Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #181 (permalink)  
Vechi 11 oct 2009, 13:16:09
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Citat:
Anterior postat de criss Vezi mesajul
Buna, fetelor!
Asta e a 10-a zi de dieta, am slabit 3kg si ma simt foarte bine. Este normal sa pierd atat sau ar fi trebuit mai mult? Problema la mine este ca sunt la liceu dupa-amiaza, deci pranzul il iau pe la 12, iar cina, undeva in jur de ora 8. e ok asa? alta alternativa nu am.
Citat:
Anterior postat de criss Vezi mesajul
Multumesc, felicitari si tie! Pana la urma, orice kg in minus ne aduce mai aproape de greutatea dorita drept sa spun, nu numai ca se vede la cantar, dar ma simt mai usoara, si in plus, multa lume mi-a spus ca se vede ca am mai slabit, lucru care m-a facut sa ma simt excelent. Scarsdale este prima dieta pe care am putut s-o tin. M-a obligat sa mananc 3 mese pe zi, mananc mult mai sanatos si, de multe ori se intampla sa mananc mai mult decat mancam inainte. si totusi, slabesc!
Succes in continuare tuturor!

Buna Criss si bine ai venit printre noi
De asemenea La multi ani !!!

Cum mai merge evolutia cu Scarsdale? Ce rezultate ai obtinut?

Iti doresc mult succes in pierderea kg
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #182 (permalink)  
Vechi 11 oct 2009, 13:19:02
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Citat:
Anterior postat de lili pala Vezi mesajul
buna ziua, ma primiti si pe mine?
am 33 ani, 170 cm si 70 kg.
am nascut de curand si de 2 luni nu am dat jos nici macar un gram.
vreau sa ajung la 55 de kg, cat aveam inainte. in sarcina am pus aproape 30 de kg.
nu am tinut in viata mea cure de slabire, nu stiu cum se face. acum citesc si ma documentez.
problema mea cea mai mare o reprezinta foamea permanenta pe care o simt. si pofta de dulciuri pe care nu o pot controla...
sper sa reusesc!

Buna Lili si bine ai venit in familia noastra

Te primim cu cea mai mare placere

Eu am tinut aceasta dieta si am slabit cele 15 kg asa Sper sa ai si tu rezultate la fel de frumoase ca ale mele

Citeste de la primele pagini ale acestui subiect despre aceasta dieta ca acolo se explica tot si daca mai ai intrebari sunt aici sa iti raspund

De asemenea mai poti citi si aici: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Din pacate dulciurile nu au ce cauta in Scarsdale, singurele cu care te poti rasfata sunt fructele

Mult succes si sa ne auzim cu vesti bune
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #183 (permalink)  
Vechi 12 oct 2009, 22:03:59
cccristina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 160cm, 55kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Multumesc tare mult in ultima saptamana n-am mai tinut dieta si, sincera sa fiu, am cam profitat de faptul ca am slabit si nu am mancat chiar ce trebuie dar ma mentin la aceeasi greutate, si sunt foarte multumita de asta. In cateva zile ma apuc din nou, poate mai dau jos inca 3-4 kg. Pup
cccristina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1490 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 973 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #184 (permalink)  
Vechi 24 oct 2009, 00:14:10
Marlin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2009
Locaţie: la poalele muntilor, Italia
Vârsta: 45
Dieta: low-carb
Date: 160cm, 50.8kg
Mesaje: 78
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Recunosc ca nu am citit toate paginile acestui subiect. Am citit doar meniul de la inceput si am o nedumerire: de ce paine prajita?
Marlin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1844 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1327 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #185 (permalink)  
Vechi 25 oct 2009, 12:39:33
Diana27's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Weight Watchers
Date: 160cm, 59.7kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Paine prajita deoarece e mai gustoasa si absoarbe aciditatea din stomac.
Diana27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1690 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1173 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1174 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #186 (permalink)  
Vechi 25 oct 2009, 22:37:00
Marlin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2009
Locaţie: la poalele muntilor, Italia
Vârsta: 45
Dieta: low-carb
Date: 160cm, 50.8kg
Mesaje: 78
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Din ce am citit eu painea prajita e mai putin sanatoasa ca cea neprajita .De ce?
Prin prajire suprafata feliei de paine se arde intr-o proportie mai mica sau mai mare ( in functie de timpul in care aceasta a fost expusa la prajire) ceea ce inseamna ca va avea zone arse care contin substante nu tocmai sanatoase pentru corp ( sunt chiar cancerigene).Parerea mea este ca, daca tot e sa mancam paine , atunci sa fie neprajita si integrala.

Cat despre aciditatea din stomac ea e normala...cel mult sunt de acord cu faptul ca painea nu determina o crestere a aciditatii la nivelul stomacului , nici decum ca ar absorbi-o.
Marlin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1844 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1327 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #187 (permalink)  
Vechi 25 oct 2009, 22:45:42
Marlin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2009
Locaţie: la poalele muntilor, Italia
Vârsta: 45
Dieta: low-carb
Date: 160cm, 50.8kg
Mesaje: 78
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Mai intervin cu o nelamurire asupra dietei Scarsdale.

Intre timp am mai rasfoit printre paginile acestui subiect (care observ ca are multe adepte) si am observat cu surprindere ca majoritatea persoanelor care s-au decis sa tina aceasta dieta mananca un numar de calorii ingrozitor de mic , chiar mai mic decat un nivelul de mentinere ( de cele mai multe ori sub 1000 de kcal).

De asemenea am observat ca persoane cu diverse greutati initiale mananca acelasi numar de calorii pe zi. Mie nu mi se pare normal si corect ca o persoana de 50kg sa manance in timpul acestei diete la fel cu una de 80kg sau o suta.

Suna cumva a "minune" aceasta dieta. Din acest motiv sunt nelamurita de ce are atatea adepte. Va rog sa ma ajutati sa ma lamuresc spunandu-mi (cine are placerea s-o faca- dar sa fie raspunsuri sincere) din ce motive a-ti ales aceasta dieta ( care mie mi se pare nesanatoasa - ma refer la numarul mic de cal/zi)
Marlin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1844 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1327 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #188 (permalink)  
Vechi 26 oct 2009, 13:28:34
Diana27's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iul 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Weight Watchers
Date: 160cm, 59.7kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Buna, Marilin!

In primul rand, am sa-ti spun de ce am ales Scarsdale.
Vroiam sa dau cateva kg jos (mai mult un moft decat o necesitate) si m-am documentat cu privire la mai multe diete, mai mult sau mai putin mediatizate. Bineinteles, niciuna nu este fara sacrificii si niciuna nu este perfecta, nu degeaba esti sfatuita sa consulti medicul inainte de a incepe orice cura de slabire!
Într-un final, Scarsdale mi s-a parut a fi cea mai potrivita pentru mine, deoarece eu sunt o persoana destul de gurmanda, imi place carnea si celelalte alimente permise de dieta, precum si faptul ca nu trebuie sa imi impun limite. Scarsdale, fiind o dieta proteica, iti permite sa mananci pe saturate si sanatos, fara a acumula un numar mare de calorii. Iti ofera o sursa minima de carbohidrati (din felia de paine de dimineata si din unele alimente pe care le mai consumi), proteine, vitamine, fibre si celelalte substante pe care le iei din legume, fructe, oua, carne.
Tocmai din cauza ca are un numar mic de calorii, aceasta dieta nu trebuie tinuta mai mult de 2 saptamani, dupa care sunt permise mai multe alimente.
Eu am luat, in perioada dietei, calciu si magneziu preventiv.
Am consultat un medic nutritionist inainte de a o incepe si si acesta mi-a recomandat-o, zicandu-mi ca este una din dietele pe care le recomanda adesea persoanelor care vor sa slabeasca.
Bineinteles, povestea celor 7 sau 9 kg date jos in 2 saptamani este un mit (cel putin in cazul meu), eu am slabit 2,5 - 3 kg, dar sunt multumita. Pe langa asta, tinand dieta, mi s-au intamplat si urmatoarele lucruri:
- am devenit mai disciplinata, mananc 3 mese pe zi la aceeasi ora si nu mai sunt tentata „sa sar calul" si sa iau supliment, cand simt ca m-am saturat, ma ridic de la masa;
- au inceput sa imi placa mai mult preparatele facute pe grill, fierte sau crude decat cele cu ulei sau prajite.
Pe de alta parte, dieta nu iti impune cat sa mananci, fiecare stiind singur de cat are nevoie pentru a se simti satul. Daca sunt persoane care, la 100 de kg mananca cat altele care au 50, ori se infometeaza ori chiar le este suficient atata, dar astea sunt exceptii.
Nu o consider o dieta minune, pur si simplu este mai putin restrictiva decat altele. Cred ca are atatea adepte deoarece nu te infometezi tinand-o si nu devine plictisitoare, avand un meniu destul de variat.

Cat despre paine, nu cred ca efectele dietei tin neaparat de prajirea sau neprajirea acesteia.
Dupa cum am mai spus, eu o prajesc pentru ca e mai gustoasa si pentru ca absoarbe parte din aciditatea din stomac, mai ales ca o mananci in combinatie cu grepfruit.
Substanta din painea prajita care este daunatoare este acrilamida, insa aceasta se gaseste si in cereale, biscuiti, cafea, carne, cartofi si in cremele de fata si nu putem evita chiar toate aceste produse, nu-i asa? Nimeni nu ne pune sa prajim painea pana la ardere, nu? Dar daca tie nu iti pica bine, poti s-o mananci oricum.

Daca nu te simti in largul tau cu Scarsdale, incearca altceva, de pilda dieta hipocalorica a d-nei dr. Mihaela Bilic, care este una sanatoasa, cu cca 1200 calorii, cu portioare mici, dar destul de variate.

Tine-ne la curent cu concluzia la care ajungi!

Toate cele bune!
Diana
Diana27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1690 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1173 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1174 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #189 (permalink)  
Vechi 26 oct 2009, 15:47:08
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

Eu am optat acum 3 ani pentru aceasta dieta, pentru ca este singura care m-a ajutat sa devin ordonata... mancam aiurea, noaptea, oricand si orice....

Si nici macar atunci cand am tinut-o, eu nu m-am infometat, nu scrie cate calorii trebuie sa mananci, dar la mine nu au fost sub 1000 niciodata, daca cineva alege sa se infometeze este o decizie gresita.

Nu am tinut-o mult, doar decat primele 2 saptamani, in rest m-am documentat, am citit multe carti de nutritie si alimentatie, si restul de kg le-am slabit avand ca baza scarsdale, dar nu dieta in sine..
La mine micul dejun este o masa importanta, asa ca nu am mancat paine prajita si o grefa, de fapt grefa am scos-o de tot din alimentatia mea, pentru ca ma balona... o mananc foarte rar.
In aceasta dieta, gustarile sunt mai putin prezente, eu le-am inclus in dieta mea.
La pranz mananc ceva gatit...
Iar la cina fructe, iaurturi,....

Deci eu practic, am luat-o in prima faza ca o dieta care sa ma ordoneze, dupa nenumaratele regimuri care m-au mult m-au ametit decat m-au lamurit iar dupa am invatat sa mananc sanatos.

Dieta cea mai buna est cea personalizata, dar ca sa ajungi la ea, nu este chiar asa de usor.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #190 (permalink)  
Vechi 26 oct 2009, 17:46:17
Marlin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2009
Locaţie: la poalele muntilor, Italia
Vârsta: 45
Dieta: low-carb
Date: 160cm, 50.8kg
Mesaje: 78
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Principiile, meniul si rezultatele Dietei Scarsdale

"Daca nu te simti in largul tau cu Scarsdale, incearca altceva, de pilda dieta hipocalorica a d-nei dr. Mihaela Bilic, care este una sanatoasa, cu cca 1200 calorii, cu portioare mici, dar destul de variate."

Draga Diana27, multumesc mult de sfaturi si de faptul ca ai impartasit cu mine motivele pentru care ai ales aceasta dieta. Experienta mea in ceea ce priveste lumea dietelor e vasta....am incercat de-a lungul timpului si eu diverse "metode de infometare" care nu m-au tinut prea mult si care au mai si venit mana-n mana cu efectul yoyo.

Intre timp am citit mult , m-am documentat si am ales ceea ce mi se potriveste si mi se pare sanatos pentru mine si anume dieta low-carb ( o dieta cu numeroase beneficii printre care enumar scurt : diminuarea poftelor, reglarea tranzitului intestinal, reducerea pana la absenta durerilor care ma insoteau in timpul ciclului menstrual, reducerea apei din tesuturi si mai sunt insa nu le voi insira aici pe toate ) Dieta aceasta m-a ajutat sa scap de stratul de grasime (atentie deci- grasime si nu kilograme oarecare ) depus in ani de "necumintenie dietetica". Am insotit dieta si de antrenamente de fitness (ridicari greutati ) si ceva aerobic insa fara a exagera - adica de 3 ori pe saptamana.

O dieta ceva mai drastica , despre care stiu multe insa eu inca nu am incercat-o este cea ketogenica- un raspuns adevarat la o problema spinoasa ( adica reducerea stratului de grasime).Insa pt ea e nevoie de multa disciplina.

Daca sunt doritori va pot povesti mai multe, desigur in limita timpului meu disponibil.
V-am pupat si incercati sa slabiti grasime si nu kilograme
Marlin, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1844 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1327 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
dieta, dieta scarsdale, meniu scarsdale, rezultate dieta scarsdale, sanatos, scarsdale, slabit sanatos


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Principiile Dietei Kremline Slabuta Dieta Kremlina 4 29 nov 2012 16:26:03
Mentinere cu Dieta Scarsdale Slabuta Mentinere 11 12 mar 2011 10:58:05
Dieta Scarsdale - Mentinerea Slabuta Dieta Scarsdale 29 26 feb 2011 00:35:23
Meniul Dietei Zone brotacel Dieta Zone 0 04 feb 2009 19:30:27

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole