Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3861 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 12:14:33
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Ce tareeee ca veti pleca de Paste, ca doar ziceai ca ti-ar placea mult o calatorieeee Gura Humorului e rai, n-am fost, dar mi-ar placea - sa faci pozeeee, te rog

Eu ma tot gandesc ce sa-mi pregatesc pentru drumurile pe masina - idei pe net sunt o gramada, chef sa mi le fac, ba Dar stiu exact ce nu trebuie musai sa includ: saptamana trecuta, din varii motive, am bagat ceva chifle de painea integrala cateva zile...bad, bad, deja am un piculet de pufosenie peste muschi, ce nu era inainte - this stuff is evil Clar trebuie sa stau departe de asta, mie nu-mi prieste si pace.

Am facut ieri ex. de la CHLX din memorie si niste Turbo Fire. Am fost ca noua, deci nu mai am nimiiic, yeeey
Nush ce te incurca pe tine asa rau la TF...sunt rapide miscarile, dar nu-s asa sturlubatice -o fi din cauza ca nu le-ai facut de asa multe ori, ca mie mi se pare ca de atatea ori le-am facut, de aproape ma plictisesc un pic...dar imi place de ea prea mult si tot le fac.
Vorba ta, asteptam programe noi, ca intram in sevraj

Mi-am propus ca pe vacanta sa car ceva echipament cu mine, coarda, sa incerc sa alerg un pic...ia sa vad daca reusesc, iti would be a first.

Daaa si eu ma bucur enorm ca am ocazia asta sa plec undeva.. La Gura Humorului nu am fost niciodata si clar fac poze..
Sper sa aiba lumea chef de plimbat, daca nu, nu-i bai o iau singura pe coclauri

Pe drum ai putea sa iti iei nuci, migdale, cioco neagra, sa=ti faci batoane energizante cu fulgi de ovaz, miere, fructe uscate.. Mai poti face si sandich=uri din paine integrala, sau daca zici ca nu iti prieteste painea, poti sa iti faci lipii din faina integrala, sau faina de in cu canepa.. Dar asta inseamna sa gatesti
Iti mai poti lua si branzica, dar sa o mananci repede, sa nu se strice, legume, fructe crude.

Eu deja mi-am facut un meniu de Paste, ce sa gatesc.. O sa facem gratare acolo dar o sa si aduca fiecare de acasa ce are.. si eu vreau sa gatesc chestii cat mai slabe, gen rulada de pui, tarta cu branza slaba si ardei copt, pasca fara aluat, briose cu faina de in si fructe uscate, drob de pui
Iar am o gramada de ei, dar sa speram ca voi avea si timp
Oricum stiu ca nu o sa fiu cuminte 100%, o sa mananc si chestii mai ingrasacioase. Dar am decis ca macar pana la Paste sa mananc clean 100%, fara nici un cheat day sau meal. Sa speram ca imi iese

La TF ma incurc in miscari ptr ca nu prea am facut exercitiile alea, in afara de HIIt-uri.. La Fire30 m-am obisnuit ca l-am facut de vreo 2 ori, dar TF 45 nu il mai facusem niciodata, plus ca aveam si o durere la piciorul stang, nush ce am facut aseara la Burn cicuit 1, cred ca am executat vreun exercitiu gresit si am facut un pic de buba
Surprinzator, chiar au inceput sa imi placa TF-urile.. inainte nici nu vroiam sa aud de ele
Oricum nu ma dau batuta, mai fac TF 45 odata pana imi iese

Foarte tare daca faci sport in vacanta, felicitari!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3862 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 13:14:11
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul



Foarte tare daca faci sport in vacanta, felicitari!

Felicita-ma abia dupa ce vin, daca si fac As vrea mult sa fac, doua zile vom fi aproape de plaja si visez de mult sa alerg pe mal si pana acum n-am facut-o. En fin, planuiesc sa ma tin de plan.

In Bucovina am fost, chiar daca nu acolo unde mergi tu, si e minunata, cu mult-mult verde, iar acum de sarbatori trebuie sa fie ceva de vis. Si oamenii parca sunt altfel, in plus, asa curatenie ce mi s-a parut ca vad prin curtile caselor de acolo eu n-am vazut nici in Ardeal, nici in Banat. Ce ma bucur pentru tine!

Multumesc de idei, sunt tare bune; ceva o sa-mi iau, mai ales ca inainte o sa stau cateva zile la mama si o corup pe ea sa-mi faca . O sa caut si niste batoane, Nutribon, care cica sunt numai din seminte, fulgi, fructe padure etc, nimic aiurea, daca nu le gasesc in magazine sau la plafar, poate comand pe net..sau poate le fac..aham

Exact ce banuiam cu TF, te enerva fiindca inca nu facusesi de destul timp. Mie imi place parca mai mult muzica de la TJ fata de cea de la TF, dar toate imi dau o stare de energie de numa', de indata ce apas "Play". La un moment dat e fain ca parca-i o coregrafie si e misto cand stii toti pasii si faci deodata cu ei...shhaaake it, baby!!

Noh, mai trec eu, te-am innebunit destul
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Khali:
diana87 (23 apr 2013), Kclaudyia (23 apr 2013), rommyna (23 apr 2013)
  #3863 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 14:32:05
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Have fun...e frumos la GH!
Ancu...sunt la rommac in kaufland niste batoane cu cereale si fructe, fara zahar!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui GCM:
Kclaudyia (24 apr 2013)
  #3864 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 16:28:37
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Have fun...e frumos la GH!
Ancu...sunt la rommac in kaufland niste batoane cu cereale si fructe, fara zahar!

Multumesc mult, Codris m-am uitat pe ingredientele celor de la Rommac, dar chiar si cele diet sunt cu diverse chestii expandate gen orez, grau, porumb, arome identic naturale etc si nu prea-mi sunt pe plac, ma feresc de supra-procesate ca de astea de care zic eu au numai fulgi de ovaz de nici nu se simt, fructe de padure, scortisoara, nuci, chiar se simte la gust ca e ca si cum ar fi baton facut in casa, neinchegat cu nimic.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Khali:
Kclaudyia (24 apr 2013), Rallara (23 apr 2013)
  #3865 (permalink)  
Vechi 24 apr 2013, 08:45:33
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Sa caut si eu la plafar, poate gasesc.. Da e super sanatos, oare merge si la gatit, adica nu e toxic la temperaturi inalte?

Ieri am avut o starea mai aiurea, probabil din cauza carbilor nesanatosi ingerati duminica all day long Si nici sport nu am facut duminica, deci clar de aia am avut o stare proasta..
Cum bag carbi si nu fac sport, cum se cunoaste
Neata'
chiar nu stiu daca este toxic sau nu..insa tind sa cred ca da..daca ne luam dupa asta, si cel de masline devine toxic....eu mi-am facut ieri dovlecel la tigaie, taiat ca si cartofi pai..cu ou..si a fost foarte bun...nu am patit nimc ..lasand gluma la o parte..eu pentru prajit folosesc ulei de porumb..imi place mult gustul..+ ca nu face fum, pentru ca nu arde asa repede...
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Kclaudyia (24 apr 2013)
  #3866 (permalink)  
Vechi 24 apr 2013, 09:07:51
bellajane's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 172cm, 54.8kg
Mesaje: 2.402
Aprecieri acordate: 224
Am fost apreciat(a) de 263 ori in 197 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neata! O zi frumoasa sa aveti!
Acest membru apreciaza mesajul lui bellajane:
Kclaudyia (24 apr 2013)
  #3867 (permalink)  
Vechi 24 apr 2013, 10:18:08
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Felicita-ma abia dupa ce vin, daca si fac As vrea mult sa fac, doua zile vom fi aproape de plaja si visez de mult sa alerg pe mal si pana acum n-am facut-o. En fin, planuiesc sa ma tin de plan.

In Bucovina am fost, chiar daca nu acolo unde mergi tu, si e minunata, cu mult-mult verde, iar acum de sarbatori trebuie sa fie ceva de vis. Si oamenii parca sunt altfel, in plus, asa curatenie ce mi s-a parut ca vad prin curtile caselor de acolo eu n-am vazut nici in Ardeal, nici in Banat. Ce ma bucur pentru tine!

Multumesc de idei, sunt tare bune; ceva o sa-mi iau, mai ales ca inainte o sa stau cateva zile la mama si o corup pe ea sa-mi faca . O sa caut si niste batoane, Nutribon, care cica sunt numai din seminte, fulgi, fructe padure etc, nimic aiurea, daca nu le gasesc in magazine sau la plafar, poate comand pe net..sau poate le fac..aham

Exact ce banuiam cu TF, te enerva fiindca inca nu facusesi de destul timp. Mie imi place parca mai mult muzica de la TJ fata de cea de la TF, dar toate imi dau o stare de energie de numa', de indata ce apas "Play". La un moment dat e fain ca parca-i o coregrafie si e misto cand stii toti pasii si faci deodata cu ei...shhaaake it, baby!!

Noh, mai trec eu, te-am innebunit destul
In Bucovina am mai fost, la Vatra Dornei si pe undeva pe langa Putna, stiu cat de frumos e.. si curat si peisajul e superb!

Am vazut si eu batoanele alea de la Nutribon, au fulgi de ovaz in ele nu? Si fructe uscate.. O sa imi iau si eu ca par sanatoase. Eu le-am gasit la Plafar.

A inceput sa imi placa mult TF Si am sa fac in combinatie cu greutati. Cat pot si cand pot.
Aseara am mai bagat HIIT 25 si Core 20 (care sincer mi s-a parut usurel tare fata de ce fac la CHLX..)

Nu m-ai innebunit deloc, stii ca imi face placere sa stau cu tine la taclale!
Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Have fun...e frumos la GH!
Ancu...sunt la rommac in kaufland niste batoane cu cereale si fructe, fara zahar!
Gracias Cretzunel! Tu ce planuri ai de Paste?
Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul

Neata'
chiar nu stiu daca este toxic sau nu..insa tind sa cred ca da..daca ne luam dupa asta, si cel de masline devine toxic....eu mi-am facut ieri dovlecel la tigaie, taiat ca si cartofi pai..cu ou..si a fost foarte bun...nu am patit nimc ..lasand gluma la o parte..eu pentru prajit folosesc ulei de porumb..imi place mult gustul..+ ca nu face fum, pentru ca nu arde asa repede...
Chiar azi am citit un articol despre uleiurile vegetale din seminte ca nu sunt chiar asa ok, au Omega 6, dar nu au Omega 3.
Citez:
"Uleiurile din soia, porumb, sofran, struguri etc sunt extrem de bogate in Omega 6, care au un efect inflamator asupra intregului corp in lipsa grasimilor Omega 3, care echilibreaza balanta."

Cica cel mai bun ptr gatit ar fi uleiul de palmier, uleiul de masline, untul si uleiul de cocos.
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3868 (permalink)  
Vechi 24 apr 2013, 10:33:18
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Hello hello!

Meniul meu de ieri:

MD: Omleta dintr-un ou si doua albusuri, cu ceapa verde, marar si o umbra de parmezan ras, rosii, castraveti
Pranz: Drob de ciuperci (ciuperci, ceapa verde, putin cascaval light ras, verdeturi, oua) + o rosie, o ridiche + un piept de pui la gratar
Gustare: 200 ml lapte batut cu nuci si stafide
Cina: doi pesmeti wasa cu mai putin de 50 g somon afumat, un sfert de avocado, doi cremvusti de pui cu mustar, o lingurita de smantana, 50 g de cascaval light
G2: cateva nuci cu stafide
Am dezvoltat o obsesie ptr combinatia nuci +stafide

Sport: 25 min TF 45, HIIT25, Core 20
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
diana87 (24 apr 2013)
  #3869 (permalink)  
Vechi 24 apr 2013, 10:52:00
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de bellajane Vezi mesajul
Neata! O zi frumoasa sa aveti!
La fel si tie Ioana!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3870 (permalink)  
Vechi 24 apr 2013, 11:12:15
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Hello

Asa stiam si eu de Omega 6, ca e preponderent in multe seminte si uleiuri, cand de fapt noi am avea mai multa nevoie de Omega 3, pe care o gasim mai greu. Drept e ca eu nu ma stresez foarte tare cu nutrientii, nu mi se pare ca exagerez cu niciunele, nu le mananc pe toate zilnic si sper ca se echilibreaza balanta din tot ce consum, cat de cat.

Da, Nutribon sunt cu fulgi de ovaz, mai au unele cu prune, altele cu fructe de padure...in rest, ceva nuci, migdale si scortisoara. Dupa gust chiar n-am simtit nimic suspect si mi-au placut si mie la gust, chiar am zis ca o sa-mi fac si eu, ca nu e mare lucru, le portionez si iac-asa inca o gustare binevenita.

In ciuda painii de care ziceam eu ieri, pe cantar am mai sclabit cateva sute de grame...sa vad cat o tine minunea de masurat nu m-am masurat c-am zis ca e hopeless, dupa acele zile.

In zilele de pauza de CHLX faci TF, sau cum? Imi place metoda ta, sa faci din mai multe cate putin, parca e mai fun, nu stie corpul la ce sa se mai astepte
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Khali:
Kclaudyia (24 apr 2013), rommyna (24 apr 2013)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole