Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #71 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 22:13:12
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
Meniul: 10.00-2 felii paine neagra+branza topita la tub+un pic de cascaval ras
13.30-branza burduf+ceai de soc
17.30-cereale+lapte

Sport:50 flotari+100abdomene
Buna, Adina!

o sa te rog frumos sa folosesti calculatorul nutritional de pe site, pentru a vedea cate calorii papi de fapt..asa, din ce ai scris tu, pare foarte putin si poate tu nu iti dai seama..
vrei sa slabesti cateva kg si nu iti poti permite de la bun inceput sa mananci putine calorii, pentru ca vei ajuneg la jumatatea drumului, in cel mai bun caz, si o sa dai cu capul de un platou, de nu vei sti ce sa mai faci....

iti inteleg disperarea, frustrarea..dar, asta e, trebuie sa iei lucrurile ca atare..n-o sA SLABESTI CA PRIN MINUNE, CHIAR SI DAC NU O SA MANANCI O SAPTAMANA INTREAGA..

trebuie sa incepi de la 1200 de calorii..ai rabdare cu o dieta hipocalorica macar 1-2 luni..pare ataaat de mult..dar timpul zboara, si la fel se va intampla si cu primele kg..

nu iti complica existenta..asculta sfaturile noastre...eu personal am inceput cu hipocalorica si am tinut-o doua luni...apoi am atins un platou la 69 de kg..avand in vedere ca vreau sa slabesc pana la 55 de kg, nu imi permiteam un platou..am ales dieta keto..dar tot mananc pe saturate...niciodata nu ma culc infometata...si rezultatele pe care le am sunt minunate..

ai grija de tine..si multa rabdare!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #72 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 22:14:54
alexandra123's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 oct 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 165cm, 72kg
Mesaje: 1.801
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 301 ori in 237 mesaje
Implicit Re: Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
1.Tocmai ce am m'au anuntat fetele mele ca ne vom intalni intr'o luna (nu le'am mai vazut de aproape un an, si stiind ca toate sunt siluete nu vreau sa ma simt iar aiurea din cauza kilogramelor mele)
2. Cam tot in aceeasi perioada ma voi vedea si cu prietenul meu.. care, atunci cand i'am zis ca m'am ingrasat s'a cam ofticat, a avut o reactie atat de interesanta incat am ramas uimita
3.Nu ma mai pot privi in oglinda

Toate starile acestea de anxietate, de teama fata de propria persoana s'au amplificat indeosebi de cand stau singura. Ai mei sunt ambii plecati, iar eu am ramas singura acasa.. De gatit, nu'mi prea gatesc pentru ca nu ma prea pricep si nici n'am timp pentru ca sunt la 2 facultati, asa ca prefer sa consum ce gasesc prin magazine gen lactate, cum ati gasit azi in meniul meu..
Uite eu de exemplu in prima luna am slabit 6 kg, fara ma ma infometez, am avut perioade cand nu avea timp sa imi fac mancare si eram mereu pe fuga, dar rezolvam altfel. Uite de exemplu laptele cu cereale poti manca dimineata, eu personal la alta masa nu as recomanda cereale. Cand nu aveam tip imi faceam mancare la pachet, aveam cutiute, faceam niste piept de pui fiert si o felie de paine neagra, sau salata cu piept de pui, sau amestecam legumele ca pentru salata beouf fara maioneza si mancam in pauze cand aveam tip, sunt multe lucruri ce se pot pune la pachet. Daca iti palc lactatele manaca cele degresate, iurt degresat, branza de vaca degresata. La gustare poti manca un fruct, si iti recomand seara sa manaci proteine. Credema daca te infometezi si maanci aiurea nu vei slabi, eu intr-o vara m-am hotarat intr-un moment de disperare ca vreau sa slabesc aveam si eu motive de genul cum ai tu, nu am amncat 2 zile absolut nimic, apoi a treia zi mancam o branza topita, triunghiurile alea, dupaia 2 zile jnu mancam eventual o rosie. Am slabit 200 de grame intr-o saptaman dupa care m-am ingrasat 7 kg, cazul tau ne e chiar asa drastic, dar vreau sa iti zic ca trebuie sa manaci ca sa slabesti!
__________________
Orice lucru bun in viata e imoral, ilegal, ori ingrasa..
Why is food sooo delicious???
Succesul e 99% transpiratie, 1% inspiratie
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...usi-12402.html

http://forum.slabute.ro/concursuri/t...3-a-12415.html
  #73 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 22:15:10
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
2. Cam tot in aceeasi perioada ma voi vedea si cu prietenul meu.. care, atunci cand i'am zis ca m'am ingrasat s'a cam ofticat, a avut o reactie atat de interesanta incat am ramas uimita
..

hmmm..interesanta in ce sens...cum adica s-a ofticat?

bine, si oricum nu inteleg, de frica sa nu aiba vreun "soc", l-ai pus in tema ca te-ai ingrasat???
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #74 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 22:16:24
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
1.Tocmai ce am m'au anuntat fetele mele ca ne vom intalni intr'o luna (nu le'am mai vazut de aproape un an, si stiind ca toate sunt siluete nu vreau sa ma simt iar aiurea din cauza kilogramelor mele)
2. Cam tot in aceeasi perioada ma voi vedea si cu prietenul meu.. care, atunci cand i'am zis ca m'am ingrasat s'a cam ofticat, a avut o reactie atat de interesanta incat am ramas uimita
3.Nu ma mai pot privi in oglinda

Toate starile acestea de anxietate, de teama fata de propria persoana s'au amplificat indeosebi de cand stau singura. Ai mei sunt ambii plecati, iar eu am ramas singura acasa.. De gatit, nu'mi prea gatesc pentru ca nu ma prea pricep si nici n'am timp pentru ca sunt la 2 facultati, asa ca prefer sa consum ce gasesc prin magazine gen lactate, cum ati gasit azi in meniul meu..
Adinuta, iti inteleg perfect starile prin care treci.De cand ma lupt cu kg astea am trecut prin fel si fel de stari. Asa ca imi sunt foarte cunoscute. Dar am invatat ca nu e cazul sa disper. Ia-le pe toate incet si o sa reusesti.

1.Daca fetele tale sunt slabute si tu te-ai ingrasat un pic nu e musai sa te simti inferioara(e mult spus inferioara). Se intampla sa trecem prin multe de-a lungul vietii. Suntem oameni si nu obiecte, materiale,e normal sa mai slabim, sa ne mai ingrasam, sa ne imbolnavim sau mai stiu eu ce.
2.Si mie mi se pare ciudata reactia iubitului tau, desi nu stiu clar ce reactie a vut, pot sa imi dau seamaca nu a fost una prea buna. Nu il inteleg, nu te sustine?Pentru asta nu trebuie sa te demoralizezi. Daca te iubeste trebuie sa te accepte si cu cateva kg in plus (kg care o sa se duca pana la urma)
3.Tocmai pentru ca nu te mai poti privi in oglinda, ia atitudine. Ia atitudinea corecta. Nu te infometa pentru ca nu as arezolvi problema.

Stiu cum e sa stai singura, si eu sunt la fel, sorela e la facultate la Craiova, parintii in Spania. Timp sa gatesc nu am prea mult, dar mereu improvizez ceva cat mai sanatos si mai usor de facut.

Incet incet rezolvi totul.Gandeste-te ca nu iti face bine un meniu ca cel de azi. Incearca sa mananci dimineata lapte cu cereale, ca tot am vazut ca dispui de ele, la pranz mananca salate (ma gandesc ca sunt usor de facut) cu o pulpita d epui langa sau un piept d epui la gratar, e simplu de tot de facut, un cartof copt cu un pic de iaurt semidegresat sau degresat, legume la tigaie(din alea congelate, dureaza 10 min prepararea).La cina mananca un iaurt degresat, mananca tot o salata sau ia legume, fierbe-le, adauga un pic de fidea(un pic doar), condimente si asta e supa. Dar nu te infometa!Renunta la cascaval sau mananca putin si rar, branza topita e foooarte nesanatoasa!Fa un bine pentru tine si atunci slabirea o sa mearga super bine si in curand te vei simti tu mult mai bine!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #75 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 22:23:40
ADINAadinutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2011
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 33
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 52.5kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 158
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul


Buna, Adina!

o sa te rog frumos sa folosesti calculatorul nutritional de pe site, pentru a vedea cate calorii papi de fapt..asa, din ce ai scris tu, pare foarte putin si poate tu nu iti dai seama..
vrei sa slabesti cateva kg si nu iti poti permite de la bun inceput sa mananci putine calorii, pentru ca vei ajuneg la jumatatea drumului, in cel mai bun caz, si o sa dai cu capul de un platou, de nu vei sti ce sa mai faci....

iti inteleg disperarea, frustrarea..dar, asta e, trebuie sa iei lucrurile ca atare..n-o sA SLABESTI CA PRIN MINUNE, CHIAR SI DAC NU O SA MANANCI O SAPTAMANA INTREAGA..

trebuie sa incepi de la 1200 de calorii..ai rabdare cu o dieta hipocalorica macar 1-2 luni..pare ataaat de mult..dar timpul zboara, si la fel se va intampla si cu primele kg..

nu iti complica existenta..asculta sfaturile noastre...eu personal am inceput cu hipocalorica si am tinut-o doua luni...apoi am atins un platou la 69 de kg..avand in vedere ca vreau sa slabesc pana la 55 de kg, nu imi permiteam un platou..am ales dieta keto..dar tot mananc pe saturate...niciodata nu ma culc infometata...si rezultatele pe care le am sunt minunate..

ai grija de tine..si multa rabdare!
multumesc din suflet pentru sfat.. sa stii ca ai reusit sa ma calmezi un pic. frustarea mea incepe si din faptul ca nu am cu cine sa vorbesc, din motiv ca sunt aproape tot timpul singura.. si apoi intru in panica.
eu ma pun la culcare ca maine am examen.. sper ca pe maine starea mea emotionala sa fie alta.
noapte buna, si multumesc tuturor pentru sustinere!
__________________
Jurnal- Ein neues Leben http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ben-12741.html
  #76 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 22:37:10
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
multumesc din suflet pentru sfat.. sa stii ca ai reusit sa ma calmezi un pic. frustarea mea incepe si din faptul ca nu am cu cine sa vorbesc, din motiv ca sunt aproape tot timpul singura.. si apoi intru in panica.
eu ma pun la culcare ca maine am examen.. sper ca pe maine starea mea emotionala sa fie alta.
noapte buna, si multumesc tuturor pentru sustinere!
draga mea, daca te simti singura, intra aici pe forum..sigur vei gasi pe cineva cu care sa vorbesti..nu te lasa cuprinsa de disperare...

prietenel daca iti sunt prietene, nu te judeca..
prietenul daca te iubeste, nu te judeca...

multa bafta la examen..te pup..noapte buna!
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #77 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 19:45:28
ADINAadinutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2011
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 33
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 52.5kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 158
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Faptul ca m'am ingrasat, i'am spus'o sub forma de gluma. Si a ramas atat de uimit incat nu a putut spune nimic. Nu a putut sa'mi dea nicio replica, nici sa ma sustina, sa-mi spuna ca nu e nicio problema(ceea ce ma asteptam de fapt), dar nici sa ma certe..a tacut pur si simplu! Iar dupa tonul abordat in continuare, am inteles clar ca nu ii convine situatia..
Cat despre fete, sunt sigura ca nu ma vor judeca fiindca timp de 4 ani cat am stat impreuna(24/24 de h) nu au facut'o niciodata.. insa cunoscandu'ma, cred ca ma voi simti aiurea.. neintegrata!

Bun.. acum sa facem un scurt rezumat.
09.00-branza de vaca degresata+ceai
12.00-un mar
15.30( fiindca am ajuns cam tarziu acasa pt pranz)-o conserva de ton+salata de rosii+o felie de paine neagra
18.00-un iaurt Activia+un pumn de cereale

Sport:
-jum de ora alergat
-50 flotari
-100 abdomene
-vreo 2 ore de plimbare, pas alert

E mai ok cu ceva decat ziua precendenta?
__________________
Jurnal- Ein neues Leben http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ben-12741.html
  #78 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 19:55:00
alexandra123's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 oct 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 165cm, 72kg
Mesaje: 1.801
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 301 ori in 237 mesaje
Implicit Re: Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
Faptul ca m'am ingrasat, i'am spus'o sub forma de gluma. Si a ramas atat de uimit incat nu a putut spune nimic. Nu a putut sa'mi dea nicio replica, nici sa ma sustina, sa-mi spuna ca nu e nicio problema(ceea ce ma asteptam de fapt), dar nici sa ma certe..a tacut pur si simplu! Iar dupa tonul abordat in continuare, am inteles clar ca nu ii convine situatia..
Cat despre fete, sunt sigura ca nu ma vor judeca fiindca timp de 4 ani cat am stat impreuna(24/24 de h) nu au facut'o niciodata.. insa cunoscandu'ma, cred ca ma voi simti aiurea.. neintegrata!

Bun.. acum sa facem un scurt rezumat.
09.00-branza de vaca degresata+ceai
12.00-un mar
15.30( fiindca am ajuns cam tarziu acasa pt pranz)-o conserva de ton+salata de rosii+o felie de paine neagra
18.00-un iaurt Activia+un pumn de cereale

Sport:
-jum de ora alergat
-50 flotari
-100 abdomene
-vreo 2 ore de plimbare, pas alert

E mai ok cu ceva decat ziua precendenta?
Buna! Poate el se gandeste ca te-ai ingrasat mult, dar te-ai ingrasat putin. E mai ok meniul,mai sunt greseli dar macar esti pe drumul cel bun, ar trebui sa flolosesti calulatorul nutritional.ar fi mai bine ca cerealele sa le manaci dimineata, pentru ca au zahar si seara organismul nu ami reuseste sa le arda si se depune sub forma de grasime.
__________________
Orice lucru bun in viata e imoral, ilegal, ori ingrasa..
Why is food sooo delicious???
Succesul e 99% transpiratie, 1% inspiratie
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...usi-12402.html

http://forum.slabute.ro/concursuri/t...3-a-12415.html
  #79 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 20:23:00
ADINAadinutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2011
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 33
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 52.5kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 158
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Citat:
Anterior postat de alexandra123 Vezi mesajul


Buna! Poate el se gandeste ca te-ai ingrasat mult, dar te-ai ingrasat putin. E mai ok meniul,mai sunt greseli dar macar esti pe drumul cel bun, ar trebui sa flolosesti calulatorul nutritional.ar fi mai bine ca cerealele sa le manaci dimineata, pentru ca au zahar si seara organismul nu ami reuseste sa le arda si se depune sub forma de grasime.
Motivul pentru care nu prea folosesc calculatorul nutritional e faptul ca nu am cantar de bucatarie, asadar nu'mi pot cantari cantitatile cu exactitudine, doar estimativ.. de aceea prefer sa nu prea il folosesc. Dar sper ca luna aceasta sa reusesc sa'mi iau unul.
Oki, de maine voi incerca sa consum cerealele doar de dimineata.
merci
__________________
Jurnal- Ein neues Leben http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ben-12741.html
  #80 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 20:24:40
alexandra123's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 24 oct 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 165cm, 72kg
Mesaje: 1.801
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 301 ori in 237 mesaje
Implicit Re: Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
Motivul pentru care nu prea folosesc calculatorul nutritional e faptul ca nu am cantar de bucatarie, asadar nu'mi pot cantari cantitatile cu exactitudine, doar estimativ.. de aceea prefer sa nu prea il folosesc. Dar sper ca luna aceasta sa reusesc sa'mi iau unul.
Oki, de maine voi incerca sa consum cerealele doar de dimineata.
merci
E bine sa ai cantar, ca sa fii sigura. Ce zi ai avut azi?
__________________
Orice lucru bun in viata e imoral, ilegal, ori ingrasa..
Why is food sooo delicious???
Succesul e 99% transpiratie, 1% inspiratie
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...usi-12402.html

http://forum.slabute.ro/concursuri/t...3-a-12415.html
 

Informatii despre slabit
adinaadinutza, another, calorii, dieta, failure, jurnal, jurnale, just, ro, sanatos, slabit, slabute, story, succes, vs


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Fructoza vs glucoza vs zahar brun marya Alimentatia 1 29 nov 2010 15:06:31
Calorii vs. Grasimi vs. Zaharuri flexomatic Alimentatia 2 02 nov 2010 16:22:31
Jurnal mc27 - My story mc27 Jurnale barbati 7 16 aug 2010 01:09:08
Body sculpting vs fitness vs aerobic vedrana Sport 13 24 mai 2010 20:32:05
My story Adelayde Arhiva jurnale slabit 18 30 dec 2009 20:53:10

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole