Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #13951 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 19:53:46
yonelutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: V, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Rina
Date: 156cm, 62.5kg
Mesaje: 1.242
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
1049 imi par f putine. Eu mananc mai putin in zilele cand lucrez de noapte pt ca in timpul zilei dorm....dar asta e max2 zile pe sapt si caut sa trec de 1000 atunci!!
Stiu ca sunt putine si de asta nu mananc numai atat.
Incerc cat pot de mult sa trec peste 1100 si sa ajung la 1200.
  #13952 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 19:58:28
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de yonelutza Vezi mesajul
Stiu ca sunt putine si de asta nu mananc numai atat.
Incerc cat pot de mult sa trec peste 1100 si sa ajung la 1200.
Hai nu fi supi
Eu fug in pat....trezirea se anunta la ora 4.
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13953 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 20:00:31
yonelutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: V, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Rina
Date: 156cm, 62.5kg
Mesaje: 1.242
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Hai nu fi supi
Eu fug in pat....trezirea se anunta la ora 4.
Dar nu sunt
Somn usor
  #13954 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 20:09:13
redeeadoo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2011
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 34
Date: 168cm, 74kg
Mesaje: 862
Aprecieri acordate: 345
Am fost apreciat(a) de 469 ori in 317 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
nu pre e sanatoasa, multe fete s-au simtit destul de rau dupa citeva zile de dukan, e destul de drastica si se bazeaza pe consum de proteine, iar din cauza lipsei de carbo ametesti si poti si sa lesini, eu nu sint pentru asa dieta...

buna Ioana, ce bine ca ai revenit si inca si relaxata
nu prea noutati, in weekend a fost liniste pe aici, putine fete, azi parca s-au mai adunat...
cum a fost la tara, ai fost cumintica?

vreau pruneeeeee
Multumesc de sfat fetele am parcurs tot ce mi-ati scris , am citit destul de multe despre consumul ridicat proteine, si stiu ca nu este indicat pentru ca in timp afecteaza sistemul osos.Totusi va multumesc pentru raspunsuri, mi-am facut o idee, concluzia e ca o sa raman la o alimentatie cat mai sanatoasa, fara extreme
Va puup pe toate si ne auzim maine ( acum trebuie sa fac nitzica miscare
redeeadoo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2009 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13955 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 20:10:56
yonelutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: V, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Rina
Date: 156cm, 62.5kg
Mesaje: 1.242
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de redeeadoo Vezi mesajul
Multumesc de sfat fetele am parcurs tot ce mi-ati scris , am citit destul de multe despre consumul ridicat proteine, si stiu ca nu este indicat pentru ca in timp afecteaza sistemul osos.Totusi va multumesc pentru raspunsuri, mi-am facut o idee, concluzia e ca o sa raman la o alimentatie cat mai sanatoasa, fara extreme
Va puup pe toate si ne auzim maine ( acum trebuie sa fac nitzica miscare
Sa ai spor la miscarica
  #13956 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 20:45:15
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Mi-a cazut netul, apoi am mers la dus si am avut ceva treaba, scuze ca raspund doar acum.
deci, sa reiau mesajul ce l-am scris dar nu mi l-a trimis: noroc ca am salvat inainte


Citat:
Anterior postat de yonelutza Vezi mesajul
Te-ai uitat la meniurile mele sa vezi ca mananc destula mancare?
Problema e ca mancarea de post are putine calorii. Cand o sa se termine postul si o sa mananc carne, oua, lactate atunci o sa fie mai multe calorii. Ce pot sa fac sa am mai multe sa mananc pana vomit? Si asa de multe ori ma ridic PREA satula de la masa. Nu mananc ca o vrabiuta pt ca asa as muri de foame.
Nu inteleg de ce tot te iei de mine?
Am tinut ziua de apa si nu sunt singura de aici si pe restul nu o sa le mai tin. Am inteles ca nu e sanatos ca nu sunt batuta in cap.
Eu am luat in considerare toate sfaturile primite de la slabute poti sa le intrebi nu fac nimic de capul meu.
Eram sigura ca o sa se ajunga aici. Eu sunt rea, eu ma iau de voi etc...
Adevarul e ca nu imi pasa, pentru ca stiu ca am reusit sa aduc persoane cu picioarele pe pamant cat de cat.
Cine vrea sa citeasca, sa ii intre la creieras ce am scris... atunci incearca sa si urmeze sfaturile care ii sunt date. nu zice nu pot nu exista...eu nu mai zic demult asaa. nu mai zic...nu pot sa nu mananc aia si aialalta de exemplu. zic ca nu am ambitie, nu vreau. Nu ai cum sa nu poti... una e sa nu ai ambitie, alta e sa nu poti. dar in fine, nu e cazul tau...vroiam doar sa ma intelegi la faza cu "nu pot".
eu nu te cert, eu incerc sa te fac sa iti schimbi modul de a privii dieta. Nu poti sta la dieta mereu... trebuie sa te educi singura, sa iti educi organismul si o sa vezi ce bine o sa fie la mentinere.
Am inteles, esti la post... foarte bine ca ti post
Sper cand nu o sa mai ti post, sa vad la meniurile tale mai multe proteine, si mai putini carbo...daca vrei sa slabesti frumos, trebuie sa ai grija la carbo. dar dea cred ca sti asta, nu ma mai repet.
Nu am zis ca nu asculti... de slabute.
Dar poate cateodata asculti ceea ce nu trebuie. am vazut multe fete la Rina sau prin alte categorii care daca vad ca una a slabit cu x sau y dieta, gata si noi trebuie sa facem
In loc sa se gandeasca oare e bine...da poate slabesc, dar apoi? ce ma fac? mananc mereu asa?
Asta e intrebarea.
Eu as vrea de la tine sa nu mai aud cuvantul nu pot. asta nu e ok...
Si ca sa iti raspund: de ce mai iau de tine? daca m-am uitat la meniurile tale? etc...
Intrebarile tale nu au sens, nu sti sa apreciezi inseamna niste sfaturi...
Daca ti-as f zis ca ce fain ca nu mananci si ca ti ziua de apa si bravo ca poti...sigur ai fi vorbit altfel. ca ti-am zis niste lucruri care nu vrei sa le accepti, atunci te superi. Pacat
Pacat, unii oameni nu stiu aprecia ajutorul oferit...Asta este.
Nu o sa mai deranjez, o sa imi indrept "sfaturile" catre cine are nevoie cu adevarat...
Imi cer scuze si iti doresc multa sanatate, sa ajungi la kg dorite. Dar intr-un mod sanatos. si mai ales sa ai parte de o mentinere usoara in viitor. sfaturile mele acolo erau destul de importante. acum fiecare cum crede.


Fug sa citesc din urma, apoi raspund
  #13957 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 20:52:45
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

ce faceti fetele?
eu iar greu cu slabitul.. partea buna mananc dulce doar o zi pe sapt.. asa putin..
suc numai dietetic de pofta.. si in rest moderat.. totusi am un metabolism f lenes.. chiar merg si la sala..
__________________
inceputul e greu
  #13958 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 20:58:59
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul

I-ai picat simpatica si iti vrea binele
Vreau binele tuturor slabutelor.
Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Eu nu cred ca trebuie sa te superi, nu esti singura care greseste pe aici si eu gresesc si toate avem mici abateri, in sens bun sau rau. Cineva se gandeste la sanatatea ta si se simte indreptatita sa-ti spuna de ce si cum. Daca vrei sa accepti bine, daca nu-iar bine. Nu lua lucrurile personal...eu m-am simtit la fel de vinovata! Desi n-am zile cu apa. Invatam din greseli si mergem mai departe...eu asa zic :*
Ma bucur ca sunt slabute care au inteles ce am vrut sa zic...care a fost intentia mea. Normal ca raman dezamagita cand vad ca imi pierd timpul explicand unele chestii la persoane care nu vor sa auda/citeasca...etc.
Mi-e ciuda, pentru ca acel timp l-as putea folosi in sfaturi pentru cine chiar are nevoie de ajutor
Foarte bine zici tu
Citat:
Anterior postat de yonelutza Vezi mesajul
Doar azi am mancat crackersi pt ca am fost la carbo si nu am avut pofta de mancare si m-a durut si o masea foarte tare
Cocos si ce ai mai vazut tu sunt la zilele de vitamine cand trebuie sa mananc numai fructe si legume.
Pai mancare "adevarata" mananc dupa cum se vede in zilele de proteine si amidon.
Si la carbo data trecuta am mancat jumate de kg de ciuperci si 250 g de mamaliga.
S-a intamplat doar azi sa nu pot manca si am mancat biscuitii aia.
Da si va multumesc pt sfaturi.
Nu e prima data cand am citit nu am putut azi...am tinut post si de aia...etc. De aia am incercat sa te atentionez.
Nu cred ca am facut ceva rau, nu te-am jignit zic eu...sunt doar sfaturi, daca vrei sa le iei in considerare bine, daca nu...am pierdut timpul degeaba ajutand pe cineva ce nu are nevoie.
Iti mai zic ceva... am vazut ca ai scis ca m-am luat numai de tine. Nu e asa...daca ai urmari putin mesajele mele prin forum, ai intelege ca incerc sa fac tot posibilul sa ajut fetele si sa le sfatuiesc cum pot si am posibilitatea. nu sunt perfecta dar am invatat multe aici, si vorbesc din propria experienta. Stiu ca nu am slabit mult, pentru ca nu am avut nevoie, dar acele kg slabite au fost slabite ok, si am invatat in acesti 2 ani si jumate de cand sunt aici multe. aceasta experienta ma face sa vorbesc, sa va atentionez
Si din fericire, am dreptate , vezi si tu ca nu doar eu zic unele chestii. Poate te-am luat mai tare...dar crede-ma ca nu a fost cu intentie rea.
Iti urmaresc mesajele cand pot , stii ca am mai vorbit...si chiar daca nu mi-ai dat prea multa atentie, am continuat sa ma tin de capul tau.
Asta nu inseamna ca am numai cu tine. Ci ca am crezut ca este nevoie sa iti zic unele chestii.
In ultima vreme nu am asa de mult timp sa stau pe forum ca mai demult, deci incerc sa ajut cum pot, pe rand.
Altfel sigur as ffi "certat" mai multe fete.

Vad ac zici de nr de calorii...da, ca sa slabesti atat trebuie sa mananci atat...
Este foarte ok ce zice calculatorul, dar fiecare este diferit, nu suntem la fel. fiecare slabim in felul lui...deci nu poate fi ok pentru fiecare.
eu te asigur ca am slabit si cu 1500 kcal... dar depinde ce contine acel meniu de 1500.
Intelegi? conteaza mult mai multe... efortul fizic... etc
Calculatorul este un ajutor, dar daca zice 1200 , tu ce faci? numeri ca sa nu il depasesti? sa fim seriosi...
Precizie: da! dar hai sa nu o luam razna, pe cai gresite.
O seara frumoasa
  #13959 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 21:48:31
c0c0's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 mar 2012
Locaţie: p, Romania
Vârsta: 33
Date: 163cm, 57kg
Mesaje: 66
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de redeeadoo Vezi mesajul
Multumesc de sfat fetele am parcurs tot ce mi-ati scris , am citit destul de multe despre consumul ridicat proteine, si stiu ca nu este indicat pentru ca in timp afecteaza sistemul osos.Totusi va multumesc pentru raspunsuri, mi-am facut o idee, concluzia e ca o sa raman la o alimentatie cat mai sanatoasa, fara extreme
Va puup pe toate si ne auzim maine ( acum trebuie sa fac nitzica miscare
Mi se pare ca ai luat decizia cea mai buna!






fetele eu am fost la sala am facut baita si acum am intrat sa vad ce faceti si vad ca e tare agitatie p aici.

parerea mea este ca postul nu prea este compatibil cu dieta...adica oricum ai o multime de alimente interzise in post dar sa mai ti o dieta de genul rina. postul poate fi adaptat la un stil de viata sanatos ca sa nu ajungem la pasti cu mai multe kg decat aveam in urma cu 7 sapt. eu tin post de mai multi ani si mereu ma ingrasam vreo 2 kg plus ce mai puneam de sarbatori, totdeauna trebua sa tin un pic de regim dupa sarbatori dar imi reveneam destul de repede.

in postul asta insa am reusit sa scap de cateva kg mancand sanatos (zic eu) excluzand alimentele care imi cauzau cresterea in greutate inainte(dulciuri de post, cartofi mai rar, prajit nu mai mananc de mult)... daca aveti timp poate aruncati o privre pe meniurile mele sa mi spuneti daca vi se pare ok si destul ce manac?

in alta ordine de idei eu cred k Yonelutza a inteles si a spus ca nu va mai tine ziua de apa deci cred k nu mai e cazul sa continuam!


va pup!

ps. am vreo 2 zile cu vreo 600 de cal dar nu eram inca obisnuita, insa acum nu mai scad sub o mie.
c0c0, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1961 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1444 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1187 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de c0c0; 02 apr 2012 at 21:56:08.
  #13960 (permalink)  
Vechi 02 apr 2012, 21:54:36
yonelutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: V, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Rina
Date: 156cm, 62.5kg
Mesaje: 1.242
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (IV)

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Mi-a cazut netul, apoi am mers la dus si am avut ceva treaba, scuze ca raspund doar acum.
deci, sa reiau mesajul ce l-am scris dar nu mi l-a trimis: noroc ca am salvat inainte



Eram sigura ca o sa se ajunga aici. Eu sunt rea, eu ma iau de voi etc...
Adevarul e ca nu imi pasa, pentru ca stiu ca am reusit sa aduc persoane cu picioarele pe pamant cat de cat.
Cine vrea sa citeasca, sa ii intre la creieras ce am scris... atunci incearca sa si urmeze sfaturile care ii sunt date. nu zice nu pot nu exista...eu nu mai zic demult asaa. nu mai zic...nu pot sa nu mananc aia si aialalta de exemplu. zic ca nu am ambitie, nu vreau. Nu ai cum sa nu poti... una e sa nu ai ambitie, alta e sa nu poti. dar in fine, nu e cazul tau...vroiam doar sa ma intelegi la faza cu "nu pot".
eu nu te cert, eu incerc sa te fac sa iti schimbi modul de a privii dieta. Nu poti sta la dieta mereu... trebuie sa te educi singura, sa iti educi organismul si o sa vezi ce bine o sa fie la mentinere.
Am inteles, esti la post... foarte bine ca ti post
Sper cand nu o sa mai ti post, sa vad la meniurile tale mai multe proteine, si mai putini carbo...daca vrei sa slabesti frumos, trebuie sa ai grija la carbo. dar dea cred ca sti asta, nu ma mai repet.
Nu am zis ca nu asculti... de slabute.
Dar poate cateodata asculti ceea ce nu trebuie. am vazut multe fete la Rina sau prin alte categorii care daca vad ca una a slabit cu x sau y dieta, gata si noi trebuie sa facem
In loc sa se gandeasca oare e bine...da poate slabesc, dar apoi? ce ma fac? mananc mereu asa?
Asta e intrebarea.
Eu as vrea de la tine sa nu mai aud cuvantul nu pot. asta nu e ok...
Si ca sa iti raspund: de ce mai iau de tine? daca m-am uitat la meniurile tale? etc...
Intrebarile tale nu au sens, nu sti sa apreciezi inseamna niste sfaturi...
Daca ti-as f zis ca ce fain ca nu mananci si ca ti ziua de apa si bravo ca poti...sigur ai fi vorbit altfel. ca ti-am zis niste lucruri care nu vrei sa le accepti, atunci te superi. Pacat
Pacat, unii oameni nu stiu aprecia ajutorul oferit...Asta este.
Nu o sa mai deranjez, o sa imi indrept "sfaturile" catre cine are nevoie cu adevarat...
Imi cer scuze si iti doresc multa sanatate, sa ajungi la kg dorite. Dar intr-un mod sanatos. si mai ales sa ai parte de o mentinere usoara in viitor. sfaturile mele acolo erau destul de importante. acum fiecare cum crede.


Fug sa citesc din urma, apoi raspund
Nu esti rea stiu ca tu ne vrei binele.
Ai experienta nu zic ca nu Doamne fereste si ma bucur pt tine.
Eu am nici 2 luni de cand sunt pe slabute chiar daca contul mi l-am facut mai de mult timp si nu stiu foarte multe despre mancarea sanatoasa.
Adica da chestii de genu fara prajit, fara dulciuri si etc pe care toata lumea le stie...
Eu am gresit recunosc ca nu am facut bine ca am tinut ziua de apa dar asa am crezut ca e bine.
Dar nici tu nu trebuia sa ma iei asa de tare pt ca m-am simtit chiar nashpa de parca as fi dat la cineva in cap
Tu faci mult sport si de asta mananci mai multe calorii dar eu facand mai putin sport automat ca necesarul meu de calorii e mai mic.
Eu vreau sa slabesc sanatos si sa ma mentin sanatos dar pana o sa prind si eu putina experienta o sa mai treaca.
 

Informatii despre slabit
60, 70, am, calorii, dieta, grupa, iv, jurnal, kg, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (III) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5349 02 ian 2012 04:29:00
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (II) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5100 04 mai 2011 00:11:40
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (I) Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 5254 23 mar 2011 01:37:24
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 4331 16 feb 2011 00:56:41
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 7469 19 dec 2010 17:55:14

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole