Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Corpul pe care nu l-am avut niciodata - Jurnal mentinere Vuvuzela

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #151 (permalink)  
Vechi 23 ian 2013, 15:20:21
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Corpul pe care nu l-am avut niciodata - Jurnal mentinere Vuvuzela

Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Daca nu reusesc sa slabesc iar cu foamea, o sa beau din nou ceai si imi bag picioarele in el de tratament. Prefer sa mor decat sa ma ingras ca o nesimtita.

O sa ma scuzi ca intervin si nu vreau sa par moralista, insa ce scrii tu aici este tocmai opusul principiilor acestui site. Te-ai gandit ca fetele tinere si extrem de usor influentabile pot citi ce scrii si se pot lua dupa asta, crezand ca numai facand foamea poti slabi?

Eu ti-am citit povestea si inteleg ca ai fost traumatizata la propriu de kg in plus, inteleg efortul supraomenesc pe care l-ai facut si te felicit ca ai ajuns la o greutate normala. Nu pot insa sa te felicit pentru felul in care vrei sa continui.

Ai totusi 30 de ani, mi se pare ingrozitor sa vad ca refuzi sa te informezi -in ziua de azi, cu internetul e atat de usor sa afli diverse lucruri utile si ca nu intelegi ca infometarea e calea cea mai sigura spre a-ti priva organismul de ce are extrem de multa nevoie, calea care te duce spre boli sigure si chiar spre un deznodamant si mai tragic.

Sa-ti para rau ca ai mancat iaurt cu ovaz? Ai incercat sa incluzi in meniul tau legume, proteine si fructe moderat, faci sport in limite decente? Te-ai ingrasat respectand aceste reguli despre care se stie sigur ca sunt singurele care mentin un corp sanatos? Pur si simplu refuz sa cred asta.

Esti singura responsabila pentru sanatatea ta si ma rog sa nu vina un moment in care sa-ti dai seama ca puteai sa faci lucrurile mai bine, dar ca e prea tarziu. Ai grija de propriul corp, e primul bun de care ai nevoie pentru a reusi sa mai faci orice altceva in viata.

Te rog sa ma scuzi ca am scris astfel, dar eu una pur si simplu nu pot citi ce scrii fara sa ma doara sufletul.

In goana ta dupa un corp estetic, am impresia ca uiti in fiecare zi, in intregime, de esenta ta, de TINE, pur si simplu...esti o femeie care sigur are de oferit mai multe decat un corp care arata o cifra ideala, care, de fapt, nu esti TU.

Imi permit sa copiez aici un comentariu al unei slabute, Lissael, care mi-a ramas intiparit in minte:

"Imagineaza-ti o fata pe nume Elena...care se trezeste dimineata la ora 8 . Se duce la baie , se spala pe fata cu apa rece,revigoranta.Se uita in oglinda. " ce dragut arat de dimineata! fara machiaj, odihnita...adevarata eu ! ".Apoi se duce la bucatarie si isi pregateste micul dejun : un bol de lapte cu muesli crocant, un mar rosu, o ceasca de cafea

Poate nu arati ca tipa asta.Ok, nu esti perfecta,blonda, 1m 70 etc blabla.Si ce??? trateaza-te cu iubire...ofera-ti momente frumoase, lasa-te sa te bucuri de lucrurile marunte !
.Se duce in camera ei, deschide laptopul si se uita pe diverse site-uri cu poze dragute in timp ce isi savureaza micul dejun.Se relaxeaza, isi spune "sunt un om fericit pentru ca imi permit luxul de a avea un moment de pace cu mine insami ".Dupa ce termina, se inchina, merge sa spele vasele.Ziua a inceput.


Cu cine ma intalnesc azi?
Cui ii voi zambi azi?
Ce lucruri bune pot sa fac azi?
Cum pot fi de ajutor altora, cum pot fi un om mai bun?

Acestea sunt intrebarile care ii "framanta " mintea.Nimic altceva.O caldura placuta izvoraste din stomacul ei, incalzindu-i pieptul, mainile,degetele.Se simte bine , e in echilibru.Are grija de corpul ei , de mintea ei.Poate observa cu usurinta frumusetile vietii dar si necazurile altora...

Dar uneori are tristetile ei.Uneori simte ca se prabuseste in ea insasi, ca o tensiune si o panica constanta pun stapanire pe ea.Atunci ..face ceva ce nu ar trebui sa faca.Se razbuna pe ea.Pe corpul ei.
De ce? PE CINEa va ajuta asta? Crede ca suferind, va multumi pe cineva?
Crede ca lumii i se va face mila si scuzele vor curge la picioarele ei ? Nu se va intampla asa. Oamenii judeca.O vor face mereu.Nu poti sa stai la mila lor. Pentru ca lumea se misca inainte indiferent de ce se intampla...iar viata, tineretea, anii astia frumosi dincolo de care nu stim ce se va intampla, nu stim daca maine ne vom trezi sau daca cei iubiti se vor trezi...anii astia trec pe langa noi fara sa -i exploatam la maxim, sa traim viata asa cum trebuie...ne complacem in propria mizerie de parca am fi niste martiri ai durerii...asteptand un trofeu ? suntem doar oameni! cu defecte, minusuri , asa este! Dar suntem
oameni capabili de iubire, de compasiune, de lucruri cu adevarat marete!Avem si parti bune ! De ce ne punem in evidenta doar defectele ? Asta suntem ?


EU NU SUNT COLACELUL DE PE BURTA
EU NU SUNT un nr. de calorii
Eu nu sunt un nr. pe cantar
Eu nu sunt o CIFRA.

Ar trebui sa ne facem o lista si cu calitatile pe care le posedam.Acelea nu conteaza? Dumnezeu ni le-a lasat si noi...ne ascundem.Le NEGAM.Asta vrem sa devenim ? ..."
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 8 membri au apreciat mesajul lui Khali:
CezaraCezarului (23 ian 2013), emosnecula (23 ian 2013), Kclaudyia (24 ian 2013), niculina04 (23 ian 2013), Rallara (23 ian 2013), rommyna (23 ian 2013), WhiteAngel (23 ian 2013), Zoe (23 ian 2013)
  #152 (permalink)  
Vechi 23 ian 2013, 15:40:50
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Corpul pe care nu l-am avut niciodata - Jurnal mentinere Vuvuzela

Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Nu stiu ce o sa fac, probabil o sa iau dulcolax, nu cred ca influenteaza pastilele. Deocamdata tin regim strict, am plecat azi cu 1 baton Fitness la mine si atat mananc pana diseara cand mai mananc un mar. Si vad maine ce arata cantarul. Dimineata am mancat ovaz cu iaurt ca proasta, le pregatisem de seara sa fac terci si am zis ca e pacat sa le arunc. Acum imi pare rau ca am mancat ovazul ala.
Mi se pare o prostie, nu te supăra că-ţi spun aşa direct, dar îţi faci rău. Am senzaţia că ai luat multă vreme laxative, ceea ce iarăşi nu e bine, trebuie să laşi sistemul digestiv să-şi facă treaba, chiar dacă o săptămână o să ai 57 de kilograme, nu 56. Câtă vreme mănânci sănătos şi variat, în limita calorică de bun simţ, nu ai cum să nu-ţi revii. Ai puţină răbdare cu tine şi nu mai fi veşnic în luptă cu tine - e păcat să fi slăbit atâta doar ca în final să-ţi faci rău.
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #153 (permalink)  
Vechi 23 ian 2013, 16:44:42
Vuvuzela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Din toate, fara excese
Date: 160cm, 57kg
Mesaje: 1.743
Aprecieri acordate: 278
Am fost apreciat(a) de 490 ori in 255 mesaje
Implicit Re: Corpul pe care nu l-am avut niciodata - Jurnal mentinere Vuvuzela

In primul rand nu trebuie sa faca nimeni ca mine, spui ca se pot lua unele fete dupa mine sa faca foamea, nu trebuie sa faca foamea, e un chin, am o viata oribila si chinuita. Urasc fiecare minut pe care il traiesc cand stiu ca trebuie sa stau acum nemancata ca sa dau jos ce am pus pe mine intr-o saptamana si ca or sa mai fie zile din astea cand o sa mor de foame la munca si o sa mi se lipeasca limba de cerul gurii cand mananca astia langa mine si mor de pofta. Cand incerc si eu sa mananc normal pun pe mine. Nu mananc ce nu trebuie, mananc mancare dietetica - legume, fructe, carne slaba etc...tot ce se mananca la regim. Numai ca am pus pe mine de cand nu am mai baut ceai, ceaiul ala ma scotea afara dimineata, eram mai usoara, nu se depunea pe mine ca acum. Inainte daca mancam ce am mancat saptamana trecuta slabeam, acum m-am ingrasat ca o nesimtita cu acelasi meniu ca in timpul dietei. Am ajuns sa urasc pe toata lumea din jur, orice gluma legata de mancare sa mi se para bataie de joc... ma enerveaza colegii la munca, am impresia ca ma iau la misto, am ajuns sa nu mai suport pe nimeni, mai ales in perioade ca asta cand ma ingras. Toti traiesc normal, au o viata normala, pot manca normal (asta inseamna fara exagerari, pur si simplu o masa normala) fara sa se ingrase, eu sunt blestemata sa ma chinui si sa imi fie frica sa gust un biscuite ca ma ingras.
Răspuns cu citat
  #154 (permalink)  
Vechi 23 ian 2013, 17:23:36
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Corpul pe care nu l-am avut niciodata - Jurnal mentinere Vuvuzela

Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
In primul rand nu trebuie sa faca nimeni ca mine, spui ca se pot lua unele fete dupa mine sa faca foamea, nu trebuie sa faca foamea, e un chin, am o viata oribila si chinuita. Urasc fiecare minut pe care il traiesc cand stiu ca trebuie sa stau acum nemancata ca sa dau jos ce am pus pe mine intr-o saptamana si ca or sa mai fie zile din astea cand o sa mor de foame la munca si o sa mi se lipeasca limba de cerul gurii cand mananca astia langa mine si mor de pofta. Cand incerc si eu sa mananc normal pun pe mine. Nu mananc ce nu trebuie, mananc mancare dietetica - legume, fructe, carne slaba etc...tot ce se mananca la regim. Numai ca am pus pe mine de cand nu am mai baut ceai, ceaiul ala ma scotea afara dimineata, eram mai usoara, nu se depunea pe mine ca acum. Inainte daca mancam ce am mancat saptamana trecuta slabeam, acum m-am ingrasat ca o nesimtita cu acelasi meniu ca in timpul dietei. Am ajuns sa urasc pe toata lumea din jur, orice gluma legata de mancare sa mi se para bataie de joc... ma enerveaza colegii la munca, am impresia ca ma iau la misto, am ajuns sa nu mai suport pe nimeni, mai ales in perioade ca asta cand ma ingras. Toti traiesc normal, au o viata normala, pot manca normal (asta inseamna fara exagerari, pur si simplu o masa normala) fara sa se ingrase, eu sunt blestemata sa ma chinui si sa imi fie frica sa gust un biscuite ca ma ingras.
Da, nu esti singura, multe suntem "blestemate" sa nu putem manca orice, oricand, oricat,avem metabolisme lente, disecate tot de propriile noastre greseli, insa se poate sa revii la o alimentatie normala si la o viata normala, neguvernata doar de ce pui in gura. Si nu este un blestem, daca stii ce anume trebuie sa mananci si mai ales daca intelegi ca ai o problema careia trebuie sa ii cauti rezolvare nu in ceaiuri sau privatiuni crude.

Ceaiul pe care-l bei iti face corpul sa nu mai reactioneze la stimuli naturali pentru tranzit si il face lenes, nu mai vrea sa functioneze singur. Chiar daca tu consideri ca nu se poate fara ceai, categoric un tranzit lenes NU te-a ingrasat, e doar un surplus alimentar in intestine pe care il vei elimina pana la urma.

Ai incercat toate metodele naturale posibile? Fibre caaaaaaaaaat mai multe, morcovi, kiwi, seminte de in etc?

Nu iti vei putea regla o viata tranzitul cu un ceai, sper ca realizezi, nu mereu vei reusi sa-l bei din varii motive.

Imi pare rau ca nu te pot face sa intelegi ca viata ta inseamna mult mai mult a gravita in jurul unui ceai si a-l considera dusmanul kg tale...e foarte trist

P.S Si, din pacate, nici nu cred ca a ajuns la tine, in interiorul tau, mesajul meu anterior, asa ca nu voi mai continua, unilateral nu se poate. Numai bine iti doresc, din suflet!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Khali:
niculina04 (23 ian 2013), Rallara (23 ian 2013)
  #155 (permalink)  
Vechi 23 ian 2013, 17:25:39
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Corpul pe care nu l-am avut niciodata - Jurnal mentinere Vuvuzela

Ai tranzit intestinal normal (zilnic) acum, de când nu mai bei ceai?
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #156 (permalink)  
Vechi 23 ian 2013, 18:08:10
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Corpul pe care nu l-am avut niciodata - Jurnal mentinere Vuvuzela

Vuvu nu pot sa cred ca nu reusesti sa depasesti aceste momenteciteste de 10 ori si reciteste ce ti-a scris Khali,eu nu inteleg cum un om poate sa se urasca asa mult pt niste nenorocite de kg,unde naiba lasam bucuria de a trai frumos si armonios?tu esti intr-un stres continuu,imi pare rau ca iti scriu asa dar avem 30 ani si daca tragem linie cu ce ne alegem?doar cu stresul kg.........ti-am mai spus ca viata e frumoasa ,ai atat de multe de facut si de oferit ,de primit doar ca tu refuzi orice,acum ca esti slaba si ai un corp sexy esti mai fericita ca atunci cand primeai criticii?eu cred ca esti de 100 de ori mai nefericita.
Nu sunt o moralista ,nu sunt in masura sa dau sfaturi dar viata m-a invatat ca trebuie sa ma iubesc intai pe mine apoi sa pot oferi si primi iubirea celorlalti
Stiu ca o sa dai bir cu fugiti de aici o perioada pt ca nu iti convin criticile dar ma dezamagesti ,atunci cand te-am cunoscut la 70-80 am crezut ca esti o femeie deosebita ,nu stiam ca tu ascunzi astfel de critici la adresa taprin asta imi dau seama ca sunt mai importanta eu si sanatatea mea decat niste kg in plus,realizez ca sunt fericita si cu ele chiar daca tind spre un ideal de 90-60-90...........in momentul in care o sa inveti sa te apreciezi pt ceea ce esti atunci o sa intelegi ca viata poate sa iti ofere mai multe decat credeai .......asta e,nu poate nimeni sa- ti dea daca tu spui mereu NU.......si mi-am adus aminte ca ti-am mai spus sa mergi la o consiliere psihologica(nu esti nebuna)sunt sigura ca te-ar ajuta daca tu singura nu poti..........te las ,ceau.
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
Kclaudyia (24 ian 2013), Rallara (23 ian 2013)
  #157 (permalink)  
Vechi 23 ian 2013, 18:13:30
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Corpul pe care nu l-am avut niciodata - Jurnal mentinere Vuvuzela

scumpa, fetele au mare dreptate ..
uite sa stii ca si eu am probleme cu tranzitul .. si de cateva saptamani chiar s`a agravat ! m`a tinut o data 5 zile fara sa ies la toaleta, cu tot felul de ceaiuri .. chiar si acum, astazi fu prima oara dupa 3 zile de cand nu iesisem .. ma enerveaza si pe mine chestia asta, chiar ma simt mai grea si balonata si`mi vin hainele mai fixe .. dar nu ma stresez, pt ca dupa ce elimin imi revin .. hai sa fim seriosi, ORICE OM are oscilatii de greutate .. 1 kg nu e un capat de tara !
ai mai multa grija de tine si te rog eu nu te mai stresa atat cu mancarea .. pana la urma tu ti`ai dorit 58 de kg .. acum cazi in plasa slabitului exagerat .. nu te mai multumeste nici acelasi numar ca si cu o saptamana in urma pe cantar .. tu vrei sa vezi numai in minus rezultate .. problema este in creierasul tau ! daca totusi nu poti trece peste frustrarile astea eu iti recomand sa mergi la un specialist .. nu este o rusine, ba chiar te va ajuta sa vezi viata si altfel, sa te placi asa cum esti, pt ca sigur ai multe atuuri in plus fata de alte persoane slabe si fara minte`n cap
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui WhiteAngel:
niculina04 (23 ian 2013), Rallara (23 ian 2013)
  #158 (permalink)  
Vechi 23 ian 2013, 18:14:36
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Corpul pe care nu l-am avut niciodata - Jurnal mentinere Vuvuzela

Rallarei i-a placut mesajul asta scris de ceva timp in jurnalul tau........am repetat si in cel dar il mai pun odata




""""vuvu dc nu pui niste poze cu tine ?.........am citit ce ai scris azi imi pare rau ca treci prin asta dar cred ca singura iti faci rau si ai prea multe complexe de felul in care arati..........nu ma pricep prea bine la sfaturi dar cred ca ai nevoie de ajutorul unui specialist care sa te asculte si sa iti dea niste pasi de urmat prin care sa inveti sa te iubesti si sa ai incredere in tine........atata timp cat tu nu ai aceste doua lucruri de baza pt orice om nu poti sa crezi ca alti te pot iubi ,aprecia si avea incredere in tine pt omul care esti si nu pt felul in care arati......eu cred ca pt tine slabirea a devenit o obsesie si un mod de viata f stresant......uite eu acum am pus 2 poze cu mine,arat oribil dar nu pot schimba peste noapte totul,o sa am rabdare ,o sa lupt dar nu o sa-i inlatur pe cei care ii iubesc si ma iubesc de langa mine din acest motiv,nu ma vad frumoasa ,nu ma vad un fotomodel dar am incredere in mine si puterea mea de a lupta pt tot ce imi doresc .......poate ca aceea persoana care a fost in viata ta te-a iubit ,te-a respectat,te-a admirat,a vazut in tine o femeie deosebita dar care din cauza complexului ei prea mare nu a stiut sa pastreze si sa lupte pt ce are........sper sa nu te superi pe mine.....o seara frumoasa!!![/QUOTE]""""
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui niculina04:
Rallara (23 ian 2013), WhiteAngel (23 ian 2013)
  #159 (permalink)  
Vechi 23 ian 2013, 21:00:43
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Smile Re: Corpul pe care nu l-am avut niciodata - Jurnal mentinere Vuvuzela

Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Nu stiu ce o sa fac, probabil o sa iau dulcolax, nu cred ca influenteaza pastilele. Deocamdata tin regim strict, am plecat azi cu 1 baton Fitness la mine si atat mananc pana diseara cand mai mananc un mar. Si vad maine ce arata cantarul. Dimineata am mancat ovaz cu iaurt ca proasta, le pregatisem de seara sa fac terci si am zis ca e pacat sa le arunc. Acum imi pare rau ca am mancat ovazul ala.
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Sambata aveam 56.3 kg si azi cand m-am cantarit aveam 57.1 kg. M-am ingrasat ca o vaca proasta in mai putin de o saptamana. Si asta e si din cauza ca nu mai am voie sa beau ceai antiadipos, fac tratament sa-mi vina ciclul si daca beau ceai chinezesc nu-si mai fac pastilele efectul. De mancat, am mancat de regim, fara dulciuri, fast-food si prostii. Oricum, mi-e scarba de mine, ma simt ca o vita umflata, o sa mai mananc din parti. Daca continui asa pana la anul ma fac iar de 94 de kile. Daca nu reusesc sa slabesc iar cu foamea, o sa beau din nou ceai si imi bag picioarele in el de tratament. Prefer sa mor decat sa ma ingras ca o nesimtita.
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
In primul rand nu trebuie sa faca nimeni ca mine, spui ca se pot lua unele fete dupa mine sa faca foamea, nu trebuie sa faca foamea, e un chin, am o viata oribila si chinuita. Urasc fiecare minut pe care il traiesc cand stiu ca trebuie sa stau acum nemancata ca sa dau jos ce am pus pe mine intr-o saptamana si ca or sa mai fie zile din astea cand o sa mor de foame la munca si o sa mi se lipeasca limba de cerul gurii cand mananca astia langa mine si mor de pofta. Cand incerc si eu sa mananc normal pun pe mine. Nu mananc ce nu trebuie, mananc mancare dietetica - legume, fructe, carne slaba etc...tot ce se mananca la regim. Numai ca am pus pe mine de cand nu am mai baut ceai, ceaiul ala ma scotea afara dimineata, eram mai usoara, nu se depunea pe mine ca acum. Inainte daca mancam ce am mancat saptamana trecuta slabeam, acum m-am ingrasat ca o nesimtita cu acelasi meniu ca in timpul dietei. Am ajuns sa urasc pe toata lumea din jur, orice gluma legata de mancare sa mi se para bataie de joc... ma enerveaza colegii la munca, am impresia ca ma iau la misto, am ajuns sa nu mai suport pe nimeni, mai ales in perioade ca asta cand ma ingras. Toti traiesc normal, au o viata normala, pot manca normal (asta inseamna fara exagerari, pur si simplu o masa normala) fara sa se ingrase, eu sunt blestemata sa ma chinui si sa imi fie frica sa gust un biscuite ca ma ingras.
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Multumesc si succes la slabit. Din pacate m-am cam infometat ca sa slabesc si acum imi este foarte greu sa ma mentin. Trebuie sa fiu atenta la fiecare dumicat ca altfel se depune.
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Ce sa fac daca am facut foamea pana acum? Trebuie sa o iau treptat. Si ce mananc acum e mult in comparatie cu ce mancam inainte. Aveam foarte rar zile in care mancam ca acum.
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Muncesc si norocul meu a fost ca am stat la munca departe de mancare . Daca as fi stat toata ziua acasa ma bateau tentatiile. Sa stii ca incetul cu incetul m-am obisnuit cu foamea. La inceput a fost mai greu, dar dupa aceea a devenit obisnuinta. Oricum, nu recomand la nimeni sa faca ce am facut eu pentru ca nu stiu ce sansa mai am sa am o alimentatie de om normal in viitorul apropiat.
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Sport fac, nu il trec la meniuri pt ca de obicei uit sau ma grabesc. Nici meniurile nu am reusit sa mi le mai pun pe site in ultimul timp. Fac 15-20 min de bicicleta si abdomene de vreo 3-4 ori pe saptamana si ma duc la bazin in fiecare seara cate o ora. Imi place sa inot si sa fac gimnastica in apa, in special cu picioarele pt ca am probleme cu pielea lasata. Cu bazinul am inceput saptamana trecuta si as vrea sa o tin asa toata vara. Chiar daca fac sport ma panichez atunci cand mananc ceva ce nu am voie. Mi-e groaza de ingrasare. Ma cantaresc zilnic ca sa stiu ce fac, daca mai pot manca la fel a doua zi sau daca trebuie sa mai reduc. Mi-e frica de efectul yo-yo pt ca am facut foamea ca sa slabesc. Si, da, ai dreptate, nu sunt deloc fericita cu viata pe care o duc. Am ajuns sclava cantarului, ca altfel nu pot spune. Nu ma simt in rand cu ceilalti oameni pt ca nu pot manca la fel ca un om normal. Pentru mine anul asta nu au existat Craciun si Paste. Trebuia sa ma tin de regimul meu si sa poftesc la tot ce se punea pe masa. Si daca am mancat ceva dulce, imediat s-a depus. Ma deprima fiecare suta de grame in plus si toata ziua ma gandesc numai la faptul ca am pus pe mine si ma simt grasa, umflata si nu am chef de nimic. Aproape ca nu exista zi in care sa nu fiu deprimata si sa nu ma simt prost. Toata viata am fost obeza, poate daca ma trezeam la realitate cand eram mai tanara si tineam un regim sanatos, era altceva. Acum nu mai aveam problema ingrasatului, nu imi mai numaram fiecare calorie, nu ma mai cantaream in fiecare zi, nu mi se mai facea rau de pofta cand ieseam in oras cu fetele. Concluzia e ca am o viata oribila care se invarte in jurul cantarului si al caloriilor.
Despre partea cu copiii, nu imi mai fac sperante pt ca nu am avut pana acum o relatie adevarata si nici nu mai sper la vreuna. Am avut un singur prieten in care bineinteles ca nu aveam incredere, nu credeam ca ma iubeste sau ca ii place de mine pt ca nu avea ce sa vada la cineva care arata cum aratam eu. Mi-era si jena sa ma dezbrac in fata lui. Probabil neincrederea asta a dus si la despartire. Nu se purta urat cu mine, dar pur si simplu asa simteam eu, ca nu il atrag cu nimic. De ce sa stea cu mine cand sunt atatea fete frumoase si are de unde alege? Nu am increderea ca cineva poate avea sentimente fata de mine si ca poate fi sincer intr-o relatie cu cineva ca mine. Cam asta e...nu m-am suparat pe ce ai scris pt ca ai dreptate...Zi de zi vad ca am o viata oribila....
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Si apropo de increderea in mine - incredere in mine nu stiu daca o sa pot avea asa usor. Nu cred ca merit ceva pe lumea asta. Toata adolescenta si tineretea am fost jignita si batjocorita. Mai ales cand eram in liceu. Si totul pt faptul ca eram grasa. Si nu faceam nimic pt asta, ba dimpotriva, mancam si mai mult de suparare. Nu am auzit decat lucruri negative despre mine spuse cu ura si batjocura, numai critici si jigniri. Si acum ca am gasit ambitia sa slabesc, am ajuns dependenta de un cantar nenorocit care imi decide daca sa fiu vesela intr-o zi sau daca sa fiu deprimata. E tare urat sa traiesti asa.... Ma simt departe de restul lumii, simt ca nu pot fi la fel, ca pe mine se depune si cea mai mica bucatica de mancare daca nu face parte din mancarurile dietetice, in timp ce altii pot manca orice fara griji.
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul

Pai ai mei sigur o sa faca mancare si eu o sa poftesc pana mi se face rau. Ma gandesc ca daca nu mai rezist sa iau mancarea in baie, sa mestec si sa o scuip in wc. Stiu ca e o prostie, dar nu pot altfel. E prea scurta perioada de mentinere pana la Craciun. Nu am timp sa ma obisnuiesc cu alt fel de mancare decat regimul.
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul

Nimic. Nu pot ca se depune. Poate la anul. Oricum, regimul asta mi-a distrus toate bucuriile si m-a facut sa-i urasc pe toti care nu sunt ca mine, la munca e un cosmar cand isi iau astia sa bage in ei. Am ajuns sa le doresc sa li se faca rau si cateodata chiar li se face. Au mancat shaorma azi si am crezut ca mor de pofta, m-am tinut cu mana de nas pana au terminat de bagat in ei. Nu puteam sa nu stau cu ei cat timp erau la masa pt ca se mananca in birouri, daca era o bucatarie era altceva, ramaneam singura in birou si aia se duceau acolo, asa e groaznic sa miroasa si sa nu pot fugi nicaieri. De asta si vreau sa stau singura de Craciun si revelion, sa imi vad de regimul meu fara sa poftesc la nimeni nimic.
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Fetelor, nu stiu ce o sa fac. Am ajuns sa ma stresez cu cantarul in ultimul hal si daca se intampla sa mananc ceva ce nu am voie la munca ma gandesc toata ziua la lucrul asta si ma simt vinovata de parca as fi facut cea mai mare crima, toti de aici mananca si nu se depune nimic pe ei. Asa au ei noroc de un metabolism bun, eu mai mult ca sigur o sa ma ingras daca mananc o friptura mai mare cu o garnitura langa. Ma simt umflata daca mananc mai mult, chiar si fructe sau salata, daca e o cantitate mai mare decat de obicei ma simt plina dupa masa, vinovata de ce am facut si simt cum incepe sa se depuna. Mai vine si Craciunul, dupa aia revelionul, ocazii numai bune sa ma ingras. Dupa mine asta e cea mai urata perioada din an.
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Peste micul dejun nu sar niciodata, am auzit ca te ingrasi mai repede daca nu mananci dimineata si dupa aia mananci la pranz si seara. Nici cina nu vreau sa o sar, numai ca daca se intampla sa mananc la serviciu ceva ce ingrasa, seara nu mai mananc decat un iaurt sau nimic, depinde ce am mancat la pranz. Cu lichidele stau mai rau, nu prea beau apa, beau Cola Light, imi tine de dulce. Probabil daca pun 1 kg de sarbatori o sa fac cateva zile de fructe si il dau jos. Sper sa nu pun, incerc cat pot sa ma abtin sa mananc dulciuri, sarmale, piftie si alte prostii. De asta nici nu merg nicaieri de Craciun si de Revelion.
Citat:
Anterior postat de Vuvuzela Vezi mesajul
Multumesc pentru sustinere, fetelor! E greu sa rezist tentatiei de a ma cantari, mai ales cand am impresia ca tot pun pe mine dupa fiecare masa. Nu stiu daca o sa am rezultate bune sambata. Daca ma ingras, nu o sa mai fac pauza cu cantaritul. Imi reiau obiceiul de cantarit zilnic ca sa pot tine greutatea sub control. Sa zicem ca saptamana asta e de proba si ca o sa am timp sambata si duminica sa-mi repar greseala in caz ca ma trezesc cu kg in plus. Pot sta acasa sa fac 2 zile de fructe linistita si ar trebui sa se duca surplusul.

Ceau Ina!

Ce mai faci, cum esti azi?
Bine te-am gasit in casuta ta... am venit sa te inveselesc putin
Cred ca ai nevoie
Iti las mai jos si o piesa care cred ca-ti va merge la suflet. Hai, iti provoc sufletelul!

Ia sa schimbam noi tonusul din casuta ta... e plina de mesaje de low self esteem, de mesaje incurajatoare care nu si-au gasit ecoul in inima ta... rasuna aici ca niste goarne sparte.
Ti-am citit jurnalul de la inceput, si vreau sa incep cu un MARE UAU si FELICITARI MULTE pentru cele 35 kilograme pierdute, tu esti o mare de ambitie, tu stii?! Eu incerc sa slabesc 10-15kg de un an.
Deci jos palaria pentru efortul tau depus...


Acum partea nasoala:


Ina ce-i cu tine sufletel?
Ai venit aici sa primesti sprijin, ajutor si sustinere sau nu?
Daca da, atunci de ce nu iei aminte si la sfaturile care ti se ofera ma intreb?
Pentru ca toate suntem fete reale dupa monitorul asta, pe mine ma cheama Raluca. Pe restul Codruta, Niculina, Claudia, Roberta, Irina... toate suntem adevarate. Si avem viata noastra, ne rupem din timpul nostru sa venim aici si sa ne distram sau sa ne plangem si varsam amarul, dar intr-un final sa plecam cu ceva in plus. Cu o vorba buna, un zambet pe fata... eu asta caut si asta gasesc in voi. Daca venim la tine aici in jurnal si dam un sfat, il facem in speranta sa aiba ecou... sa iti ajute...

Am sa scriu putin acum de mesajele pe care le-am citat...
scurt si la obiect.
-batonul fitness&cola light: nesanatoase, ingrasa, produc foame + declanseaza alte pofte de dulce.
-toata ziua un baton fitness + 1 mar = zilele viitoare + 1 kg.
-ovazul = imbunatateste tranzitul.
-"vaca proasta", "scarba de mine", "vita umflata", "nesimtita" = nu ai nici o scuza petru folosirea lor, nici daca ai avea 100kg. Nu ti-ar conveni daca cineva ti s-ar adresa asa, te-ai simti agresata verbal si ti-ar strica ziua. Fara sa-ti dai seama si credinta ta ca esti asa iti creaza o stare de spirit cu acelasi efect asupra creierului. Gandirea pozitiva = eficientizeaza cu 100% munca pe care o depunem pentru a avea succes in viata pe toate planurile.
-ceaiul adipos (daca e cel chinezesc e JALE) = da dependenta, incetineste metabolismul la stoparea lui, afecteaza inima si creierul, ingrasa daca nu il mai consumi. Precizez ca au fost persoane care erau sa moara de la el, stiam ca s-a scos de pe piata... continea un compus extrem de chimic pentru organism.
-"prefer sa mor decat sa ma ingras ca o nesimtita" = daca ai zis-o la nervi e ok. Daca nu, psiholog. NU E O GLUMA. Cere ajutor ca nu gandesti limpede daca afirmi asa ceva in cunostinta de cauza.
-am vazut ca in multe mesaje faci referire la "ceilalti". Ia mai lasa-i in pace pe ceilalti!! Boala romanului... vecinul, nene!! Ia vezi-ti tu de alimentele tale si nu te mai uita la altii ce baga sub nas sau cum traiesc sau in ce cantitati mananca. Toti suntem diferiti. Sfat totusi: pentru arderi majore si metabolism ridicat, fa sport. Dar serios, nu acolo niste pedale date la o bicicleta si un inot pe spate. Sport serios... zilnic cu 2 zile pauza pe saptamana... greu... sa simti ca mori cand il faci.
-ai ajuns sa urasti pe lumea din jur, sa te enerveze colegii sau glumele legate de alimentatie = atata vreme cat si pe tine te vezi cum ai descris mai sus, nu vad de ce nu ar fi si colegii niste porci. Situatia se va schimba cand iti vei schimba parerea despre propria imagine. Si cu sport.
-ai slabit infometandu-te = ai 2 variante: ori continui la fel si ajungi in spital acum sau mai tarziu, cu efecte ireversibile; ori iesi din capcana in care te-ai prins singura si incepi sa mananci mai mult si sa faci sport, sa pui vreo 5 kg pe care sa le dai jos in vreo 6 luni (pentru ca ai pune si masa musculara) ca sa reajungi la 58 un om nou, sanatos si fizic si psihic.
-cantarirea zilnica = nu e veridica, nu reflecta realitatea. O cantarire care sa fie reala SI SA ISI INDEPLINEASCA SCOPUL DE AFLA CE GREUTATE AI se face cel mai des o data pe saptamana. Sutele de grame sunt irelevante. pana la 2kg nu trebuie facute probleme. Trezeste-te si iesi din cercul asta vicios.
-increderea in tine = nu se obtine usor, dar daca nu faci nici un pas care a o obtine, tot aici vei fi si peste un an. Incepe incet, dar sigur. E clar ca ti-a fost stirbita de persoanele din jurul tau care te-au format si te-au adus aici. Numai tu te poti ajuta, uita-te in oglinda si zambeste-ti. Pune pe hartie cate o calitate a ta. Crezi ca ai numai una?? Buna si aia! Scri-o mare si pune-o intr-un loc vizibil sa o vezi mereu. Lipesteti-o pe frunte daca e necesar. Nu ai nici una zici? Hai ca iti zic eu cateva: perseverenta, determinata. Incepe de aici. Am ajuns in 2013. O femeie inseamna o lume intreaga. O putere. O forta. Frumusetea e inauntru, nu inafara la cantar. Ai 30 de ani, e timpul. Inca nu e prea tarziu, dar va fi la un moment dat. Lumea asta e atat de mare si frumoasa, plina de oameni colorati, voiosi, care apreciaza calitatile si nu aspectele fizice, care iubesc sufletele, care se trezesc cu zambetul pe buze doar ca mai au inca o zi de trait. Viata e atat de frumoasa Ina... SI POATE FI LA FEL DE FRUMOASA SI PENTRU CEL GRAS, SLAB, SARAC, BOGAT, INVALID, HOMOSEXUAL, NEGRU SAU ALB. Contam doar noi si perspectiva noastra asupra vietii, restul e praf in ochi. Optimismul si increderea in sine e secretul vietii de succes.

Asadar.
Cum ar fi sa schimbam umpic moralul? Daca vrei hai si pe la mine prin jurnal, acolo e optimism la galeata... ma rog... cel putin in majoritatea timpului, ma chimnui si eu cum pot.

Hai, te pup.
Si astept un raspuns optimist si vesel la mesajul asta kilometric ca de nu ma oftic.



Si ai aici si piesa:
BORKED
Imagini ataşate
File Type: gif tumblr_li3fgxX0Tw1qdi7cu.gif (415,9 KB, 49 vizualizări)
File Type: gif tumblr_lov0z599ZP1qhxr17o1_400.gif (367,0 KB, 49 vizualizări)
File Type: gif tumblr_lov14mgBBl1qhxr17o1_250.gif (490,8 KB, 47 vizualizări)
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Rallara; 23 ian 2013 at 21:05:49.
Răspuns cu citat
Urmatorii 9 membri au apreciat mesajul lui Rallara:
CezaraCezarului (23 ian 2013), Kclaudyia (24 ian 2013), Khali (24 ian 2013), Narawen (24 ian 2013), niculina04 (26 ian 2013), rommyna (23 ian 2013), vio ce doreste sa slabeasca (24 ian 2013), WhiteAngel (23 ian 2013), Zoe (24 ian 2013)
  #160 (permalink)  
Vechi 24 ian 2013, 09:57:35
Narawen's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: Corpul pe care nu l-am avut niciodata - Jurnal mentinere Vuvuzela

Buna!

Nu am prea vorbit. De obicei stau putin pe forum pentru ca nu am timp. Ma numesc Meda. Am 24 de ani si de la varsta de 3 luni am fost supraponderala si obeza. Acum am slabit pana aproape de o greutate normala. Nu sunt un fotomodel, dar sincer nu mi-am dorit niciodata sa fiu. Da, ar fi frumos. Poate, intr-un an, doi, continuanad stilul de viata pe care il am, voi reusi. Vezi tu,,, si eu voiam cu orice pret sa ajung la 50 si ceva de kilograme cat mai repede. Incepusem sa mananc putin si sa fiu irascibila. Si mi-am dat seama ca persoana vesela care eram candva, moare incet. Nu mai radeam, ma certam cand mancam ceva ce nu e bine si ii pedepseam pe cei din jur cu suparare cand cantarul arata putin in plus.
__________________
Greutate de început 2 - 69 kilograme
Greutate finală dorită - 62 kilograme (31.12.2022)
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Narawen:
rommyna (24 ian 2013)
Răspunde

Informatii despre slabit
am, calorii, corpul, dieta, jurnal, jurnale, l, mentinere, niciodata, sanatos, slabit, vuvuzela


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata andrylici Arhiva jurnale slabit 381 06 aug 2012 06:41:26
Jurnal Lequin - Am avut candva 74 kg... Lequin Arhiva jurnale slabit 16 26 apr 2012 09:55:57
Jurnal Elena - Drumul spre fericire nu a fost niciodata usor petriuc elena13 Arhiva jurnale slabit 38 22 apr 2011 15:20:23
Jurnal Daphne - Vreau sa ajung la fosta greutate ce am avut-o pana in februarie 2009!!! Daphne Arhiva jurnale slabit 137 02 apr 2011 09:34:02

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole