Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Gea - o mamica in devenire

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #81 (permalink)  
Vechi 23 aug 2010, 14:31:29
ali_lumi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 19 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil De Viata Sanatos + Sport
Date: 161cm, 50kg
Mesaje: 7.308
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Salutare dragele mele

Am revenit din concediu din Croatia acum 3 zile, dar inca sunt buimaca, parca nu stiu pe ce lume traiesc .

In concediu a fost foarte bine, a trecut repede, dar ne-am odihnit pe cat posibil.
Am mers cu masina, drumul a fost foarte obositor si incomod (mi s-au umflat picioarele de zic ca aveam niste butuci, ca abia mi-au intrat slapii cand am coborat din masina), am stat 10 ore in masina.
Somnul fost cat de cat ok, ne-am odihnit, vremea a fost excelenta, tara la fel. Nu am prea venit bronzata pentru ca nu am stat foarte mult la plaja. Statea dimineata 1 ora-2 intre orele 9.30 si 11.30, si dupa amiaza intre 4 si 6. Dar mai mult sub umbreluta sau in apa. Bebe se pare ca s-a distrat, ca mai dadea din picioruse cand stateam prea mult la soare (il deranja, o fi, la ochisori )
Am umblat foarte mult pe jos, in vizite de diverse locatii, stand tot in picioare. Miscarea a fost acceptabila, chiar mai mult decat acasa asa ca nu ma plang Cu mancarea am stat cam prost Mi-am cam satisfacut poftele induse, nu neaparat reale. Am papat foarte multa pizza si inghetata (pur si simplu delicioase Italia fiind la o aruncatura de bat, au luat retetele de la ei.) M-am intors cu aproape 3 kg in plus, desi trebuia doar cu 2 Voi avea mai multa grija de acum inainte.

Miercuri voi merge la medic sa vedem cum stam. Sunt la pragul de 5 luni , la 19 saptamani jumate. Vom vedea cum a evoluat sarcina, cat de mare e bebe si daca e sanatos tun. Voi reveni cu mai multe informatii pe miercuri.
Pana atunci va las o poza cu burticuta la 4 luni jumate Sa imi spuneti pareri

P.S. Am noroc ca inca nu mi-au aparut vergeturi, insa si-a facut din nou simtita prezenta celulita Asta e.

VA pup si o zi minunata va doresc
Buna Gea ! Ai o burtica tare draguta Pana la urma ai aflat ce va fi bebe ? un bebel sau o bebita ?
ali_lumi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1826 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1309 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1568 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #82 (permalink)  
Vechi 23 aug 2010, 14:59:42
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Ce tareeeee...ai o burtica tare simpatica ..ma bucur ca te-ai simtit bine ..
Asteptam vesti cu nerabdare
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #83 (permalink)  
Vechi 23 aug 2010, 16:28:35
mailin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Salutare dragele mele

Am revenit din concediu din Croatia acum 3 zile, dar inca sunt buimaca, parca nu stiu pe ce lume traiesc .

In concediu a fost foarte bine, a trecut repede, dar ne-am odihnit pe cat posibil.
Am mers cu masina, drumul a fost foarte obositor si incomod (mi s-au umflat picioarele de zic ca aveam niste butuci, ca abia mi-au intrat slapii cand am coborat din masina), am stat 10 ore in masina.
Somnul fost cat de cat ok, ne-am odihnit, vremea a fost excelenta, tara la fel. Nu am prea venit bronzata pentru ca nu am stat foarte mult la plaja. Statea dimineata 1 ora-2 intre orele 9.30 si 11.30, si dupa amiaza intre 4 si 6. Dar mai mult sub umbreluta sau in apa. Bebe se pare ca s-a distrat, ca mai dadea din picioruse cand stateam prea mult la soare (il deranja, o fi, la ochisori )
Am umblat foarte mult pe jos, in vizite de diverse locatii, stand tot in picioare. Miscarea a fost acceptabila, chiar mai mult decat acasa asa ca nu ma plang Cu mancarea am stat cam prost Mi-am cam satisfacut poftele induse, nu neaparat reale. Am papat foarte multa pizza si inghetata (pur si simplu delicioase Italia fiind la o aruncatura de bat, au luat retetele de la ei.) M-am intors cu aproape 3 kg in plus, desi trebuia doar cu 2 Voi avea mai multa grija de acum inainte.

Miercuri voi merge la medic sa vedem cum stam. Sunt la pragul de 5 luni , la 19 saptamani jumate. Vom vedea cum a evoluat sarcina, cat de mare e bebe si daca e sanatos tun. Voi reveni cu mai multe informatii pe miercuri.
Pana atunci va las o poza cu burticuta la 4 luni jumate Sa imi spuneti pareri

P.S. Am noroc ca inca nu mi-au aparut vergeturi, insa si-a facut din nou simtita prezenta celulita Asta e.

VA pup si o zi minunata va doresc
Felicitari Gea pentru burtica si bebe, foarte draguta burtica si mamica.
Si eu sunt insarcinata, dar sarcina mea e mica mica, 6/7 saptamani asa ca te urmaresc pe tine si burtica ta :p sa vad ce ma asteapta

o zi faina
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat
  #84 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 08:07:59
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de ali_lumi Vezi mesajul

Buna Gea ! Ai o burtica tare draguta Pana la urma ai aflat ce va fi bebe ? un bebel sau o bebita ?
Buna Ali
Din pacate inca nu stim ce va fi, dar sper ca vom afla maine, cand avem intalnire pe monitorul doctorului Ma voi bucura de copil indiferent ce sex va avea, desi eu cred ca va fi baietel Nu stiu de ce, asa simt.

Vom vedea maine daca aflam ceva.
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #85 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 08:09:52
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul
Ce tareeeee...ai o burtica tare simpatica ..ma bucur ca te-ai simtit bine ..
Asteptam vesti cu nerabdare
Multumesc Adella Da, a fost grozav! Dar pe final am inceput sa vreau sa revin la lucru. Imi place concediul, dar nu prea mult si deodata. Il astept pe cel din iarna

Tu ai fost pe undeva vara asta? Cum a iesit licenta?
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #86 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 08:16:39
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de mailin Vezi mesajul
Felicitari Gea pentru burtica si bebe, foarte draguta burtica si mamica.
Si eu sunt insarcinata, dar sarcina mea e mica mica, 6/7 saptamani asa ca te urmaresc pe tine si burtica ta :p sa vad ce ma asteapta

o zi faina
Felicitari Mailin Chiar am aflat ieri si vroiam sa te felicit in jurnalul tau, dar au aparut unele probleme la birou si am iesit de pe slabute Cum te simti? Ce simptome ai? Ti-ai vazut puiul pana acum? Eu aveam 3 saptamani cand am facut testul si am aflat. La 6 saptamani am anuntat pe toata lumea. Nu mai vroiam sa pastrez secretul, asa ca ne-am anuntat familia si apoi prietenii. Si s-au bucurat mpreuna cu noi din prima clipa. Planuiti sa va anuntati cunostiintele acum sau mai tarziu, sau ati facut-o deja?

Multumesc pentru urari Ce ma supara acum e ca burtica e la un nivel la care, in unele hainute, nu ai zice ca e burtica de graviduta, ci de grasuta Si oamenii se uita si nu stiu ce sa zica.... felicitari sau... te-ai mai implinit Astept sa mai creasca putin sa stie toata lumea
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #87 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 09:09:14
Adella's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 157cm, 57kg
Mesaje: 12.038
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Multumesc Adella Da, a fost grozav! Dar pe final am inceput sa vreau sa revin la lucru. Imi place concediul, dar nu prea mult si deodata. Il astept pe cel din iarna

Tu ai fost pe undeva vara asta? Cum a iesit licenta?
Te cred ..si noi am fost la Sf Gheorghe .mare plus delta la pacheta fost tare frumos ..am pus si poze la album
Cand te citesc ma apuca nebunia imi plac copilasii mult
Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Felicitari Mailin Chiar am aflat ieri si vroiam sa te felicit in jurnalul tau, dar au aparut unele probleme la birou si am iesit de pe slabute Cum te simti? Ce simptome ai? Ti-ai vazut puiul pana acum? Eu aveam 3 saptamani cand am facut testul si am aflat. La 6 saptamani am anuntat pe toata lumea. Nu mai vroiam sa pastrez secretul, asa ca ne-am anuntat familia si apoi prietenii. Si s-au bucurat mpreuna cu noi din prima clipa. Planuiti sa va anuntati cunostiintele acum sau mai tarziu, sau ati facut-o deja?

Multumesc pentru urari Ce ma supara acum e ca burtica e la un nivel la care, in unele hainute, nu ai zice ca e burtica de graviduta, ci de grasuta Si oamenii se uita si nu stiu ce sa zica.... felicitari sau... te-ai mai implinit Astept sa mai creasca putin sa stie toata lumea
Te cred ca vrei sa se vada ..gravidutele mereu sunt rasfatate ..eu mereu le privesc cu zambetul pe buze ..instantaneu zici ca mi-a plantat cineva zambetule o adevarata minune
Lasa ca am primit eu astfel de "complimente"fara sa fiu
Adella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1661 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 370 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #88 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 09:59:31
Gea's Avatar
Gea Gea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 170cm, 68.5kg
Mesaje: 2.168
Aprecieri acordate: 1.045
Am fost apreciat(a) de 1.229 ori in 521 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Adella Vezi mesajul
Te cred ..si noi am fost la Sf Gheorghe .mare plus delta la pacheta fost tare frumos ..am pus si poze la album
Cand te citesc ma apuca nebunia imi plac copilasii mult

Te cred ca vrei sa se vada ..gravidutele mereu sunt rasfatate ..eu mereu le privesc cu zambetul pe buze ..instantaneu zici ca mi-a plantat cineva zambetule o adevarata minune
Lasa ca am primit eu astfel de "complimente"fara sa fiu
Am vazut pozele, arati foarte foarte bine
Stiu, recunosc ca sunt putin mai rasfatate , dar uneori se exagereaza. Adica, cer si eu un rasfat de 5 minute pe zi in plus, dar imi place mai mult ca cei din jur sa aiba grija reala de mine.
Nu trebuie sa imi satisfaca toate poftele pentru ca sunt gravida, ci sa ma aduca cu picioarele pe pamant si sa vad cu ochii mei ca nu e bine ce doresc sau ce fac, si ca voi fi mai afectata negativ in viitor. Apreciez mai mult aceste ganduri care de multe ori sunt apreciate ca "nocive" de catre altii (pentru ca te afli in preajma unei gravide si nu e bine sa nu ii satisfaci poftele), dar de fapt iti fac mult mai mult bine.
Si totusi, chiar si asa, m-am ingrasat cu un kg mai mult decat trebuia in perioada asta Imi voi reveni eu cu putin ajutor din partea sotului

Apropo de sot, trebuie sa merg sa ma intalnesc cu el si sa revin mai tarziu la birou.
Pup dulce
__________________
Sarcina bebe 1: 66 kg + 25 kg = 91kg
Dupa nastere: 79 kg, inceput slabire: 86.5kg
25.09.11 - 15.03.13 = - 21kg > 65.5 kg
Sarcina bebe 2: 66 kg + 16 kg = 82 kg
Dupa nastere: 75 kg, inceput slabire: 71.5 kg
12.10.15 - 20.12.15 = - 6.5kg > 65kg
Gea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #89 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 10:10:49
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Tare draguta burtica ta mi se pare asa lata... si stiu ca se zice ca daca e asa e fetita dar poate nu vad eu bine din poza. acum ce o fi...important e sa fie sanatos si mamica la fel ma bucur pentru tine, acum o sa fiti o familie implinita
asteptam maine vesti
Răspuns cu citat
  #90 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 19:07:04
mailin's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Gea - o mamica in devenire

Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Felicitari Mailin Chiar am aflat ieri si vroiam sa te felicit in jurnalul tau, dar au aparut unele probleme la birou si am iesit de pe slabute Cum te simti? Ce simptome ai? Ti-ai vazut puiul pana acum? Eu aveam 3 saptamani cand am facut testul si am aflat. La 6 saptamani am anuntat pe toata lumea. Nu mai vroiam sa pastrez secretul, asa ca ne-am anuntat familia si apoi prietenii. Si s-au bucurat mpreuna cu noi din prima clipa. Planuiti sa va anuntati cunostiintele acum sau mai tarziu, sau ati facut-o deja?

Multumesc pentru urari Ce ma supara acum e ca burtica e la un nivel la care, in unele hainute, nu ai zice ca e burtica de graviduta, ci de grasuta Si oamenii se uita si nu stiu ce sa zica.... felicitari sau... te-ai mai implinit Astept sa mai creasca putin sa stie toata lumea
Buna, si multumesc. Pana acum am vazut un punct si il numim bobul , ca e cat un bob. Joi am programare din nou la medic si atunci vom vedea daca bate inima si e totul in regula. Am aflat la 5 saptamani, acum are 6 spre 7, si dupa ce m-am mai linistit eu, ca eram putin ...agitat sa zic asa, sotul meu nu s-a putut abtine, era ca un pepsi in doza, am mers la nasi, niste prieteni, parintii lui si pe restu i-am sunat sa anuntam. Deci toata lumea a aflat cam la o ora de cand am aflat noi
Simptome nu prea am, dar dorm mai mult. Am observat ca atunci cand mananc ceva ce imi impun eu ca nu ar trebui sa mananc, gen produs de patiserie, mi-e putin greata dupa. Dar cred ca e psihologic, nu cred ca mi-e intr-adevar greata. Si vesnica problema cu constipatia, parca e mai rau acum..incerc sa o tin sub control cu herbolax momentan.
Tu ai avut simptome?
Oamenii rautaciosi care vor spune ca te-ai implinit vor avea o surpriza . Tu cum mananci? Controlezi alimentatia? Sau nu? Eu incerc sa tin situatia sub control, ca si asa nu e prea roza, sper sa reusesc.
seara faina tie si puiului
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
copil, jurnal, jurnal mamici, mamici, sarcina, slabit mamici


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :) amy Dupa sarcina 67 25 aug 2015 12:08:31
Esti deja o mamica sau in devenire? Tavya Arhiva jurnale slabit 238 05 apr 2011 11:36:54
Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate Gea Arhiva jurnale slabit 416 26 sep 2010 12:14:17
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
O mamica care vrea sa scape de kg VUDULCIU Arhiva jurnale slabit 14 21 apr 2010 13:29:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole