Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

In lupta cu kg nu-i usor...

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 10 iun 2010, 20:07:48
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: In lupta cu kg nu-i usor...

Citat:
Anterior postat de misha22 Vezi mesajul
regimul e cam simplu: am eliminat dulciurile , paine , tot ce inseama fainoase , sucurile le-am inlocuit cu ceai si incerc sa fac cat mai multa miscare. in mare cam asta este . plus ca am luat decizia de a ma cantari doar o data pe sapt pt a nu fi dezamagita daca dau jos doar 200 gr/zi . o sa va tin la curent cu progresele facute
Imi place abordarea ta
Ma bucur ca ai ales o cale sanatoasa

Ai doar grija la aportul caloric, sa nu fie mic

Te asteptam cu vesti bune, bune, mult succes Misha
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #32 (permalink)  
Vechi 10 iun 2010, 21:03:29
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: In lupta cu kg nu-i usor...

Fetelor, nu stiu cum am ajuns in casuta voastra dar am ajuns si am citit toate mesajele voastre. Imi place hotararea voastra!

Daca vorbiti despre motivatii am sa va spun eu cateva. Una si cea mai importanta, dar la care voi nu va gandit acum este sanatatea. Trebuie sa slabim ca sa fim sanatoase. Ca sa fim sanatoase trebuie sa facem sport..ca sa facem sport..trebuie sa slabim..ca sa slabim si sa fim sanatoase trebuie sa mancam cat mai sanatos posibil.

Citeam ieri intro revista canadiana cele 4 lucruri pe care le poti face zilnic si care te fac sa arati mai tanara cu 12 ani decat varsta reala:
1. fructe si legume zilnic
2. nu zahar, nu grasimi
3. nu fumat, nu achool
4. exercitiu fizic zilnic

Daca facem toate astea suntem sanatoase tun. Sanatoase inseamna ca suntem si slabute..

Sa mai veniti pe aici..eu promit s amai trec pe la voi si sa va trag de maneca daca nu raportati saptamanal cum stati cu programul de mancare si exercitii.

in felul asta ma trag si pe mine d e maneca..si uite-asa...devenim toate slabute!

va pup cu drag
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat
  #33 (permalink)  
Vechi 13 iun 2010, 21:18:35
astra17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iun 2010
Locaţie: -, Romania
Date: 180cm, 134kg
Mesaje: 64
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: In lupta cu kg nu-i usor...

Buna seara dragele mele,

Sunt Anamaria si am 31 de ani. PRoblema mea au fost toata viata kilogramele in plus, inca de la nastere. Am si o constitutie masiva, e foarte adevarat, dar asta nu e o scuza. As putea lejer sa am macar cu 50 de kg in minus si as fi mult, mult mai fericita chiar daca as fi departe de a fi fotomodel. Am 155 kg si 1.80 m. La o prima vedere nu se vede ca as avea atata, tocmai pt ca sunt inalta si am o nconstitutie masiva cu muschi si oase mari. Mi se da maxim 120, ochiometric, dar eu stiu cate am si asta ma apasa psihic mai rau decat fizic.
Poate alaturi de voi reusesc sa le alung. Am o viata dezordonata, sunt mult timp pe drumuri, sedinte, intalniri si bineinteles, mananc pe sarite.Si, culmea, nu mananc mult.
Ce imi doresc sa fac incepand din acest moment? Sa renunt de tot la dulciuri, - poate ma lamureste cineva si pe mine care e treaba cu inghetata - personal nu o plac in mod deosebit dar am inteles ca mancata ca unic aliment slabeste - paine manac rar si f putina pentru ca sunt alergica la faina, cartofii ii consum doar cu salate si in scop terapeutic - ajuta la eventualele dureri de stomac. Orez nu mananc, paste rar, carne de pui si vita si cam atat. Fructe, da, mananc in principal dimineata.
Mi-am tras si o banda de alergat de care nu ma prea apropiu din cauza caldurii....
Va imbratisez pe toate!
astra17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2498 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1981 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 949 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #34 (permalink)  
Vechi 15 iun 2010, 09:09:31
Narawen's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: In lupta cu kg nu-i usor...

Citat:
Anterior postat de astra17 Vezi mesajul
Buna seara dragele mele,

Sunt Anamaria si am 31 de ani. PRoblema mea au fost toata viata kilogramele in plus, inca de la nastere. Am si o constitutie masiva, e foarte adevarat, dar asta nu e o scuza. As putea lejer sa am macar cu 50 de kg in minus si as fi mult, mult mai fericita chiar daca as fi departe de a fi fotomodel. Am 155 kg si 1.80 m. La o prima vedere nu se vede ca as avea atata, tocmai pt ca sunt inalta si am o nconstitutie masiva cu muschi si oase mari. Mi se da maxim 120, ochiometric, dar eu stiu cate am si asta ma apasa psihic mai rau decat fizic.
Poate alaturi de voi reusesc sa le alung. Am o viata dezordonata, sunt mult timp pe drumuri, sedinte, intalniri si bineinteles, mananc pe sarite.Si, culmea, nu mananc mult.
Ce imi doresc sa fac incepand din acest moment? Sa renunt de tot la dulciuri, - poate ma lamureste cineva si pe mine care e treaba cu inghetata - personal nu o plac in mod deosebit dar am inteles ca mancata ca unic aliment slabeste - paine manac rar si f putina pentru ca sunt alergica la faina, cartofii ii consum doar cu salate si in scop terapeutic - ajuta la eventualele dureri de stomac. Orez nu mananc, paste rar, carne de pui si vita si cam atat. Fructe, da, mananc in principal dimineata.
Mi-am tras si o banda de alergat de care nu ma prea apropiu din cauza caldurii....
Va imbratisez pe toate!
Nu uita ca organismul e foarte fragil in functiile sale. Un regim de succes nu presupune renuntare sau a trai in absenta minimului necesar. Nu trebuie sa te privezi de alimentele care iti plac, ci doar sa fii atenta la numarul de calorii. Poti sa mananci de exemplu o bucatica de ciocolata, dar renunti la altceva - o incadrezi in necesarul zilnic.Nu iti reduce foarte tare numarul de calorii, altfel va aparea mai tarziu efectul de yoyo. Astept sa aflu cum iti merge treaba!Spor! Si la cat mai putine!
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #35 (permalink)  
Vechi 16 iun 2010, 14:24:31
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: In lupta cu kg nu-i usor...

Citat:
Anterior postat de astra17 Vezi mesajul
Buna seara dragele mele,

Sunt Anamaria si am 31 de ani. PRoblema mea au fost toata viata kilogramele in plus, inca de la nastere. Am si o constitutie masiva, e foarte adevarat, dar asta nu e o scuza. As putea lejer sa am macar cu 50 de kg in minus si as fi mult, mult mai fericita chiar daca as fi departe de a fi fotomodel. Am 155 kg si 1.80 m. La o prima vedere nu se vede ca as avea atata, tocmai pt ca sunt inalta si am o nconstitutie masiva cu muschi si oase mari. Mi se da maxim 120, ochiometric, dar eu stiu cate am si asta ma apasa psihic mai rau decat fizic.
Poate alaturi de voi reusesc sa le alung. Am o viata dezordonata, sunt mult timp pe drumuri, sedinte, intalniri si bineinteles, mananc pe sarite.Si, culmea, nu mananc mult.
Ce imi doresc sa fac incepand din acest moment? Sa renunt de tot la dulciuri, - poate ma lamureste cineva si pe mine care e treaba cu inghetata - personal nu o plac in mod deosebit dar am inteles ca mancata ca unic aliment slabeste - paine manac rar si f putina pentru ca sunt alergica la faina, cartofii ii consum doar cu salate si in scop terapeutic - ajuta la eventualele dureri de stomac. Orez nu mananc, paste rar, carne de pui si vita si cam atat. Fructe, da, mananc in principal dimineata.
Mi-am tras si o banda de alergat de care nu ma prea apropiu din cauza caldurii....
Va imbratisez pe toate!
Bun venit printre noi Anamaria
Citind ceea ce ai scris, eu am tras o singura concluzie, ai un stil de alimentatie foarte dezorganizat.
Eu cred ca faptul ca ai aceste kg se datoreaza lipsei meselor principale, clar definite, si cel putin 2 gustari.

Inghetata este un dulce si ingrasa.

Te-as ruga sa ne scrii detaliat mesele tale zilnice, cat, ce si cand mananci intr-o zi.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #36 (permalink)  
Vechi 18 iul 2010, 18:00:52
valeriaheres's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 18 iul 2010
Locaţie: Lupeni-Hunedoara, Romania
Vârsta: 61
Dieta: Operatie GS
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 486
Am fost apreciat(a) de 488 ori in 288 mesaje
Implicit Re: In lupta cu kg nu-i usor...

Buna seara! In urma cu 4 luni am inceput o dieta hipocalorica si hiposodata...este foarte gru , insa am scapat de 20 de kg...nu-mi vine sa cred ...desi nu se vede, sper ca in viitor sa ajung la greutatea propusa...Este grea lupta cu kilogramele dar am ajuns la concluzia ca daca intradevar ai o motivatie corecta si nu trisezi vei reusi. Voi ce parere aveti ? Motivatia mea este in primul rand sanatatea mea, apoi respect pentru cei din jurul meu (tare mult imi doresc sa nu mai vada la mine numai multa foarte multa grasime) si sa pot avea un mod de viata normal.
valeriaheres, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2589 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2072 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1298 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #37 (permalink)  
Vechi 18 iul 2010, 21:39:05
sunshine's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 oct 2009
Locaţie: acasa, Romania
Date: 165cm, 64kg
Mesaje: 5.016
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: In lupta cu kg nu-i usor...

Bine ai venit
Ai slabit 20 kg, ceea ce este f bine, si mi-e greu sa cred ca nu se vede.
Pe primul loc este sanatatea, asa cum ai spus si tu, si apoi silueta de invidiat. Respectul ar trebui sa existe indiferent de greutate, insa oamenii din ziua de azi sunt destul de rai si te arata cu degetul pe strada si daca esti gras si daca esti slab

Continua cu dieta hipo si sper ca faci si sport
sunshine, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sunshine, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2287 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1770 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1771 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #38 (permalink)  
Vechi 18 iul 2010, 23:58:45
andreeaalina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 28 apr 2010
Locaţie: undeva departe..., Romania
Date: 166cm, 63kg
Mesaje: 387
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: In lupta cu kg nu-i usor...

Citat:
Anterior postat de valeriaheres Vezi mesajul
Buna seara! In urma cu 4 luni am inceput o dieta hipocalorica si hiposodata...este foarte gru , insa am scapat de 20 de kg...nu-mi vine sa cred ...desi nu se vede, sper ca in viitor sa ajung la greutatea propusa...Este grea lupta cu kilogramele dar am ajuns la concluzia ca daca intradevar ai o motivatie corecta si nu trisezi vei reusi. Voi ce parere aveti ? Motivatia mea este in primul rand sanatatea mea, apoi respect pentru cei din jurul meu (tare mult imi doresc sa nu mai vada la mine numai multa foarte multa grasime) si sa pot avea un mod de viata normal.

Felicitari pt kg pierdute, nu-i usor, dar hai tot inainte! Stiu ca poti ! Sport faci?
Răspuns cu citat
  #39 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 08:34:22
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: In lupta cu kg nu-i usor...

Citat:
Anterior postat de valeriaheres Vezi mesajul
Buna seara! In urma cu 4 luni am inceput o dieta hipocalorica si hiposodata...este foarte gru , insa am scapat de 20 de kg...nu-mi vine sa cred ...desi nu se vede, sper ca in viitor sa ajung la greutatea propusa...Este grea lupta cu kilogramele dar am ajuns la concluzia ca daca intradevar ai o motivatie corecta si nu trisezi vei reusi. Voi ce parere aveti ? Motivatia mea este in primul rand sanatatea mea, apoi respect pentru cei din jurul meu (tare mult imi doresc sa nu mai vada la mine numai multa foarte multa grasime) si sa pot avea un mod de viata normal.
Buna Valeria si bine ai venit printre noi

Felicitari pentru cele 20 kg in minus, foarte bun rezultat pentru doar 4 luni

In prezent continui cu hipocalorica?
Faci vreun tip de sport?

Intr-adevar motivatia conteaza foarte mult si cea mai importanta ar trebui sa fie sanatatea noastra

Mult succes in atingerea greutatii dorite, dar si multa vointa pentru a duce lupta aceasta pana la capat
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #40 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 14:18:05
valeriaheres's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 18 iul 2010
Locaţie: Lupeni-Hunedoara, Romania
Vârsta: 61
Dieta: Operatie GS
Date: 170cm, 90kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 486
Am fost apreciat(a) de 488 ori in 288 mesaje
Implicit Re: In lupta cu kg nu-i usor...

Buna ziua...va multumesc tuturor pentru cuvintele voastre de incurajare ! Continui cu dieta pana ajung aproape de greutatea dorita, cum am spus nu este greu de tinut si chiar imi place.
Sport fac exercitii invatate de la kinetiterapeut, acolo mai merg cateodata insa acasa fac o ora pe zi .
Va doresc o zi frumoasa tuturor.!
valeriaheres, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2589 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2072 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1298 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
slabire, slabit, slabit sanatos


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Eu sunt Mishutza,tu? mishutza Discutii off-topic 29 15 oct 2011 23:09:58
Sunt insarcinata! Cum ramane cu dieta? Slabuta Sunt insarcinata 10 30 iun 2011 12:01:39
Sunt fericita.... Am slabit gabrryela "Am slabit..." - Povesti de succes 9 17 mai 2010 19:31:33
Buna ziua sunt Ioana! Ioana Inainte de sarcina 17 29 mar 2009 17:08:19

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole