Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Inca 15 kg (16 februarie - 16 iulie)

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3501 (permalink)  
Vechi 21 apr 2010, 14:47:03
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Inca 15 kg (16 februarie - 16 iulie)

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Mishule, te-am dat disparuta, am sesizat si interpolul
Si nici o veste.....

Dar, s-au intamplat o gramada de lucruri in acest timp.

In primul rand felicitari pentru examen Bravo, fata studioasa
Si nu te stresa pentru alea 3, sigur va fi bine

In al doilea rand bravo pentru jumatate de kilogram slabit. Si nu iti trebuie nimic in plus

Iar in al treilea rand, imi pare rau pentru afectiunile descoperite Ma tot mir, au inceput din ce in ce mai multe slabute sa scrie ca au acest sindrom de ovare polichistice Sper sa se rezolve totul in bine.

Sa iti treaca bronsita si sinuzita, sa te faci bine-bine.

Si tine-te tare pe pozitii cu fumatul
Slabutule,multumesc de urari,chiar nu am avut timp de nimic,si nu numai timp,pur si simplu a fost un stres continuu.Ca sincer sa zic,examenul a fost doar unul dintre ele,dar de celelalte nu vreau sa imi aduc aminte,au trecut,duse sa fie.
Acum cand vad rezultatele de la examenul asta nu imi mai e frica de celelalte prea tare.Eu ma asteptam la dereglari hormonale,stiu de mult timp ca le am,dar medicul asta e primul de nu se repede la anticonceptionale si ma trimite la investigatii.Iti dai seama ca imi venea sa o pup pe toate partile.
Tu cum estI Slabutule?Esti la mentinere?Ce mai face South Beachul?
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3502 (permalink)  
Vechi 21 apr 2010, 14:56:20
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Inca 15 kg (16 februarie - 16 iulie)

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Slabutule,multumesc de urari,chiar nu am avut timp de nimic,si nu numai timp,pur si simplu a fost un stres continuu.Ca sincer sa zic,examenul a fost doar unul dintre ele,dar de celelalte nu vreau sa imi aduc aminte,au trecut,duse sa fie.
Acum cand vad rezultatele de la examenul asta nu imi mai e frica de celelalte prea tare.Eu ma asteptam la dereglari hormonale,stiu de mult timp ca le am,dar medicul asta e primul de nu se repede la anticonceptionale si ma trimite la investigatii.Iti dai seama ca imi venea sa o pup pe toate partile.
Tu cum estI Slabutule?Esti la mentinere?Ce mai face South Beachul?
Lasa Mishule, parca vad ca iei note mari si la restul
Important e sa iti pui la punct sanatatea Asta trebuie sa fie prioritara.

E bine ca doctora se intereseaza de mai multe aspecte. Asa e cel mai usor, sa dai niste pastile.

Dar cum si-a dat seama ca ai acest sindrom, sa stiu si eu Profilactic....

Eu sunt bine
Mi-a priit South Beach tare bine si acum nu o mai tin, doar incerc sa mananc mai multe proteine, dar am inclus si alte alimente care nu sunt de SB.

Mi s-a imbunatatit starea si imunitatea este din ce in mai bine
Imi duc o evidenta a bolilor care aveau tendinta sa "recidiveze". si stau tare bine la acest aspect
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #3503 (permalink)  
Vechi 21 apr 2010, 15:01:34
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Inca 15 kg (16 februarie - 16 iulie)

Slabutule,ea mi-a facut analiza hormonilor.Cam doua pagini de analize,hehehe.Si dupa cate stiu eu,eu am prea mult testosteron,si asta de ceva vreme.Asta cu hormonul nush care de la suprarenale e nou.
Ce ma bucur sa aud ca te simti si tu mai bine.Era timpul de acum.Inseamna ca faci bine ce faci,asa ca fa in continuare.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3504 (permalink)  
Vechi 21 apr 2010, 20:32:20
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Inca 15 kg (16 februarie - 16 iulie)

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Fetelor, pai aveti super rezultate.

Felicitari ca v-ati tinut de treaba si aveti nu putine kilograme in minus

Incet, incet va apropiati de greutatea dorita

multumim Slabuto, sa fii cu ochii pe noi
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3505 (permalink)  
Vechi 21 apr 2010, 20:36:06
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Inca 15 kg (16 februarie - 16 iulie)

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Mai sa nu va mai gasesc mai fetelor,nu mai suntem pe prima pagina.
Cum sunteti voi?V-a fost dor de mine?Ca mie de voi tare mi-a fost.La inceputul disparitiei v-am mai citit,dar in ultimele 3 saptamani deloc.
Si acum sa va spun ce am facut.Nu va agitati,nu am slabit.Ba cred ca da,vreo jumate de kilogram.Ultima oara aveam 74,9.Dar nu ma chinuiesc sa schimb tickerul ca sigur ma ingras in curand minim vreo 2 kg.
Deci am avut primul examen de limba,de asta nu am mai fost langa voi.Si am invatat de mi-au iesit ochii,nu am dormit,am luat examenul cu 91%(mai am inca 3),pentru ca am fost terminata fizic am facut sinuzita si bronsita,si acum iau si antibiotice,ca am deja o saptamana de cand zac in pat la propriu.
Printre altele am aflat ca sufar si de sindrmonul ovarelor polichistice si o deregalre a suprarenalelor,asa ca trebuie sa ajung la un nutritionist cat mai curand.Si am cea mai cool ginecoloaga din lume,care in loc sa se infinga sa imi dea direct anticonceptionale,ma trimite sa aflu cauza dereglarii.Oricum ar fi eu ma bucur,ca si disfunctiile suprarenalelor cat si ovarele polichistice predispun la ingrasare sau cel putin ingrauneaza procesul de slabit.sa vedeti cum slabesc eu 23 de kg pe luna,hahahah.
Ce sa va mai spun....am 2 zile de cand nu mai fumez,sunt mandra de mine si stau cu inima cat un purice.Parca nici nu imi vine sa va spun,ca nu am inca incredere in mine ca e pentru totdeauna.Partea buna e ca mi se pare asa de usor,incat ma intreb de ce se sperie toata lumea de lasat de fumat,inclusiv eu.Partea e doua e ca stiu ca nu exista un fum sau o tigara pentru mine,exista doar fumat sau nefumat.Sper sa reusesc,E a doua oara in viata cand incerc sa fac asta.Sa nu ma certati de nu reusesc.
Am sa incerc sa citesc si din urma sa vad voi ce mai faceti.Imi e doar de voi.Sper ca sunteti toate inca prezente.

buna,
pai vad ca ai avut ceva reusite in viata ta.Felicitari.Problemele de sanatate se rezolva , din cate inteleg esti pe maini bune
Nu ai mai slabit mult dar nici nu te-ai mai ingrasat.....eu zic ca e fff bine
te pup
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3506 (permalink)  
Vechi 21 apr 2010, 23:35:26
dara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Inca 15 kg (16 februarie - 16 iulie)

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Slabutule,ea mi-a facut analiza hormonilor.Cam doua pagini de analize,hehehe.Si dupa cate stiu eu,eu am prea mult testosteron,si asta de ceva vreme.Asta cu hormonul nush care de la suprarenale e nou.
Ce ma bucur sa aud ca te simti si tu mai bine.Era timpul de acum.Inseamna ca faci bine ce faci,asa ca fa in continuare.
Testosteronul marit da aparitia hirsutismului la sindromul ovarelor polichistice...iar estrogenul e uneori lipsa, de exemplu in perioada de dupa menstruatie...ori LH ori FSH, nu mai retin...ti-a dat sa faci analizele hormonale pe faze ale lunii? Gen ziua 7, ziua 14, ziua 12?

La suprarenale e de obicei hipercorticism, asa am avut si eu, exces de cortisol urinar si parca si in sange...dar vestea buna e ca ala trece.

La sindromul ovarelor polichistice, in schimb, cauza se pare ca e rezistenta la insulina...dar de asta nu prea am auzit sa treaca de tot, ci doar ca se tine sub control.

Slabuta, uneori sindromul se manifesta prin aparitia unor chisturi foliculare pe ovare, din care nu iese ovulul, ca nu-s dezvoltati de tot foliculii, se opresc dintr-o lipsa de hormoni de stimulare a lui. Uneori cresc in volum ovarele. Alte semne mai sunt hirsutism / acnee / acanthosis nigrican sau toate 3..dar de obicei cam 1 din 3 sau 2 din 3. Acneea care nu mai e la vreo varsta specifica. Dar nu e obligatoriu diagnosticul ecografic...pot sa te nimereasca in luni sau perioade ok.

Mishutza, ne tii, please, la curent cu ce-ti zice? In mod normal poate sa ajute Metforminul si altele asemenea (plus Rosiglitazona mai nou) si daca alea tin sub control rezistenta la insulina, scapi de AC.

Volumul ovarelor cum e? S-au marit sau ceva? (iti urez sa nu)
  #3507 (permalink)  
Vechi 22 apr 2010, 06:40:29
anes's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 05 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 56
Date: 174cm, 91.5kg
Mesaje: 8.564
Aprecieri acordate: 386
Am fost apreciat(a) de 1.834 ori in 505 mesaje
Implicit Re: Inca 15 kg (16 februarie - 16 iulie)

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Multumesc Iulia,e bine sa fiu inapoi si sa vad ca voi sunteti aici pe baricade.
Unde e Anes?Anesule,nu mai fumez,hehehehehe,ne bagam la o cafea de dupa amiaza?
bine ai revenit Mishutule
mi-a fost dor de tine! chiar ca nu mai suntem pe prima pagina!
am citit si despre examane -felicitari si bafta in continuare!- si despre problemele de sanatate - dar pare-se ca esti pe maini bune si asta ma bucura mult!
iar pt nefumat ... felicitari!!!!!! iti amintesti ca ti-am scris ca e mai usor decat mi-am imaginat? dar doamne fereste sa ma gandesc la un fum acum ... pt ca cred ca instant m-as apuca din nou. mi-a placut gustul, gestul, fumatul cu tot ce presupune (in afara gustului ce-l aveam in gura dimineata ). chiar am scris pe undeva pe aici, ca fumatoare fiind mi se parea ca si slabitul mergea mai usor. trebuie sa invat sa slabesc fara tigari ... multa bafta! ambitie -stiu ca ai ! si radbare!
abia astept sa ne intalnim "in direct" si sa bem o cafea impreuna
anes, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2426 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1909 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3508 (permalink)  
Vechi 22 apr 2010, 07:49:28
miha1983's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 40
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 171cm, 91.5kg
Mesaje: 693
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Inca 15 kg (16 februarie - 16 iulie)

anes sa stii ca si eu simt nevoia de fumat si dupa 3 ani de zile. relaxarea pe care o simti cand fumezi nu am putut-o egala cu nimik. dar nu ma apuc din nou ca asa vreau eu si tin la sanatatea mea si a familiei mele.
intr-adevar am vazut intr-o emisiune ca ovarele polichistice duc la ingrasare. multa sanatate iti doresc si sa mergi la doctori sa iti rezolvi problemele ca probabil de aia nici nu reusesti sa slabesti iar la tine cred ca si un pahar de apa se vede pe cantar.
eu sunt bine, am revenit la diete dupa ce m-am chinuit sa renunt la mancaruri grele si mai ales dulciuri. cum am mancat de pasti nu m-am mai putut abtine de la dulciuri. acuma nu am mai mancat de cateva zile dulciuri si sper sa imi revin. am reinceput monti curat, nu mai imi numar caloriile si sper sa dea roade. azi dimi m-a bucurat cantarul si mi-a aratat 93 kg ca la inceputul lunii. oricum nu cred ca ajung la 90 kg pana in 1 mai dar eu ma chinui daca nu o sa recuperez luna urmatoare.
sport nu prea a mai facut. acuma sunt pe cm si astept sa treaca ca ma cam doare burta. de azi cred ca incep putina bicicleta ca am chef, numa sa ma lase dani.
o zi buna tuturor!!!!
miha1983, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2235 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1461 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3509 (permalink)  
Vechi 22 apr 2010, 07:51:40
miha1983's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2010
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 40
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 171cm, 91.5kg
Mesaje: 693
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Inca 15 kg (16 februarie - 16 iulie)

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Slabutelor, in 15 aprilie s-au implinit 2 luni de cand sunteti in "cursa" pentru minus 15

Ce rezultate ati avut in aceste 2 luni?
eu am slabit de la 100kg la 93 kg. se putea si mai bine dar ma multumesc si cu atata ca macar ii minus si nu ii plus.
miha1983, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2235 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1461 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3510 (permalink)  
Vechi 22 apr 2010, 07:57:55
dara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Inca 15 kg (16 februarie - 16 iulie)

Btw, Mishutza, mi se pare logic ca dr. de boli metabolice si nutritie sa nu prescrie AC, din cate stiu eu, de obicei prescriu ginecologii si poate si endocrinologii...adica din cate stiu, nici aici un dr. de boli metabolice, diabet si nutritie nu prea prescrie AC.

Stiu ca tu ziceai ca vrei sa devii lacto-ovo-vegetariana. Nu stiu daca a fost coincidenta sau nu, dar hipercorticismul (secretia de cortisol in exces a suprarenalelor) mi-a trecut in cei 3 ani cat am tinut 'regim' de-asta lacto-ovo-vegetarian. Disperata ca nu mai aveam solutii, dupa ce fusesem la celelalte tipuri de medici si jucau ping-pong cu mine, adica ma trimiteau de la endocrinolog la ginecolog si retur intruna, in perioada 2000-2003 am fost la o doctora homeopat care mi-a recomandat sa renunt la carne (nu si la peste, dar nu prea apucam eu sa mananc peste) si mi-a dat si draciute de-alea homeopatice. Dupa aia am renuntat nu pt ca as fi avut vreo problema (cel putin analizele nu aratau), ci din cauza timpului lipsa de gatit.

In schimb treaba asta cu PCOS...n-a trecut nici atunci, nici dupa slabire cum mi se zicea...dar la tine acolo poate au solutii mai bune, daca au, zi-ne si noua, please
 

Informatii despre slabit
slabire, slabit 15 kg, -15 kg


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Incepe ziua cu bancuri si glume! Slabuta Bancuri, glume 128 28 mai 2013 04:08:13
Vreau sa slabesc 15 kg pana la balul de absolvire Nastyka Arhiva subiecte - Grupul de slabit: minus 10 - 20 (kg) 18 12 ian 2011 14:29:59
Am slabit 19 kg si mai trebuie macar inca pe atat:(! Printzesa Ta "Am slabit..." - Povesti de succes 19 17 mai 2010 19:27:07
Mai slaba cu 15 kg in 21 de zile! Slabuta Dieta Rapida 15 18 apr 2010 21:16:26

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole