Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #3711 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 08:44:55
eva 9's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 feb 2011
Locaţie: -, Romania
Date: 165cm
Mesaje: 2.621
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 6 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Daca o tin asa... Tickerul nr. 2 nu-si mai are rostul sau trebuie sa-mi pun un target mai ambitios.
nu vreau sa las impresia ca sunt setata pe dietele low-carb, insa am experienta cu ele. daca mananci mai putini carbohidrati, numai legume, si proteine cu 2 zile inainte de nunta ai sa piezi toata apa din tesutul subcutanat si ai sa te simti mai usoara, o sa fi mai slabuta si in plus iti poti permite fara nicio problema sa te bucuri de masa de la nunta, chiar si de tortul (neconform presupun) fara sa ai mustrari de constiinta.

pupici
Citat:
Anterior postat de St3fyk Vezi mesajul
De astazi vreau sa beau ceai de soc impreuna cu tinctura de soc

o sa-mi zici ca sunt naturale si nu au ce sa faca rau. eu nu ma pricep foarte mult, pentru ca nu folosesc ceaiuri si nu zic sa nu bei, iti zic doar sa ai grija la cantitati si sa nu abuzezi pe principiul "daca putin face bine, mult face si mai bine". ba din contra, mult nu face bine. ai grija la tincturi, sunt puternice si sunt macerate in alcool. sa nu iei mai mult decat e indicat. rezultatele cu astfel de plante vin in luni de zile, asa cum ar veni si din sport, nutritie si odihna.
sper ca nu m-ai inteles gresit!

Citat:
Anterior postat de buburuzze Vezi mesajul
Buna dragelor Imi cer scuze ca nu v-am mai scris..din lipsa de timp....
Promit ca voi citi ce ati scris pana maine dimineata.Am fost conforma zilele acestea ,mai putin ieri cand am facut crema de zahar ars si am mancat putina dar am avut grija sa o scurg de sosul de zahar ars.Seara am facut 30 de minute de sport
De maine voi incepe o cura de detoxifiere cu argila + crom+seleniu.Ma gandeam sa iau si l-carnitina..am mai luat acum cativa ani si,in combinatie cu sport(mancam de toate atunci) am reusit sa slabesc de la 75 de kg la 67 .Dadeam cate un kg pe saptamana.
Va pup O zi frumoasa!

buburuza, cromul e bun... nu cunosc combinatia crom+seleniu+argila... dar cromul e bun, eventual picolinat.


fetelor carnitina, daca e o sursa buna, e un supliment fooooarte bun. il recomand cu mare caldura chiar si celor care nu fac sport. nu va zic de ce pentru ca ar insemna sa scriu pagini intregi.
are efecte foarte bune in combinatie cu sportul, insa nu se administreaza numai in zilele in care faceti sport ci si in zilele de pauza. exista o forma acetilata, ALC (acetyl-L-carnitina) care este un puternic antioxidant si e mai eficienta decat carnitina simpla. da energie multa, deci trebuie luata la trezire, ca altfel nu mai dormiti noaptea, iar efectele administrarii sub 1 gram sunt slabe si se lasa asteptate. insa e scump un "tratament" cu carnitina...
puteti citi cu incredere de pe gugal despre ea, articolele sunt scurte, laconice dar sunt in regula.
Citat:
Anterior postat de TinAlexa Vezi mesajul
Deci l-carnitina merge doar cu sport
cum am zis si mai sus, nu neaparat. poti sa o iei si ca supliment nutritiv, ca pe vitamine de exemplu.


fetelor, eu va pup, sunt dupa 24 de ore de garda... am fost cuminte cu mancatul, pentru ca mi-am luat cutiutele cu mine, ca sa nu mananc prostiile de le au astia in clinica.. sosuri cu faina si amidon, paste, orez, fierte cred ca impreuna cu sosetele ca au un gust de mori, pe langa faptul ca sunt suprafierte... nemtii nu cunosc termenul de "al dente".. vrei al dente, tre sa mananci la italieni

va doresc o zi superba!!!!!!!
Greutatea este incorecta. eva 9, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #3712 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 09:42:39
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Odihna placuta Eva si felicitari pt ca ai fost cuminte
Răspuns cu citat
  #3713 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 10:05:25
buburuzze's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 aug 2010
Locaţie: Ct, Romania
Dieta: montignac+sport
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 535
Am fost apreciat(a) de 348 ori in 175 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Eva9 ma gandeam sa fac o cura de detoxifiere cu argila ,iar in timpul zilei sa iau si crom,seleniu si inainte de exercitii/alergat l-carnitina Oare sunt prea multe
Odihna placuta dupa cum ti-a urat si Pasy
__________________
Răspuns cu citat
  #3714 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 10:53:25
St3fyk's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 78kg
Mesaje: 160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Buna, m-ai facut tare curioasa cu socul. Cred ca la prima indemnizatie (ca atunci am urmatorul drum spre oras) imi cumpar si eu ceai si tinctura. Vor fi aproape 2 saptamani, asa ca te rog mult sa ma anunti si pe mine pana atunci ce efecte are la tine, ca daca e si eficient, pe langa ca e natural, e un remediu cu care pe mine ma convingi!

Vezi ca am ajuns la concluzia ca mierea de salcam e pentru faza 2. Dar e fain ca tu ai stiut sa nu pui miere in bautura calda! Bravo!

.
Si eu sunt curioasa, am citit pe net o gramada chestii bune si fete care au slabit si cu ajutorul lui, acum sa vedem.. te anunt daca e vreun efect

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul

o sa-mi zici ca sunt naturale si nu au ce sa faca rau. eu nu ma pricep foarte mult, pentru ca nu folosesc ceaiuri si nu zic sa nu bei, iti zic doar sa ai grija la cantitati si sa nu abuzezi pe principiul "daca putin face bine, mult face si mai bine". ba din contra, mult nu face bine. ai grija la tincturi, sunt puternice si sunt macerate in alcool. sa nu iei mai mult decat e indicat. rezultatele cu astfel de plante vin in luni de zile, asa cum ar veni si din sport, nutritie si odihna.
sper ca nu m-ai inteles gresit!

Nu Eva, stiu ca ce e mult dauneaza, am sa iau exact cum scrie ca trebuie luat,nici mai mult nici mai putin...as vrea sa fac asta 1 luna sa vad daca se vede macar o diferenta
pupici
St3fyk, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2354 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1837 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1063 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3715 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 12:42:19
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna fetelor!Cam liniste de vreo 2 zile....
Pasy cat costa pudra de roscove?vreau sa-mi iau si eu fiindca tot nu-mi lipseste cacaoa din meniu
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3716 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 13:30:15
RaluR's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 28 feb 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 168cm, 86.9kg
Mesaje: 258
Aprecieri acordate: 132
Am fost apreciat(a) de 224 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
Buna fetele,
Eu am tinut 2 luni dieta Rina, am facut sport acasa si am reusit sa slabesc de la 89,5kg la 77kg aproximativ -13kg, apoi a venit pastele si am mai depus...nu am reusit sa mai reiau dieta, de fiecare data imi propun sa o incep dar abandonez cand ajung la ziua de vitamine.
Ma tenteaza sa incerc dieta Montignac, imi spuneti si mie pe scurt care sunt regulile?
Nu am timp sa citesc cartea, in timpul zilei am foarte mult de lucru si am si un baietel de 11 luni.
Imi doresc foarte mult sa slabesc..merg si la sala..fitness fac..dar fara dieta...nu prea merge...se modeleaza corpul am mai slabit in cm dar in kg nu...
Multumesc frumos!
Da si tu pe "gugal" (cred ca daca scriu forma corecta voi fi cenzurata, asa ca o imit pe Eva 9. Scrie dieta montignac, exact asa, si primul site care iti apare e cel bun! Citeste acolo, daca vrei, dar si eu sunt de parere ca iti ia tot atat sa citesti si cartea. Ca sa citesti numai faza 1, de slabire (faza 2 e de mentinere) sunt 37 de pagini si-s multe tabele. Si e lectura chiar placuta, nu e ca si cum ai citi un curs pentru facultate.
Noi toate suntem foarte multumite si incantate de dieta asta! Speram sa fii si tu la fel!

Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
nu vreau sa las impresia ca sunt setata pe dietele low-carb, insa am experienta cu ele. daca mananci mai putini carbohidrati, numai legume, si proteine cu 2 zile inainte de nunta ai sa piezi toata apa din tesutul subcutanat si ai sa te simti mai usoara, o sa fi mai slabuta si in plus iti poti permite fara nicio problema sa te bucuri de masa de la nunta, chiar si de tortul (neconform presupun) fara sa ai mustrari de constiinta.
pupici

o sa-mi zici ca sunt naturale si nu au ce sa faca rau. eu nu ma pricep foarte mult, pentru ca nu folosesc ceaiuri si nu zic sa nu bei, iti zic doar sa ai grija la cantitati si sa nu abuzezi pe principiul "daca putin face bine, mult face si mai bine". ba din contra, mult nu face bine. ai grija la tincturi, sunt puternice si sunt macerate in alcool. sa nu iei mai mult decat e indicat. rezultatele cu astfel de plante vin in luni de zile, asa cum ar veni si din sport, nutritie si odihna.
sper ca nu m-ai inteles gresit!


buburuza, cromul e bun... nu cunosc combinatia crom+seleniu+argila... dar cromul e bun, eventual picolinat.

fetelor carnitina, daca e o sursa buna, e un supliment fooooarte bun. il recomand cu mare caldura chiar si celor care nu fac sport. nu va zic de ce pentru ca ar insemna sa scriu pagini intregi.
are efecte foarte bune in combinatie cu sportul, insa nu se administreaza numai in zilele in care faceti sport ci si in zilele de pauza. exista o forma acetilata, ALC (acetyl-L-carnitina) care este un puternic antioxidant si e mai eficienta decat carnitina simpla. da energie multa, deci trebuie luata la trezire, ca altfel nu mai dormiti noaptea, iar efectele administrarii sub 1 gram sunt slabe si se lasa asteptate. insa e scump un "tratament" cu carnitina...
puteti citi cu incredere de pe gugal despre ea, articolele sunt scurte, laconice dar sunt in regula.

cum am zis si mai sus, nu neaparat. poti sa o iei si ca supliment nutritiv, ca pe vitamine de exemplu.

fetelor, eu va pup, sunt dupa 24 de ore de garda... am fost cuminte cu mancatul, pentru ca mi-am luat cutiutele cu mine, ca sa nu mananc prostiile de le au astia in clinica.. sosuri cu faina si amidon, paste, orez, fierte cred ca impreuna cu sosetele ca au un gust de mori, pe langa faptul ca sunt suprafierte... nemtii nu cunosc termenul de "al dente".. vrei al dente, tre sa mananci la italieni

va doresc o zi superba!!!!!!!
Iar eu nu vreau sa las impresia ca sunt patetica, dar nu am cuvinte sa-ti explic cat sunt de insetata de cunoastere in domeniul asta al slabitului si al stilului de viata sanatos!!!!!!! Vreau sa stiu TOT! Orice! Oricat! Oricand! Si iti apreciez orice sfat, orice informatie, TE ROG chiar sa-mi mai dai ponturi de genul asta! Asta chiar e super de stiut! Nu-mi e greu deloc sa nu mananc carbohidrati 2 zile. Cred ca pot si mai mult, dar nu sunt sigura care sunt repercusiunile. Si iti inchipui ce aripi mi-ai dat cand mi-ai spus ca pot sa nu am mustrari de constiinta dupa masa de la nunta!

Somn usor!
RaluR, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2153 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 862 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3717 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 14:20:32
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Buna fetelor!Cam liniste de vreo 2 zile....
Pasy cat costa pudra de roscove?vreau sa-mi iau si eu fiindca tot nu-mi lipseste cacaoa din meniu
Laura, eu am luat cu 3,5 lei de la Sanovita, 250 g, gasesti si la Plafar, au si cei de la SolarisPlant, dar e aproape dublu pretul.

Sa ai o zi minunata
Răspuns cu citat
  #3718 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 14:28:08
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Salut fetelor,
Am si eu nevoie de la voi de o parere, doua legate de retea unei paini integrale. Reteta am gasit-o pe un alt forum sub denumirea de "paine integrala cu tarate Monti" si despre care am auzit ca ar avea indice 35-40 si ar merge cu lipide si suna asa:

2 cani tarate (de oricare)
2 cani faina integrala (de oricare)
1/2 cana faina de soia (facultativ-se poate si fara)
seminte, mirodenii (chimen, maghiran, salvie, etc), ceapa - facultativ
2 plicuri drojdie uscata (Dr Oetker, RUF, etc)
sare dupa gust (cam 1 lingurita)
1 lingurita otet (activeaza fermentarea drojdiei dar se poate si fara)
2 cani apa calduta

Am urmat-o pas cu pas, am folosit cantitatile din reteta, numa ca in loc de soia am folosit tot faina integrala, iar seminte am avut doar de in. Painea am facut-o la masina de paine, program 1 basic (3 ore 30 min, coacere medie, 1 kg paine - astea erau setarile).
Painea a iesit foarte frumoasa ca aspect, inalta cat o juma de palma si compacta/grea. Pana si culoarea era cea corecta si coaja exact cat trebuie de "tare". Insa surpriza, la taiat in mijloc e cam umeda/moale, nu se farmana, nu se rupe, dar e cam umeda si are miros de ...tarate umede cu coliva? Vroiam sa stiu daca asa trebuie sa iasa sau am gresit eu ceva de nu s-a copt si la mijloc la fel.

Multumesc mult
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3719 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 14:40:52
Plecatalaplaja's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2010
Locaţie: N/A, Canada
Vârsta: 42
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 64kg
Mesaje: 373
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Salut fetelor,
Am si eu nevoie de la voi de o parere, doua legate de retea unei paini integrale. Reteta am gasit-o pe un alt forum sub denumirea de "paine integrala cu tarate Monti" si despre care am auzit ca ar avea indice 35-40 si ar merge cu lipide si suna asa:

2 cani tarate (de oricare)
2 cani faina integrala (de oricare)
1/2 cana faina de soia (facultativ-se poate si fara)
seminte, mirodenii (chimen, maghiran, salvie, etc), ceapa - facultativ
2 plicuri drojdie uscata (Dr Oetker, RUF, etc)
sare dupa gust (cam 1 lingurita)
1 lingurita otet (activeaza fermentarea drojdiei dar se poate si fara)
2 cani apa calduta

Am urmat-o pas cu pas, am folosit cantitatile din reteta, numa ca in loc de soia am folosit tot faina integrala, iar seminte am avut doar de in. Painea am facut-o la masina de paine, program 1 basic (3 ore 30 min, coacere medie, 1 kg paine - astea erau setarile).
Painea a iesit foarte frumoasa ca aspect, inalta cat o juma de palma si compacta/grea. Pana si culoarea era cea corecta si coaja exact cat trebuie de "tare". Insa surpriza, la taiat in mijloc e cam umeda/moale, nu se farmana, nu se rupe, dar e cam umeda si are miros de ...tarate umede cu coliva? Vroiam sa stiu daca asa trebuie sa iasa sau am gresit eu ceva de nu s-a copt si la mijloc la fel.

Multumesc mult
Eu nu stiu daca aceasta paine are IG asa mic. Pentru ca 2 cani de tarate nu este egal la greutate cu 2 cani de faina integrala. Nu ma stiu la paini, dar din ce am citit eu, ar cam trebui sa fie 50/50. Si mai ales ca ai inlocuit faina de soia cu faina integrala, nu a ajutat sa ii scada IG. Poate gresesc.
Răspuns cu citat
  #3720 (permalink)  
Vechi 05 iun 2012, 14:42:21
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de RaluR Vezi mesajul
Buna, m-ai facut tare curioasa cu socul. Cred ca la prima indemnizatie (ca atunci am urmatorul drum spre oras) imi cumpar si eu ceai si tinctura. Vor fi aproape 2 saptamani, asa ca te rog mult sa ma anunti si pe mine pana atunci ce efecte are la tine, ca daca e si eficient, pe langa ca e natural, e un remediu cu care pe mine ma convingi!
.
Salut,
Eu am baut ceai de soc cat timp tineam South Beach (intre 7-10 cani pe saptamana). Eu stiam ca e un bun depurativ si depurativ, dar si laxativ si sudorific, motiv pentru care nu se recomanda sa se bea prea mult/zi. Se recomanda la cei care retin apa in organism si au probleme cu constipatia, iar personal faptul ca "ajuta la slabire" cred ca se refera doar la apa pierduta prin transpiratie si eliminarea apei din tesuturi, ceea ce e doar o aparenta slabire.
De asemenea, in SouthBeach nu se punea problema, dar nu stiu cum afecteaza la Monti faptul ca ceaiul de soc contine sambunigrosida, un glicozid ("Glicozida este o substanță de natură organică formată prin condensarea a 2 componente: una de tip glucidic (mono -, dizaharidic de regula glucoza sau oligozaharide ce au la bază glucoza) și alta de tip non-glucidic denumită aglicon.", sursa wi ki)
Ca si concluzie parerea mea e sa nu faceti abuz de ceaiul de soc.
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IX VAmedeea Dieta Michel Montignac 4971 02 ian 2012 04:11:16
Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4048 19 iun 2011 10:02:48
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole