Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de mentinere-Lauragirl

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #71 (permalink)  
Vechi 25 mai 2013, 09:57:13
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere-Lauragirl

Citat:
Anterior postat de Lauragirl Vezi mesajul
Daca as putea sa va spunprin cuvinte cat de rau ma simt acum din toate punctele de vedere Sa incep cu inceputul,azi a fost foarte ok,dimineata mi-am facut niste prajiturele,la pranz niste pulpe de pui crocante,dar dupa a fost dezastru...Am facut dupamiaza o prajitura ''isteata'' care nu a iesit rau,dar nu m-am simtit deloc ine dupa ea,nustiu dc,iar la cina a fost.........jale.Am planuit sa fac o pizza cu somonul afuumat pe care il aveam in frigider,ca sa mai fac loc pe=acolo.Pe pizza am mai pus ton(mare greseala)ceapa,sos de tomate(care a fost mult mai dulceag decat credeam ca va fi)si capere.Nu o sa mai fac niciodata cominatia asta,mi-a parut foarte rau ca a iesit asa si ca sa nu o arunc m-am cam fortat sa mananc macar 2 felii si dupa,cum am simtit ca nici n-am mancat ca aea le-am inghitit alea 2 felii,am mancat si prajitura din dupamiaza aceea.Acum ma simt asa de rau,si nici nu am facut ziua de azi din calendarul lui Cassey,planuiam sa-l fac seara,dupa cina(mda..perfecta intuitie mai am).Am si consumat brusc multe calorii peste numarul obisnuit,macar de-ar fi meritat(tonu ala nu a meritat nimic)Ahhh,,...nu m-am mai simtit asa decand am inceput prima data sa mananc sanatos si eram privata de mancarurile de ''odinioara''.Depresia asta care o simt acum,speram sa nu o mai simt vreodata...
Sper ca ai trecut peste acele momente. Stiu ca nu trebuie sa te culci pe o ureche, dar astfel de momente sunt binevenite pentru ca iti redau motivatia de a manca sanatos si ii dau si metabolismului un impuls de a fi mereu activ. Nu trebuie sa te pedepsesti pentru ca ai sarit calul la nr de calorii, din moment ce lucrul asta oricum nu se intampla des.
Weekend placut
Răspuns cu citat
  #72 (permalink)  
Vechi 25 mai 2013, 18:30:31
Lauragirl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2011
Locaţie: buzau, Romania
Dieta: Vegetariana, uneori vegana
Date: 180cm, 65kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 72
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 75 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere-Lauragirl

Buna slabutelor,am o ingrijorare majora Eu sunt la mentinere de ceva vreme si mananc considerabil mai mult si imi permit mai multe rasfatari,dar astazi m-am cantarit si am mai slabit un kg...sunt ingrijorata pentru ca nu vreau sa mai slabesc deloc,eu chiar si acum am un imc destul de mic,luand in coniderare ca sun foarte intalta...Ce credeti,ar trebui sa mananc mai mult,sau sa fie o problema de sanatate deja? Trebuie sa stiti ca si eu am avut o perioada foarte grea la inceput acum un an cand am ''clacat''.Am inceput sa mananc foarte putinintr-o zi,mi-e rusine de mine acum ca ma gandesc,dar mereu am gandit rational,si asta m-a ajutat sa realizez porcaria pe care o faceam,asa ca am inceput sa mananc normal,si acuma mananc fara griji.SI totusi,cantarul ma sperie.Oare sa fie consecinta din vremea aceea?Chiar sunt speriata acum
__________________
Jurnal de mentinere-Laura

Lauragirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1279 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #73 (permalink)  
Vechi 26 mai 2013, 09:09:44
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere-Lauragirl

Buna, Laura!
Sper ca nu ti s.a luat inca de mine la cat te.am cicalit pana acum
Mai tii minte ca te.am intrebat cate kg aveai ultima data cand te.ai cantarit? Well, am observat de atunci ca mananci prea putin . Adica aveai in unele zile doar 1200 de calorii, ceea ce la mine ar echivala cu cea mai saraca zi dpdv caloric, in conditiile in care eu am de slabit mult
Trebuie sa intelegi ca poate nu mereu functioneaza treaba cu deficitul caloric ( calories in < calories out), dar asta nu inseamna ca si la mentinere trebuie sa te tii cu dintii de acelasi nr de calorii.
Tu practici sport constant si asta conteaza iarasi foarte mult. Cunosc fete aici pe site care la mentinere au fost nevoite sa creasca pana pe la 1800, chiar si 2500 de calorii pentru ca slabeau in continuare. La prima vedere poate iti par multe calorii, dar cu cateva substitutii din alimentatia ta ai putea sa cresti putin mai mult. Dar atentie, trebuie sa faci asta treptat!
Spre exemplu, poti sa renunti odata la acel lapte degresat! Ce ti se pare mai important? Sa aiba un numar sarac de calorii si sarac de vitamine si minerale sau sa fie putin mai caloric, dar sanatos si binefacator organismului? Acelasi lucru e valabil si pentru iaurturi si branzeturi.
Atunci cand iti pregatesti salate, poti adauga dressing.uri.
La gustari poti introduce fructe oleaginoase, fiindca sunt mai calorice, dar foarte sanatoase.
Tu nu mananci din mancarea pregatita de mama ta? Pentru ca vad ca in majoritatea timpului tu esti cea care vine cu retete noi.
Nu vreau sa ma intelegi gresit. Nu iti spun acum sa te apuci sa mananci pana dai pe dinafara, dar cred ca o poti lasa mai moale uneori. Mancarea nesanatoasa nu poate fi atat de rea, atunci cand e mancata in cantitati rezonabile si la timpul potrivit. Si nu vreau sa.ti schimb decizia de a nu te atinge de ea, dar poate e ok sa te mai rasfeti si tu from time to time atunci cand simti nevoia de asta, fara sa te mai privezi asadar.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Adina14:
glimmer (26 mai 2013), rozica1965 (26 mai 2013)
  #74 (permalink)  
Vechi 26 mai 2013, 09:15:08
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere-Lauragirl

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul
Buna, Laura!
Sper ca nu ti s.a luat inca de mine la cat te.am cicalit pana acum
Mai tii minte ca te.am intrebat cate kg aveai ultima data cand te.ai cantarit? Well, am observat de atunci ca mananci prea putin . Adica aveai in unele zile doar 1200 de calorii, ceea ce la mine ar echivala cu cea mai saraca zi dpdv caloric, in conditiile in care eu am de slabit mult
Trebuie sa intelegi ca poate nu mereu functioneaza treaba cu deficitul caloric ( calories in < calories out), dar asta nu inseamna ca si la mentinere trebuie sa te tii cu dintii de acelasi nr de calorii.
Tu practici sport constant si asta conteaza iarasi foarte mult. Cunosc fete aici pe site care la mentinere au fost nevoite sa creasca pana pe la 1800, chiar si 2500 de calorii pentru ca slabeau in continuare. La prima vedere poate iti par multe calorii, dar cu cateva substitutii din alimentatia ta ai putea sa cresti putin mai mult. Dar atentie, trebuie sa faci asta treptat!
Spre exemplu, poti sa renunti odata la acel lapte degresat! Ce ti se pare mai important? Sa aiba un numar sarac de calorii si sarac de vitamine si minerale sau sa fie putin mai caloric, dar sanatos si binefacator organismului? Acelasi lucru e valabil si pentru iaurturi si branzeturi.
Atunci cand iti pregatesti salate, poti adauga dressing.uri.
La gustari poti introduce fructe oleaginoase, fiindca sunt mai calorice, dar foarte sanatoase.
Tu nu mananci din mancarea pregatita de mama ta? Pentru ca vad ca in majoritatea timpului tu esti cea care vine cu retete noi.
Nu vreau sa ma intelegi gresit. Nu iti spun acum sa te apuci sa mananci pana dai pe dinafara, dar cred ca o poti lasa mai moale uneori. Mancarea nesanatoasa nu poate fi atat de rea, atunci cand e mancata in cantitati rezonabile si la timpul potrivit. Si nu vreau sa.ti schimb decizia de a nu te atinge de ea, dar poate e ok sa te mai rasfeti si tu from time to time atunci cand simti nevoia de asta, fara sa te mai privezi asadar.
Felicitari pt cel mai bun mesaj!!!!!!!!!!!!
__________________
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui rozica1965:
Adina14 (26 mai 2013)
  #75 (permalink)  
Vechi 26 mai 2013, 09:43:38
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere-Lauragirl

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul

Felicitari pt cel mai bun mesaj!!!!!!!!!!!!
Haha, multumesc, Rozica, dar sunt sigura ca s.ar putea completa si cu mai multe sfaturi!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Adina14:
rozica1965 (26 mai 2013)
  #76 (permalink)  
Vechi 26 mai 2013, 09:46:47
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere-Lauragirl

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Haha, multumesc, Rozica, dar sunt sigura ca s.ar putea completa si cu mai multe sfaturi!
Da...dar ai scris esenta!!!!!!!!
__________________
Răspuns cu citat
  #77 (permalink)  
Vechi 26 mai 2013, 17:09:26
Lauragirl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2011
Locaţie: buzau, Romania
Dieta: Vegetariana, uneori vegana
Date: 180cm, 65kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 72
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 75 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere-Lauragirl

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul
Buna, Laura!
Sper ca nu ti s.a luat inca de mine la cat te.am cicalit pana acum
Mai tii minte ca te.am intrebat cate kg aveai ultima data cand te.ai cantarit? Well, am observat de atunci ca mananci prea putin . Adica aveai in unele zile doar 1200 de calorii, ceea ce la mine ar echivala cu cea mai saraca zi dpdv caloric, in conditiile in care eu am de slabit mult
Trebuie sa intelegi ca poate nu mereu functioneaza treaba cu deficitul caloric ( calories in < calories out), dar asta nu inseamna ca si la mentinere trebuie sa te tii cu dintii de acelasi nr de calorii.
Tu practici sport constant si asta conteaza iarasi foarte mult. Cunosc fete aici pe site care la mentinere au fost nevoite sa creasca pana pe la 1800, chiar si 2500 de calorii pentru ca slabeau in continuare. La prima vedere poate iti par multe calorii, dar cu cateva substitutii din alimentatia ta ai putea sa cresti putin mai mult. Dar atentie, trebuie sa faci asta treptat!
Spre exemplu, poti sa renunti odata la acel lapte degresat! Ce ti se pare mai important? Sa aiba un numar sarac de calorii si sarac de vitamine si minerale sau sa fie putin mai caloric, dar sanatos si binefacator organismului? Acelasi lucru e valabil si pentru iaurturi si branzeturi.
Atunci cand iti pregatesti salate, poti adauga dressing.uri.
La gustari poti introduce fructe oleaginoase, fiindca sunt mai calorice, dar foarte sanatoase.
Tu nu mananci din mancarea pregatita de mama ta? Pentru ca vad ca in majoritatea timpului tu esti cea care vine cu retete noi.
Nu vreau sa ma intelegi gresit. Nu iti spun acum sa te apuci sa mananci pana dai pe dinafara, dar cred ca o poti lasa mai moale uneori. Mancarea nesanatoasa nu poate fi atat de rea, atunci cand e mancata in cantitati rezonabile si la timpul potrivit. Si nu vreau sa.ti schimb decizia de a nu te atinge de ea, dar poate e ok sa te mai rasfeti si tu from time to time atunci cand simti nevoia de asta, fara sa te mai privezi asadar.
Dap Adina,ca intotdeauna ma ajuti foarte mult,si-ti multumesc din suflet pentru astaNu-ti fa griji,nu ma satur veci de tineMi-am dat seama si eu cat de ''ding'' am fost cu ingrijoratul despre numarul de calorii atata timp,cand eu ar fi trebuit de mult sa-l cresc.Mai ales ca asa cum ziceai,daca mai faci si sport,ii si mai siMersii mult de ideile despre crescutul caloriilor,ca ma tot gandeam cu s-o fac,eu mananc tare putine chestii din comert si atunci nu prea as avea de unde sa le iau.Nu mai fac prostii din astea,imi revin si merg mai departe.Cu fructele oleaginoase ma ''rasfat'' de multe ori,mai ales la scoala,cand mi le pun la gustare,sunt foarte potriviteMama mea lucreaza foarteee mult,as zice non-stop,de dimineata de la 5 pana seara la 23.Mai vine pe-acasa de 2-3 ori in decursul zilei,si chiar si atunci sta 15 minute si gata.Cu tatal meu e exact la fel,deci in casa raman numai eu si fratele meu mai mare.Din cauza grabei asteia,de cele mai multe ori eu sunt cea care face in casa mancarea,nu spun ca mama mea nu face,ba face si mananc,cum se zice mancare ca la mama nu gasesti Bineinteles ca acuma n-o sa ma apuc de bagat cartofi pai in mine dar o sa folosesc ceea ce mi-ai spus si tu,o sa mai folosesc si zahar brun nu numai indulcitor,si sper sa fie bineAdina,ce -as face fara tine
__________________
Jurnal de mentinere-Laura

Lauragirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1279 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Lauragirl:
Adina14 (26 mai 2013)
  #78 (permalink)  
Vechi 26 mai 2013, 19:21:23
Lauragirl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2011
Locaţie: buzau, Romania
Dieta: Vegetariana, uneori vegana
Date: 180cm, 65kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 72
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 75 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere-Lauragirl

Sa va mai spunc um a fost si ziua de azi
La micul dejun am mancat niste clatite din tarate cu gem de goji,dar vai doamne deja mi-e rau la cate tarate am mancat zilele astea,dar macar am scapat de cele 3 pungi pline din camara,apoi am la G1 am papat niste ciocolata neagra din aceea fara zahar,a fost bunicica se poate si mai bine La pranz am mancat cartofi copti,peste suculent(ehh asta ii un adjectiv asa de pofta )la cuptor si un sos de usturoi.Cum e duminica am avut timp sa fac ceva dulceee,gogosele!la cuptor au iesit buune si pufoase dar nu inteleg de ce mi s-au ars putin pe fund Si la cina am incercat ceva ce am gasit pe un blog,si anume piept de pui dijonnise(asta datorita faptului ca e un piept de pui in crusta de mustar dijon,mustar boabe,si faramituri de paine).Puiul asta l-am mancat cu o salata din:dovlecei fasii la cuptor(ceva chips-uri mai degraba ),rosii,salata,germeni de grau,branza feta,ulei de masline,otet balsamic.Deci doooamne fereste,in viata mea nu am mai mancat o salata asa cu pofta si cu puiul ala delicios a fost,omg cina perfecta.Cred ca ma rasfat cam mult da ehh,de-aia avem legume,carne,condimente si de toate cele,sa le folosim!Acum o sa fac si ziua din luna mai de la CasseyHo,sunt cu 3 zile in urma,ieri nu am facut,nu m-am simti bine,dar acuma am energia necesara
__________________
Jurnal de mentinere-Laura

Lauragirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1279 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #79 (permalink)  
Vechi 26 mai 2013, 19:37:13
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere-Lauragirl

Citat:
Anterior postat de Lauragirl Vezi mesajul
Dap Adina,ca intotdeauna ma ajuti foarte mult,si-ti multumesc din suflet pentru astaNu-ti fa griji,nu ma satur veci de tineMi-am dat seama si eu cat de ''ding'' am fost cu ingrijoratul despre numarul de calorii atata timp,cand eu ar fi trebuit de mult sa-l cresc.Mai ales ca asa cum ziceai,daca mai faci si sport,ii si mai siMersii mult de ideile despre crescutul caloriilor,ca ma tot gandeam cu s-o fac,eu mananc tare putine chestii din comert si atunci nu prea as avea de unde sa le iau.Nu mai fac prostii din astea,imi revin si merg mai departe.Cu fructele oleaginoase ma ''rasfat'' de multe ori,mai ales la scoala,cand mi le pun la gustare,sunt foarte potriviteMama mea lucreaza foarteee mult,as zice non-stop,de dimineata de la 5 pana seara la 23.Mai vine pe-acasa de 2-3 ori in decursul zilei,si chiar si atunci sta 15 minute si gata.Cu tatal meu e exact la fel,deci in casa raman numai eu si fratele meu mai mare.Din cauza grabei asteia,de cele mai multe ori eu sunt cea care face in casa mancarea,nu spun ca mama mea nu face,ba face si mananc,cum se zice mancare ca la mama nu gasesti Bineinteles ca acuma n-o sa ma apuc de bagat cartofi pai in mine dar o sa folosesc ceea ce mi-ai spus si tu,o sa mai folosesc si zahar brun nu numai indulcitor,si sper sa fie bineAdina,ce -as face fara tine
Aaa, am inteles Ma ingrijorasem intr.un fel, pentru ca aveam impresia ca poate mama ta gateste si mancauri mai calorice, dar nu vrei sa mananci de teama sa nu te ingrasi. Dar asa, e alta situatie.
Ideea de baza e ca trebuie sa faci cateva mici schimbari si in alimentatie atunci cand nu mai vrei sa slabesti, tocmai ca sa perceapa si corpul senzatia asta, sa nu mai fie setat pe losing weight Nu mari, nu bruste sau drastice, dar sa fie acolo.
Dupa un timp ti se va stabiliza greutatea si practic atunci incepe si modelarea corpului. Adica iti va fi mai greu sa slabesti sau te ingrasi la loc.Chiar azi am vazut un vlog in care se spunea ca pielea devine mai ferma, mai stransa pe corp dupa o perioada de mentinere.
Eu ma bucur doar ca nu te supar Din proprie experienta nu prea iti pot spune multe despre mentinere, dar sunt sigura ca le poti cere sfatul si altor fete
Răspuns cu citat
  #80 (permalink)  
Vechi 26 mai 2013, 21:45:37
Lauragirl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 sep 2011
Locaţie: buzau, Romania
Dieta: Vegetariana, uneori vegana
Date: 180cm, 65kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 72
Am fost apreciat(a) de 89 ori in 75 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere-Lauragirl

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Aaa, am inteles Ma ingrijorasem intr.un fel, pentru ca aveam impresia ca poate mama ta gateste si mancauri mai calorice, dar nu vrei sa mananci de teama sa nu te ingrasi. Dar asa, e alta situatie.
Ideea de baza e ca trebuie sa faci cateva mici schimbari si in alimentatie atunci cand nu mai vrei sa slabesti, tocmai ca sa perceapa si corpul senzatia asta, sa nu mai fie setat pe losing weight Nu mari, nu bruste sau drastice, dar sa fie acolo.
Dupa un timp ti se va stabiliza greutatea si practic atunci incepe si modelarea corpului. Adica iti va fi mai greu sa slabesti sau te ingrasi la loc.Chiar azi am vazut un vlog in care se spunea ca pielea devine mai ferma, mai stransa pe corp dupa o perioada de mentinere.
Eu ma bucur doar ca nu te supar Din proprie experienta nu prea iti pot spune multe despre mentinere, dar sunt sigura ca le poti cere sfatul si altor fete
Asa intelesesem si eu,ca dupa cca 6 luni si se stabilizeaza greutatea si e mai greu sa te ingrasi,eu sunt de prin martie la mentinere deci au trecut 3 luni...Nu am stiut sincer de chestia cu pielea:o e super!Asta si vreauAdina,ai fost si esti un mare ajutor pentru mine,love U
__________________
Jurnal de mentinere-Laura

Lauragirl, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1795 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1278 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1279 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnal, jurnale, lauragirl, mentinere, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de mentinere - WhiteAngel WhiteAngel Jurnale de mentinere 1146 08 sep 2014 09:05:25
Jurnal de mentinere Georgii Georgii Jurnale de mentinere 644 20 iun 2013 16:52:11
Jurnal de mentinere - trifanalina12 trifanalina12 Jurnale de mentinere 0 27 aug 2012 11:30:40
Mentinere, draga mentinere! :) - Andra andra_aly Jurnale de mentinere 474 18 oct 2011 15:50:01
Jurnal de mentinere Anqutz anqutz Jurnale de mentinere 111 03 mar 2011 14:45:43

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole