Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #2871 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 10:23:06
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Crissa,asa de bine am intrat in hora ca inainte de cina cand mi-am calculat de curiozitate caloriile aveam 665.... asa ca am fugit repede si mi-am pus la fiert pasta de kamut si am mancat cu rucola si ciuperci,dar probl e alta SUNT TERMINATA ,eu nu mai stiu de unde sa mai iau energie pt a alerga toata ziua (de dimineata de la 7 acum am reusit sa stau jos )
Poi daca asa mancai mereu nu e de mirare ca stagnai
Of, mai ai si tu grija de tine, parca te cunosc de-o viata,esti exact ca sora-mea, va epuizati pt casa, familie, job si voi va imbolnaviti si cadeti din picioareCe v-as ciufuli daca as fi langa voi..Tre sa gasesti timp si sa te mai odihnesti, tot asa le faci mancare tuturor, fiecare cu preferintele lui?

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Buna, fetele, eu azi nu am mai apucata sa intru. Dar nu e nimic, recuperez maine. Vroiam doar sa va anunt ca sunt ok si sa vad ce mai faceti. Dar cred ca las pe maine ca azi pur si simplu pic de oboseala. Pupici!
Bine ca esti ok
Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
WOW, 665, doamne Loly! Pt ca am tinut o perioada hipocalorica, tot timpul calculez la calorii si pot spune ca am ajuns la nr trecut de kg mancand 3000 de calorii zilnic, acum pot slabi cu 1200- 1500 si pot sa ma mentin cu 1800-2200, am testat!
Revino-ti, o sa lesini pe strada! Cu asa putine calorii, de unde sa mai ai puterea sa alergi toata ziua si sa ti o gospodarie intreaga?
La diete drastice pt obezitate morbida se mananca 800 de calorii, asa la urgenta, in conditiile de stat mai mult in pat!
Saptamana asta am mai suplimentat si eu, dar m-am plimbat mai mult.
Ai grija de tine!
Pupici
Si eu tot de la hipo am ramas cu fixul asta, sa-mi masor cat manancNU vad ce ar strica, eu folosesc calculatorul de aici pt a-mi echilibra bine proteinele cu grasimile si carbo
weekend frumos, crissa!
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Neata, fetele!
A.., Emi, slabuta aia trebuie sa inceapa faza I crescand saptamanal caloriile cu cate putin.
Va pup!
Ms, Ame, banuiam eu, ca asa mi-ati spus si mie cand am venit de la hipo
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Fetele, eu am sarit calul zilele astea. Nu am avut abateri, am facut si abdomene sau Walking zi de zi, dar mai bine va pun meniurile pe ultimele 2 zile.


Deci, am avut 2 zile in care am mancat 2800 cal.
Si eu am ajuns in ultimul timp pe la 1700-1800Sa te cantaresti peste cateva zile, uite asa avem ocazia sa vedem pe viu daca e adevarat ce zice Monty, ca nu cantitatile conteaza
Pupicei si o zi frumoasa, scumpa Ame
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
buna fetelor.
si eu ieri am mancat mult mult.
si mi-a fost si rau.
7:00 o piersica, wasa cu branza si gem de mure, cafea cu lapte
10:30 2 mere mari
11:30 o portie mare ciorba de legume conforme cu putina carne slaba, 2 linguri ciuperci sotate cu patrunjel
14:00 50 g alune
15:30 un mar si un carnat de casa afumat
17:00 2 mere mai micute
19:30 50 g branza de burduf, 2 wasa 21% cu zacusca de ciuperci, un cremvust de pui
Mie nu mi se pare ca ai mancat asa mult, cam asa mananc si eu intr-o ziDar tu probabil esti obisnuita cu mai putin..Imi pare rau sa aud ca ti-a fost rau, de la mancare sau altceva?
Pupici, sa ai o zi buna si sa te faci bine!
Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
neata fetele o zi frumoasa sa aveti
aici e urat,e nor,ploua..n-am chef de nimic.la facultate nu ma duc ca nu se fac orele.am 2cursuri cu acelasi prof si nu vine...de fapt saptamana asta nu am fost decat o zi...cica de sapt viitoare se ia in serios si la noi cu cursurile...pacat...ca m-am plictisit acasa..(doamneee ma minunez ca vreau la scoala-ca anii trecuti ma lua groaza cand ma gandeam la facultate-poate si din cauza ca munceam 12-24 si 12-48...iar dupa tura de noapte era mai bine sa dorm decat la scoala...)
eu beau un ceai si va servesc si voua ca sa ne incalzim ca e frig...
Pai daca te-ai plictisit in casa e de inteles..La mine si azi e soare si frumos, dar demaine se schimba si aici..Apropo, azinoapte am visat ca eram in Ro(in casele alea vechi ale noastre, cu marchiza in fata, alea de dadeai cu capu de tavan), mereu ma visez in casele aleaSi ningea afaraMie mi-e dor tare de zapada, nu am mai vazut-o de 5 aniSi asa bucuroasa eram in vis, si cand m-am trezit ma simteam asa bine
Fiecare isi doreste ce n-are, eu zapada voi caldura
Sa ai o zi frumoasa, Gaby meu
[
Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Bravo! bravo!
Si mie mi-au aparut pe coapse si sunt sigura ca vor mai aparea daca mai slabesc
Eu nu mai vreau sa slabesc, deci sper astea sa fie si ultimeleAdevarul e ca nu m-am dat nici cu crema, rar de tot, cand faceam masajeDeh, lenea e cucoana mare
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2872 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 10:28:43
LoLy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Bari, Italia
Vârsta: 54
Dieta: Monti pers
Date: 171cm, 107kg
Mesaje: 5.366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Emy,nu mancam asa de putin! Eu mancam ca si Ame,doar de cand a inceput scoala cea mica nu mai reusesc sa-mi revin-au fost doar zilele acestea mai aglomerate,dar sa stii ca-mi revin
  #2873 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 10:35:53
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Emy,nu mancam asa de putin! Eu mancam ca si Ame,doar de cand a inceput scoala cea mica nu mai reusesc sa-mi revin-au fost doar zilele acestea mai aglomerate,dar sa stii ca-mi revin
mersi emi sperr sa fie buna
.m-ai facut si pe mine sa-mi amintesc ce mai "calaream" strazile alea cu cati-ca singura nu veneam-si cand am dormit la tine ce te mai chinuiai sa spargi neonul din fata portii ca sa vina si acolo baietii
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #2874 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 10:42:36
Diana D's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Montignac
Date: 158cm, 50kg
Mesaje: 1.995
Aprecieri acordate: 2.153
Am fost apreciat(a) de 879 ori in 479 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna dimineata la fete harnicute, care nu s-au trezit la 10 ca mine
SE vede treaba ca m-a epuizat saptamana asta, ca nici pe al meu nu l-am simtit cand a plecat la munca
Azi, scumpelor , la mine e zi de cantareala si masurealaPt ca am zis ca o fac o data pe lunaSo....Rezultatele(tinand cont ca eu sunt la mentinere si nu mai vreau sa slabesc...decat la colacei)
15 septembrie(ultima masuratoare)

kg.63.9
sani-89.5
talie-73
colacei(buric)-86
fund-97.5
coapsa-57


8 octombrie(azi)

62.7 kg(-1.2 kg)
talie-71.5(-1.5)
colacei-84.5(-1.5)
fund-97(-0.5)
coapsa-57

Sunt happy de rezultate, dar azi am vazut 2 vergeturi pe sold
Ma duc sa rontai o para si sa citesc din urma, va urez o zi usoara si un inceput de weekend minunat!
Emi ai niste rezultate super. Suntem mandre de tine.
Felicitari
__________________
Cea mai fericita mamica de fetita

Diana D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1774 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1257 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1258 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2875 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 10:48:21
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna dimineata la fete harnicute, care nu s-au trezit la 10 ca mine
SE vede treaba ca m-a epuizat saptamana asta, ca nici pe al meu nu l-am simtit cand a plecat la munca
Azi, scumpelor , la mine e zi de cantareala si masurealaPt ca am zis ca o fac o data pe lunaSo....Rezultatele(tinand cont ca eu sunt la mentinere si nu mai vreau sa slabesc...decat la colacei)
15 septembrie(ultima masuratoare)

kg.63.9
sani-89.5
talie-73
colacei(buric)-86
fund-97.5
coapsa-57


8 octombrie(azi)

62.7 kg(-1.2 kg)
talie-71.5(-1.5)
colacei-84.5(-1.5)
fund-97(-0.5)
coapsa-57

Sunt happy de rezultate, dar azi am vazut 2 vergeturi pe sold
Ma duc sa rontai o para si sa citesc din urma, va urez o zi usoara si un inceput de weekend minunat!
F. bune rezultate. Tine-o tot asa!

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Si eu am ajuns in ultimul timp pe la 1700-1800Sa te cantaresti peste cateva zile, uite asa avem ocazia sa vedem pe viu daca e adevarat ce zice Monty, ca nu cantitatile conteaza
Pupicei si o zi frumoasa, scumpa Ame
Multumesc mult Emi! Si a ta sa fie insorita!
Ultima data cand m-am cantarit aveam 64.6, saptamana trecuta. Azi, dupa ce am baut 300 de ml de apa, imbracata in pijama subtire si cu tranzit cu tot avea 64.8. Dupa ce am mancat ca purcica 2 zile si nici la baie nu am fost cine stie ce.
Dar ma mai cantaresc si peste cateva zile ca nu se depune peste noapte.
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2876 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 10:52:24
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de LoLy Vezi mesajul
Emy,nu mancam asa de putin! Eu mancam ca si Ame,doar de cand a inceput scoala cea mica nu mai reusesc sa-mi revin-au fost doar zilele acestea mai aglomerate,dar sa stii ca-mi revin
Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
mersi emi sperr sa fie buna
.m-ai facut si pe mine sa-mi amintesc ce mai "calaream" strazile alea cu cati-ca singura nu veneam-si cand am dormit la tine ce te mai chinuiai sa spargi neonul din fata portii ca sa vina si acolo baietii
Si cu tine acuma, dai din casa?fetele aici stiu ca sunt persoana serioasa, si tu ..imi strici "acoperirea"

Citat:
Anterior postat de Diana D Vezi mesajul
Emi ai niste rezultate super. Suntem mandre de tine.
Felicitari
Ms, Diana draga!
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul

F. bune rezultate. Tine-o tot asa!



Multumesc mult Emi! Si a ta sa fie insorita!
Ultima data cand m-am cantarit aveam 64.6, saptamana trecuta. Azi, dupa ce am baut 300 de ml de apa, imbracata in pijama subtire si cu tranzit cu tot avea 64.8. Dupa ce am mancat ca purcica 2 zile si nici la baie nu am fost cine stie ce.
Dar ma mai cantaresc si peste cateva zile ca nu se depune peste noapte.
Pai eu imi amintesc cand am fost in Ro, 2 saptamanai am mancat f f aiurea, de toate, paine la greu, amandineSi cand am venit acasa pusesem un kil si vreo 300, care a disparut imediat, in sapt urmatoareCred ca pancreasul meu era deja "dresat" bine
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2877 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 11:01:59
dayanna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Manchester, Anglia
Vârsta: 56
Dieta: Vegan
Date: 159cm, 108kg
Mesaje: 4.215
Aprecieri acordate: 1.500
Am fost apreciat(a) de 1.261 ori in 793 mesaje
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Buna dimineata fetelor.Scuze pentru disparitia mea de trei zile dar m-a apucat gripa si abia m-am miscat.Oricum nu e o scuza.Mi-a fost dor de voi.Felicitari celor care au slabit, bun venit noilor venite,multa sanatate tuturor si perseverenta celor in perioada de mentinere.Eu am fost cuminte si am papat doar ce trebuia.Va pup pe toate....
dayanna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2250 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1217 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2878 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 11:06:39
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de dayanna Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor.Scuze pentru disparitia mea de trei zile dar m-a apucat gripa si abia m-am miscat.Oricum nu e o scuza.Mi-a fost dor de voi.Felicitari celor care au slabit, bun venit noilor venite,multa sanatate tuturor si perseverenta celor in perioada de mentinere.Eu am fost cuminte si am papat doar ce trebuia.Va pup pe toate....
ba e o scuza..Sa stai linistita, la caldurica,te pup si iti urez multa sanatate
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2879 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 11:21:10
lady musette's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 aug 2010
Locaţie: Koln, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Montignac faza 1
Date: 163cm, 64kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

menul pe azi
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 07:46
Miere de salcam, Honeyland, 10g - 33 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Cafea, 250ml - 3 calorii, 0.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 5 sodiu, 0 zahar
Lapte degresat 0,1%, LaDorna, 20ml - 7 calorii, 0.6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Iaurt, Linessa, 150g - 114 calorii, 5.7 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 22.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Struguri, 30g - 21 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 4.7 zahar
Prune, 60g - 28 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 6.8 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 5.9 zahar
Fulgi de ovaz, 20g - 78 calorii, 3.4 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 13.3 carbohidrati, 2.1 fibre, 0.4 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 13:00
Orez basmati fiert, 150g - 116 calorii, 2.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 25.3 carbohidrati, 4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Mancarica cu vinete si dovlecei by Mihaela, 100g - 48 calorii, 1.8 proteine, 3.5 grasimi, 0 colesterol, 4.3 carbohidrati, 1.8 fibre, 0 sodiu, 2 zahar
Supa curcan, Pamy, 250ml - 45 calorii, 5.5 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 3.5 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 12:12
Nuci, 40g - 262 calorii, 6.1 proteine, 26.1 grasimi, 0 colesterol, 5.5 carbohidrati, 2.7 fibre, 0 sodiu, 1 zahar

Cina, ora 19:10
Carne de pui, pipota, toate clasele (de pui), gatita, fiarta la foc mic (innabusita), 100g - 154 calorii, 30.4 proteine, 2.7 grasimi, 370 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 56 sodiu, 0 zahar
Varza, rosie, cruda, gatita, fiarta, scursa de apa, cu sare, 200g - 58 calorii, 3 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 13.9 carbohidrati, 5.2 fibre, 488 sodiu, 6.6 zahar
Ou fiert, 50g - 78 calorii, 6.3 proteine, 5.3 grasimi, 212 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.6 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1045 calorii, (mic)66.4 proteine, (mult)40.2 grasimi, 582 colesterol, (mic)110 carbohidrati, 17.7 fibre, 549.4 sodiu, 20.8 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1380 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1380 calorii


AA si apropo de cand am inceput sa mananc 1200 calorii am mai pus un kg pe mine adica am 68 eu asa nu ma mai joc
__________________
Jurnal Musette http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-slabute-ro/jurnal-musette-6389.html

Gasca Fetelor care tin Montignac partea VI http://forum.slabute.ro/dieta-michel...tml#post385967

14.10.2010- 69,5 kg
21.10.2010- 67 kg
07.11.2010- 66 kg
  #2880 (permalink)  
Vechi 08 oct 2010, 11:21:59
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea V

Citat:
Anterior postat de dayanna Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor.Scuze pentru disparitia mea de trei zile dar m-a apucat gripa si abia m-am miscat.Oricum nu e o scuza.Mi-a fost dor de voi.Felicitari celor care au slabit, bun venit noilor venite,multa sanatate tuturor si perseverenta celor in perioada de mentinere.Eu am fost cuminte si am papat doar ce trebuia.Va pup pe toate....
Sanatate multa Dayanna!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
dieta montignac, diete, indice glicemic, michel montignac, montignac, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea IV Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4700 17 sep 2010 22:25:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea II Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4413 09 iul 2010 10:01:33
Concursul slabutelor care tin Montignac 12.04-12.05 Liviutzza Concursuri 241 14 mai 2010 07:35:09
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole