Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4841 (permalink)  
Vechi 17 mai 2014, 21:49:47
Anca22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2012
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sanatoasa
Date: 163cm, 72.8kg
Mesaje: 488
Aprecieri acordate: 445
Am fost apreciat(a) de 424 ori in 298 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Am gasit cum le zice la"favele" alea in RO, se numesc BOB, fix asa:
Calorii: Legume: Bob, seminte imature, crude - Calculator calorii - Slabute.ro
Au 4g de fobre si 7g de proteine which is ok..
La mine in familie sa cultiva de cand ma stiu bob.Nu e prea pretentios si daca iti place mult iti poti ruga rudele care stau la tara sa iti puna cateva randuri.Eu il pastrez peste iarna in congelator dar se poate pastra si uscat.
Coaja lui e destul de indigesta.Tu il mananci cu totul sau il cureti de coaja de deasupra?
Si mie imi place foarte mult bobul.Il mananc fie proaspat (direct din pastaie din gradina) fie il fierb.Nu ma gandeam ca il pot gasi in calculatorul de calorii.Ms de info
__________________
Anca22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2404 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Anca22:
Kclaudyia (19 mai 2014)
  #4842 (permalink)  
Vechi 18 mai 2014, 19:29:34
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Daaa bunatati.. mai ales dulciurile care troneaza in bucatarie
Iti zic eu ce te-a oprit sa nu-l iei.. faptul ca costa 16 lei!! cu banii astia iti iei la legume mama!!

Ieri am fost un pic mai bine, m-a ajutat sportul facut dimineata la 07:15
Plus ca am bagat multa lamaie, niste pastile naturiste.. Ma mai doare putin in gat dar e ok, suportabil..
Cat despre odihna nici vorba
Ieri am fost la ziua unui coleg si am stat pana la 1:30, dimineata m-am trezit la 06:30 ca trebuia sa il ajut pe tata la ceva, adica inca il mai ajut..
La 13:00 ma duc la sport.. Sper sa tina energia cu mine Mananc si eu ceva constent inainte cu 2 ore, mai iau o banana si ma energizez eu..
Nu m-am inscris la un curs anume, cursurile sunt deschise tuturor.. probabil ca nu au multi voluntari
Pe mine m-a sunat anrenoarea aseara si mi-a zis la 13:00 sa fiu acolo ca va fi un curs tinut de sala aia noua care se deschide, vine si ea.. nDeci va fi distractie maxima!
Ar fi bine sa nu im i iau multi bani la mine ca o sa fie si standuri de echipamente fitness si nu stiu daca ma pot abtine sa nu iau ceva..

Pupici draga mea! Weekend frumos!
Hey! Ei lasa, dau 16 lei pe alte prostii fara remuscari. De banii pe care i-am lasat in club vineri seara (pe apa plata si cola 0, nu m-am atins de alcool), imi luam sparanghel sa imi iasa si pe nas. Chiar ma gandeam, acum 3 zile am luat 2 cartofi dulci si am dat 4,4 lei pe ei, dar imi era pofta. Daca voiam o ciocolata sau 2 doze de cola tot atatia bani dadeam. Asta pt ca la noi sunt obscen de scumpi...

Dar revenind... Cum a fost? La ce cursuri ai fost? Ce ti-ai luat misto?
Acest membru apreciaza mesajul lui anqutz:
Kclaudyia (19 mai 2014)
  #4843 (permalink)  
Vechi 19 mai 2014, 09:49:25
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Anca22 Vezi mesajul
La mine in familie sa cultiva de cand ma stiu bob.Nu e prea pretentios si daca iti place mult iti poti ruga rudele care stau la tara sa iti puna cateva randuri.Eu il pastrez peste iarna in congelator dar se poate pastra si uscat.
Coaja lui e destul de indigesta.Tu il mananci cu totul sau il cureti de coaja de deasupra?
Si mie imi place foarte mult bobul.Il mananc fie proaspat (direct din pastaie din gradina) fie il fierb.Nu ma gandeam ca il pot gasi in calculatorul de calorii.Ms de info
Mi-a trimis socrela si boabe sa-l plantez la bunici la tara asa ca daca zici ca nu e pretentios, probabil ca o sa am si pe arna! Mersi de info!

Te refei la coaja bobului verde? Eu l-am mancat cu tot cu coaja, pate trebuia sa il depielitez, de asta mi se parea amar..
Da clar ca o sa pun si eu la congelator! Anul asta vreau sa imi fac stocuri serioase de legume si fructe ptr la iarna..
Anul trecut mi-am pus mai multe fructe si am si acum din ele. Legume am pus mai putine.. Vreau sa imi pun mai multe vinete, conopida, spanac am pus deja vreo 2 pungi mari, ardei copt, dovlecei, etc..


Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Hey! Ei lasa, dau 16 lei pe alte prostii fara remuscari. De banii pe care i-am lasat in club vineri seara (pe apa plata si cola 0, nu m-am atins de alcool), imi luam sparanghel sa imi iasa si pe nas. Chiar ma gandeam, acum 3 zile am luat 2 cartofi dulci si am dat 4,4 lei pe ei, dar imi era pofta. Daca voiam o ciocolata sau 2 doze de cola tot atatia bani dadeam. Asta pt ca la noi sunt obscen de scumpi...

Dar revenind... Cum a fost? La ce cursuri ai fost? Ce ti-ai luat misto?
Si eu am fost intr-un pub sambata seara si am baut apa plata!
Te distrezi f fain si fara sa bei alcool..

Cat e kg de cartofi dulci? La noi e 11 - 12 lei.. Cam tot 2 cartofi imi iau si eu de obicei.. chiar , am uitat ca am 2 cartofi dulci, am sa ii fac la cuptor ca asa imi plac cel mai mult..

Mai nu a fost chiar cum m-am asteptat. Am postat 2 filmulete pe FB Am participat la o deminstratie de 30 de min de circuit training.. Nivelul nu a fost chiar mega avansat, dar mi-a placut enrom!
Nu mi-a placut cum am facut flotarile, trebuia sa ma duc mai in jos cu pieptl. dar aveam si emotii si eram si un pic obosita, avand in vedere ca nu dormisem decat 4 ore jumate cu o seara inainte..

Nu mai era nici un voluntar acre sa participe cu ei la dmeontsratia aia.. si au parut surpinsi cand i-am intrebat daca se poate sa particip si eu
Dar am primit laude la sfasris ca m-am descurcat f bine.. o tipa mi-a zis chiar ca ea crezuse ca sunt una din antrenori
De abia astept sa se deschida salaaa!!! Au atatea cursuri misto si aparatura de ultima generatie!
Dupa demonstratia asta de circuit a mai fost un demo de TRX dara colo chiar ca nu a mai aprticipat nimeni.. Aveam doar 3 corzi la care lucrau cei care au facut prezentarea..

Oferta a fost slabuta.. au mai fost 3 sali din oras, au fost si aparata fitness, standuri cu costmetice, cafea fitness (pe baza de plante si ceai verde) - am vrut sa imi cumpar dar parca nu m-a lasat inima sa dau 25 de ron
In rest mai nimic interesant.. La capitorul echipament fitness (imbracaminte) nu a fost decat un singur stand si nu mi-a palcut nimic, plus ca erau f scumpe..
Mi-am cumparat doar o oja, mega roz ) Asa ptr vara.. A costat 7 lei
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Zoe (19 mai 2014)
  #4844 (permalink)  
Vechi 19 mai 2014, 10:02:54
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Sa raportez si eu meniurile de sambata si duminica:
Meniu 17.05
Masa1: un iaurt 2% mare (350 ml), o cafea fara zahar de la automat
Masa2: 2 felii drob + ~100 g cas de vaca de tara + o rosie, 2g L-Carnitin
Masa3: cateva bucati de piept de pui la cuptor cu ciuperci gratinat cu mozzarella si rosii
Masa4: 3 pesmeti wasa 21% fibre, zacusca, cas de vaca, ridichi, rosie, 50 g muschi de porc slab afumat

Sport: 30 min Circuit Training

Meniu 18.05 (cheat meal, si ziua de 16.05 o conseder de 0 pcte)
M-am trezit pe la 12 si m-am culcat la 19:00 deci nu prea am avut timp sa mananc
In sfarsit m-am odihnit si eu ca lumea!! Am dormit mai toata ziua .. chiar aveam nevoie

Masa1: cas de oi, ceapa verde, ridichi
Masa2: o pizza mica de casa (aprox 350 g) facuta de mine pe care am pus: putina mozzarella, un pic de branza de capra pecorino razuita, 3 felii subtiri de prosciuto crudo, ciuperci, ardei gras, rosii, masline, sos de rosii facut tot de mine., 150 g inghetata
MAsa3: 200 g capsuni, 2 felii de ananas, un mar

Sport: pauza
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Kclaudyia; 19 mai 2014 at 10:06:27.
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
anqutz (19 mai 2014)
  #4845 (permalink)  
Vechi 19 mai 2014, 10:21:45
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Si eu am fost intr-un pub sambata seara si am baut apa plata!
Te distrezi f fain si fara sa bei alcool..

Cat e kg de cartofi dulci? La noi e 11 - 12 lei.. Cam tot 2 cartofi imi iau si eu de obicei.. chiar , am uitat ca am 2 cartofi dulci, am sa ii fac la cuptor ca asa imi plac cel mai mult..

Mai nu a fost chiar cum m-am asteptat. Am postat 2 filmulete pe FB Am participat la o deminstratie de 30 de min de circuit training.. Nivelul nu a fost chiar mega avansat, dar mi-a placut enrom!
Nu mi-a placut cum am facut flotarile, trebuia sa ma duc mai in jos cu pieptl. dar aveam si emotii si eram si un pic obosita, avand in vedere ca nu dormisem decat 4 ore jumate cu o seara inainte..

Nu mai era nici un voluntar acre sa participe cu ei la dmeontsratia aia.. si au parut surpinsi cand i-am intrebat daca se poate sa particip si eu
Dar am primit laude la sfasris ca m-am descurcat f bine.. o tipa mi-a zis chiar ca ea crezuse ca sunt una din antrenori
De abia astept sa se deschida salaaa!!! Au atatea cursuri misto si aparatura de ultima generatie!
Dupa demonstratia asta de circuit a mai fost un demo de TRX dara colo chiar ca nu a mai aprticipat nimeni.. Aveam doar 3 corzi la care lucrau cei care au facut prezentarea..

Oferta a fost slabuta.. au mai fost 3 sali din oras, au fost si aparata fitness, standuri cu costmetice, cafea fitness (pe baza de plante si ceai verde) - am vrut sa imi cumpar dar parca nu m-a lasat inima sa dau 25 de ron
In rest mai nimic interesant.. La capitorul echipament fitness (imbracaminte) nu a fost decat un singur stand si nu mi-a palcut nimic, plus ca erau f scumpe..
Mi-am cumparat doar o oja, mega roz ) Asa ptr vara.. A costat 7 lei
Hey! Normal, ma simt mai bine fara alcool in majoritatea cazurilor. O prietena insista ca ma dezinhib daca beau, dar de fapt ma dezinhib de la atmosfera. Si ca sa scap de gura ei i-am zis ca iau antibiotic si m-a lasat in pace.

Depinde de sezon, am luat si cu 7 lei/kg, iar sapt trecuta cu 10 lei/kg. Dar am zis la naiba, imi plac si ocazional nu mor. M-am transformat in pura zgarcenie. Si mie imi plac la cupotr, ii spal bine bine si ii mananc cu coaja cu tot.

Sa inteleg ca o sa schimbi sala? Tu oricum arati ca o antrenoare, ai si conditie fizica, asa ca e normal sa fii confundata cu una.

La capitolul echipament sportiv, dupa mine Decathlon rulz. Iar la trainers & running shoes Nike is the s*it! Astept reducreile pt o noua pereche de running shoes. Momentan mi-am luat seruri si masti de par de o poala de bani, asa ca-s in plop...
  #4846 (permalink)  
Vechi 19 mai 2014, 10:27:13
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

pizza cu îngheţată, yammy!
subscriu la povestea cu nike, ăia de i-am luat astă-iarnă şi m-au bătut în prima zi de mi-au sărit ochii, acu' că i-am îmblânzit îmi sunt cei mai buni prieteni, i-am terfelit prin toate noroaiele din parc şi în toate poziţiile pe covor, n-au nici pe naiba. şi talpa e tare comodă.
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
anqutz (19 mai 2014), Kclaudyia (20 mai 2014)
  #4847 (permalink)  
Vechi 20 mai 2014, 12:25:52
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul


Hey! Normal, ma simt mai bine fara alcool in majoritatea cazurilor. O prietena insista ca ma dezinhib daca beau, dar de fapt ma dezinhib de la atmosfera. Si ca sa scap de gura ei i-am zis ca iau antibiotic si m-a lasat in pace.

Depinde de sezon, am luat si cu 7 lei/kg, iar sapt trecuta cu 10 lei/kg. Dar am zis la naiba, imi plac si ocazional nu mor. M-am transformat in pura zgarcenie. Si mie imi plac la cupotr, ii spal bine bine si ii mananc cu coaja cu tot.

Sa inteleg ca o sa schimbi sala? Tu oricum arati ca o antrenoare, ai si conditie fizica, asa ca e normal sa fii confundata cu una.

La capitolul echipament sportiv, dupa mine Decathlon rulz. Iar la trainers & running shoes Nike is the s*it! Astept reducreile pt o noua pereche de running shoes. Momentan mi-am luat seruri si masti de par de o poala de bani, asa ca-s in plop...
Unde ai gasit cartofi ducli cu 7 lei/kg?? La noi sun 11 lei nu gasesti
Iii mananci cu tot cu coaja? Eu n-am incarcat asa.. le dau coaja jos inainte Dar am sa expermintez si metoda ta

Da, o sa schimb sala!! De abia astept! Sala asta care se va deschide pe 20 iunie va fi uber mega dotata, cu muulte echipamente ptr forta, ptr circuite, TRX, pista de alergare interioara, etc
Costa 80 de lei abonamentul nelimitat cu access la toate facilitatile lor! E pret promotional..

Mda, noi nu avem Decathlon Imi spunea antrenorul de la sala asta ca si-a luat heart rate monitor cu 80 de lei, reducere la Dechatlon si merge stas.. Imi venea sa imi dau pumni in bot de proasta ce am fost!

Apropo de antrenor, la inceputul lui iunie va incepe prima editie Limitless in Bacau.. din pacate nu dispun de 115 Euro, ca atat costa, pe o luna.. Se duce un coleg de al meu si cu ocazia asta am sa ma inspir si eu din meniul pe care il va primi el.. Bine, meniul va fi personalizat pentru el, dar nu strica cateva idei de mese..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4848 (permalink)  
Vechi 20 mai 2014, 12:26:47
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
pizza cu îngheţată, yammy!
subscriu la povestea cu nike, ăia de i-am luat astă-iarnă şi m-au bătut în prima zi de mi-au sărit ochii, acu' că i-am îmblânzit îmi sunt cei mai buni prieteni, i-am terfelit prin toate noroaiele din parc şi în toate poziţiile pe covor, n-au nici pe naiba. şi talpa e tare comodă.
Mai fetelor ma omorati cu Nike-urile.. Eu inca nu dispun de biget sa imi cumpar o pereche, sper ca prin toamna sa reusesc sa imi achizionez si eu o pereche de training shoes..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Zoe (20 mai 2014)
  #4849 (permalink)  
Vechi 20 mai 2014, 12:29:35
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Meniul meu de ieri 19.05

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 12:48
Cas proaspat de vaca, 55g - 140 calorii
Suc de lamaie, proaspat stors, 30g - 8 calorii
Avocado, proaspat, toate varietatile comerciale, 100g - 160 calorii
Ridiche, 100g - 16 calorii
Rosii, 150g - 27 calorii

Prânz, ora 12:51
Piept de pui la gratar, 80g - 105 calorii
Masline naturale, Kalamata, 70g - 119 calorii
Ulei de masline, pentru salata sau gatit, 5g - 45 calorii
Suc de lamaie, proaspat stors, 30g - 8 calorii
Avocado, proaspat, toate varietatile comerciale, 50g - 80 calorii
Ridiche, 35g - 6 calorii
Castravete, cu coaja, crud, 100g - 15 calorii
Spanac, 50g - 12 calorii
Salata verde, iceberg (include tipurile de salata creata), cruda, 100g - 14 calorii
Ton, light, conservat in apa, masa uscata, 130g - 151 calorii

Gustare 2, ora 14:24
Smochine uscate, 75g - 187 calorii
Miez de nuca crud, Alleano, 15g - 96 calorii
Iaurt grecesc 2% grasime, Olympus, 150g - 92 calorii

Cina, ora 14:32
Pastrama afumata porc, Campofrio, 65g - 91 calorii
Otet balsamic, 15ml - 14 calorii
Branza de oaie Pecorino, 20g - 78 calorii
Parmezan, 20g - 87 calorii
Bob, seminte imature, crude, 100g - 72 calorii
Spanac, crud, 35g - 9 calorii
Salata verde, iceberg (include tipurile de salata creata), cruda, 70g - 10 calorii

Gustare 3, ora 13:19
Mere, 170g - 89 calorii
Capsuni, 75g - 24 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1755 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 50min - 350 calorii
Activitati casnice, 60min - 187 calorii
Metabolism bazal - 1349 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1886 calorii

Sport : 50 min fitball si circuite

Ieri am avut o zi tare aiurea.. M-am certat cu al meu.. m-am culcat tarziu, dupa 24:00 si m-am trezit cu niste ochi umflati de zici ca aveam botox in pleoape..
Am reusit sa merg la sala azi dimineata si bine am facut ca m-am mai relaxat..
N-am avut forta sa trag f tare nici aseara nici azi.. dar macar sunt multumita ca m-am dus..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
WhiteAngel (20 mai 2014), Zoe (20 mai 2014)
  #4850 (permalink)  
Vechi 20 mai 2014, 15:27:51
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Unde ai gasit cartofi ducli cu 7 lei/kg?? La noi sun 11 lei nu gasesti
Iii mananci cu tot cu coaja? Eu n-am incarcat asa.. le dau coaja jos inainte Dar am sa expermintez si metoda ta

Da, o sa schimb sala!! De abia astept! Sala asta care se va deschide pe 20 iunie va fi uber mega dotata, cu muulte echipamente ptr forta, ptr circuite, TRX, pista de alergare interioara, etc
Costa 80 de lei abonamentul nelimitat cu access la toate facilitatile lor! E pret promotional..

Mda, noi nu avem Decathlon Imi spunea antrenorul de la sala asta ca si-a luat heart rate monitor cu 80 de lei, reducere la Dechatlon si merge stas.. Imi venea sa imi dau pumni in bot de proasta ce am fost!

Apropo de antrenor, la inceputul lui iunie va incepe prima editie Limitless in Bacau.. din pacate nu dispun de 115 Euro, ca atat costa, pe o luna.. Se duce un coleg de al meu si cu ocazia asta am sa ma inspir si eu din meniul pe care il va primi el.. Bine, meniul va fi personalizat pentru el, dar nu strica cateva idei de mese..
Daca tii musai sa iti cumperi vreodata ceva de la Decathlon, eu pot sa-ti trimit ceva prin posta fara probleme, daca vrei

Stiu ca mi-ai raspuns pe undeva, desi iar nu gasesc raspunsul ca l-am citit de pe tel acum cateva zile si mi-a fost greu sa raspund , dar iti multumesc muuult, cu intarziere

Te-am vazut pe video-urile cu sport, felicitaaari, aratai super fain si mi-a placut felul in care executai exercitiile!

Am vazut ca fetele sunt fan Nike, eu nu m-am indurat niciodata sa dau atat de mult pe adidasi, desi, la cat de des fac sport, ar fi fost cazul.
Asta si pentru ca am prins acum vreo cativa ani -cam 3, cred- o oferta la Asics, ca si astia sunt firma buna, chiar daca nu au notorietatea Nike, si sunt foarte multumita de ei, alerg periodic afara si cu tot sportul in casa inca ma tin fara sa aiba nimic, rupturi, talpa e super ok etc. Asa ca m-am dus la Decathlon si iar mi-am luat o pereche de alergare la oferta de sfarsit de sezon cu 159 ron, tot Asics.

Cand nu faceam cu adidasi speciali, ma dureau gleznele, genunchii etc, de ani de zile nu mai am acum problema asta. Asa ca totusi nu cred ca e musai sa fie vreo mega-firma, important e sa fie totusi adidasi speciali si cand e cu noroc la vreo super-oferta, merg si aia de super-firma
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Khali:
Kclaudyia (27 mai 2014)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole