Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Le journal de Kclaudyia - oh la la

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #4881 (permalink)  
Vechi 23 mai 2014, 11:08:37
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

In weekend nu stiu ce gatesc. Diseara o sa fac niste piept de curcan in stil indian, cu lapte de cocos, sos de rosii, ardei gras, ceapa, usturoi si curry, iar garnitura va fi din orez cu sofran. Sper sa iasa bun. In weekend nu imi bat capul, cred ca voi lua niste peste de captura si voi face la cuptor cu garnitura de legume. Sambata seara poate mananc si eu ceva nepermis, sapt trecuta am sarit peste cheat meal. Cred ca mai fac niste humus din linte sau de naut, niste pasta de avocado si carne + salata. Sunt in mega pana de idei.
  #4882 (permalink)  
Vechi 23 mai 2014, 11:14:58
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Foarte tare faza cu sala, chiar asa si trebuie, unstoppable! Sport sa fie, echipamentul chiar nu e important - in afara de adidasi, ca e nevoie pentru articulatii, of course.

Vorba lui Anqutz, imi ploua si mie in gura de pasca aceea, branza, oua, indulcitor, arome etc presupun? Imi faceam si eu pe stil dukan, cu o cafea langa, mai ales, e minunata.

Am facut si eu aseara niste iaurt, branza diet, cacao, indulcitor plus capsuni taiate felii, date la rece, iar la degustare nu mai scapam de al meu, nu mai lasa cutia din mana Si mi-am amintit ce buna iesea combinatia cand ii puneam si niste pudra proteica...
Si pecorino e buuun, imi amintesc cand am intrat intr-un loc din asta cu branzeturi in Toscana...Mie imi placea in combinatie cu rucola, rosii uscate si otet balsamic ...uff, se vede ca vine weekendul, o iau pe aratura

Imi place de voi, mereu gasesc o inspiratie culinara faina pe aici
Conteaza si ce pantaloni ai.. De ex eu m-am dus o data cu o pereche de pantaloni de trainig f incomozi, erau cam stramti si cam duri ca si material si nu puteam sa fac squats si sumo squats bine

Da asa e pasca aceea, pui si niste praf de copt si ca sa se inchege mai bine adaugi pudra proteica sau tarate de ovaz.. Eu am uitat sa pun stafide ca ar fi iesit si mai buna!

Exact asta vreau sa fac si eu: branza, cu iaurt, capsuni, gelatina si sau la frigi, ca un fel de cheesecake Sa am pe post de gustarea de dupa amiaza..

aoleo mor si eu dupa combinatia de rucola, rosii uscate sau rosii cherry, branza cu gust puternic si otet balsamic..
Apropo de rosii uscate.. anul trecut mi-am uscat eu rosii si le-=am conservat in ulei de masline si usturoi.. Au tinut f bine, pacat ca nu am pus mai mulote.. Anul asta am sa repet experienta cu siguranta..

Tu ce mai faci Ancule?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4883 (permalink)  
Vechi 23 mai 2014, 12:03:14
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

unde le-ai uscat?
fix aşa vreau şi eu, iaurt cu brânză şi caise în gelatină
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Zoe:
Kclaudyia (24 mai 2014)
  #4884 (permalink)  
Vechi 23 mai 2014, 15:53:06
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Conteaza si ce pantaloni ai.. De ex eu m-am dus o data cu o pereche de pantaloni de trainig f incomozi, erau cam stramti si cam duri ca si material si nu puteam sa fac squats si sumo squats bine

Da asa e pasca aceea, pui si niste praf de copt si ca sa se inchege mai bine adaugi pudra proteica sau tarate de ovaz.. Eu am uitat sa pun stafide ca ar fi iesit si mai buna!

Exact asta vreau sa fac si eu: branza, cu iaurt, capsuni, gelatina si sau la frigi, ca un fel de cheesecake Sa am pe post de gustarea de dupa amiaza..

aoleo mor si eu dupa combinatia de rucola, rosii uscate sau rosii cherry, branza cu gust puternic si otet balsamic..
Apropo de rosii uscate.. anul trecut mi-am uscat eu rosii si le-=am conservat in ulei de masline si usturoi.. Au tinut f bine, pacat ca nu am pus mai mulote.. Anul asta am sa repet experienta cu siguranta..

Tu ce mai faci Ancule?
Ei, ce pantaloni stramti, geez, eu asa ceva nici nu iau in calcul, la sport tre' sa fie totul super comfortabil ca sa ma pot concentra pe ce trebuie

Combo ala cu iaurt, branza si cacao de care zic eu nu prea seamana cheesecake chiar deloc, mai degraba cu o inghetata buuuna, cel putin la mine, ca folosesc branza din aia Lactea 0.2 care e foarte cremoasa, probabil de-aia. Nici nu are nevoie de gelatina, in combinatia asta, se incheaga, numai ca nu am lasat-o sa se faca bocna, deci ace de gheata nu stiu daca ar face.
Eu mai inchegam iaurtul asta si cu seminte de in macinate, consistenta devine de budinca si mie imi place rau asa.

Eu bine, astept sa vina weekenduuuu' Am o alergare prin Herastrau acum, iar zilele astea cu bicicleta in special, am programat ture cu niste prieteni. Vremea asta e perfecta pentru asa ceva, dupa ce vin caldurile mari va fi mai greu.

Merg in Delta 3 zile cu firma saptamana viitoare si sunt curioasa, ca n-am mai fost. Curioasa cati tantari ma vor pisca, adica Si astept weekendurile de mers la mare, tot cu bicicletele in special, vrem sa facem niste trasee curand.

Cam asta, in rest, nimic deosebit
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Khali:
StarStruck (23 mai 2014)
  #4885 (permalink)  
Vechi 24 mai 2014, 17:36:40
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul
unde le-ai uscat?
fix aşa vreau şi eu, iaurt cu brânză şi caise în gelatină
La cuptor le-am uscat.. foc f mic si usa intredeschisa.
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
Zoe (25 mai 2014)
  #4886 (permalink)  
Vechi 24 mai 2014, 17:39:10
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Ei, ce pantaloni stramti, geez, eu asa ceva nici nu iau in calcul, la sport tre' sa fie totul super comfortabil ca sa ma pot concentra pe ce trebuie

Combo ala cu iaurt, branza si cacao de care zic eu nu prea seamana cheesecake chiar deloc, mai degraba cu o inghetata buuuna, cel putin la mine, ca folosesc branza din aia Lactea 0.2 care e foarte cremoasa, probabil de-aia. Nici nu are nevoie de gelatina, in combinatia asta, se incheaga, numai ca nu am lasat-o sa se faca bocna, deci ace de gheata nu stiu daca ar face.
Eu mai inchegam iaurtul asta si cu seminte de in macinate, consistenta devine de budinca si mie imi place rau asa.

Eu bine, astept sa vina weekenduuuu' Am o alergare prin Herastrau acum, iar zilele astea cu bicicleta in special, am programat ture cu niste prieteni. Vremea asta e perfecta pentru asa ceva, dupa ce vin caldurile mari va fi mai greu.

Merg in Delta 3 zile cu firma saptamana viitoare si sunt curioasa, ca n-am mai fost. Curioasa cati tantari ma vor pisca, adica Si astept weekendurile de mers la mare, tot cu bicicletele in special, vrem sa facem niste trasee curand.

Cam asta, in rest, nimic deosebit
in Delta e magnific.. eu cand stateam in Tulcea mergeam in fiecare vara la colega mea de banca din liceu. Faain alergare in parc.. numai la noi nu se orgazieaza asa ceva..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4887 (permalink)  
Vechi 24 mai 2014, 18:05:56
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Meniu 23.05

Masa1: hrisca cu smochine si curmale uscate si capsuni.

Masa2: Shake proteic

Masa4: Ciorba de fasole cam 600 ml cu ardei uber iute

Masa5: pasca fara aluat cu capsuni si un iaurt mic 2%

Masa 6: O felie de paine cu tarate cu salata de vinete, o bucata de un deget de cas, o pulpa mica superioara de pui, salata de legume cat cuprinde. O bucata cam cat jumate de palma de tort cu frisca si fructe.
Am fost iar pe la ai mei, a fost ziua de nastere de data asta, a mamei...

Consider ziua de 0 pcte ptr ca 50 de g tort intra in cei 20%.

Sport: 65 min forta (spate si maini)
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Kclaudyia:
lidiuta (25 mai 2014)
  #4888 (permalink)  
Vechi 25 mai 2014, 06:34:57
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Meniu 24.05

Masa1: Hrisca cu smochine uscate si curmale plus cateva capsuni

Masa2: shake proteic

Masa3: o pulpa intreags si o aripioara de pui rotisate cu salata de legume muulta plus cateva hamsii marinate.

Masa5: Un bol mic de ciorba, cam 100g de cas de oi cu ceapa verde, rosii si ridichi

Sportm 70min forta(picioare) - incalzire si streching incluse.

Azi sunt la sectia de votare.. M-am trezit la 5 si cine stie la cat termin.. sper ca la 11 sa fiu acasa
Mi-am luat la mine papa sanatoasa.. fructe, iaurt, pasca fara aluat.. Noroc ca sectia se votare e fix in spatele blocului si il pot ruga pe al meu sa imi aduca ceva la pranz..
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
lidiuta (25 mai 2014), Zoe (25 mai 2014)
  #4889 (permalink)  
Vechi 25 mai 2014, 16:38:31
Khali's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Faain alergare in parc.. numai la noi nu se orgazieaza asa ceva..
Vai, ce scumpa ai fost cu mesajul asta! Nu organizeaza nimeni ceva, daca te-ai referit la asta, eu ma organizez singura Am inceput sa alerg constant de cateva saptamani si vreau sa mentin cam 4 alergari pe saptamana, imi stabilesc singura un obiectiv -inainte inconjuram Herastraul in 45 de minute, acum am inceput sa alerg mai bine, se pare, ca il fac in 35 de minute. Cand voi simti ca il alerg lejer, voi mari distanta si tot asa.
E fain ca alearga foarte multe persoane, si mai fain e ca sunt de diverse varste si siluete, mai in varsta sau tineri, de la foarte slabi la cei cu mai multe kg in plus...imi place la nebunie sa vad "miscari" din astea

In rest, in paralel ridic greutatile si fac Les Mills Combat, doar ca mi-am pus greutati de maini si se simte intr-adevar o diferenta. Mi-am dat seama ca imi place mult abordarea Melissei, deci cred ca ma apuc curand si de antrenamente de-ale ei.

Tare frumos mananci! La Multi Ani frumosi si sanatosi mamei tale!

Ce zi ciudata ai azi, si cu trezitul asta de dimineata, offf...bravo pentru organizarea cu mancarea, sper sa treaca ziua cat mai bine, pe cat posibil
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Khali:
Kclaudyia (26 mai 2014)
  #4890 (permalink)  
Vechi 26 mai 2014, 09:00:12
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Vai, ce scumpa ai fost cu mesajul asta! Nu organizeaza nimeni ceva, daca te-ai referit la asta, eu ma organizez singura Am inceput sa alerg constant de cateva saptamani si vreau sa mentin cam 4 alergari pe saptamana, imi stabilesc singura un obiectiv -inainte inconjuram Herastraul in 45 de minute, acum am inceput sa alerg mai bine, se pare, ca il fac in 35 de minute. Cand voi simti ca il alerg lejer, voi mari distanta si tot asa.
E fain ca alearga foarte multe persoane, si mai fain e ca sunt de diverse varste si siluete, mai in varsta sau tineri, de la foarte slabi la cei cu mai multe kg in plus...imi place la nebunie sa vad "miscari" din astea

In rest, in paralel ridic greutatile si fac Les Mills Combat, doar ca mi-am pus greutati de maini si se simte intr-adevar o diferenta. Mi-am dat seama ca imi place mult abordarea Melissei, deci cred ca ma apuc curand si de antrenamente de-ale ei.

Tare frumos mananci! La Multi Ani frumosi si sanatosi mamei tale!

Ce zi ciudata ai azi, si cu trezitul asta de dimineata, offf...bravo pentru organizarea cu mancarea, sper sa treaca ziua cat mai bine, pe cat posibil
Da am inteles eu aiurea.. Erams i de pe telefon si nu am cicit bine probabil.. Oricum felicitari ptr initiativa.. E ceva de 4 ori pe saptamana sa alergi..
Eu momentan I'll stick to my current plan: 2 sedinte de cardio pe sapt la sala cu antrenoarea mea + restul forta si ceva yoga.. desi in ultimele 2 sapt nu am mai avut timp de sedinta de yoga

Poate ma incumet sa ies si eu la alergat intr=o zi..

Greutati ridici dupa un anumit program, sau ti-ai creat tu unul?

Multumesc ptr urari!
Da, am mancat ok saptamana asta, chiar am pus in aplicare cam 90% din ceea ce spune VV in cartea lui..
Moderatia este cheia!!
Sper sa ma tina

Aseara nu am stat mult la sectia de votare, la 11 eram acasa si slava Domnului am avut timp sa ma odihnesc.. Desi inca sunt putin cahuie de cap,d ar ma adun eu..

Pupici! O sapt frumoasa!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, journal, jurnale, kclaudyia, oh, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Mon journal - di3rvcil di3rvcil Arhiva jurnale slabit 825 06 feb 2015 11:32:44
Ce cadouri le-ati facut iubitilor/sotilor vostri la aniversarea voastra ? mvthebest Despre noi, ... femeile 24 01 apr 2011 11:15:36
Amy's journal amy0404 Arhiva jurnale slabit 877 27 mar 2011 13:57:13
Seniorasasha`s journal seniorasasha Arhiva jurnale slabit 16 17 mar 2011 17:07:56
Le journal d'Anca meapasarica Arhiva jurnale slabit 1964 10 sep 2010 21:22:31

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole