Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal de slabit Mihaela1006

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #171 (permalink)  
Vechi 14 feb 2011, 10:52:45
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna Mihaela, am trecut sa te salut si sa te intreb cum ti-a mers in weekend. Ai fost la balet azi? Cum a fost? Eu sunt f bucuroasa ca mi-au iesit bine masuratorile pe saptamana asta si mi s-a umplut inima de fericire, mai ales ca saptamana asta am mancat ami mult decat de obicei. Sper ca si tu sa ai rezultate frumoase

Sa ai un inceput de saptamana frumos!

mi-a mers foarte bine, multumesc iar la balet profesoara ne-a stors iar eu am fost neinspirata si mi-am imbracat si ciorapi si colanti asa ca a curs apa pe mine - acum am gresit, dar data viitoare o sa fac asta in mod expres
Ma bucur ca ai mancat mai bine, stii ca eu nu sunt de acord cu mancarea prea putina pentru ca pe termen lung dauneaza.
Sa ai o saptamana buna si... sa fii fericita azi, de Valentine's day, precum si in orice alta zi normala


si meniul de ieri:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:24
Iaurt proaspat degresat 0.1%, Zuzu, 120g - 36 calorii
Fulgi de cereale, Sanovita, 15g - 50 calorii
Ou de gaina, 60g - 86 calorii
Mere, 300g - 156 calorii
Zahar, 10g - 39 calorii

Gustare 1, ora 13:00
Mere, 200g - 104 calorii

Prânz, ora 15:00
Iaurt proaspat degresat 0.1%, Zuzu, 120g - 36 calorii
Branza de oaie Pecorino, 20g - 78 calorii
Paste fierte, 20g - 30 calorii
Ardei capia, 50g - 13 calorii
Mazare fina, 50g - 40 calorii
Carne de porc tocata cu legume, 150g - 351 calorii

Cina, ora 20:29
Paste fierte, 70g - 105 calorii
Iaurt bifidus 0% grasime, ProdLacta, 125g - 53 calorii
Branza de vaci dietetica 0%, ProdLacta Brasov, 30g - 22 calorii
Caise uscate, 14g - 34 calorii

Gustare 3, ora 21:30
Grepfruit (roz sau rosu), 120g - 51 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1284 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Dans, incet, 40min - 80 calorii
Pilates, intermediar, 40min - 117 calorii
Metabolism bazal - 1326 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1523 calorii
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #172 (permalink)  
Vechi 14 feb 2011, 14:49:34
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Azi dimineata m-am bucurat mult de cantar, asa, ca de Valentine's... cred ca ma iubeste mai mult decat credeam si incepe sa-mi faca avansuri adica stiam ca e pe la 63.4, dar sa fie 63.2 fara tranzit intestinal chiar ca nu ma asteptam... dar ieri am fost cuminte-cuminte desi iar am uitat sa mananc grasimi, alaltaieri am facut un sport neconventional, am vizitat Muzeul de Arta si deci am obosit mai rau ca dupa doua ore de balet, si sunt mandra ca, mancand la pizza hut, am ales un pranz conform, frigaruie de piept de pui cu salata iceberg, rucola si castraveti cu smantana si piper - doar ca nu m-am saturat si dupa doua ore simteam ca mor de foame... la aceiasi bani puteam sa bag o pizza care sa ma sature, dar am zis ca mai bine rezist, nici nu eram disperata dupa pizza dupa bunatatile cu care m-am rasfatat in cursul saptamanii. Si am inteles care e ideea de fapt - mesele pe care reusesc sa mi le fac singura, combinatiile culinare conforme, cu gustul dat de mirodeniile bune naturale sunt cel mai bun lucru in dieta - ce-si face omul cu mana lui, adica, e foaaarte bun facut
Am mai facut ceva, am pus secara la incoltit si de dimineata am papat cateva boabe mai crescute - un rasfat de gust, va asigur, dulceag-proaspat, sper sa pot avea o lingura maine dimineata... In rest, seminte incoltite gata am luat de la Real si Billa, de schinduf, ridiche si lucerna - mai sunt si altele, iar cele de ridichi sunt delicioase Nici nu stiu cum sa le bag in calculator asa ca le-am cam sarit, ca oricum aveam caloriile peste minima din concurs si nu mananc mai mult de o lingura pe zi ca sunt super vitaminizante si dau multa energie si asa
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #173 (permalink)  
Vechi 14 feb 2011, 17:46:12
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Felicitari, o sa vezi ca o sa arate tot mai bine cantarul
Asa ca iti zic mult succes in continuare! Bravo
Sa ai o seara frumoasa
  #174 (permalink)  
Vechi 14 feb 2011, 17:59:11
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Buna Mihaela,

La multi ani de Valentine's Day! Vad ca ai primit deja cadoul de la cantar si oh, ce cadou frumos! Ma bucur mult pentru tine ca ai un rezultat mai bun decat chiar te asteptai si ca ai fost puternica si ai mancat conform la Pizza Hut, chiar daca ti-a provocat foame repede (de ce oare? sa fie lipsa mirodeniilor naturale, a gustului? Sau sa fie cine stie ce mai adauga ei pe frigaruie, artificial, ptr gust?).

Te admir pt rabdarea si dedicarea de care dai dovada pentru a manca natural si sanatos. Sper ca intr-o zi sa am si eu rabdare sa pun la incoltit ceva. Suna asa dragut, sa culegi bobite de la tine de acasa si sa le papi

Felicitati pt balet si pt sportul neconventional, cred ca te-ai distrat de minune! Apropo, la balet, cumva dupa un anumit timp trebuie sa treci la un grup mai avansat, se creste nivelul de dificultate al miscarilor? (sau sunt doar grupe de incepatori si de avansati?) . Ah, sa nu uiti sa te hidratezi bine la balet daca transpiri f mult, sa nu pierzi prea multa apa.

Te imbratisez si iti urez o seara frumoasa
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #175 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 12:40:06
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Felicitari, o sa vezi ca o sa arate tot mai bine cantarul
Asa ca iti zic mult succes in continuare! Bravo
Sa ai o seara frumoasa
Multumesc o sa perseverez
Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna Mihaela,

La multi ani de Valentine's Day! Vad ca ai primit deja cadoul de la cantar si oh, ce cadou frumos! Ma bucur mult pentru tine ca ai un rezultat mai bun decat chiar te asteptai si ca ai fost puternica si ai mancat conform la Pizza Hut, chiar daca ti-a provocat foame repede (de ce oare? sa fie lipsa mirodeniilor naturale, a gustului? Sau sa fie cine stie ce mai adauga ei pe frigaruie, artificial, ptr gust?).

Te admir pt rabdarea si dedicarea de care dai dovada pentru a manca natural si sanatos. Sper ca intr-o zi sa am si eu rabdare sa pun la incoltit ceva. Suna asa dragut, sa culegi bobite de la tine de acasa si sa le papi

Felicitati pt balet si pt sportul neconventional, cred ca te-ai distrat de minune! Apropo, la balet, cumva dupa un anumit timp trebuie sa treci la un grup mai avansat, se creste nivelul de dificultate al miscarilor? (sau sunt doar grupe de incepatori si de avansati?) . Ah, sa nu uiti sa te hidratezi bine la balet daca transpiri f mult, sa nu pierzi prea multa apa.

Te imbratisez si iti urez o seara frumoasa
pai la pizza hut a fost foarte putina mancare, d-aia nu a tinut de foame, adica frigaruia era miiiicaaaa si salata infoiata, putina si intinsa pe o farfurie in care incapea si un curcan fript
Incercari de a pune la incoltit am avut mai multe, dar nu prea mi-a iesit bine, acum am auzit de o alta metoda si am pus-o in practica - am luat boabele de secara, le-am tinut in apa cam 6-8 ore, apoi le-am spalat si scurs de apa, le-am mai tinut umede (se zice ca ar trebui acoperite cu un prosopel umed) cam 8 ore, apoi iar in apa, iar sub prosop... pana ies germenii cat sa fie mari cat lungimea bobului - pana acum, le tineam doar in apa fara pauzele de tinut fara apa dar umede si incepeau sa miroasa urat. daca se poate treaba iese bine la intuneric, si doar o ultima zi pe pervaz, la lumina.
La balet avansam toate simultan, am inceput anul cu o grupa de incepatori, adica anul 1 si exercitiile au crescut in complexitate mereu - daca ziua de duminica ar fi fost prima mea zi nu as fi putut sa fac fata, dar fata de noiembrie am pus niste muschi si m-am descurcat. Urmeaza dupa vacanta de vara daca raman la balet ca grupa de duminica de la pranz sa fie anul 2, cu alta complexitate, se zice ca stim cate ceva Avansati la varsta mea nu exista, indiferent cat stim tot incepatori vom fi, cum dealtfel e impropriu sa spui ca amator ca faci balet - noi facem de fapt exercitii de balet, punem muschii la treaba si exersam gratia sub indrumarea unei profesoare de balet (o balerina adevarata ) numai o mica parte din adultii amatori au avut curaj sa iasa pe scena si sa aiba un dans. Scoala de balet organizeaza un spectacol anual, cu toate grupele de copii, cu adolescentele si doar aceasta grupa de senioare curajoase (dansul pe scena presupune atat de multa coordonare, pana sa am tangente cu baletul nu apreciam si nu stiam de cata pregatire, aptitudini si gandire necesita oricine pentru a dansa, cu atat mai mult o balerina). Aici trebuie sa mentionez ca educatia mea nu a inclus niciodata dansul, ci doar sportul - tenis, caiac, ski, inot, prin urmare am fost intotdeauna fortoasa dar niciodata gratioasa ca sa nu mai zic ca nu am deloc ureche muzicala...

Azi am ramas acasa cu fata mea cea mica, e racita si i-am facut o supa de pui cu galuste - o bunatate, ce mai, am mancat si eu o portie si pentru ca nu mananc des asa ceva am pus ingredientele separat in meniu... grisul era integral insa nu l-am gasit intre alimente... insa carnea pe care am fiert-o pentru supa era cu piele - oricum, supa mea nu e conforma, dar am savurat-o cu multa placere, insa asta nu inseamna ca am renuntat la dieta - celelelate mese ale zile sunt fooarte conforme
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #176 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 19:21:07
Anorien's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Buna Mihaela,

Imi pare rau sa citesc de fata ta cea mica ca nu se simte bine, insanatosire grabnica De ce nu era supa ta cu galuste conforma cu Monti? Din cauza pielii la pui, a combinarii ei cu grisul?

Spectacolele alea la sfarsit de an- le-am vizionat eu pe site la ei, ff frumos organizate si lume multa in sala si atmosfera placuta, mi-a placut mult Poate ar trebui sa participi la spectacol la sf de an

Imi plac sporturile pe care le-ai practicat, mai ales ca imi par destul de dificil de practicat la noi in tara, adica nu oriunde poti face ski/caiac/inot.

Eu mi-am luat azi seminte de in. Nu mai stiu daca de la tine stiu de ele? Parca la tine in meniu am vazut. Daca da, poti te rog, sa imi zici cum sa le consum? Cu legume la salate merg? sau aruncate peste niste legume sotate? sau cu iaurt?

O seara buna iti doresc
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #177 (permalink)  
Vechi 15 feb 2011, 21:47:17
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna Mihaela,

Imi pare rau sa citesc de fata ta cea mica ca nu se simte bine, insanatosire grabnica De ce nu era supa ta cu galuste conforma cu Monti? Din cauza pielii la pui, a combinarii ei cu grisul?

Spectacolele alea la sfarsit de an- le-am vizionat eu pe site la ei, ff frumos organizate si lume multa in sala si atmosfera placuta, mi-a placut mult Poate ar trebui sa participi la spectacol la sf de an

Imi plac sporturile pe care le-ai practicat, mai ales ca imi par destul de dificil de practicat la noi in tara, adica nu oriunde poti face ski/caiac/inot.

Eu mi-am luat azi seminte de in. Nu mai stiu daca de la tine stiu de ele? Parca la tine in meniu am vazut. Daca da, poti te rog, sa imi zici cum sa le consum? Cu legume la salate merg? sau aruncate peste niste legume sotate? sau cu iaurt?

O seara buna iti doresc
Buna multumesc deja e putin mai bine, sa vedem maine ce zice doctorul termometru
supa mea nu e conforma pentru ca e cu piele si combina grisul, care desi integral are ceva IG cu grasimea de pui care e o grasime saturata ca aproape orice grasime animala, exceptand cea de rata, gasca si peste oceanic.
Sportul a fost hobby-ul lui tata si de la el le-am prins microbul pacat ca devenind adult nu prea le-am mai practicat...
Semintele de in se pot manca in orice varianta ai scris - in salate, in paine, cu iaurt.
O seara buna si tie
meniul de azi:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 07:30
Branza dietetica proaspata de vaci, Raraul, 89g - 72 calorii
Apa plata cu lamaie, 250ml - 8 calorii
Iaurt proaspat degresat 0.1%, Zuzu, 50g - 15 calorii
Curmale, Medjool, 37g - 103 calorii

Gustare 1, ora 10:04
Mere verzi, 120g - 62 calorii

Prânz, ora 11:30
Lamaie, 10g - 3 calorii
Ulei de masline, 10ml - 89 calorii
Varza rosie, 30g - 10 calorii
Mustar traditional, Delhaize, 6g - 10 calorii
Gris de grau, 15g - 54 calorii
Ceapa, 20g - 9 calorii
Ou de gaina, 15g - 22 calorii
Pulpa de pui cu piele, 50g - 116 calorii

Gustare 2, ora 14:00
Fructe goji uscate bio, So You, 10g - 36 calorii
Grepfruit (roz sau rosu), 215g - 91 calorii

Cina, ora 15:30
Pulpe pui fara piele crude, 120g - 204 calorii
Paste, Barilla, 60g - 210 calorii
Branza de vaca dietetica, Milli, 150g - 150 calorii

Gustare 3, ora 19:00
Ciuperci, 100g - 36 calorii
Gogosari, 50g - 25 calorii
Ceapa, 100g - 42 calorii
Pulpe pui fara piele crude, 40g - 68 calorii
Struguri, 50g - 35 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1470 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Mers 4 mile/ora (6.4 km/h), pas foarte vioi, 45min - 120 calorii
Metabolism bazal - 1318 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1438 calorii
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #178 (permalink)  
Vechi 16 feb 2011, 23:46:40
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

azi iar am stat acasa si mi-am facut de cap cu pranzul, cam consistent daca e sa-l iau la bani marunti dar de fapt a fost o mamaliga cu branza si smantana si o portie de carne de pui din supa, insa mi-a ajuns cat sa nu mai simt nevoia sa mananc pana la 7 si ceva, cand am facut o salata de fructe cam mare dar foarte frumos colorata :
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:01
Iaurt de baut din lapte de capra, Covalact, 150g - 96 calorii
Tarate de ovaz, 15g - 37 calorii
Seminte de in, 5g - 27 calorii
Smochine uscate, 15g - 38 calorii
Secara incoltita, 10g - 34 calorii

Gustare 1, ora 11:00
Migdale, 40g - 230 calorii
Mere, 200g - 104 calorii

Prânz, ora 14:21
Branza/telemea de capra, tare, 20g - 91 calorii
Telemea de oaie, 60g - 162 calorii
Smantana fina, 40g - 78 calorii
Carne de pui, ficat, toate clasele (de pui), gatit, fiert la foc mic (innabusit), 70g - 117 calorii
Mamaliga dietetica (gatita) a la Slabuta, 330g - 335 calorii

Cina, ora 19:24
Avocado, 80g - 128 calorii
Mango, 150g - 98 calorii
Mandarine, 100g - 53 calorii
Lamaie, 30g - 9 calorii
Rodii, 30g - 21 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1658 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1318 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1318 calorii
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!

Ultima dată editat de Mihaela1006; 16 feb 2011 at 23:49:55.
  #179 (permalink)  
Vechi 17 feb 2011, 21:40:27
Mihaela1006's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 21:25
Jumari, 26g - 214 calorii
Varza murata, conservata, solid si lichid, 50g - 10 calorii
Secara incoltita, 10g - 34 calorii
Salam nobil, crud-uscat, Carrefour, 20g - 102 calorii

Gustare 1, ora 21:29
Cafea cu lapte, fara zahar, 200ml - 45 calorii
Mar verde, 150g - 77 calorii

Prânz, ora 21:30
Lamaie, 38g - 12 calorii
Broccoli, 115g - 40 calorii
Pulpe de pui la gratar, 111g - 197 calorii

Gustare 2, ora 21:31
Boabe de soia, Sanovita, 50g - 233 calorii
Mazare fina, 80g - 64 calorii
Porumb fiert traditional, 80g - 80 calorii
Ceapa rosie, 80g - 32 calorii
Ulei de masline, 10ml - 89 calorii
Otet de mere, 20ml - 5 calorii

Gustare 3, ora 21:34
Lapte batut integral, 300ml - 186 calorii
Prune uscate, 90g - 216 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1636 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1318 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1318 calorii
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
  #180 (permalink)  
Vechi 18 feb 2011, 13:31:28
cristi2201's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica
Date: 163cm, 57.1kg
Mesaje: 566
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Buna Mihaela ! Ce mai faci ? Am vazut ca fetita ta nu se simtea bine zilele trecute , acum e mai bine? Am trecut pe la tine sa iti spun ca in sfarsit am terminat si eu sesiunea si ma bucur de ceva timp liber pana incep iar facultatea. Cu slabitul, asa cum poate ai vazut, (sau nu ) nu mi-a mers prea bine, in sesul ca in ciuda faptului ca am facut sport la greu, si am fost si relativ cuminte, am stagnat. acum m-am hotarat sa incerc WW poate da ceva rezultate, macar sa imi "deblocheze" organismul, care s-a pus contra mea urat de tot . De astazi vreau sa tin si 2 saptamani de fara dulce, ca tare bine m-am simtit in ianuarie cand am tinut bleax dulciuri cu fetele. O sa imi fie mai greu la inceput, insa dupa 3-4 zile nu mai simt nevoia de nimic dulce. Tie cum iti mai merge ? Am vazut ca Valentine's day ti-a adus un cadou nemaipomenit :X . Bravo tie ! Sa ai un weekend minunat !
__________________
Jurnal Cristi


Don’t surrender ’cause you can win

 

Informatii despre slabit
alimentatie, dieta montignac, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 90-100 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 90 kg si 100 kg 8959 02 ian 2012 04:31:29
Jurnal de slabit choco choco Arhiva jurnale slabit 770 31 ian 2011 13:07:58
Jurnal de slabit - nuti manuela nuti manuela Arhiva jurnale slabit 26 12 ian 2011 11:10:06
Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg Slabuta Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 7469 19 dec 2010 17:55:14
Jurnal de slabit celeste cellleste Arhiva jurnale slabit 13 09 feb 2010 23:26:29

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole