Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Nou început. De data asta, până la capăt!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #61 (permalink)  
Vechi 01 mai 2017, 17:26:49
Axenya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 165cm, 83.2kg
Mesaje: 307
Aprecieri acordate: 250
Am fost apreciat(a) de 251 ori in 158 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Am calcat stramb azi Rau de tot. Am dormit 2-3 ore pe noapte in ultimele 2 nopti, si niciodata cand dorm atat de putin nu reusesc sa ma controlez... mi s-au oferit dulciuri, si am dat iama, efectiv. Mi-am cumparat si eu dupa cateva.
Nu stiu de ce, sunt tare dezamagita de mine . In ritmul asta nu mai ajung sa fac nimic cu viata mea.

Ati avut vreodata impresia ca tot ce ati putea face bun cu viata voastra depinde de obiectivele de slabit? Eu efectiv asa simt.
Simt ca nu voi putea sa mai intru vreodata intr-o relatie, sau sa imi fac orice fel de prieteni, cat arat asa. Ca nu ma pot distra cand ies in oras, nu ma simt in largul meu.
Muncesc din greu momentan sa imi strang banuti pentru o plecare pe care vreau sa o fac la vara.. si simt ca nici acolo nu ma voi putea simti bine daca ma duc peste 70kg. Si tot nu ma pot sa ma controlez . Sunt si foarte obosita acum..cred ca din cauza asta moralul meu e la pamant.

Peste weekend plec peste granita, intr-o excursie la moldoveni. Sper sa fiu ok si sa nu fac excese
Hey! am sa te cert pentru ca esti prea dura cu tine! Cum adica nu o sa ai nici o relatie? si cum adica sa iti strici vacanta(deplasarea) ptr kilograme? Nici eu nu credeam ca voi avea o relatie, dar o am, de cativa ani ! daca era sa conteze numai fizicul, ma lasa demult domnul si fugea cu una mai tanara si mai slaba si nu....nu e nici prost si nici urat!! mai sunt si barbati cu neuroni in cap pe lumea asta, nu doar in pantaloni!Nu zic ca un fizic placut nu ajuta, dar degeaba daca bubui de prostie! Prietenii, daca tii alegi dupa principii comune, nu o sa tina cont de cum arati, altfel nu se vor numi prieteni! Iti spun sincer ca nu e ok sa renunti la o vacanta/deplasare din cauza kg, eu am facut asta in trecut si acum regret foarte mult, nu se merita sa renunti la amintiri placute din cauza kilogramelor! E normal sa mai scapam si la mancaruri mai ..nepermise.. 2-3-7 zile, dar daca tinem dieta restul de zile ramase dintr-o luna, tot slabim. Asa ca, capul sus si spor la invatat! va trece si perioada asta! take it easy!
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Axenya:
adinico (01 mai 2017), butterfly30 (01 mai 2017), curly.light (02 mai 2017), nikytour (01 mai 2017)
  #62 (permalink)  
Vechi 01 mai 2017, 23:46:59
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
când eşti foarte solicitată din multe părţi şi aproape constant obosită, e normal să-ţi fie greu să mai şi slăbeşti. dar da, ştiu sentimentul că totul (ar) depinde de greutate. fireşte că nu-i aşa, şi raţional ştim, dar tot pe-acolo ne învârtim cu toatele, astea mai rotunde.
Da, imi dau seama. Am ajuns la concluzia ca cel mai important proces din slabire se intampla la noi in cap. Stiu ca nu e adevarat, mereu cand ma gandesc logic la asta realizez ca ceilalti sunt prea ocupati cu propriile lor vieti ca sa le pese de greutatea mea. Dar uneori, cand am o zi mai proasta, ma simt super, super complexata.

Multumesc pentru incurajare!

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
eu sunt sigura ca ești foarte obosita și de aceea le vezi pe toate în negru ; o luam punctual: -1. trebuie sa te odihnesti; 2 greșim în viața asta e conștientizăm greșeala și încercăm să nu mai facem; IMC-ul tău este minunta de bun! ; nu știu ca cine ti-ai propus tu sa arăți, dar cred ca ti-ai ales o țintă neadecvata! Odihneste-Te și revizuieste te rog ceva acolo "sus" !!! sa ne auzim cu bine.
Multumesc pentru incurajare! Ai dreptate, eram praf de obosita..dormisem 3 ore/noapte in ultimele 3 nopti. Acum mi-am mai revenit, weekend-ul de calatorit mi-a prins bine. Voi incerca sa imi pun putina ordine in viata, cred ca nu poate fi vorba de slabit in asa un haos.
Si IMC-ul e ok, la limita superioara, dar chiar sunt maricica, si partea trista e ca ultimele 5 kg le-am pus in ultimul an, cand practic tot ce am facut a fost sa incerc sa tin dieta
Asta e..cu ceva mai multa vointa, inainte!

Spor, te pup!

Citat:
Anterior postat de alina_neamt Vezi mesajul
Odihna face minuni! Arderile au loc mai intens si cu putina atentie la mancare si ceva sport e imposibil sa nu reusesti. Conteaza si varsta, evident. Vointa trrebuie sa fie la cote maxime mereu.
Multumesc pentru sfaturi! Ai dreptate, vointa e mereu cea mai importanta.
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui curly.light:
adinico (02 mai 2017)
  #63 (permalink)  
Vechi 01 mai 2017, 23:51:23
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de Axenya Vezi mesajul
Hey! am sa te cert pentru ca esti prea dura cu tine! Cum adica nu o sa ai nici o relatie? si cum adica sa iti strici vacanta(deplasarea) ptr kilograme? Nici eu nu credeam ca voi avea o relatie, dar o am, de cativa ani ! daca era sa conteze numai fizicul, ma lasa demult domnul si fugea cu una mai tanara si mai slaba si nu....nu e nici prost si nici urat!! mai sunt si barbati cu neuroni in cap pe lumea asta, nu doar in pantaloni!Nu zic ca un fizic placut nu ajuta, dar degeaba daca bubui de prostie! Prietenii, daca tii alegi dupa principii comune, nu o sa tina cont de cum arati, altfel nu se vor numi prieteni! Iti spun sincer ca nu e ok sa renunti la o vacanta/deplasare din cauza kg, eu am facut asta in trecut si acum regret foarte mult, nu se merita sa renunti la amintiri placute din cauza kilogramelor! E normal sa mai scapam si la mancaruri mai ..nepermise.. 2-3-7 zile, dar daca tinem dieta restul de zile ramase dintr-o luna, tot slabim. Asa ca, capul sus si spor la invatat! va trece si perioada asta! take it easy!
Multumesc pentru incurajari si gamduri bune! Ma inspira enorm sa vad ca exista femei puternice, care au incredere in ele orice ar fi, si stiu sa isi puna in valoare adevaratele calitati.
Eu sunt constienta ca nu doar aspectul conteaza, dar am sesizat ca in perioadele cand am avut 64-65 de kg am reusit sa fiu mult mai dezinvolta in preajma oamenilor si mi-am facut preteni noi. Cand am peste 70..sunt mereu cea mai timida persoana din grup. Desi eu nu sunt timida de fel

Pur si simplu, imi e greu sa ma accept si asa. Dar asta e , voi continua fac tot ce pot pt a-mi indeplini obiectivul.

Te pup, spor!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #64 (permalink)  
Vechi 02 mai 2017, 07:25:06
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

In primul rand, ai văzut-o pe Kim K? E o lectie despre cum sa faci avantaje din aspecte pe care altii le considera defecte! Dar e adevarat, daca tie nu iti place cum arati nu mai conteaza ca ceilalti te plac. Iti sugerez terapie asa cum fac eu cu mine, prin imagini. De ex uită-te la Melissa McCartney si spune-mi ce ii lipseste? O familie minunata, o actrita foarte bine platita, ad irata, repectata, frumoasa!!! Si exemple mai sunt. Pe Marylin Monroe o stii, ea mai sexy femeie a tuturor timpurilod? Burtica, celulita, solduri, nimic nu a contat! Atitudinea a facut-o sexy! Fruntea sus, uita-te in oglinda si vezi care iti sunt calitățile și pune-lee in valoare, defectele nu exista!
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
Axenya (03 mai 2017), curly.light (02 mai 2017), Zoe (02 mai 2017)
  #65 (permalink)  
Vechi 02 mai 2017, 08:09:14
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Pur si simplu, imi e greu sa ma accept si asa. Dar asta e , voi continua fac tot ce pot pt a-mi indeplini obiectivul.
cât de mult îţi doreşti un lucru, atât se va întâmpla
mai ales când e vorba despre ceva ce ţine doar de tine!
ştii că poţi - trebuie doar să te aduni puţin.
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
adinico (02 mai 2017), curly.light (02 mai 2017)
  #66 (permalink)  
Vechi 02 mai 2017, 10:18:04
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
In primul rand, ai văzut-o pe Kim K? E o lectie despre cum sa faci avantaje din aspecte pe care altii le considera defecte! Dar e adevarat, daca tie nu iti place cum arati nu mai conteaza ca ceilalti te plac. Iti sugerez terapie asa cum fac eu cu mine, prin imagini. De ex uită-te la Melissa McCartney si spune-mi ce ii lipseste? O familie minunata, o actrita foarte bine platita, ad irata, repectata, frumoasa!!! Si exemple mai sunt. Pe Marylin Monroe o stii, ea mai sexy femeie a tuturor timpurilod? Burtica, celulita, solduri, nimic nu a contat! Atitudinea a facut-o sexy! Fruntea sus, uita-te in oglinda si vezi care iti sunt calitățile și pune-lee in valoare, defectele nu exista!
Ai mare dreptate, stiu ca nu e totul despre aspect. Cunosc si eu niste fete mai grasute, dar care prin atitudine reusesc sa se integreze foarte bine in grupul de prieteni, sunt chiar populare si apreciate. Eu insa nu pot fi asa . Nu ma ajuta nici fizionomia, am fata mai rotunda si pometi proeminenti (chiar si cand sunt mai slabuta), si cand depasesc 70 de kg chiar fac "falci", nu ma sta nici machiajul pe mine ca lumea, de nimic nu mai sunt multumita.
Am si facultate grea, si un job part-time, dar trebuie sa imi gasesc si un echilibru cu alimentatia.
Am vazut ca nu ma descurc daca nu am o idee mai clasa asupra a ce ar trebui sa mananc..daca ma bazez ca "improvizez" pe parcurs ajung sa mananc prostii . De asta am rugat-o si pe mika sa imi zica cateva informatii despre nutritionistul ei, cand mai intra.. poate m-ar ajuta sa am un plan mai bine definit in minte.
Si dieta ta suna tentant, dar acum chiar nu am timp sa citesc cartea/ sa ma informez foarte clar, poate mai incolo..

Multumesc pentru cuvintele frumoase, voi incerca sa trec peste complexe, si sa le corectez in timp, pe cat se poate Stiu ca ceilalti nu observa atat de mult defectele noastre fizice.. dar nu stiu, eu daca nu ma simt confortabil in pielea mea ajung sa ma inchid in mine si sa nu mai vreau sa ies din casa.
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (02 mai 2017), butterfly30 (02 mai 2017)
  #67 (permalink)  
Vechi 02 mai 2017, 10:19:43
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul


cât de mult îţi doreşti un lucru, atât se va întâmpla
mai ales când e vorba despre ceva ce ţine doar de tine!
ştii că poţi - trebuie doar să te aduni puţin.
Multumesc pentru cuvintele de incurajare!

De asta iubesc eu comnitatea asta, imediat imi ridicati moralul si imi dati incredere!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (02 mai 2017), Zoe (02 mai 2017)
  #68 (permalink)  
Vechi 02 mai 2017, 11:15:52
adinico's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 49
Dieta: Rina si cat mai multa miscare
Date: 165cm, 79.6kg
Mesaje: 3.919
Aprecieri acordate: 8.165
Am fost apreciat(a) de 5.317 ori in 2.849 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

si eu sunt convinsa ca poti, gata te-ai odihnit asa ca hai la treaba tinem aproape aici cu drag!
__________________
02.02-85; 20.02-84.9; 04.04-84.5 kg; 02.05-82.3 kg; 13.05-81.7
... 31.07-81.9 kg ...
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui adinico:
curly.light (02 mai 2017), Zoe (02 mai 2017)
  #69 (permalink)  
Vechi 02 mai 2017, 11:46:06
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Citat:
Anterior postat de adinico Vezi mesajul
si eu sunt convinsa ca poti, gata te-ai odihnit asa ca hai la treaba tinem aproape aici cu drag!
Da, de azi inapoi pe baricade!
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (02 mai 2017), Zoe (02 mai 2017)
  #70 (permalink)  
Vechi 02 mai 2017, 20:01:31
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Nou început. De data asta, până la capăt!

Ziua de astazi nu prea a fost conforma, aveam niste bomboane aduse din md, din excursia de weekend, si am gustat cateva Nu am facut abuz totusi, desi nu mi-a lipsit mult, recunosc.. In rest am mai mancat doar o salata cu quinoa si legume.

Am fost acum si m-am aprovizionat cu salata verde si alte legume, mere, oua, goji, fulgi de ovaz si de hrisca, lapte de soia.. as vrea sa reincep sa beau cate un smoothie dimineata, anul trecut am avut o perioada cand serveam doar smoothie la micul dejun si ma simteam super bine imi plac in special smoothie-urile verzi, in care pun si frunze de spanac, castraveti, o mana de fulgi pentru consistenta si cateva seminte de chia. Lasat peste noapte, iese o minune.

De maine, inapoi la regim ok, si bag inapoi sportul in program. Nu sunt inca hotarata de cate ori pe saptamana sa merg la sala.. pe de o parte, as merge zilnic, dar pe de alta parte daca iar raman in urma cu invatatul si ajung sa nu dorm noptile n-am rezolvat nimic O sa vad, trebuie sa gasesc un echilibru.. in principiu de 3 ori pe saptamana ar trebui sa fie ok..
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui curly.light:
adinico (02 mai 2017), Zoe (03 mai 2017)
 

Informatii despre slabit
asta, calorii, capat, data, dieta, inceput, jurnale, nou, pana, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi! alexandra123 Arhiva jurnale slabit 250 27 ian 2015 22:57:34
Un nou inceput...dar de aceasta data, cu un final fericit!! ancutzyka Arhiva jurnale slabit 14 05 mai 2013 06:49:06
Jurnal Helen - de data asta pot!!! Helen Arhiva jurnale slabit 36 02 sep 2011 10:06:11
de data asta nu renunt:) Alecsa Arhiva jurnale slabit 29 30 dec 2009 19:47:25
trebuie de data asta:) alinush Arhiva jurnale slabit 25 11 nov 2009 13:40:24

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole