez, la mine e mai dificil pentru ca inainte de a incepe sa fac sport , ar trebui sa mai slabesc ceva , ca abia apoi sa imi fac tonus , din pacate am cativa centimetri buni de grasime , si nu vreau sa-mi maresc masa musculara ( care o am deja ) cu ea.

pentru danieluta ii recomand Calorii, au foarte multe alimente pe categorii ( fructe legume, peste, paste etc.) si toate valorile sunt calculate pentru o cantitate de 100 grame.
Daca vrei sa mergi pe dieta cu calorii , parerea mea este ca in prima parte a zilei sa introduci mancarurile mai consistente , ca dupa masa sa le alegi cele mai light.

daca ai cat de cat mai mult timp, eu cand aveam puteam sa fac asta mult mai usor , fa-ti o lista cu alimentele care iti plac si care poti sa le incluzi intr-o dieta ( ma refer la faptul ca intr-o dieta nu ai sa poti introduce prajeli paste fainoase prajituri etc.) Ideea este ca trebuie sa tii cont nu numai de calorii, cat si de fibre , carbohidranti , anumite grasimi ,etc, care sunt necesare pt organism.
o sa mai revin si cu alte idei si cercetari . pana atunci va pup , si fi-ti increzatoare , vom reusi.
anat, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1119 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 08 dec 2010 at 13:52:30.
  #638 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 13:52:07
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

Citat:
Anterior postat de peku Vezi mesajul
Multumesc din suflet pentru primire si incurajari. Imi voi deschide un jurnal in curand.Inca ma mai gandesc la...titlu. Tocmai m-am intors de la fitness, am mers pe banda juma' de ora la viteza 5.7 si sunt fooarte mandra ca am reusit. Am lucrat toate grupele de muschi. Cand ma mai obisnuiesc, voi merge intr-un program de 5 minute scazut, 30sec ritm alert. Am auzit ca este mult mai eficient asa. Inca nu aleg, ca sa nu imi nenorocesc incheieturile. Desi...am vazut ca cei de la emisiunea TV (nu stiu daca am voie sa spun care anume...) aleargau pe banda, chiar la peste 140kg.
Din pacate Cris are dreptate.
Show-ul primeaza si totusi sunt oameni...

Citat:
Anterior postat de peku Vezi mesajul
Multumesc pentru sfat, voi merge la aqua. Bicicleta nu stiu de ce nu reusesc sa fac, ma doare laba piciorului f tare dupa vreo 5 minute de pedalat, desi stau pe scaun.
Aqua gym este o placere.
Iar pentru fetele cu greutate mai maricica este chiar benefic si foarte sanatos.

Eu am facut aqua gym, sportul in sine mi-a placut mult, dar am renuntat din cauza locului.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #639 (permalink)  
Vechi 08 dec 2010, 14:08:48
anat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 39
Date: 169cm, 66kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

buna slabuta si multumesc pentru raspuns

o sa incerc sa simplific cat mai mult lucrurile
in primul rand eu lucrez in ture, o tura insemnand cam in medie 17-18 ore de munca , dupa care am doua zile libere ( bine asta se intampla de o saptamana , pana acuma o zi lucram si una eram libera). In prima zi libera ma trezsc de obicei pe 12-13,in cazul acesta nu prea am timp de trei mese si macar 2 gustari, si sincer o masa si o gustare o cam sar.
nu sunt mofturoasa de felul meu , mananc cam orice. Trebuie sa subliniez ca am deja ani de cand am renuntat la sucuri de orice fel , consum doar cele de fructe facute in casa, beau doar apa plata, la fel am renuntat la prajeli , ocazional mananc ceva de genul , la fel si despre paste, cafeaua ceaiurile le beau neindulcite etc. dar se pare ca pentru mine nu este de ajuns, probabil pentru ca inainte am facut si multa miscare.
cat despre sport vrea sa incep chit ca nu ma prea ma atrag salile de fitness, pentru ca ma demoralizeaza, in schimb voi reincepe dansurile , iar pentru acasa mi-am facut rost de o bicicleta eliptica si un program intreg de zumba, doar ca eu consider ca ar trebui sa mai slabesc un pic , ca apoi sa incep intens cu astea, pentru ca eu am o constructie a corpului destul de robusta, deci si masa musculara, si nu vreau sa mai adaug. Daca gresesc spuneti-mi va rog.
anat, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1119 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #640 (permalink)  
Vechi 09 dec 2010, 12:40:37
myha's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 21 nov 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie sanatoasa si sport
Date: 170cm, 66.8kg
Mesaje: 2.605
Aprecieri acordate: 5.736
Am fost apreciat(a) de 4.067 ori in 1.239 mesaje
Implicit Re: Locul noilor venite

Buna fetelor, va salut, sunt Myha, o slabuta " noua " care, de cand v-a descoperit, este foarte bucuroasa, afla multe sfaturi utile si mai ales slabeste...
Va pup si spor la slabit!!!!!!!!
myha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2066 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1549 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, ambitie, cum slabesc, diete, greutate, info slabire, info slabit, jurnal, kilograme, rabdare, sanatos, slabire, slabit, vointa


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole