Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3871 (permalink)  
Vechi 24 apr 2013, 11:43:17
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul


Chiar azi am citit un articol despre uleiurile vegetale din seminte ca nu sunt chiar asa ok, au Omega 6, dar nu au Omega 3.
Citez:
"Uleiurile din soia, porumb, sofran, struguri etc sunt extrem de bogate in Omega 6, care au un efect inflamator asupra intregului corp in lipsa grasimilor Omega 3, care echilibreaza balanta."

Cica cel mai bun ptr gatit ar fi uleiul de palmier, uleiul de masline, untul si uleiul de cocos.
La cat ulei folosesc eu, nici nu imi fac griji ..am eu alte pacate ..oricum, cand o sa merg la cumparaturi o sa-mi iau si ulei de palmier..am vazut in real..e f ieftin..9 lei..1 litru..mie imi place cel de porumb, pt ca miroase a popcorn
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Kclaudyia (24 apr 2013)
  #3872 (permalink)  
Vechi 24 apr 2013, 16:01:09
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Hello

Asa stiam si eu de Omega 6, ca e preponderent in multe seminte si uleiuri, cand de fapt noi am avea mai multa nevoie de Omega 3, pe care o gasim mai greu. Drept e ca eu nu ma stresez foarte tare cu nutrientii, nu mi se pare ca exagerez cu niciunele, nu le mananc pe toate zilnic si sper ca se echilibreaza balanta din tot ce consum, cat de cat.

Da, Nutribon sunt cu fulgi de ovaz, mai au unele cu prune, altele cu fructe de padure...in rest, ceva nuci, migdale si scortisoara. Dupa gust chiar n-am simtit nimic suspect si mi-au placut si mie la gust, chiar am zis ca o sa-mi fac si eu, ca nu e mare lucru, le portionez si iac-asa inca o gustare binevenita.

In ciuda painii de care ziceam eu ieri, pe cantar am mai sclabit cateva sute de grame...sa vad cat o tine minunea de masurat nu m-am masurat c-am zis ca e hopeless, dupa acele zile.

In zilele de pauza de CHLX faci TF, sau cum? Imi place metoda ta, sa faci din mai multe cate putin, parca e mai fun, nu stie corpul la ce sa se mai astepte
Nici eu nu stau sa calculez nutrientii, nu am timp si nici chef
Incerc si eu ca si tine sa mananc de toate, cu limita.

Yaay! Vezi ca nu ai de ce sa te stresezi? Sa stii ca si eu am mancat paine si am slabit, atata timp cat face sport si mancam preponderent ok rezultatele apar.

Am sa fac TF in prima zi de pauza la CHLX, adica marti, ptr ca duminica e rest day clar. O zi pe sapt trebuie sa am sa ma odihnesc.
Si daca am timp si starea necesara mai fac cate 20-30 de min pe langa CHLX, de ex daca fac dimineata CHLX, seara mai bag niste TF, sau ceva HIIT. Dar nu mereu.

Nu stiu cum fac sapt viitoare, ca incep curatenia de primavara si am de bagat ca migul, dar profit de faptul ca sunt acasa si fac si eu sport la prima ora cand ma trezesc.
Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul

La cat ulei folosesc eu, nici nu imi fac griji ..am eu alte pacate ..oricum, cand o sa merg la cumparaturi o sa-mi iau si ulei de palmier..am vazut in real..e f ieftin..9 lei..1 litru..mie imi place cel de porumb, pt ca miroase a popcorn
Nu am fol niciodata de pormub, merci de sugestie, am s aincerc si eu
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Khali (24 apr 2013)
  #3873 (permalink)  
Vechi 24 apr 2013, 16:25:17
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neah, sigur ca nu ma mai stresez de mult timp, doar constat; cand ma stresam imi mergea rau, cand totul vine de la sine/se pare ca merge bine

Las'ca faci tu multa miscare si cand o sa faci curatenie! iar daca iti vine dorul de CHLX, mai ridici si tu un scaun deasupra capului, faci squats cu niste galeti cu apa, poti spala geamurile cu greutati la maini ...just kiddin', btw!
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Khali:
diana87 (25 apr 2013), Kclaudyia (25 apr 2013), rommyna (24 apr 2013)
  #3874 (permalink)  
Vechi 25 apr 2013, 08:33:18
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Neah, sigur ca nu ma mai stresez de mult timp, doar constat; cand ma stresam imi mergea rau, cand totul vine de la sine/se pare ca merge bine

Las'ca faci tu multa miscare si cand o sa faci curatenie! iar daca iti vine dorul de CHLX, mai ridici si tu un scaun deasupra capului, faci squats cu niste galeti cu apa, poti spala geamurile cu greutati la maini ...just kiddin', btw!
Asa si eu cand ma stresez f tare parca e rau, nu fac nici un progres, in schimb cand sunt relaxata, cum ai zis si tu, totul vine de la sine..
Auzi, sa-mi aduci aminte cand o sa mai fac vreo criza de personalitate de ceea ce am zis acum, da?

Sa stii ca ai dreptate Ridic un scaun, o mobila Oricum am de dat mobila la o parte
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
rommyna (25 apr 2013)
  #3875 (permalink)  
Vechi 25 apr 2013, 08:39:45
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Morning!

Iaca si meniul meu de ieri, pe care l=am salvat in calc, am fost curioasa de carbi

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:56
Chec cu fructe uscate si nuci, 35g - 104 calorii, 2.8 proteine, 6.9 grasimi, - colesterol, 8.9 carbohidrati, 1.4 fibre, 54.3 sodiu, 0.6 zaharuri
Gem fructe de padure dietetic cu indulcitor, Arovit, 30g - 30 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 7.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Biscuiti cu multicereale, fara zahar adaugat, Dita RoStar, 8g - 34 calorii, 0.9 proteine, 0.7 grasimi, - colesterol, 5.9 carbohidrati, 0.3 fibre, - sodiu, - zaharuri
Iaurt Activia 3% grasime Mic dejun cu capsuni si fulgi de cereale (150g iaurt+18g cereale), Danone, 140g - 157 calorii, 6 proteine, 4.1 grasimi, - colesterol, 24.1 carbohidrati, - fibre, 420 sodiu, 14.1 zaharuri
Seminte chia, uscate, 10g - 49 calorii, 1.6 proteine, 3.1 grasimi, 0 colesterol, 4.4 carbohidrati, 3.8 fibre, 1.9 sodiu, - zaharuri
Cirese uscate, 10g - 16 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 3.8 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 3 zaharuri

Prânz, ora 10:32
Paine Multicereale, Paine Rotunda, 35g - 90 calorii, 4 proteine, 1.4 grasimi, - colesterol, 15.3 carbohidrati, 1.3 fibre, - sodiu, - zaharuri
Ridiche, cruda, 50g - 8 calorii, 0.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0.8 fibre, 19.5 sodiu, 0.9 zaharuri
Rosii, coapte, 220g - 40 calorii, 2 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 8.6 carbohidrati, 2.6 fibre, 11 sodiu, 5.7 zaharuri
Drob de pui si ciuperci, 150g - 120 calorii, 15 proteine, 4.8 grasimi, 63 colesterol, 3 carbohidrati, 0.6 fibre, 405 sodiu, 0.2 zaharuri
Masline negre, 100g - 115 calorii, 0.8 proteine, 10.7 grasimi, 0 colesterol, 6.3 carbohidrati, 3.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 10:43
Ciocolata amaruie 85% Dark Extreme, Heidi, 24g - 151 calorii, 1.9 proteine, 13.8 grasimi, - colesterol, 4.4 carbohidrati, 0.4 fibre, 0.5 sodiu, 3.8 zaharuri
Castravete, fara coaja, crud, 200g - 24 calorii, 1.2 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 4.3 carbohidrati, 1.4 fibre, 4 sodiu, 2.8 zaharuri
Ridiche, cruda, 100g - 16 calorii, 0.7 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 3.4 carbohidrati, 1.6 fibre, 39 sodiu, 1.9 zaharuri

Cina, ora 14:02
Ciorba radauteana a la Mika, 250g - 307 calorii, 34.3 proteine, 14.3 grasimi, 0 colesterol, 9.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Branza oi, 60g - 166 calorii, 9.5 proteine, 13.8 grasimi, 32.4 colesterol, 0.7 carbohidrati, 0 fibre, 1194 sodiu, 0 zaharuri
Ceapa, verde (intreaga), cruda, 30g - 10 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 2.2 carbohidrati, 0.8 fibre, 4.8 sodiu, 0.7 zaharuri
Ridiche, cruda, 35g - 6 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.2 carbohidrati, 0.6 fibre, 13.7 sodiu, 0.7 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1443 calorii, 81.7 proteine, (mult)74.6 grasimi, 95.4 colesterol, (mic)115.2 carbohidrati, 19 fibre, 2167.7 sodiu, 34.4 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1300 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1300 calorii


SPORT: Push Circuit 2, 15 min HIIT si 10 min Abs de la POPPilates (filmuletul era de 14 min, dar m-a enervat Casey aia, nu o suport delooooooooc, e tuta rau, vorbeste intr-una si numai prostii zice..)

Azi dimineata m-am trezit sa fac Get Lean Intervals, dar nu am reusit sa fac decat 5 min ptr ca m-a apucat o durere undeva mai jos un pic de genunchiul stang.. nush de ce.. Asa ca am facut niste streching, Strech 10 de la TF.
In seara asta sper sa ma lase durerea si sa fac CHLX...
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
diana87 (25 apr 2013), miris (25 apr 2013), niculina04 (25 apr 2013)
  #3876 (permalink)  
Vechi 26 apr 2013, 09:25:40
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Neatza!

Meniu 25.04.2013

MD: Shake din spanac, avocado, un sfert de banana, lapte de cocos
30 g cereale integrale cu goji, 200 ml de lapte batut de casa, o lingurita de seminte de chia
Pranz: Salata cu leurda, spanac, rosii, castraveti, ridichi, ceapa verde, somon afumat, avocado, dressing din iaurt cu lamaie si marar.
Gustare: un castravete mare, o ridiche, branza 0.2% cu vanilie
Cina: ciorba radauteana, cas de oi cu ceapa verde si ridichi
G2: cateva nuci

Sport: Get LEan Intervals + Extreme Abs
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Khali (26 apr 2013)
  #3877 (permalink)  
Vechi 26 apr 2013, 13:53:50
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Neatza!

Meniu 25.04.2013

MD: Shake din spanac, avocado, un sfert de banana, lapte de cocos
30 g cereale integrale cu goji, 200 ml de lapte batut de casa, o lingurita de seminte de chia
Pranz: Salata cu leurda, spanac, rosii, castraveti, ridichi, ceapa verde, somon afumat, avocado, dressing din iaurt cu lamaie si marar.
Gustare: un castravete mare, o ridiche, branza 0.2% cu vanilie
Cina: ciorba radauteana, cas de oi cu ceapa verde si ridichi
G2: cateva nuci

Sport: Get LEan Intervals + Extreme Abs
Hmmm...trebuie sa incerc si eu combinatia ta de shake ..sa profit acum si sa mananc cat mai mult spanac ..chiar ieri mi-am cumparat, insa am observat ca deja incepe sa treaca sezonul spanacului..era cam vestejit si frunzele mari..tot ieri mi-am cumparat si unt de arahide..bad ideea ..nu cunosti o alta combinatie, in afara de paine, cu care as putea combina untul?
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Kclaudyia (27 apr 2013)
  #3878 (permalink)  
Vechi 26 apr 2013, 15:22:34
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de danyella2008 Vezi mesajul
Hmmm...trebuie sa incerc si eu combinatia ta de shake ..sa profit acum si sa mananc cat mai mult spanac ..chiar ieri mi-am cumparat, insa am observat ca deja incepe sa treaca sezonul spanacului..era cam vestejit si frunzele mari..tot ieri mi-am cumparat si unt de arahide..bad ideea ..nu cunosti o alta combinatie, in afara de paine, cu care as putea combina untul?
Si mie imi place meniul lui K. foarte mult, mananca fain.

O combinatie pe care o regasesc des la altii este unt de arahide cu felii de mar. Eu mananc untul asta gol, fiindca nu imi place deloc ideea de a combina lipide cu carbohidrati.
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Khali:
danyella2008 (26 apr 2013), Kclaudyia (27 apr 2013)
  #3879 (permalink)  
Vechi 26 apr 2013, 17:58:25
danyella2008's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Si mie imi place meniul lui K. foarte mult, mananca fain.

O combinatie pe care o regasesc des la altii este unt de arahide cu felii de mar. Eu mananc untul asta gol, fiindca nu imi place deloc ideea de a combina lipide cu carbohidrati.
Pai si eu mananc mult ..dar prost ..mie imi place untul asta...dar nu cred ca l-as putea consuma gol...mi se pare cam gretos asa fara nimik ..trebuie sa incerc cu mar ...oricum eu nu prea tin cont de combinatii..si ma ajuta si organismul pt ca nu am tinut niciodata dieta si nu l-as dat peste cap
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
Kclaudyia (27 apr 2013)
  #3880 (permalink)  
Vechi 26 apr 2013, 19:16:24
bellajane's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 172cm, 54.8kg
Mesaje: 2.402
Aprecieri acordate: 224
Am fost apreciat(a) de 263 ori in 197 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Acest membru apreciaza mesajul lui bellajane:
Kclaudyia (27 apr 2013)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole