Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #481 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 19:58:02
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Eh, nu stiu ce sa zic, astea sunt suparari specifice varstei Stiu ca si eu aveam o obsesie pe faptul ca nu eram printre slabele clasei, si ma mai necajeste inca si acum cand vad pe cineva mult mai subtirica decat mine, dar toate sunt cu plusuri si minusuri. Gandeste-te ca altora le-ar placea sa aibe ochisorii tai, sau ca slabutele pe care le invidiezi tu suspina ca nu au forme mai pline, alea inalte se supara ca majoritatea baietilor simpatici nu sunt de inaltimea lor, si etc. Nimeni nu-i perfect pe lumea asta, si de multe ori nu poti sa sti la ce se gandeste cel pe care il crezi tu perfect Eu cred ca o sa-ti dai seama si singura de toate astea, pe la facultate se imprastie legendele legate de cat de importanta e "carapacea" noastra cea de toate zilele

E pacat ca nu te impaci cu sportul, doar cu dieta slabesti mai greu cand esti pe la kgle tale. Ma refer sa slabesti sa se si vada Eu zic sa il faci, macar de musai, poate intr-un final iti intra si in sange Nu zi niciodata nu

Ziua de azi cum a fost? Sa stii ca m-am gandit la tine azi cand am avut un impuls sa imi iau prostioare de la patiserie, si intr-un fel am tinut o zi gen detox si eu Zic imediat si meniul...
Sa vedemAbia astept sa vad cum ma voi schimba anul viitor..
Pai da stiu ..mi-as face abonament la sala da vine iarna si SIGUR nu ma tin de el.
Daca ma pun pe sport imediat ce vin de la scoala..il fac , am chef..dar de fiecare data cand las pe seara..pauza..nu il mai fac.Maine incerc sa ma mobilizez la pranz.
Pai cam da..inainte sa ma duc la mare ajunsesem sa fac si cand aveam vreo durere de cap.!si..cand simteam ca obosisem. Asa de mult vroiam sa slabescbineinteles de cand am venit de la mare n-am mai facut sport ca inainte

Haha , am mancat eu in locul tauvreo 50-100 gr cozonac+ un bakerolls la scoala..si cateva migdale pe ziua de aziCam aiurea meniul.
N-am avut deloc fructe (ciudat! desi stiam ca mai am sau migdale) asa ca n-am putut tine ziua...dar.! mi-am facut cumparaturile si maine in sfarsit vine ziua mult anuntata..acum intervine o alta problema..
E ziua lu taicamio maine si mama stiu ca avea de gand sa cumpere un tort diplomat..(Desi nu cred ca invita pe nimeni..asa pt ea) sper sa isi ia mai bine o prajitura
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



  #482 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 20:18:46
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul

Sa vedemAbia astept sa vad cum ma voi schimba anul viitor..
Pai da stiu ..mi-as face abonament la sala da vine iarna si SIGUR nu ma tin de el.
Daca ma pun pe sport imediat ce vin de la scoala..il fac , am chef..dar de fiecare data cand las pe seara..pauza..nu il mai fac.Maine incerc sa ma mobilizez la pranz.
Pai cam da..inainte sa ma duc la mare ajunsesem sa fac si cand aveam vreo durere de cap.!si..cand simteam ca obosisem. Asa de mult vroiam sa slabescbineinteles de cand am venit de la mare n-am mai facut sport ca inainte

Haha , am mancat eu in locul tauvreo 50-100 gr cozonac+ un bakerolls la scoala..si cateva migdale pe ziua de aziCam aiurea meniul.
N-am avut deloc fructe (ciudat! desi stiam ca mai am sau migdale) asa ca n-am putut tine ziua...dar.! mi-am facut cumparaturile si maine in sfarsit vine ziua mult anuntata..acum intervine o alta problema..
E ziua lu taicamio maine si mama stiu ca avea de gand sa cumpere un tort diplomat..(Desi nu cred ca invita pe nimeni..asa pt ea) sper sa isi ia mai bine o prajitura
Si eu am mancat un baton mic de cico Fagaras Aia sa fie ultima abatere pana vine inapoi prietenul meu, gata, am spus stop E chestie ca eu manac asa doua-trei zile si apoi ma satur sau efectiv mi se ia pofta, si vreau sa revin la starea data de mancarea mai "light". Eu zic ca ieri puteai manca ceva gatit usor, orice, nu neaparat de legume, dar gen o ciorba tot puteai papa. toata ziua sa te tii fara mancare dupa cozonacul ala, cam drastic

La mine nu exista sa nu am fructe in casa, doar cat am tinut SB1 n-am avut fructe Roag-o pe mama ta sa ia un tort mai mic (si ceva mai light, sau cu fructe) si mananci o felie si gata, restul le lasi sarbatoritului Te inteleg, si la mine acasa se mananca multe prajituri, maica-mea zici ca e la ingrasare, prietenul ei isi arata iubirea prin tonele de mancare grasa si prajituri pe care i le ofera zilnic Ea are deja cu ficatul, de multe ori i se face rau dupa, i-am tot atras atentia (vezi si tu ca sunt umpic cam axata pe sanatate), dar zici ca ea e copilul, nu eu Eh, daca o sa ajunga la dieta impusa de medic, treaba ei! Eu i-am tot zis...

Ah, deci de facut faci sport, doar ca nu-ti tocmai place Pai fa si in zilele in care ai abateri, si cand tii dieta. Ah, ieri am citit o chestie interesanta: cica e recomandat sa faci sport exact cand stii ca o sa mananci ceva interzis, pentru ca zaharul (sau grasimea) sunt consumate de muschi ca sa se refaca, si asa nu se depune, sau in fine, e mai putin grav. Plus ca sportul iti scade pofta de prostioare, cel putin asa am observat, ca daca fac sport dimineata nu-mi mai vine nicio pofta in ziua aia Incearca asta de-acum incolo

In fine, meniul de azi (muuuuulte gustari, ca am avut portii mici de mancare)

md: iaurt cu tarate de ovaz, un pumn de fulgi de secara si o banana
gustare: migdale, un baton mic Fagaras
pranz: ~50 gr urda, mancare de legume calite
gustare 2: un mar, mai incolo migdale
cina: salata de legume proaspete cu ton si o jumatate de portocala (s-au potrivit legumele cu zeama de portocala de minune )
gustare 3: nuci (dupa sport)

Sportul impus: Cardio Party TurboJam
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
  #483 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 20:33:15
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Si eu am mancat un baton mic de cico Fagaras Aia sa fie ultima abatere pana vine inapoi prietenul meu, gata, am spus stop E chestie ca eu manac asa doua-trei zile si apoi ma satur sau efectiv mi se ia pofta, si vreau sa revin la starea data de mancarea mai "light". Eu zic ca ieri puteai manca ceva gatit usor, orice, nu neaparat de legume, dar gen o ciorba tot puteai papa. toata ziua sa te tii fara mancare dupa cozonacul ala, cam drastic

La mine nu exista sa nu am fructe in casa, doar cat am tinut SB1 n-am avut fructe Roag-o pe mama ta sa ia un tort mai mic (si ceva mai light, sau cu fructe) si mananci o felie si gata, restul le lasi sarbatoritului Te inteleg, si la mine acasa se mananca multe prajituri, maica-mea zici ca e la ingrasare, prietenul ei isi arata iubirea prin tonele de mancare grasa si prajituri pe care i le ofera zilnic Ea are deja cu ficatul, de multe ori i se face rau dupa, i-am tot atras atentia (vezi si tu ca sunt umpic cam axata pe sanatate), dar zici ca ea e copilul, nu eu Eh, daca o sa ajunga la dieta impusa de medic, treaba ei! Eu i-am tot zis...

Ah, deci de facut faci sport, doar ca nu-ti tocmai place Pai fa si in zilele in care ai abateri, si cand tii dieta. Ah, ieri am citit o chestie interesanta: cica e recomandat sa faci sport exact cand stii ca o sa mananci ceva interzis, pentru ca zaharul (sau grasimea) sunt consumate de muschi ca sa se refaca, si asa nu se depune, sau in fine, e mai putin grav. Plus ca sportul iti scade pofta de prostioare, cel putin asa am observat, ca daca fac sport dimineata nu-mi mai vine nicio pofta in ziua aia Incearca asta de-acum incolo

In fine, meniul de azi (muuuuulte gustari, ca am avut portii mici de mancare)

md: iaurt cu tarate de ovaz, un pumn de fulgi de secara si o banana
gustare: migdale, un baton mic Fagaras
pranz: ~50 gr urda, mancare de legume calite
gustare 2: un mar, mai incolo migdale
cina: salata de legume proaspete cu ton si o jumatate de portocala (s-au potrivit legumele cu zeama de portocala de minune )
gustare 3: nuci (dupa sport)

Sportul impus: Cardio Party TurboJam
Nici la mine..adica in weekend a zis gataa..mi-a luat mere de acum sa mananc mere si ma duc dimineata sa caut pauza..a trb sa ma duc pe stomacul gol la scoala , d'aia am mancat bakerolls...ceva mai dietetic nu exista la scoala
Pai tort daca ia , ia oricum mic..adica 1.5/maxim 2 kg.Eu ma gandeam sa imi iau si frisca dietetica fara zahar..poate asa rezist mai bine(ciudat , pana anul asta nu mi-a placut delooooooooc diplomaul..dar de la ziua unei f bune prietene..mama mama mai ca il intrece pe cel de cioco.
N-am stiu ms de idee, o sa incerc data viitoare asaMama mea mananca de toate(si nu prea face dulciuri..decat rar) dar mai mult pe dupamiaza si ceva dimineata..atatNu e slaba dar nici grasa..la 1.55 are vreo 62 de kg
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



  #484 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 20:48:03
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul

Nici la mine..adica in weekend a zis gataa..mi-a luat mere de acum sa mananc mere si ma duc dimineata sa caut pauza..a trb sa ma duc pe stomacul gol la scoala , d'aia am mancat bakerolls...ceva mai dietetic nu exista la scoala
Pai tort daca ia , ia oricum mic..adica 1.5/maxim 2 kg.Eu ma gandeam sa imi iau si frisca dietetica fara zahar..poate asa rezist mai bine(ciudat , pana anul asta nu mi-a placut delooooooooc diplomaul..dar de la ziua unei f bune prietene..mama mama mai ca il intrece pe cel de cioco.
N-am stiu ms de idee, o sa incerc data viitoare asaMama mea mananca de toate(si nu prea face dulciuri..decat rar) dar mai mult pe dupamiaza si ceva dimineata..atatNu e slaba dar nici grasa..la 1.55 are vreo 62 de kg
Si eu mi-am luat o gramada de mere. Ma enerveaza ca nu mai gasesc din alea acrisoare, toate sunt dulcege, si eu am pofta de din alea acrisoare de vreo luna Da, stiu ca nici la noi la scoala nu erau chestii tocmai ok numai patiserie si fast food, ce educativ

Sa stii ca eu incep sa ma indrept spre prajiturile cu fructe, gen umplutura de mere sau de visine,etc, si sa nu imi mai placa alea cu cioco. Parca sunt prea dulci fara rost, mie mi se face greata de la prea dulce

Mami a avut probleme cu ficatul demult, fara sa se ingrase neaparat Stiu ca ea nu suporta nici ardeiul, nici usturoiul, ca o arde la fiere Si de cand e cu prietenul ei de acum, de vreo doi ani, s-a ingrasat 15 kg Are inaltimea mea si cu 20 de kg mai mult, si nu e chestie ca ii sta bine sau nu, dar nu-i sanatos Ei mananca zilnic cum NU e recomandat, chestii gen paste cu pesmet si cu zahar (pesmetul ala e pus in loc de mac sau de nuca, sa zicem), eu simt cum devin hiperactiva daca mananc asa ceva. Prajituri aproape zilnic, prajeli o gramada, multe grasimi Nici sora-mea de 10-11 ani nu mananca asa, ea slava Domnului prefera fructele si cate-un dulce mic, prajiturile nu o atrag

Ah, am uitat una dintre gustari in meniul meu: am mai mancat si niste salata de varza si rosii intre md si pranz Mi se pareau mie prea putine mese Au facut colocatarii mei salata de vinete si miroase a vinete in bucatarie cred ca maine merg sa-mi iau vinete congelate sa-mi fac si eu, asa mi-e de pofta
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
  #485 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 21:19:12
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Da, asa-i Abia astept sa plece, nici celorlalti locatari nu le convine ca stau astia cu copil mic aici :-l
Vitamina A o iei din morcovi si fructe rosii, portocalii si galbene, iar D, din cate stiu, il produce pielea, daca stai 20-30 de minute/zi in bataie soarelui. Daca mergi pe jos cam prinzi
Tu esti o fata foarte faina, n-ai de ce sa zici ca nu te vezi mai ok in oglinda Mi-ar placea mie sa am picioare asa subtirele ca ale tale Si ai dreptate, daca tot ai stat fara sa faci nimic altceva, ai facut bine sa profiti pt sport
Vin sa te vizitez si eu, o seara superba si tie
Trebuie sa ma apuc iarasi de rontait morcovi. de luni aia o sa am la una din gustari. iar la alta gustare vad eu
Multumesc scumpa Ei...vreau iar ca nainte ca ma simteam mai bine. apoi, cred ca acum ca fac sport mai mult si constant, o sa arat mai bine la 52 de kg ca inainte cand nu eram asa cuminte la capitolul acesta
Multumesc de vizita eu n-am somn ca azi am dormit ca eram obosita. ciudat, am fost doar la spital dar ce stiu eu, poate cum m-am trezit devreme.
si maine iar trezirea devreme ca iar trebuie sa merg. ca am uitat sa duc ceva
  #486 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 21:31:26
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Trebuie sa ma apuc iarasi de rontait morcovi. de luni aia o sa am la una din gustari. iar la alta gustare vad eu
Multumesc scumpa Ei...vreau iar ca nainte ca ma simteam mai bine. apoi, cred ca acum ca fac sport mai mult si constant, o sa arat mai bine la 52 de kg ca inainte cand nu eram asa cuminte la capitolul acesta
Multumesc de vizita eu n-am somn ca azi am dormit ca eram obosita. ciudat, am fost doar la spital dar ce stiu eu, poate cum m-am trezit devreme.
si maine iar trezirea devreme ca iar trebuie sa merg. ca am uitat sa duc ceva
Sper sa te ajute

Da, te inteleg, asa suntem noi fetele, vrem sa fim cum vrem sa fim Cred ca o sa fii mai tonifiata la greutatea dinainte, ai dreptate, sportul isi spune cuvantul La fel cred si eu ca o sa fiu la 49 Numai ca eu mai am umpic mai mult... Eh, timp sa fie, ca rabdare am

Poate te-ai si agitat la spital, stiu si eu cum e cu analizele astea griji, frica de ace, asteptat pana iti vine randul, uf

O sa te mai vizitez, fii sigura Esti a doua persoana care mi-a amintit sa fac asta azi

Sa ai o zi buna maine, si fara griji
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
  #487 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 21:34:13
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Sper sa te ajute

Da, te inteleg, asa suntem noi fetele, vrem sa fim cum vrem sa fim Cred ca o sa fii mai tonifiata la greutatea dinainte, ai dreptate, sportul isi spune cuvantul La fel cred si eu ca o sa fiu la 49 Numai ca eu mai am umpic mai mult... Eh, timp sa fie, ca rabdare am

Poate te-ai si agitat la spital, stiu si eu cum e cu analizele astea griji, frica de ace, asteptat pana iti vine randul, uf

O sa te mai vizitez, fii sigura Esti a doua persoana care mi-a amintit sa fac asta azi

Sa ai o zi buna maine, si fara griji
Hai mai ca doar glumeam ziceam sa nu vin tot eu pe capul tau
Da...poate si de aia. nu mai zic ca m-a durut de am crezut ca o iau la bataie pe asistenta. nu am mai patit chiar asa
Dar la ce vene am subtiri.. s poate nu a fost nici ea mai atenta.
O sa reusesti, ai sa vezi. si o sa arati beton
  #488 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 21:39:24
RedOnion's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 aug 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 156cm, 53kg
Mesaje: 837
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Hai mai ca doar glumeam ziceam sa nu vin tot eu pe capul tau
Da...poate si de aia. nu mai zic ca m-a durut de am crezut ca o iau la bataie pe asistenta. nu am mai patit chiar asa
Dar la ce vene am subtiri.. s poate nu a fost nici ea mai atenta.
O sa reusesti, ai sa vezi. si o sa arati beton
Dar nu ma deranjezi, dimpotriva Si cum adica vii pe capul meu, cu ce? Daca te pot ajuta cu ceva, o s-o fac cu cel mai mare drag, desi tu esti slabuta cu mai multa experienta decat mine

Of, imi pare rau sa aud asta Poate nu avea experienta, cine stie. Si eu am patit chestii nasoale legate de tot felul de analize, nici nu vreau sa ma gandesc

Abia astept mersi de incurajare, sper sa si reusesc si sa nu ma incurajezi degeaba

Eu ma apuc acum de sport, ca tre sa fac ceva, simt nevoia Daca nu te mai prind, iti doresc somn usor si o zi usoara maine, fara peripetii la spital
__________________
Jurnal Red Onion
Focus on your goals.. do not dwell on your weaknesses and failings, remind yourself constantly WHY you are doing the thing it takes to get you to where you want to be.

You can't get the butt you want by sitting on the one you have.

1 nov 2011 ~54 kg
1 dec 2011 ~58 kg
  #489 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 21:43:56
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)

Glumeam si eu am glume in program
Ei, mereu avem de invatat sa sti
Nu e asa, stiu eu ca nu te incurajez degeaba. o sa reusesti, stiu eu nu e prima data
Ei, merg numai sa las ceva ce nu am dus astazi. nu am stiut.
Multumesc sa ai spor noapte buna
  #490 (permalink)  
Vechi 25 oct 2011, 21:55:53
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Jurnal RedOnion... sa nu plangem dupa kilograme ;)

Citat:
Anterior postat de RedOnion Vezi mesajul
Si eu mi-am luat o gramada de mere. Ma enerveaza ca nu mai gasesc din alea acrisoare, toate sunt dulcege, si eu am pofta de din alea acrisoare de vreo luna Da, stiu ca nici la noi la scoala nu erau chestii tocmai ok numai patiserie si fast food, ce educativ

Sa stii ca eu incep sa ma indrept spre prajiturile cu fructe, gen umplutura de mere sau de visine,etc, si sa nu imi mai placa alea cu cioco. Parca sunt prea dulci fara rost, mie mi se face greata de la prea dulce

Mami a avut probleme cu ficatul demult, fara sa se ingrase neaparat Stiu ca ea nu suporta nici ardeiul, nici usturoiul, ca o arde la fiere Si de cand e cu prietenul ei de acum, de vreo doi ani, s-a ingrasat 15 kg Are inaltimea mea si cu 20 de kg mai mult, si nu e chestie ca ii sta bine sau nu, dar nu-i sanatos Ei mananca zilnic cum NU e recomandat, chestii gen paste cu pesmet si cu zahar (pesmetul ala e pus in loc de mac sau de nuca, sa zicem), eu simt cum devin hiperactiva daca mananc asa ceva. Prajituri aproape zilnic, prajeli o gramada, multe grasimi Nici sora-mea de 10-11 ani nu mananca asa, ea slava Domnului prefera fructele si cate-un dulce mic, prajiturile nu o atrag

Ah, am uitat una dintre gustari in meniul meu: am mai mancat si niste salata de varza si rosii intre md si pranz Mi se pareau mie prea putine mese Au facut colocatarii mei salata de vinete si miroase a vinete in bucatarie cred ca maine merg sa-mi iau vinete congelate sa-mi fac si eu, asa mi-e de pofta
Da..si mie-mi plac alea acrisoare si nu se gasesc acum
Mda, daca ai sti cate sandvishuri se vaaaaaaaaaaand...
Mie mereu mi-au placut tartele si chestiile cu fructeciocolata nu prea m-a atras..mai mult eram cu vanilia
Ah, si ai mei mananca cam aiurea da nu zilnic..pff
mie nu mi-au placut niciodata vinetele
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, kilograme, plangem, redonion, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme Scorpia Arhiva jurnale slabit 90 17 iul 2012 10:30:47
As vrea sa pun cam 2 kilograme Gabytssa Ingrasare 11 29 mai 2012 07:58:01
De ce plangem? mika_me Discutii off-topic 29 20 mai 2012 09:19:02
Vreau sa slabesc 10 kilograme, am nevoie de sfaturi anelise Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 1 - 10 (kg) 78 08 feb 2011 12:57:25
Vreau sa slabesc 3 kilograme roxanaroxi Am nevoie de ajutor! 10 21 iul 2010 10:04:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole